Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva

[es] :: Video karte i monitori :: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12944 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva18.05.2009. u 20:27 - pre 182 meseci
Mislio sam da u ovoj temi "ponosni vlasnici" ovog monitora razmenjuju utiske i informacije tipa: "kako ovo, kako ono, kako da..." i slično, kao i da oni koji se možda interesuju za njega i razmišljaju da li da ga kupe, saznaju nešto više "iz prve ruke", od ljudi koji već imaju nekog iskustva s ovim monitorom.

Dakle, za one koji još nisu upoznati s ovim modelom, radi se o Samsungovom TFT monitoru dijagonale 22 inča, sa ugrađenim hibridnim (analogno-digitalnim) TV tjunerom. Maksimalna, a istovremeno i native rezolucija mu je 1680 x 1050 px @ 60 Hz vertikalnog osvežavanja. Srazmera panela mu je 16 : 10, kontrast 1000 : 1 (dinamički 10 000 : 1), vreme odziva 5 ms, ima mnoštvo priključaka (RF, D-SUB, DVI-D, 2 HDMI-a, component audio i video, SCART, optički audio izlaz za Hi-Fi sisteme...).
Ali, da ne bih nabrajao šta sve ima, koga zanima, može da pogleda kompletne specifikacije na Samsungovom sajtu, kao i da pročita ova dva (1,2) review-a.

Inače, ja ovaj monitor imam nekih 15-ak dana i mogu reći da sam umereno zadovoljan njime. Moram priznati da sam za tu cenu očekivao malko više... Prijem analognih, SBB-ovih, CaTV kanala mu je odličan, prikaz istih takođe veoma dobar, mada TV treba gledati s malo veće daljine (min. 2 metra), jer ipak postoji određena zamućenost. Ali s daljine izgleda odlično, naročito u "Dynamic contrast" modu. Postoje tri mogućnosti za prikazivanje slike sa PC-a - D-SUB (VGA), DVI-D i HDMI. Iskreno, između prva dva ja ne primećujem neku bitnu razliku, dok je preko HDMI-a slika malo plavkasta i slabijeg kontrasta. Moj primerak za sada nema ni jedan mrtav ili zaglavljen piksel, ali mu ekran nije baš ravnomerno osvetljen, što naročito dolazi do izražaja kad prikazuje crnu boju, tada uz sve 4 ivice blago probija bledo-ljubičasta boja (probijanje ne ide preko ivice, tj. da ima neke bele linije ili sl.) Sva 4 ugla su mu pomalo zamračena, što se posebno vidi pri prikazu bele boje.... Za povratak iz stand-bya mu treba mnogo, čak i do 8 sekundi, skeniranje DVI i HDMI portova mu nije baš preterano brzo, pa ako vam je na računar priključen, recimo, preko DVI-a, slika se pojavi tek negde kod MS-ovog logoa (možete da zaboravite na zagledanje u boot-up screen).... Nema S-Video priključak, niti USB hub...


A sada ono što većinu vlasnika ovog "piano" šminkera zanima - kako ovo, kako ono , kako da....

Na žalost, jedino što ja znam, za sada, jeste kako da se uđe u "Shop mode" i iz njega izađe. ("Shop mode" resetuje fabričke postavke na svakih 20 minuta).
U "Shop mode" se može ući (mada ne znam što bi to iko od nas radio) držeći 10 sekundi pritisnuto dugme "Menu", koji se nalazi na desnom boku monitora. Iz njega se može izaći tako što se pritisne "Valume" dugme, a zatim se, dok je "valume" linija još prikazana na ekranu, 10 sekundi drži pritisnuto "Menu" dugme. U kom ste modu možete videti pritiskom na "Info" dugme na daljinskom upravljaču. Ako piše: "Picture: Shop mode", znate gde ste i odakle treba da izađete.
U "Shop mode" se može ući, a i izaći i pokretanjem "Plug and Play" opcije, (Menu > Setup > Plug and Play) i biranjem "Shop" ili "Home" moda.

E sad, ono što mnoge zanima - kako otvoriti "hidden menu", na kome piše koliko sati je monitor bio uključen, koliko puta je uključen i isključen i, najvažnije - ko je proizvođač TN panela; Samsung, AU Optronics (OK), ili, ne daj bože, CMO (Chi Mei Optoelectronics) ili CPT (Chunghwa Picture Tubes). Paneli prva dva proizvođača su, uglavnom, veoma kvalitetni, dok panele druga dva proizvođača Samsung ugrađuje u proizvode namenjene tržištima kojima kvalitet nije najvažnija stavka u trgovini (uglavnom neke azijske zemlje i mi, (za)ostali u ekonomskom razvoju ).

