Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX

[ Pregleda: 3001 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neXus2000

Član broj: 24046
Poruke: 59
*.ptt.rs.



Profil

icon Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX08.09.2010. u 12:39 - pre 165 meseci
Treba mi pomoc. Da li ima negde, u Beogradu, da se nabavi PCI/PCI-E kartica sa paralelnim portom ili onaj USB kabl na LPT koji ima podrsku za UNIX. Tacnije SCO 5.0.7.
Imamo plocu koja nema LPT, cak ni interni za slot, a treba nam za matricni stampac koji ima samo LPT ulaz.
Ako je neko probao USB na LPT kabl i kako radi pod UNIX-om neka javi.

Thnx.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX08.09.2010. u 13:01 - pre 165 meseci
Ima takvih kartica, ne znam gde, ali vidjao sam ih.
Samo da znas da moze da se desi da ti uredjaj jednostavno ne radi...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX08.09.2010. u 14:21 - pre 165 meseci
Na matricni stampac mozes da stavis dodatak LPT bluetooth,ali ne znam da li bi radio pod UNIX-om.Zatim mozes da kupis LPT print server tj. da mrezom spojis matricni printer npr.Jetdirect 300X.Ne znam kako stoje stvari sa driverima za UNIX za taj matricni printer.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX08.09.2010. u 14:48 - pre 165 meseci
Mislim da cete jevtinije da prodjete da uzmete nov stampac. Mrezni stampac je meni idealno resenje, posebno ako podrzava postscript emulaciju - samo nabodes lpd na njega i vozi.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

neXus2000

Član broj: 24046
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX08.09.2010. u 15:03 - pre 165 meseci
Rado bi mi novi stampac, ali nema se para. Jbg. drzavna firma, daju na kasicicu. Sve se parcijalno opremamo(menjamo prastare kompove). A matricni stampac je ekstra i posle 300 godina i dalje shljaka kao sat, zato nam je menjanje malo bezveze, sto zbog toga, sto zbog para. Gledao sam neke matricne koji bi bili za nase potrebe, ali ti kostaju oko 500+ evra.
Ovakav je nas printer:


I potreban nam je takav, jer preko njega izbacujemo izvestaje.

Sto se tice print servera, problem je u tome sto server nosi bazu podataka na koju se useri kace preko terminala. i imamo 2 LAN-a koja su jedva osposobljena, tj. integrisana karta ima drajver za UNIX, i jedva smo nasli PCI LAN kartu koja takodje ima podrsku za UNIX. A kartice su povezane:
1 komp(server): 1LAN: kroz switch za usere, 1LAN: na backup server direktno.
2 komp(backup server): 1LAN na server direktno, 2LAN: opet na mrezu, jer tamo stoji druga baza podataka o opremi.
Znaci obe kartice su zauzete.

Tako da nam je jedina opcija PCI LPT. A za USB to LPT ne znam kako bi shljakalo, posto vidjam kod nekih po inostranim forumima da cak nece dobro da sljakaju na Win-u. Tako da sumnjam da bi UNIX to mogao da proguta.
 
Odgovor na temu

neXus2000

Član broj: 24046
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX13.09.2010. u 15:20 - pre 165 meseci
Ovako, odlucili smo se za print server, jer ono sve otpada posto ne mozemo da nadjemo ni jedno ni drugo, a da ima podrsku za UNIX.

Sad mi treba objasnjenje, jer nisam cackao print server goooooodiiiinaaaamaaaa (varala si me.... :)) )
Da li print server mogu da nakacim na switch, pa LPT stampac na njega (ovo je logicno znam da fizicki moze :) ) pa da stampam preko UNIX-a kroz switch? I da li se pristupa printserveru preko njegove IP adrese, kao kod router-a, ili postoji njegov softver za stelovanje istog?

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Help. USB na LPT kabl ili LPT kartica za UNIX

[ Pregleda: 3001 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.