Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Data set vs List

[es] :: .NET :: Data set vs List

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4549 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Data set vs List21.12.2009. u 23:03 - pre 175 meseci
To je zato sto to dozivljavas kao tabele a ne kao objekte Razmisljao sam i ja o tome... Dal ih je mrzelo da to rade jer su hteli da budu sa cool decom koja rade EF kod, vrlo verovatno... Poruka im je poslata vise puta od strane mnogo jacih ljudi da je L2S vazan, dal ce oni to da prokapiraju videcemo kad izadje zvanicni net4. Ja bi iskreno najvise voleo da EF preuzme 100% funkcionalnosti L2S-a makar zrtvujuci nesto od apstrakcije...

A za MTM, pa ni SQL server nema MTM, zar ne? Emulira se preko dve tabele i query uvek ide preko dva joina, ako je model takav da apstraktuje emulaciju onda vec pricamo o ORM alatu. Medjutim, svojevremeno sam citao neki clanak iz dva dela koji je pisao bas neko iz ADO.NET time i u kojem je napisao IQueryable ekstenzije za MTM u L2S da se dobije transaprentni MTM sa sve automatskim generisanjem duplog joina na osnovu single join LINQ query-a mada mislim da je primena limitirana na citanje (tj nece autoamtski generisati linkove za uspostavljene MTM veze) i link tabela mora da bude u modelu. Pokusacu da ti izbunarim to.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Data set vs List21.12.2009. u 23:15 - pre 175 meseci
Ma, jos bolje bi bilo da ja mogu u Visual Studiju u onom dizajneru da napravim klase i da prevucem na SQL Server pa da mi kreira tabele :) (nekako mi je lakse praviti klase nego tabele iako manje/vise radim istu stvar).

Za MTM, pa, nema ni u bazi, ali moze da ima u klasama. Mislim, mozes ti iz koda da prosiris klasu da ima tu podrsku tako sto napravis nov property koji ce citati kroz posrednu tabelu) ali je smor stalno raditi "istu" stvar. E sad, ako su pravili neka prosirenja, za to ne znam :)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Data set vs List

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4549 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.