Kako se otvara skriveni meni, za sada - nemam pojma. Ni jedna od kombinacija s prethodnih modela ne radi.

Takođe ne znam može li se otvoriti neki servisni meni u kom bi bilo moguće promeniti položaj OSD menija, kao i njegovo zadržavanje na ekranu (koje je nepotrebno dugo). Takođe se OSD za TV kanale pojavljuje u levom gornjem uglu, tako da baš prekriva logo stanice, ako se nalazi na levoj strani, što je, normalno, čest slučaj. Ja bih ga spustio 5-6 cm dole, ili ga centrirao pri gornjoj ivici, tako da nikad ne prekriva logo.


Ako neko sazna nešto zanimljivo, ili želi da podeli neko svoje mišljenje ili iskustvo o ovom monitoru, molim neka to uradi u ovoj temi.

Od mene za sada toliko.
Pozdrav!


 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva20.05.2009. u 21:44 - pre 181 meseci
Niko više nema šta da kaže o ovom monitoru??

Ajd dobro, onda ću ja da dodam još par stvari.

Ovaj monitor, za koji inače skoro svi koji ga poseduju imaju samo reči hvale, ima još jedan ozbiljan nedostatak: kada je priključen na komp preko DVI-D priključka, nije mu moguće menjati RGB vrednosti iz OSD menija (zatamnjene su), moguće je samo promeniti "Color tone" (Cool, Normal, Warm) i "Picture size" (Wide i 4:3).
To će razočarati mnoge koji bi da ga koriste za iole ozbiljniju obradu fotografija, jer je zbog tog nedostatka faktički onemogućena hardverska kalibracija monitora.
Srećom, to je stvar firmware-a i možda će ljudi iz Samsunga s nekim novim firmware-om ispraviti tu grešku... Verovatno su mislili da, pošto se ne radi o analognom signalu, nema razloga da se menjaju pojedine "komponente" boje. Međutim, i DVI slika je, na kraju, na monitoru, prikazana pomoću odvojenih red, green i blue sub-pixela, tako da nije baš besmisleno da se na njihov rad može uticati i iz DVI moda.


Ima još jedna stvar za koju ne znam zašto je tako postavljena kako jeste.
Naime, prilikom menjanja video izvora preko "Source" dugmeta, meni uvek prikazuje i "Ext." izvor, čak i kad nije ništa priključeno preko SCART-a. A inače ne prikazuje izvore s kojih ne prima signal. Na primer, ako nemaš ništa priključeno na HDMI2 priključak, a imaš na HDMI1, on ti drugi i ne prikazuje, već samo onaj na koji ti je nešto priključeno.
Takođe, kada u meniju pogledaš Input > Source list, svi ulazi na koje nije ništa priključeno su zatamnjeni, osim "Ext.-a", koji je osvetljen i prikazan kao aktivan, iako na njemu nema signala.
Voleo bih da znam zašto je to tako...


Možda će neko misliti da se ja sad ovde nešto žalim na monitor. Neee... Da mi ne valja, zamenio bih ga za neki drugi, imam tu mogućnost. Samo, kada sam se pripremao za kupovinu svog prvog LCD monitora, iščitao sam doslovno stotine review-a i komentara o raznim modelima i za ovaj su skoro svi imali samo reči hvale. Ali ipak, monitor ima i par ozbiljnih nedostataka koje skoro niko ne spominje, a mogu biti važni pri odlučivanju o kupovini. (Takođe ne može ni da prikaže ceo sRGB spektar, a trebalo bi, bar toliko...)
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva22.05.2009. u 14:24 - pre 181 meseci
Pošto na nekim stranim sajtovima piše da Samsung T220HD ima ugrađen digitalni TV tjuner za ATSC format digitalne "zemaljske" televizije, koji se koristi u SAD-u, Kanadi i Meksiku, pa se na nekim našim forumima spekuliše da ne može da se koristi kod nas, jer mi imamo DVB-T format, nije zgoreg reći da postoje modeli i sa ATSC i sa DVB-T tjunerom, zavisno od tržišta kome su namenjeni.

