Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu

elitemadzone.org :: MadZone :: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40492 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:37 - pre 165 meseci
Bolje se malo bacite na narodne kuhinje, organizujte volontere, skupite po koji prilog, skupljajte odecu, obucu, kupujte starima koji ne mogu da izadju iz stana, obilazite ih i sl.

Povijajte ove u svojim redovima sto drze gradjevinske firme, lopataju bolesne, pozivaju na batine.
Trazite transparentniji porez i rukovodjenje kesom.

Evo dobrog pocetka.
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=463949
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:41 - pre 165 meseci
Ne to nikako.. to nije uloga crkve. Uloga je________ (Nedeljko zna samo nece da nam otkrije istinu)

Evo ako ti je promaklo http://www.youtube.com/watch?v=84_LdFAA3c0
Ali kao sto kazes.. tu se nista ne moze.. odgovarace pred Bogom kao i svi ostali i tako u krug.
Ultimativan argument.

Za ustastvo sam namerno stavio da ne bude SPC ne valja. Ne valja ni jedna firma.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:41 - pre 165 meseci
^ e tu si u zabludi.
bila je čak i jedna tribina u kojoj su dokazivali kako uloga crkve i nije društveni aktivizam.
oni nisu "od ovoga sveta".
uprkos blagoutrobiju & džipovima.
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:42 - pre 165 meseci
Citat:
Nedeljko
Ista ta Crkva uči da će pred Bogom svako odgovarati za svoje postupke, bio car ili prosijak, vladika ili mirjanin.

Drugim recima, ako ja Verujem, onda je meni OK da vladika vozi SUV od 50K+ jer ce on za to odgovarati pred Bobom i biti kaznjen u vecnosti... a ovaj zivot je samo tren. :D Dobra ideologija za ucutkivanje onih kojima smeta sto pop i kralj imaju vise...

E, problem je u necemu drugom: Ja ne verujem u Boga, boga ili Boba, ne gledam nikakvo pismo kao sveto, ne smatram nista od toga istorijskom cinjenicom, a Isus mi je samo jos jedan lik iz maste - samo neki Tom, Dik ili Hari.... (Stavise, ako se pojavi i Sali - onda je to jako fina serija... pun intended).

Ja, kao neko ko ne veruje i te kako imam problem da placam za taj SUV. Isto kao sto imam problem da iz poreza koji ja placam, neko zida bilo kakve crkve, placa plate, socijalno ili bilo sta drugo nekim ljudima koji prodaju maglu. Ja porez placam za drzavu, zelim da ona funkcionise. Ne treba mi nikakva crkva, ona je odvojena od drzave (to mi i ustav garantuje) i ne zelim da ja to finansiram.

E - to je problem. Nije problem sto oni imaju, problem je sto oni otimaju od mene.

A sve ostalo po zakonu. Ko poziva na nasilje - da odgovara. Ko siluje decu - da odgovara. Ko organizovano krije kriminalce - da odgovara. Pred ZAKONOM. Onim koji vazi u ovoj zemlji.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
+1

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:47 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi: ^ e tu si u zabludi.
bila je čak i jedna tribina u kojoj su dokazivali kako uloga crkve i nije društveni aktivizam.
oni nisu "od ovoga sveta".
uprkos blagoutrobiju & džipovima.


Pa za dobar deo vladika, a i naroda (gledajuci kolicinu gradjanski angazovanih, a same socaktivnosti crkve) smatra da je to demonija, jer spas je u nebesima dok na zemlji vlada knez tame, jelte.

Vec smo pisali o tome - to je dualisticki pogled na svet u koji cesto upadaju pravoslavci i drugi istocniji mislioci.
Postoji jedna solidna grupa unutar SPC koja drugacije misli i ima tu nekih pomaka, ali slabo.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:52 - pre 165 meseci
Bitno da im nije demonija kad uzimaju iste te pare.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 09:59 - pre 165 meseci
ako je novac demonija, a oni uzimaju kintu obaška, nije li to neposredno oslobađanje od demonije?
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 10:12 - pre 165 meseci
Pa nije novac sam po sebi demonija po njihovom shvatanju, nego pokusaj da se kroz zemaljske aktivnosti dodje do spasenja (to je bar njihov trip).
To ih suvise podseca na jevrejsku ideju raja na zemlji, pa od tud takva reakcija.

