Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bar kod slot čitač i dekoder?

[es] :: Elektronika :: Bar kod slot čitač i dekoder?

[ Pregleda: 1892 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.148.*



Profil

icon Bar kod slot čitač i dekoder?17.01.2010. u 00:40 - pre 174 meseci
Pozdrav

Uzeo sam TTL slot bar kod čitač, i tek nakon što sam to kupio vidio sam da na stranici piše da se treba koristiti uz nekakav decoder. Zanima me sljedeca stvar: je li to neki hardverski dekoder, koliko košta i hoću li napokon sa njim moći dobiti plug&play bar code slot reader (znači onaj što imaš karticu na kojoj je odštampan barkod i to provučeš kroz čitač). Je li moguće softverski to uraditi? Trenutno je na njemu konektor DIN sa 5 pinova, pokušavao sam spojiti kao PS/2, ali ne radi, nikako ne reaguje na bar kod. Led dioda se upali kad ga uključim, ali da čita - neće. Ima li neko iskusniji na ovom polju da mi par stvari objasni :)

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bar kod slot čitač i dekoder?17.01.2010. u 00:53 - pre 174 meseci
TTL ti je najdalje od plug&play koncepta što si mogao uzeti... U svakom slučaju taj TTL signal moraš konvertovati u neki koji tvoj PC može da razume, recimo RS232, pa tek onda da pišeš softversku podršku za to...

Dakle ako nisi vičan sa elektronikom i programiranjem, vrati to i uzmi USB/PS2 varijantu...
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
92.36.148.*



Profil

icon Re: Bar kod slot čitač i dekoder?17.01.2010. u 01:40 - pre 174 meseci
Tu i tamo i jesam dobar sa elektronikom prvenstveno, a i programiranjem...

Je li mogu prespojiti na rs232 konektor? jednostavno uzeti shemu i raspored pinova od njega i prespojiti? i šta onda uraditi, naći neki program za čitanje preko serijskog porta ili?

EDIT: je li mogu kovertovati recimo u USB ili PS/2, pa onda ga natjerati da radi, ili samo rs232?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bar kod slot čitač i dekoder?17.01.2010. u 09:10 - pre 174 meseci
Teoretski bi mogao TTL izlaz da spojiš na RS232 preko MAX232, međutim šta ćeš dobiti na RS232 to je pitanje. Program za čitanje sa serijskog porta trebaš sam napisati, pogotovo što i ako uspeš da dobiješ neku korisnu informaciju od barkod skenera, sigurno je moraš obraditi (da li si dobio dokumentaciju uz taj skener), i sigurno moraš da dekodiraš podatke o svakom tipu barkoda koji želiš da koristiš...

Međutim izgleda mi kao da i nemaš najbolju predstavu o svemu tome, i ako ti baš nije cilj da se igraš sa ovim kako bi naučio, i hoćeš malo da se zlopatiš, onda ok. Ali ako ti ovaj skener treba da odradiš neki drugi posao nevezano za ovo, vrati ga i uzmi USB/RS232. Vreme koje ćeš potrošiti na sve ovo je daleko veće od cene koštanja drugog čitača.
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.ob.dlp446.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Bar kod slot čitač i dekoder?17.01.2010. u 12:36 - pre 174 meseci
Ne mogu ovoga vratiti, ali eto uzet cu drugi, nista mi ne preostaje. Treba mi da neki posao zavrsim sa tim, a i volio bih nauciti usput to, ali ako je vec puno posla, ne bih sad gubio vrijeme na to.
 
Odgovor na temu

grabber
Gorazde

Član broj: 213110
Poruke: 172
*.pppoe16690.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Bar kod slot čitač i dekoder?18.01.2010. u 11:00 - pre 174 meseci
Eh sad ponovo znači uzimam ovakav bar kod slot reader, planiram ovaj uzeti: http://www.idsystem.ro/pdf/Tysso%20slr700.pdf

Prodavač tvrdi da je plug and play podržan od strane windowsa, i da ne treba decoder. Možete li mi više reći iz ove brošure što sam postavio? Da li je zaista moguće koristiti ga jednostavno kao ulazni uređaj, npr kao tastaturu, ili prodavač samo želi prodati :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Bar kod slot čitač i dekoder?

[ Pregleda: 1892 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.