Da bi se pre kupovine bilo sigurno koji tjuner ima, na nalepnici na poleđini monitora treba pogledati koji je Model code. Treba da bude LS22TDDSUV/EN, taj ima ugrađen DVB-T tjuner. (Mada me uopšte ne bi iznenadilo da neko počne da prodaje i modele sa ATSC tjunerom, i to dosta ispod cene, pa onda svi navale. )




http://www.optigroup.be/optish...g/53-184/0-Nec-1/LS22TDDSUV_EN
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
79.101.151.*



+1 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva22.05.2009. u 19:59 - pre 181 meseci
Svaka cast dulle2009.
Opasno si obradio temu...
Nisi se plasio da uprljas ruke...
Svaka cast...

M.P.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva22.05.2009. u 21:31 - pre 181 meseci
Hvala, okram_ca.
Monitor zaista jeste dobar, ali ima i vrlina i mana, a i nekih specifičnosti o kojima treba znati pre kupovine.
A i ovo mi je prvi LCD monitor/TV, pa se malo igram.


Evo još jedan savet, baziran na iskustvu u radu s ovim monitorom-televizorom.

Prilikom automatskog setovanja TV kanala (Menu > Channel > Auto store > Enter), postoji i mogućnost da se selektuje država ("Country"), ali među ponuđenim državama nema ni naše zemlje, niti ex-Yu republika. Zato su tu opcije "Eastern Europe" i "Others", ali ni jednu od te dve ne treba odabrati, iako se dobije sasvim solidna slika na obe. Najbolje je za državu odabrati Nemačku, jer tada najbolje uradi "fine tunning". Razlika nije velika, ali je ipak primetna, posebno na nekim kanalima.

Meni su u prodavnici za državu stavili "Others" i nisam ni znao da prijem može biti i bolji dok nisam probao da stavim "Eastern Europe", a još malko bolji kad stavim "Germany". (Razlika između "Eastern Europe" i "Germany" je veoma mala i primeti se tek na nekim lokalnim "VHS" kanalima...)


Pošto sve opcije iz menija navodim na engleskom, može neko da pomisli da ovaj monitor nema meni na srpskom. Ima, ali ja više volim na engleskom, jer onda lakše prepoznam o čemu se radi, jer ponekad srpski prevod bude, u najmanju ruku - čudan.


Pozdrav i napisaću još po neki tip kad se setim.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva23.05.2009. u 13:41 - pre 181 meseci
Citat:
Kako se otvara skriveni meni, za sada - nemam pojma. Ni jedna od kombinacija s prethodnih modela ne radi.


Ok, ovde sam malo pogrešio. Radi kombinacija koja se koristi na više modela, ali ne Samsungovih monitora, već televizora.
I mora da se unese brzo, za manje od 3 sekunde, inače ne radi.


Pošto sam uveren da je od (odgovornog) deljenja znanja uvek bilo više koristi nego štete, napisaću kako se ulazi u servisni meni Samsung SyncMaster T220HD monitora, ali uz nekoliko prethodnih obaveštenja i upozorenja.

Pre nego što otvorite skriveni, tj. servisni meni svog Samsung T220HD monitora, imajte u vidu sledeće:

1. Ulazak u servisni meni firma Samsung smatra "nestandardnom upotrebom proizvoda" kojom se krše uslovi korišćenja navedeni u garanciji. Znači, ukoliko otvorite servisni meni svog monitora, možete izgubiti pravo na garanciju, tj. popravak ili zamenu monitora i u slučaju kvara nastalog pod uslovima davanja garancije. Više o tome možete pročitati ovde.
2. Ulaskom u servisni meni možete sasvim nenamerno i nehotično napraviti takve izmene koje će vaš monitor sasvim onesposobiti za dalji rad, a možda i trajno oštetiti!
3. Menjanjem postavki u servisnom meniju možete napraviti takve izmene koje kasnije nećete moći ispraviti sami, bez pomoći osposobljenog tehničkog lica i odgovarajućih instrumenata.


A sad ono glavno.

