Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)

[es] :: ISP :: ADSL :: Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alternativeleka
Student

Član broj: 230573
Poruke: 4
93.86.120.*



Profil

icon Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)25.09.2009. u 01:30 - pre 178 meseci
Da li mi moj stari telekomov adsl modem mogao da zamenim sa drugovim novim modemom sa wirelesom i da sve lepo funkcionise?I da li su potrebna neka posebna podesavanja ili bi samo prikljuckom sve normalno sljakalo?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)25.09.2009. u 03:59 - pre 178 meseci
Pretpostavljam da bi morao u njega da upises svoje korisnicko ime i sifru, jer je to verovatno iz tehnickih razloga u vezi sa telefonskim brojem na kom se modem koristi.

Imam neko iskustvo sa SBB internetom i modemom, jer sam imao njihov Internet vrlo kratko vreme - kod njih je identifikacija modema drugacija, pa to tamo radi, samo mora da se koristi u nekom odredjenom prostoru, teritoriji. Uzmem modem od rodjaka, ista zgrada, drugi ulaz, ja prizemlje, on treci sprat, stavim na moju antenu i moj PC i radi. Sa druge strane, ovo je lose ako neko, kao ja, hoce da imam rezervni modem - NE MOZE TEHNICKI, bas zato sto je kod njih prijavljen strogo odredjeni modem hardverski, ne kao user i pass korisnika. Onda mi rezervni modem nista ne vredi, jer ga njihov sistem ne vidi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
*.comtrade.co.rs.

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)25.09.2009. u 10:10 - pre 178 meseci
Citat:
alternativeleka: Da li mi moj stari telekomov adsl modem mogao da zamenim sa drugovim novim modemom sa wirelesom i da sve lepo funkcionise?I da li su potrebna neka posebna podesavanja ili bi samo prikljuckom sve normalno sljakalo?


Možeš ako je ruter za ADSL, npr. POTS, ima PPPoE u sebi i sl.

U stvari, možeš i internet ruter da zakačiš, samo uređaj koji trenutno imaš, prebaciš u bridž mod, povežeš LAN kablom...
podesiš svoj ruter... i to je to.

Citat:
tdjokic
Pretpostavljam da bi morao u njega da upises svoje korisnicko ime i sifru, jer je to verovatno iz tehnickih razloga u vezi sa telefonskim brojem na kom se modem koristi.

Imam neko iskustvo sa SBB internetom i modemom, jer sam imao njihov Internet vrlo kratko vreme - kod njih je identifikacija modema drugacija, pa to tamo radi, samo mora da se koristi u nekom odredjenom prostoru, teritoriji. Uzmem modem od rodjaka, ista zgrada, drugi ulaz, ja prizemlje, on treci sprat, stavim na moju antenu i moj PC i radi. Sa druge strane, ovo je lose ako neko, kao ja, hoce da imam rezervni modem - NE MOZE TEHNICKI, bas zato sto je kod njih prijavljen strogo odredjeni modem hardverski, ne kao user i pass korisnika. Onda mi rezervni modem nista ne vredi, jer ga njihov sistem ne vidi.


SBB ima filtraciju po MAC adresi.
Ako neko spoofuje adresu... imaće isti net, kao i ti :)
Dakle, predstavlja se kao TI na mreži SBB... a nije TI. :D
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)25.09.2009. u 17:45 - pre 178 meseci
Citat:
mast3r: SBB ima filtraciju po MAC adresi.
Ako neko spoofuje adresu... imaće isti net, kao i ti :)
Dakle, predstavlja se kao TI na mreži SBB... a nije TI. :D
A gospodin iz SBB je samo govorio "Ne moze, ne moze" bez dodatnih objasnjenja. Ovo za MAC adresu sam provalio mnogo kasnije i shvatio sam o cemu se radilo, ali je mogao i normalno, ljudski da kaze.

Kako ide to spoofovanje, da li je to nesto komplikovano? Ako dobro razumem, ipak su mogli, da su bili ljudi, da naprave 2 modema sa istim osobinama, pa da ipak imam rezervu. Zbog takvog odnosa sam ja Internet kod njih imao cini mi se manje od nedelju dana, ubrzo nakon dolaska majstora i instalacije sam vratio modem i raskinuo pretplatnicki odnos. Ja sam ih molio da mi to omoguce zbog mojih specificnih okolnosti (zdravstveni problemi) ali oni ni da cuju. "Moze 2 modema, ali da placate 2 pretplate".

IZVINJAVAM SE POKRETACU TEME STO SAM SKRENUO SA GLAVNOG PREDMETA RAZGOVORA, mislio sam da je ipak u okviru zamena modema na neki nacin.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Zamena adsl modema al ne zauvek!!! :)

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.