Ali to nije bas tako jednostavno, jer se i u ucenju hriscana spominje briga o bliznjima i pomoci i drugim opipljivim stvarima, dok su pravoslavni otisli u totalnu mistiku gde boga nalaze kroz liturgiju, tj jedan odvojen proces od stvarnosti tako da kazem, dok npr ispunjavanje hriscanskih ucenja kroz neke opipljivije okvire im je u prilicno manjem procentu zastupljena.

Protestanti su taj problem resili ucenjem da bogatstvo nije greh samo po sebi, ako se zivi po hriscanskim nacelima.
Jer bogatstvo je takodje produkt rada, a da bi se obezbedilo posteno sticanje - odredjenu su jake moralne norme koje je crkva propagirala i razvila ispunjenje vere kroz poziv i odgovornost prema drustvu kroz rad.

Katolici su stvorili kroz princip Radi i moli takodje mogucnost da se bogatstvo stice i bude bogougodan.
Kasnije se taj novac davao za opste javno dobro.

Ta ucenja jednostavno zbog prirode vremena nisu prisutne u izvornom obliku, ali jesu kao deo tradicije dobrog dela Evrope.
Tako da i crkva moze imati korisnu ulogu u drustvu, sto da ne.


Pravoslavne crkve su u nekom procepu izmedju te negacije materijalnog kroz ucenje i prakticne potrebe za istim sto je i prirodno.
Posto oficijelno im ne treba novac za ispovedanje vere osim sitnih obreda i podrske objektima - dolazi do skupljanja novca koji je sve osim korektnog, prakticnog i cesto postenog.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 10:18 - pre 165 meseci
Citat:
Bolje se malo bacite na narodne kuhinje, organizujte volontere, skupite po koji prilog, skupljajte
odecu, obucu, kupujte starima koji ne mogu da izadju iz stana, obilazite ih i sl.

Povijajte ove u svojim redovima sto drze gradjevinske firme, lopataju bolesne, pozivaju na batine.
Trazite transparentniji porez i rukovodjenje kesom.


To, i jos par nekih detalja...definitivno jesu problemi svakodnevice crkvene organizacije.

Ipak, postoji jos jedan bitan rezon koji vec nekoliko ljudi pokusava da predoci :

Ako grupa lekara otima porodiljama zivu decu na porodjaju, proglasava zvanicno ih za mrtve a zatim
tajno prodaje bogatim klijentima bez dece - to jos uvek ne znaci da treba zatvoriti medicinski fakultet,
sve bolnice i dispanzere. Treba samo kriminalno goniti krivce.

Ako mali tatin debil Perica ima pojacalo od 1500W koje odvrce do daske - to ne znaci da treba ukinuti
elektrotehniku niti da treba spaliti sva pojacala na svetu. Treba samo biti kulturniji.

Ako prostakusa sa isturenim golim sisama drzi mikrofon pod satrom, i skripi dok peva - to jos uvek ne znaci
da treba zatvoriti muzicke skole i akademije, niti da treba ukinuti mikrofone i miksete. Treba samo okrenuti
glavu, i slusati recimo Dianna-u Krall.


Po istom principu - ako narod na nekoj teritoriji (koji manje-vise ne ume ni jedan civilizacijski koncept da
implementira kako treba) ima problema sa implementiranjem religijske svakodnevice, to jos uvek ne znaci
da je koncept kao koncept pogresan.

Neko ko je spoznao sta vera i organizovana religija tacno znace i u tome prepoznao vrednost, obicno
nalazi nacin da se usredsredi na sustinu, i da se drzi dalje od svih efemernosti i naopakosti.








