Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasumicno pucanje linka

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Nasumicno pucanje linka

[ Pregleda: 2080 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Nasumicno pucanje linka16.07.2009. u 10:02 - pre 179 meseci
Na slici mozete videti signal i kvalitet linka.

Problem je sto se desava jednom ili vise puta dnevno i moze da traje od par minuta do sat vremena i jednostavno u tom periodu nista ne mogu da uradim, promena kanala, brzine, snage... jednostavno ne reaguje i onda proradi sam od sebe...

Isto tako, desava se da signal padne na -80 i tada sve jako lose radi i onda se nakon nekog vremena sve vrati u normalu.

Razdaljina je 65km...

U wireless logu stoji samo "extensive data loss" i to je sve :(

Da li ste imali ovakav problem i kako se on moze resiti?

Hvala


Pozdrav, NenadS!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

skymusic
skymusic
manager
prijepolje

Član broj: 120708
Poruke: 226
*.ptt.yu.

Sajt: www.skymreza.rs


Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka16.07.2009. u 22:36 - pre 179 meseci
koje su kartice sa jedne a koje sa druge strane, antene, kablovi, daj jos podataka, pa da razmislimo, koristis rb i koji, ili nesto drugo ?

maximus
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka16.07.2009. u 22:54 - pre 179 meseci
XR5 sa obe strane, tx-power default, antena sa jedna grid 29dBi (planira se zamena), sa druge parabola 1.8m, kablovi CFD 400 duzine 2-4m, Intel masine na 1.8Ghz sa 512mb rama, nstream ukljucen.

Znaci najcudnije je to sto nema pravila kad i kako se to desava... samo pocne i to je to, mozes da gledas i places dok ne prodje...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

adnan_89
Adnan Adnanovic
Servis

Član broj: 221065
Poruke: 169
213.196.125.*



+1 Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka17.07.2009. u 00:57 - pre 179 meseci
probaj sa zamjenom RAM memorije na masinama. ako ne uspije mijenjaj kartice jednu po jednu. desavalo mi se isto tako i kad je u kvaru ram bio i PCI kartice. pokusaj sa zamjenom, nedaj da korisnici ispastaju...
Wireless Forum - wireless.no-ip.org (uskoro i na .com domeni). Tek je u pripremi :D
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka17.07.2009. u 01:02 - pre 179 meseci
Mislim da nije do RAM memorije, posto taj router ima jos nekoliko wireless kartica i linkova koji nemaju taj problem. Kartica je vec menjana, isto se desavalo i sam CM9 karticom...
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

adnan_89
Adnan Adnanovic
Servis

Član broj: 221065
Poruke: 169
213.196.125.*



+1 Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka17.07.2009. u 01:07 - pre 179 meseci
a na toj "trasi" gdje prolazi tvoj link da nije napravljena kakva zgrada kad skoro ili koji drugi objekat, pa zeza ako vec nije do kartica kao sto kazete da ste mijenjali. to je stvarno cudan problem
Wireless Forum - wireless.no-ip.org (uskoro i na .com domeni). Tek je u pripremi :D
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka17.07.2009. u 10:52 - pre 179 meseci
Nema nicega izmedju, sve je cisto... a i da ima, ne bi sigurno bio tako dobar signal na 65km razdaljine?
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

skymusic
skymusic
manager
prijepolje

Član broj: 120708
Poruke: 226
*.ptt.yu.

Sajt: www.skymreza.rs


Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka17.07.2009. u 23:16 - pre 179 meseci
isti slucaj sam imao, na oko 58 km, samo sto sam se ja malo igrao i postavio cm9 sa jedne i sr5 sa druge strane u vertikalnoj , i drugi link za svaki slucaj sa obe cm9 u horizontalnoj, ostalo sve isto. cfd 400, grid 29,5. dobio sam na prvom slucaju razliku u 5 dbm, a u drugom slucaju sa cm9 dosta slabiji link, mada mislim da je i polariacija tu pogresna. ne radi bas najbolje na horizontali. onda sam za pocetak stavio kao da popeglam malo, rxa txb, pa kao da ide saobracaj preko jednog a prima preko drugog.

ali,

desilo se to sto se desilo tebi. radilo je to oko 2 meseca, bez problema. nije bilo saobracaja to vreme. e onda sam pustio nekih 10 Mbit-a preko toga i radilo je 10 tak dana. i desilo se isto. samo je pocelo kao cesto pucanje linka. vidim da mi nesto ovaj drugi link posebno oslabio, i njega iskljucim i prebacim saobracaj preko ovog prvog. do sam cekao novu opremu, ovo je na prvom radilo, besprekorno jos 10 dana . onda su pocele kise. ove zadnje. i recimo to sam tada primetio.

link pukne i nema ga. proverim struju na drugoj strani, radi. ova strane. radi. uptime ploce, nije se gasila dugo vremena. i tako u cudu kroz winbox gledam, ne znam sta da radim, mislim da idem na drugu lokaciju, mozda je nesta tamo , kad se nakon jednog sata pojavi R ispred. link slab -90, -91, pa pukne, i tako u krug. menjao kanale, ukljucivao nstrim, disejblovao karticu neko vreme, nista, i odjednom posle 1 sat, dodje. i signal -72, -70, i tako radi evo vec mesec dana. ali ovo se desilo 2-3 puta, ali jednom po sasvim lepom vremenu. tako da ako neko pomisli kisa je bila, pa je oslabio ili nesto, eto drugi put je bilo oko 15h popodne, lepo suncano vreme.

nikako nisam mogao da resim da se u tom periodu izgubi negde 13-15 dbm, i da se samo tako vrate. vise se ne desava, ali generalno ja nisam nasao odgovor zasto je to tada bilo.
maximus
 
Odgovor na temu

zmajski
student, elektrotehnika
bijeljina

Član broj: 173414
Poruke: 4
91.191.10.*



Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka18.07.2009. u 10:45 - pre 179 meseci
jesi li kvalitetno uzemljio te XR5 kartice?
koliko se sjecam, one imaju poseban sarafic za to..

cudan signal imas na jednom kraju, losi signali po srednjim modulacijama.
ako mozes, preskeniraj i vidi imas li nekog da emituje sa velikom snagom.
zmajski
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Nasumicno pucanje linka19.07.2009. u 09:40 - pre 179 meseci
Iskreno, nisam obratio paznju na to... ali provericu posto stvarno ne znam sta drugo da im radim... mada, problem se javlja nasumicno i bez obzira na vremenske (ne)prilike :-/
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Nasumicno pucanje linka

[ Pregleda: 2080 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.