Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!

[es] :: Audio softver :: Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!

[ Pregleda: 8107 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Converse
Stefan Savic
Valjevo

Član broj: 179133
Poruke: 20
93.87.131.*



Profil

icon Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!07.02.2010. u 11:24 - pre 173 meseci
Skoro sam kupio novi komp i sve je radilo normalno dok ja nisam slucajno brisao nesto i izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk...
Kad udjem u Start - Control Panel - Sound and Audio Devices, u kartici Volume mi pise pored nekog kao malog zvucnika No Audio Device, a imam ukljucene zvucnike...
A kad udjem u Hardware karticu u Devices imam:

Realtek High Definition Audio:

Device Proprerties:

Manufacturer: Realtek
Location: Location 65535 (Internal High Definition Audio Bus)
Device Status: Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corupted or missing. (Code 39)

A kad odem u START - All Programs - Accessories - System Information u Sound Device mi pise:

Name: Realtek High Definition Audio
Manufacturer: Realtek
Status: Eror
PNP Device ID: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_088&suBSYS_14627345&REV_1000\4&2CO59...

Skidao sam neke drajvere i instalirao ali nista. Mozda nisam nesto dobro uradio?
Nadam se da ce mi neko pomoci... Jer ja stvarno ne znam vise sta da radim. Hvala
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!07.02.2010. u 14:12 - pre 173 meseci
Posto je u pitanju integrisani audio, reinstaliraj komplet drajvere za svoju maticnu plocu sa diska koji si uz nju dobio...medju njima je i drajver za zvuk. Ako nemas taj disk, saznaj tacan naziv ploce i sa support stranice proizvodjaca skini drajvere.
Pre toga ukloni stare drajvere za zvuk.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 07.02.2010. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Converse
Stefan Savic
Valjevo

Član broj: 179133
Poruke: 20
93.87.131.*



Profil

icon Re: Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!07.02.2010. u 14:43 - pre 173 meseci
Kad ubacim CD od maticne pise mi:

Instal INF Update
Jmicron Drivers
Realtek Network Ethernet Drivers
Realtek HD Audio Drivers

Ja kliknem na to Audio Drivers i ono pocne da se instalira, ali negde pri kraju se prekine i kaze:
Instal Realtek HD Audio Driver Failure!

Sta sad da radim? o.O
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!07.02.2010. u 16:40 - pre 173 meseci
Prvo ukloni stari drajver, trebalo bi da stoji u Add/Remove Programs listi, ako ne onda ides u Device manager pa uradis deinstalaciju (uninstall) tog drajvera, a zatim ponovo pokrenes tu instalaciju sa CD-a.
Mozda ti je CD sa drajverima ostecen (mada ne verujem)...skini drajvere sa oficijelnog sajta proizvodjaca maticne ploce.
 
Odgovor na temu

Converse
Stefan Savic
Valjevo

Član broj: 179133
Poruke: 20
93.86.202.*



Profil

icon Re: Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!08.02.2010. u 21:20 - pre 173 meseci
Uspeo sam! Prvo sam izbrisao samo drajvere, ali opet nije htelo... Pa sam se onda iznervirao i pobrisao sve sto ima rec Sound/Audio, pa onda opet instalirao ovo i uspeo! Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Upomoc! Izgleda da sam izbrisao drajvere za zvuk!

[ Pregleda: 8107 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.