Servisni meni Samsunga T220HD se otvara na sledeći način:
1. Ako je uključen, monitor se isključi pritiskom na POWER dugme (nije važno da li na daljinskom upravljaču ili na samom monitoru).
2. Pritisnu se sledeća dugmad na daljinskom upravljaču: INFO - MENU - MUTE - POWER, u brzoj, kratkoj sukcesiji, ne dužoj od 3 sekunde.
3. Iz menija se izlazi pritiskom na POWER dugme


Pre nego što to uradite, dao bih vam još par saveta:
- samim otvaranjem servisnog menija resetuju se korisničke postavke OSD menija na fabrički predefinisane vrednosti, slično kao kad je monitor u "Shop mode-u"
- opcije menija se selektuju isključivo pritiskom na "strelicu dole" i "strelicu gore"
- u opcije menija, a i pod-menija, ulazi se pritiskom na "Enter" ili "strelicu desno", ali se istom "strelicom desno" menjaju i vrednosti pojedinih postavki u meniju, tako da treba biti oprezan i prethodno znati da li se radi o podmeniju opcije glavnog menija ili stavci opcije glavnog menija
- ukoliko neko već odluči da otvori servisni meni i uđe u neku od opcija glavnog menija, prva opcija koju treba da aktivira (pritiskom na "strelicu desno") je "11. Checksum", sačeka par sekundi da dobije checksum i zapiše dobiveni heksadecimalni broj negde na papir, da bi kasnije mogao da proveri da li je nehotično izmenio neku od postavki
- u glavni meni se vraća pritiskom na "Menu", "strelicu levo" ukoliko ste u podmeniju, ili pritiskom na dugme "Enter" ukoliko je u pitanju postavka
- i, najvažnije, nemojte ulaziti u servisni meni samo iz radoznalosti, ako nemate neki iole dobar razlog da to uradite, nemojte menjati postavke menija, a POSEBNO nemojte menjati one postavke za koje niste sigurni šta predstavljaju i čemu služe

Uputsva iz ove poruke možete da koristite isključivo na vlastitu odgovornost i u slučaju štete ne možete da teretite moju malenkost.

Eto, pod ovim ja podrazumevam "odgovorno deljenje znanja". Znači, ne reći čoveku šta i kako, već i šta još važno uz to ide i kakve posledice mogu da budu.

pozz!





[Ovu poruku je menjao dulle2009 dana 23.05.2009. u 15:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dulle2009 dana 23.05.2009. u 15:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva26.05.2009. u 21:47 - pre 181 meseci
Ispravka: promenom postavki u servisnom meniju ipak se neće promeniti checksum vrednost. Pretpostavio sam da će tako biti pošto je tako na mom CRT Samsung televizoru... Ali ga ipak treba pogledati i zapisati, jer on ipak svedoči o ispravnosti... nečega, možda učitanog firmvera ili slično...

Kod Samsunga T220HD TV tjuner ne menja baš brzo analogne kanale, zapravo je prilično spor, treba mu 1.9 sekundi da bi promenio kanal.
Promenom postavke u servisnom meniju Adjust > V Mute Time sa 10 na, recimo, 3, vreme prelaska na sledeći kanal se skraćuje sa 1.9s na 0.8s. Mada, ne znam kako to utiče na rad uređaja, pa ne preporučujem izmenu V Mute Time postavke.

 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.144.*



+987 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva28.05.2009. u 16:27 - pre 181 meseci
Da li si probao sledecu kombinaciju za hidden menu(bez daljinskog):

contrast: 0
brightness: 0
pritisnes menu
drzis source 5 sec

 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva28.05.2009. u 20:36 - pre 181 meseci
Probao sam.
I, ništa, samo prebaci na sledeći source. Ako sam na TV-u, prebaci na Ext., ako sam na PC-u, prebaci na TV analog.

A jesi li ti probao tu kombinaciju na T220HD modelu? Jel kod tebe možda ima neki efekat?
Znam da se tako ulazi u skriveni meni 226BW modela, ali na mom modelu ne radi ništa posebno...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.144.*



+987 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva28.05.2009. u 21:02 - pre 181 meseci
Imam T240, ali ne HD. I s tim podesavanjima se ulazi u hidden menu. Izgleda da je HD varijanta po Samsungu bliza tv-u nego monitoru.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva29.05.2009. u 19:12 - pre 181 meseci
I meni se čini, bar ako je suditi po kombinaciji za ulazak u servisni meni, koja je generalno svojstvena Samsungovim televizorima (novije generacije), što ukazuje da imaju sličan firmware.
A i video procesor koji su ugradili u T220HD je isti kao i za neke televizore serije "A" (LE26A45, LE32A45, LE37A45, LE40A45) - svi imaju MST68981 video procesor, a takođe i AU Optronics panele, baš kao i ovaj moj T220HD model.

