Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vašington traži ukidanje Rezolucije 1244

elitemadzone.org :: MadZone :: Vašington traži ukidanje Rezolucije 1244

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14023 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 07:06 - pre 170 meseci
"America is the only country that went from barbarism to decadence without civilization in between." (Oscar Wild)
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 12:13 - pre 170 meseci
Citat:
tdjokic:  Kakav je to drustveni sistem u kome dokazano (tako bar pricaju po njihovim filmovima i serijama njihovi socijalni radnici i policajci) permanentno odredjeni sloj ljudi nikako da stane na noge. Kao "ah, ti Crnci su lenji" pa samo zuje po coskovima, drogiraju se itd. Zasto se u Americi toliko potenciraju ljudska prava - zato da drzava skine odgovornost sa sebe.


Misliš kao romi kod nas? A da to je nešto nešto drugo.

Čemu taj kompleks od amerike koju je velika većina vas pljuvača videla samo na filmu.

A kako se Srbija ponaša sa pozicije sile videli smo po raznim srebrenicama sarajevima i kosovima.

Dobro, kosovo je naše, samo ponesite pasoš sledeći put kad budete išli da ga branite.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 14:22 - pre 170 meseci
Bitno je da ti znas kako je tamo, a i kako je bilo u Sarajevu, Srebrenici i na Kosovu, pa mozes ovde da nas prosvetljavas...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 14:55 - pre 170 meseci
Citat:
NoneVi: Dobro, kosovo je naše, samo ponesite pasoš sledeći put kad budete išli da ga branite.
Ali kako ce kad oni ne mogu da imaju pasos? To ne daju bubuljicarima.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 15:13 - pre 170 meseci
Citat:
a1200: Bitno je da ti znas kako je tamo, a i kako je bilo u Sarajevu, Srebrenici i na Kosovu, pa mozes ovde da nas prosvetljavas...


U Sarajevu sam bio. Vrlo dobro se sećam vikend-četnika (dođu petkom popodne autobusima, uglavnom iz CG, malo pucaju iz minobacača pa se vraćaju nedeljom uveče kući. Moraš na posao u ponedeljak), baje malog nindže sa razglasa, oslobađanja sve pokretne imovine i sličnih srbovanja.
Pored toga bio sam i u slavoniji (valjda je to bila RSK), tamo se trčalo u podrume uglavnom kad 'vojska' dobije platu, pa krene da šenluči.
A kada su srbende oslobodile srebrenicu uradile su to na taj način da se pedeset godina neće skinuti ljaga sa države koja nije ni učestvovala u ratu.
Tako da ja sam bio.



Citat:
Lesli Eldridz: Ali kako ce kad oni ne mogu da imaju pasos? To ne daju bubuljicarima.


Na roditeljski? :-)

U međuvremenu mogu da sanjaju na Pavkovića na belom tenku, kako ulazi u srpsku Prištinu.


uglavnom Kosovo je Srbija.

On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 15:21 - pre 170 meseci
Pa deo moje rodbine je igrom slucaja ziveo bas u tom Sarajevu (a posle su ziveli su neko vreme kod moga dede kao izbeglice), i zna sta i kako su muslimani postupali sa Srbima - da li si i to video? ili su ti oci bile zauzete gledanjem CNN-a, VOA i slicnih slobodnih medija i emisija.

Takodje, deo je ziveo u hrvatskoj i doshao je u Srbiju posle etnickog proterivanja, a da bi sacuvali zivu glavu - a nisu bili nista drugo nego Srbi, civili... mozda si i to preskocio. A to oko Srebrnice je vrlo zanimljiva tema, da li si mozda bio tamo kad su klali srbe u okolnim selima, nekih 3000 dusha, i to sve iz zasticene razoruzane zone, pod upravom UN-a... nisi, mora da su se Srbi sami poklali, ko Leminzi. Evo kazu Naser Oric je nevin... onda je ok, ako tako kazu - mora da je istina.

Samo za to niko nece odgovarati, niti ce se zemlje koje su to ucinile nekome izvinjavati i posipati pepelom, nije bilo na BBC-ju ni CNN-u, znaci nije se ni dogodilo. Ali, bitno da mi imamo ekipicu kao NoneVi, koji znaju istinu...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 15:30 - pre 170 meseci
I sta kazes, i "oni" su "vama" isto radili? Idi? Ma nije moguce.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 15:33 - pre 170 meseci
Citat:
I sta kazes, i "oni" su "vama" isto radili? Idi? Ma nije moguce.

