Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)

[es] :: Ostali hardver :: Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)

[ Pregleda: 1360 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)13.07.2010. u 10:02 - pre 168 meseci
Pozdrav svima,

Imam 8 racunara (Celeron E3300, integrisana grafika), potrosnja je u proseku 50W (bez monitora).

Stavio bih po 4 racunara na:
APC Smart-UPS SUA3000I
VA rang : 3000 VA
Snaga : 2700 W
Baterija (maks/pola opterećenja) : 5.5/13.6 min.


Znaci UPS bi bio opterecen sa 4x50W=200W, nista drugo na njega. Teoretski on bi ih gurao bar 1,5 sati,
A sada sta mene zanima:

Iako je opterecen sa svega 7.5%, jel bi on izdrzao toliko, jer citao sam ovde na forumu da postoji neko pregrevanje tranzistora kada duze radi?

U pitanju je profi model vece snage sa cenom oko 1200e.
Znaci mala potrosnja na duzi period.


Potrosnja konfiguracije je merena Obicnim elektricnim brojilom dok radi saam komp sat vremena.
Inace kada se saberu potrosnje komponenti po specifikacijama to je i manje od 40W, ali ja sam najvishe uspeo da trosim 50W dok je kompresovao fulHD u XviD i istovremeno kopirao sadrzaj sa DVD-a na HD. (ovo sam uradio cisto da sve komponente povuku struju koliko je bilo moguce). Dok sam sve ovo radio monitor je bio na prikacen na UPS da ne vuce struju iz brojila.

P.S.
Otopilo mi se sve u frizideru dok sam izmerio potrosnju kompa :)

Znaci jel moguce da ovaj UPS izdrzi SatIpo sa potrosnjom od 200W?

Ili imate neki drugi predlog (sem stavljanja Konfiguracije sa Intel Atom cpu, ili ubacivanja agregata...)






 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)13.07.2010. u 11:01 - pre 168 meseci
Dobro je što si izneo rezultat merenja potrošnje konfiguracija... možda će ovdašnji auditorijum konačno shvatiti sav besmisao napucavanja napajanja od po 0.5-1kW na kancelarijske konfiguracije sa prosečnim grafičkim karticama

Što se ove nedoumice tiče, teško je tu biti validan prorok.

Problem sa autonomijom se ne da rešiti prostom proporcijom, jer u igru ulaze i drugi faktori... kao što su gubici i samopražnjenje baterije. Mnogo je lakše predvideti kraći period, nego duži, ako razumeš šta želim da kažem.

U najkraćem, bez testiranja, teško bi neko mogao tvrditi da će taj UPS izdržati tih sat i pô, a možemo se složiti da se UPS-ovi tog ranga ipak malo ređe prodaju, pa je malo i direktnih iskustava.

Proračun Ti jeste tačan, ali jemčiti za to bez testova u realnim uslovima... teško.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)13.07.2010. u 11:29 - pre 168 meseci
Pa da....

Po nekom pravilu trebalo bi i duze, ali sam ja uzeo najcrnju mogucu predikciju trajanja na bateriji (poshto ako se smanji opterecenje 2X, autonomija se poveca malo vise od 2 puta), ali nebitno.

Trebala su mi iskustva za UPS, konkretno da li ima veze grejanje kondezatora, ili bas ono sto si ti naveo da i baterija ima samopraznjenje....

E sad ja resio da uzmem taj ups, probacu ga na cetiri konfiguracije (ostale nisu jos stigle), naravno ako neki od ovih distributera hoce da pristane na test. (ako izdrzi sat ipo kupujem ga), posto mi oni takodje garantuju da ce da drzi sat-ipo.

Ipak na dva UPS-a to je 2400e (vise nego svih 8 konfiguracija), a ako mi ne rade posao, eto meni 2400 briga...

E ako bude radilo kasnije je lako povecati autonomiju dodavanjem jos upseva pa to lepo i elegantno izdrzi 2-3 sata bez da se ukljucuje bilo kakav bucan agregat.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)13.07.2010. u 12:18 - pre 168 meseci
Ne znam kako će da se ponaša konkretan primerak ali je UPS bez struje prilično bučan, bar ovaj koji je kod mene do skoro radio. Možda je ipak bolje rešenje mali agregat na terasi, sa njim ne moraš da razmišljaš da li će tih sat ipo da bude 60, 80 ili 90 minuta.
 
Odgovor na temu

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)14.07.2010. u 11:32 - pre 168 meseci
Ja sam se odlucio za UPS jer ovaj konkretni smart model ima neke opcije Automatskog slanja mailova cim nestane struje, a i nikada se nije desilo da struje nema duze od sat vremena, uz sve to po specifikacijama, vreme punjenja mu je 3 sata, tako da i ako na svakih 4 sata nestaje struja na sat vremena, ja sam miran.

Takodje, ubacujem ih zato jer mi to nije u kuci/stanu, vec u firmi, a kako je stanje sa Gazelom, treba mi pola sata-sat da dodjem u firmu, a da ne pominjem da to moze da se desi i nocu kada u firmi nema nikoga (sem cuvara zgrade koji gleda s vremena na vreme da negde nesto ne gori).

Zbog sat vremena ne pruzanja usluga, ja platjam penale, odnosno za taj ceo mesec klijent mi ne placa usluge jer su mu podaci bez tih sat vremena nistavni.

Za pocetak cu da ubacim 2 komada (ako mi distributeri omoguce test), sto bi trebalo da radi bar sat-ipo, a kasnije cu to da povecavam.
Koliki su penali, ovaj ups je Djabe :) , pa cu malo po malo odvajati od profita i eto 8 UPSeva da drze po 10 sati.

Takodje, agregat sam probao, ali imam problem, jer onda TV kartice na racunarima imaju iskrivljenu sliku, trepere i ima suma (sto je verovatno posledica neciste struje na agregatu, doduse bio je to jeftini Einhell od 300e), ali i obicni Mustek UPS je omogucavao super sliku na TV karticama, sto je i osnovni zadatak tih racunara, celodnevni monitoring TV programa.

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Nedoumica oko UPS-a (Jel ovo moguce ili ne?)

[ Pregleda: 1360 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.