Btw, jel znaš koji video procesor i čiji panel ima tvoj T240? Jesi gledao u servisni meni?

Inače, nisam baš presrećan ovim AU Optronics panelom, iako je, koliko sam saznao, rađen po specifikacijama i od komponenti koje je AU Optronics-u Samsung dao. Znači, nisu serijski AUO paneli koje AUO ugrađuje, npr., u Acer ili Benq, već specijalno rađeni za Samsung. Ali ipak, nisu kvalitetni kao "S" - Samsungovi paneli. Imaju manji kontrast, manje verodostojan prikaz boja (malo više plave), manje "duboku" crnu, probijanje pozadinskog osvetljenja uz ivice na crnoj pozadini, pri povećanom osvetljenju i kontrastu (Dynamic contrast i Entertainment modovi), kao i slabije osvetljene uglove. Ipak, bolje i AUO, nego CMO ili CPT... Jedan moj poznanik ima 226BW sa CMO panelom... i šta reći? Bačene pare...

Jel i tvoj ima probijanje poz. osvetljenja na crnoj i tamnije uglove?
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
79.101.144.*



+987 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva29.05.2009. u 21:04 - pre 181 meseci
Panel je Samsungov, a procesor me nije interesovao... Najveca mana kod ove T2XX serije je po meni los ugao gledanja, pogotovo vertikalni. Imao sam problema kada sam kontrast i osvetljenje postavio na vrednosti >75, tada je gledanje pod uglom od -10 stepeni (dakle odozdo) bilo skoro nemoguce. Ali to resio sam resio tako sto sam smanjio kontrast i osvetljenje na 55. I sada je mnogo bolji ugao gledanja. Cini mi se da je ugao gledanja u direktnoj vezi sa kontrastom na koji je podesen. Veci kontrast -> manji ugao gledanja.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva29.05.2009. u 21:44 - pre 181 meseci
Jeste, što se tiče vertikalnog ugla gledanja, tu je dosta slab, kao i svi TN paneli.

Što se tiče modela T220HD, ako ga neko namerava kupiti radi gledanja filmova i TV-a... može, ali samo ako će ga gledati pod pravim uglom (10-ak stepeni gore-dole). Ko voli da gleda TV ležeći, tj. odozdo u odnosu na ekran, bolje da ne kupuje ništa sa "Twisted Nematic" LCD-om.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva29.05.2009. u 21:46 - pre 181 meseci
E ljudi, imam pitanje koje doduše nema veze sa ovim monitorom iz naslova (offtopic je) ali kako vidim da ste upućeni u te skrivene Samsungove opcije, možda mi možete pomoći.

Naime, imam neki Samsung CRT TV, ništa posebno, budget model od pre par godina. E sad, najviše što mi kod njega smeta je loša geometrija. Slika je loše fabrički podešena a u standardnom meniju nema opcija za podešavanje geometrije (trapez(oid), konkavnost, konveksnost itd.). E sad, slučajno sam naleteo na ovu temu i saznadoh da postoji taj napredni servisni meni za podešavanje raznih opcija, od kojih mi ovako na prvi pogled 90% nije najjasnije čemu služe. U njega sam išao po uputstvu dulle2009 (2. Pritisnu se sledeća dugmad na daljinskom upravljaču: INFO - MENU - MUTE - POWER, u brzoj, kratkoj sukcesiji, ne dužoj od 3 sekunde.)

Evo kako izgleda taj glavni servisni meni:



Da li možda znate u kom podmeniju se nalaze stavke za podešavanje geometrije? Pogledao sam na brzaka ove Video 1, 2, 3, 4, 5 podmenije međutim nisam ovako na prvi pogled našao to što mi treba? Imate li ideju kako da to rešim? Slika je nepravilna u smislu da je suviše konveksna (ili konkavna, nisam sad načisto šta je šta), pa linije po horizontali nisu ravne. Recimo kad ide tekst na onom tzv. tickertape-u tokom vesti ili na CNN, BBC i slično, ta traka nije ravna nego je onako malo "uvučena" u sredini, te izgleda kao da se tekst kreće po nekoj zamišljenoj elipsi umesto pravolinijski. Nadam se da sam uspeo da vam kolko-tolko objasnim u čemu je problem.