Naravno da nije moguce, pa valjda se zna da su Srbi glavni koljaci na ovim prostorima, svi ostali su "branili svoje" i bavili se hortikulturom. Bre, ako tako kaze veliki brat preko svojih medija, to je bre tako... ali gotovo sigurno da neces videti nikog ko ce se zainteresovati da malo o tome prica - jer sada valja graditi "dobrosusedske odnose", naravno, sa osudom zlocina ali samo u jednom smeru... bez ispitivanja nekih drugih odgovornosti i dogadjanja koja su im predhodila.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 15:51 - pre 170 meseci
Citat:
a1200: Pa deo moje rodbine je igrom slucaja ziveo bas u tom Sarajevu (a posle su ziveli su neko vreme kod moga dede kao izbeglice), i zna sta i kako su muslimani postupali sa Srbima - da li si i to video? ili su ti oci bile zauzete gledanjem CNN-a, VOA i slicnih slobodnih medija i emisija.

Takodje, deo je ziveo u hrvatskoj i doshao je u Srbiju posle etnickog proterivanja, a da bi sacuvali zivu glavu - a nisu bili nista drugo nego Srbi, civili... mozda si i to preskocio. A to oko Srebrnice je vrlo zanimljiva tema, da li si mozda bio tamo kad su klali srbe u okolnim selima, nekih 3000 dusha, i to sve iz zasticene razoruzane zone, pod upravom UN-a... nisi, mora da su se Srbi sami poklali, ko Leminzi. Evo kazu Naser Oric je nevin... onda je ok, ako tako kazu - mora da je istina.

Samo za to niko nece odgovarati, niti ce se zemlje koje su to ucinile nekome izvinjavati i posipati pepelom, nije bilo na BBC-ju ni CNN-u, znaci nije se ni dogodilo. Ali, bitno da mi imamo ekipicu kao NoneVi, koji znaju istinu...


Ja sam u tom Sarajevu rođen i živeo sam sve dok nismo pobegli. Za ono rata što sam ja bio tamo niko nije napravio ni najmanji problem zbog toga što smo Srbi. Znam i gomilu Srba koji su ostali ceo rat u Sarajevu i naravno da su neki od njih imali probleme, ali nije bilo SISTEMSKOG maltretiranja na nacionalnoj osnovi.

O povlačenju srba sa ilidže i ostalih opština koje su držali pred kraj rata ti isto mogu pričati ono što znam. Javna je tajna da su vlasti republike srpske širili paranoju među ljudima u fazonu 'Pobiće vas Turci' i da su ljudi sami palili svoje stanove (znam lično idiJota koji je to uradio, a nije jedini) i bežali i pre nego što su te opštine i prešle u muslimanske ruke.

Što se tiče Oluje to je strašan zločin, o tome uopšte nema dileme. Nažalost krivci nikada neće biti kažnjeni i prava istina će ostati podeljena između poluistina na jednoj i drugoj strani, kao uostalom i ceo ovaj rat.

Sto hiljada ljudi je poginulo, još ko zna koliko je ostalo invalidima, svako ko je mogao pobegao je odavde, ali mi ćemo i dalje se raspravljati 'Ko je počeo rat?'

Ali naravno sve je fabrikovao CNN, rata nije ni bilo.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 16:03 - pre 170 meseci
Ne CNN je samo objavio jednu stranu medalje... a drugu totalno ignorisao. Tako se to radi, kad ti se moze. A inace ratovi se vode sa motkama koje rastu na njivama... nije nego, ko je dao logisticku podrsku? ko je platio hranu, opremu, municiju? Preko kojih teritorija je to oruzje uopste stiglo u Bosnu i Hrvatsku? Da nije preko teritorija koje kontrolise EU/UN? Ili preko aerodroma pod UN kontrolom (zbog toga je i bila pala Holandska vlada... ako se dobro secam)?

