Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FTP odseca bajtove na kraju jednog dela visestruke RAR arhive

[es] :: Windows mreže :: FTP odseca bajtove na kraju jednog dela visestruke RAR arhive

[ Pregleda: 792 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon FTP odseca bajtove na kraju jednog dela visestruke RAR arhive16.06.2009. u 09:33 - pre 182 meseci
Jednom nedeljno prebacujem veliku arhivu sa jednog remote Win2k3 servera na drugi, probao sam razne FTP klijente, ali svaki put imam isti problem:

arhiva je RAR-ovana i izdeljena na pakete od okruglo 5.000.000 bajtova, i trenutno ih ima 188 (broj postepeno raste, kako se arhiva uvecava); prilikom prenosa 59-ta arhiva uvek bude kraca za par bajtova (od 4.999.995 do 4.999.999 - zavisi od slucaja do slucaja). Prilikom ponovnog prenosa samo te arhive sve bude OK. Napominjem jos jednom da sam probao razne FTP klijente, i iz kojeg god da pustim kopiranje svih RAR-ova jedan za drugim, desava se ovo sto sam opisao, dok pojedinacni prenos samo tog fajla uvek zavrsi uspesno. Na serveru sa kojeg se prebacuje arhiva, u MSFTPSVC logu stoji da je skinuto tacno 5.000.000 bajtova na svakom delu arhive, pa bih rekao da je problem verovatno negde na klijentskom kraju.

Arhiva je izdeljena na paketice upravo zbog ovog pucanja jednog dela, kako ne bismo ponovo bezuspesno prenosili ceo ogroman RAR. Trenutno se prenos vrsi preko schedulovanog batch fajla pomocu FTP-a iz command prompta, a ja onda naknadno prebacim samo taj jedan skraceni deo. Naravno, mogu da ubacim dodatni red u batch fajl i automatski ponovo prebacim taj 59-ti RAR, ali uvek postoji mogucnost da se prenese uspesno ili da to pocne da se desava na nekom drugom delu arhive (ako se dobro secam, prvih par nedelja nakon sto sam preuzeo server u pitanju je bio 95-ti deo). Mene zanima da li bi mi neko mogao reci moguci uzrok ovakvog ostecivanja arhive, i to uvek jednog te istog dela. Google-ao sam vec zilion puta trazeci neko objasnjenje, ali je izgleda ovakva situacija prilicno retka, a mozda se jos neko susreo sa njom samo nije o tome ostavio pisani trag.

PS - ako me pitate sto prenosimo toliku arhivu, odgovor je da nisam ja pisao aplikaciju koja je kreira (ja sam samo admin servera), a nikako da dodje na red kod nadleznog programera za reviziju i doterivanje, tako da je na meni samo da prebacujem tu arhivu kako znam i umem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: FTP odseca bajtove na kraju jednog dela visestruke RAR arhive

[ Pregleda: 792 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.