Ako imate neku ideju kako da to ispravim, a kapiram da bi u tom meniju trebalo da postoji mogućnost takvog fine-tuninga, dajte neku ideju. Takođe bih možda smanjio interval prelaska s jednog na drugi kanal, koji je malo predugačak za moj ukus.

Hvala unapred.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva30.05.2009. u 15:09 - pre 181 meseci
Citat:
Da li možda znate u kom podmeniju se nalaze stavke za podešavanje geometrije? Pogledao sam na brzaka ove Video 1, 2, 3, 4, 5 podmenije međutim nisam ovako na prvi pogled našao to što mi treba? Imate li ideju kako da to rešim? Slika je nepravilna u smislu da je suviše konveksna (ili konkavna, nisam sad načisto šta je šta), pa linije po horizontali nisu ravne. Recimo kad ide tekst na onom tzv. tickertape-u tokom vesti ili na CNN, BBC i slično, ta traka nije ravna nego je onako malo "uvučena" u sredini, te izgleda kao da se tekst kreće po nekoj zamišljenoj elipsi umesto pravolinijski. Nadam se da sam uspeo da vam kolko-tolko objasnim u čemu je problem.


Model? Neki 29-oinčni, pretpostavljam?

Ja bih pogledao u "Deflection" podmeniju, opcije "H Parabola" ili "H Trapezium"....

ALI! Pre nego bilo šta promeniš, zapiši na papir svaku od postavki i njenu vrednost!

U "Deflection" meniju imaš nešto ovako:

Deflection
V Amp: 39
V Shift: 38
H EW: 40
H Shift: 38
V Linearity: 40
V S-Correction: 32
V Slope: 28
V Scroll: 34
V Zoom: 48
H Parabola: 37
Upper Corner: 34
Lower Corner: 35
H Trapezium: 16
Bow: 30
Angle:25

Pogledaj ovu sliku da dobiješ predstavu šta je šta.

Poigraj se slobodno s tim opcijama, ali prethodno obavezno zapiši sve iz tog podmenija. Veruj mi, u igri sa servisnim menijem, lenjost se sigurno ne isplati. Zapiši.
Ako se ne snađeš, postavi temu u podforumu TV uređaji. Tamo ima dosta TV servisera, umeće neko da ti da konkretan odgovor.

 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva30.05.2009. u 15:16 - pre 181 meseci
Citat:
Takođe bih možda smanjio interval prelaska s jednog na drugi kanal, koji je malo predugačak za moj ukus.


Option 1 > Video Mute: 900msec
Zapiši negde fabrički postavljenu vrednost i onda probaj da je smanjiš, recimo, upola.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva30.05.2009. u 16:10 - pre 181 meseci
http://www.prad.de/en/monitore...008/review-samsung-t220hd.html

Veoma opsežan i detaljan review Samsunga T220HD.
Pre kupovine bi ga obavezno trebalo pročitati.
Najbolji review ovog modela koji sam do sada pročitao.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva31.05.2009. u 20:32 - pre 181 meseci
Par reči o tajmerima.

Samsung T220HD ima 4 tajmera: 1 standardni sleep tajmer i 3 wake up/shut down tajmera koji se mogu pokrenuti jednom, svakodnevno, radnim danima, radnim danima i subotom ili samo vikendom.
Tajmeri ko tajmeri, ništa posebno, rekao bi neko.
Ali, ovi jesu posebni.
Ako se uređaj isključi dok je u TV modu, onda tajmeri zaista i rade, ali ako se isključi dok je u PC modu - tajmeri ne rade, iako su aktivirani u OSD meniju.
Kao da je T200HD odjednom prestao da bude TV i odrekao se nekih funkcionalnosti koje idu uz TV samo zato što je, gospodin, isključen kao monitor.
Svašta. :rolleyes:

Sve češće se pitam - kako se upgrade-uje firmware ovom DTV monitoru??
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
93.87.134.*



+1 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva31.05.2009. u 21:20 - pre 181 meseci
@dulle2009
Kada budem kupovao monitor tebi cu da se obratim jer bas si se uhvatio u kostac sa tematikom...

M.P.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva31.05.2009. u 21:38 - pre 181 meseci
No problemmo. Anytime.

Pa da, dao sam se sad na to. Tako ja uvek kad kupim novu stvar, "udubim" se u tematiku. Nije loše za učenje i sticanje novih znanja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Samsung SyncMaster T220HD - informacije i iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12944 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.