Ja ne znam u kom si ti to virtuelnom Saraj'vu ziveo, ali ljudi koji su Srbi i koji su rodjeni tamo imaju diametralno suprotnu pricu od te tvoje. Valjda je to sve stvar "licne percepcije"...
http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva/Nov97/1111/1111_12.HTM
Citat:
"INTERNESENEL HERALD TRIBJUN" O UBISTVIMA KOJA SU MUSLIMANSKE PARAVOJNE FORMACIJE POCINILE 1992. GODINE
Svirepi zlocini nad Srbima u Sarajevu

Pozivajuci se na internu sudsku dokumentaciju Vojnog suda u Sarajevu, list pise da je u vreme organizovanja odbrane grada ubijeno na stotine srpskih civila koji su zakopavani u masovnu grobnicu Kazani na Trebevicu. Sud je vinovnike osudio od sest meseci do sest godina zatvora, a mnogi od njih su pusteni na slobodu...

...Niko od osudjenih medjutim nije kaznjen na vise od sest godina zatvora, dok ih je vecina dobila kaznu od svega nekoliko meseci. Sem toga, dodaje IHT, mnogi su smesta pusteni na slobodu posto je period koji su proveli u pritvoru, cekajuci na sudjenje, bio duzi od kazne...

...kao i za kidnapovanje bracnog para srpske nacionalnosti, Vasilija i Ane Lavriv. Lavrivi su oteti iz stana u Sarajevu, prebaceni u kasarnu i pretuceni. Potom su odvedeni do Kazana, zajedno sa jos jednom zenom, Milenom Draskovic, gde su ih muslimanski vojnici tukli kundacima. "Udario sam Vasilija Lavriva u ledja i on je pao. Onda sam mu zario noz u grlo. Video sam krv", ispricao je na svedocenju Zijo Kubat. Esad Tucakovic koji je, kao i Kubat, osudjen na sest godina zatvora, odvukao je Anu Lavriv nekoliko metara dalje. Onda je, po sopstvenom svedocenju "izvadio noz dugacak 40 centimetara i odrubio joj glavu". "Gurnuo sam njeno telo u jamu, a glavu ostavio da lezi na zemlji. Onda sam otrcao u rov. Bio sam sav krvav. Prao sam se, pa nisam video kako su ubijene druge dve zrtve", ispricao je na sudu....

Brutalna likvidacija zarobljenika

U sudskoj dokumentaciji spominje se i slucaj kada su muslimanski borci zarobili dvojicu Srba, Duska Jovanovica i Ergina Nikolica, koji su u septembru 1993. pokusali da pobegnu iz Sarajeva. "Caco je poceo glasno da ih ispituje", rekao je Tucakovic na sudu. "U jednom trenutku izvadio je noz i zario ga Jovanovicu u grlo, sest ili sedam puta. Samir Bejtic je izvadio sablju i zario je dva ili tri puta u vrat druge zrtve, a potom jos nekoliko puta po telu". Grupa ljudi pomahnitalo je zarivala noz i sablju u Jovanovicevo bezivotno telo, dodaje IHT prenoseci svedocenje Bejtica. "Caco je dao noz Arminu Hodzicu i rekao mu da ubode 'to odvratno celjade'. Hodzic je to ucinio dva puta. Caco je onda dao noz Sabahudinu Zigi koji ga je takodje ubo", Bejticevo je svedocenje. "Onda je rekao meni da ga ubodem. Ubo sam ga jednom, ili dva puta, u stomak. Bio je vec mrtav", dodao je. Tela zrtava, dodaje IHT pozivajuci se na sudsku dokumentaciju, potom su prebacena u Kazane i raskomadana. "Video sam Samira Bejtica kako otvara Jovanovicevu lobanju", izjavio je Seferovic na sudu. "Video sam kako Caco pocinje da sutira njegovu glavu, dok mu je telo baceno u jamu. I telo Ergina Nikolica takodje je baceno u raku", dodao je pred sudom u Sarajevu ovaj muslimanski borac.


I jos toga na netu...
http://www.koreni.net/broj45/ratubih.htm



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 07.05.2010. u 17:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 16:15 - pre 170 meseci
Citat:
a1200
Tako se to radi, kad ti se moze. A inace ratovi se vode sa motkama koje rastu na njivama..


Ne ubija oruzje nego ljudi.

Puske mozda "rastu" u Rusiji i USA - ali bogme neko treba da ih kupi i, najavaznije, da ih upotrebi, a to nije bila moja baba, vec siroti mali hrcki iz Srbije, Hrvatske i Bosne.

Sve su vikali "necu" ... morali da ih teraju da pripucaju... greota, sve sami pacifisti i hipici bili, ali eto... zavadili ih bezobrazni stranci, inace ne bi ni mrava zgazio niko od njih.

Mm... da :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 16:22 - pre 170 meseci
Pa ja ne kazem da mi (svi zajedno, Albanci, Muslimani, Srbi i Hrvati) nismo jedna jadna skupina, koju svako vrlo lako moze da izmanipulishe, i "nalozi" da se po nacinalnoj osnovi pokoljemo... ocigledno je da smo dovoljno glupi da iste greske i zlocine ponavljamo. Kazem samo da je to neko veoma lepo iskoristio i medijski pokrio... a u skladu sa ostvarivanjem svojih interesa, kao i da to idalje vrlo uspesno radi.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 16:50 - pre 170 meseci
Znaci projekat je bio OK, samo izvodjaci radova nisu valjali? E pa zato sad imate slobodu pa uzivajte. Svako je dobio sta je trazio, postoji red u univerzumu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 16:57 - pre 170 meseci
Ne, ni projekat, a ni izvodjaci radova nisu valjali... a da nije bilo projekta, ne bi bilo ni radova.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 17:06 - pre 170 meseci
OK, ali znas kako je, kad bude kafanska tuca onaj ko poslednji ostane pa ga uhvate taj placa ceh. Tako ti je to. Ko se urcio kako on ne ume da radi zato sto je bio umislio da ume da se bije, pa se ispostavilo da ni to ne ume, jerbo ga nije isprasio samo onaj sa kim se nije ni potukao, i pride se jos smejao kad je Njofra jurio Dž Busa starijeg po vasingtonskim klozetima sad nek trpi i nek cuti, a vreme ce sve da zaleci i sve ce da se zaboravi kad prodje jedno 100 godina. Sta je to u kosmickom smislu, nista.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 17:50 - pre 170 meseci
Citat:
Americki problem je sto su nastali kako su nastali - na misice, pa se sticajem okolnosti obogatili prekomerno i poceli da misle da su pametni, a nisu. U hodu smisljaju pravila ponasanja za sve ono sto su drugi smisljali vekovima i zato privatno cesto deluju kao klovnovi a kao drzava se ponasaju najcesce kao slon u prodavnici porcelana.


e ja se stvarno izvinjavam sto sam napao Amerikance a oni su zapravo mlada imperija, nejac, koja se tek uci kako se otima i unistava tudje. I jos da su oni prvi koji su nas napali, pa Srbiju je toliko njih unistavalo i sravnjivalo sa zemljom, necomo valjda sad sitnicariti zbog Amerikanaca.

Moramo im pomoci da sazru kao imperija. Bolje i to nego da imperija postane madjarska, bugarska, albanija ili nedajboze hrvatka.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 18:50 - pre 170 meseci
I šta sad ispada iz ove priče:
- Strane sile nisu pospešivale sukobe u ex-SFRJ
- Dobro je da Amerika ima "palicu", jer ko zna šta bi tek bilo da je ima neko drugi
LOL, ali kiseli LOL
Citat:
a vreme ce sve da zaleci i sve ce da se zaboravi kad prodje jedno 100 godina

Hehe, isto to kaže lik u onoj knjizi "Ne nervirajte se zbog sitnica": samo zamisli kako će se gledati na dati događaj za 100 godina i sve će biti u redu.
Hm, za 100 godina....2110...mmmmm... e, sad mi je stvarno bolje.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 19:52 - pre 170 meseci
Citat:
I šta sad ispada iz ove priče:
- Strane sile nisu pospešivale sukobe u ex-SFRJ
- Dobro je da Amerika ima "palicu", jer ko zna šta bi tek bilo da je ima neko drugi

Al' samo ako je rec o dubokoj ironiji
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 20:50 - pre 170 meseci
Vreme je za sikiricu i panj, vidim ja. Pa da ih na kraju Srbin sve nadmudri.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Vašington traži ukidanje Rezolucije 124407.05.2010. u 21:06 - pre 170 meseci
Jel' to nov pojam za nadmudravanje

Ili je finalni deo nadmudravanja...u smislu - nismo se dobro razumeli
Nekako - ne razumem. Koga je Srbin nadmudrio, osim ono između sebe...ali opet, to se ne zove tako.

Jel' može malo prosvećivanje

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vašington traži ukidanje Rezolucije 1244

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14023 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.