 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 10:24 - pre 165 meseci
^^
Sa tim se slazem totalno.

Mislim da je i Jerotic pisao u Vera i nacija o implementiranosti hriscanstva medju Srbima, gde spominje da su previse ritualci i da se zanemaruju neke druge bitne stvari za veru kao sto su obrazovanje i sl.

Mislim da je to normalno, obzirom da se taj koncept instalirao na razlicite narode u razlicito vreme i okolnosti, pa su i rezultati drugaciji, ali da treba gledati potencijale, raditi i unapredjivati.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 10:25 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi: pa da, jednoumlje.
to sam i mislio.

principi sabornosti imaš i na tribinama stadiona.

a da je vladika "prvi među jednakima", svedoči džip & đakuzi. ne moraš to eksplicitno da navodiš.


Jesi li ti glup, ćorav ili zlonameran? Jednoumlje bi bio centralizam, a ne sabornost. Ko je rekao da je vladika prvi među jednakima? Kakve veze ima rulja kojom diriguje jedan sa sabornošću?

Citat:
Pirossi: hahaha, kakav si ti 1 car.
zar da verujemo sopstvenim očima kada si ti tu, prvi među jednakima, da nam ukažeš na naše apsolutno i sveobuhvatno neznanje?
car, velim


I šta si tim fotkama dokazao? Da Filaret drži pušku i da se vojnici blagosiljaju. I šta s tim? Na to ti je odgovoreno.


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 10:29 - pre 165 meseci
Citat:
milanche: Ako prostakusa sa isturenim golim sisama drzi mikrofon pod satrom, i skripi dok peva - to jos uvek ne znaci da treba zatvoriti muzicke skole i akademije, niti da treba ukinuti mikrofone i miksete. Treba samo okrenuti glavu, i slusati recimo Dianna-u Krall.

O brate, i Dianna.... Nisam siguran sta mi je grdje, stavise ako su sise dobre - pre bi gledao sise. Smori vise ta Dianna... Gde god odem da nesto cujem svi mi pustaju raznorazne vokalne umetnice izuzetnog raspona kristalne boje glasa.... a svuda elevator music. Batali.

Ajde da si rekao Kate Bush. :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 12:00 - pre 165 meseci
pop nema sta da blagosilja ili drzi oruzje, bilo koji, tacka

svi koji imate neko opravdanje za to imate neki problem vrednosti, tacka

beltrammi niko nije ni rekao da je onaj sa slike sto skropi metlicom kalasnjikove srpski, nego je RECENO da je ruski popo
sto apsolutno ne menja situaciju, jer nije prica samo o spc ;)

popovi( kako ih zvali god, svecenici, hodze,muftije,rabini...) treba da POZIVAJU i da se "bore" za MIR, a ne za klanje!!


sto se tice jednakosti u narodnoj komendiji, koliko znam, preshjednik/ca komendije ima pravo da izbaci svakog iz iste ukoliko krsi neki red, to ne moze uraditi bilo ko drugi
dakle, ipak nisu potpuno jednaki ;)

a ako je patrijarh jednak sa svim ostalim episkopima, koji k. onda postoji? zasto ima vise zvanje ako "nema" visu funkciju?

p.s. jebali vas i četnci i ustaše
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 12:07 - pre 165 meseci
Cetnici, ustase, popovi, religija, politika, ton obracanja sagovornicima.... mislim da su se stekli svi uslovi za katanac na temu
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 12:15 - pre 165 meseci
jos odavno, al nema veze
 
0

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 12:51 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat: pop nema sta da blagosilja ili drzi oruzje, bilo koji, tacka

svi koji imate neko opravdanje za to imate neki problem vrednosti, tacka


Ovo je sustina.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 13:22 - pre 165 meseci
Pop nema sta da trazi u drzavnoj vojsci (osim kao vojnik, ali bez religijskih delovanja).
U privatnoj moze.

Inace, Nedeljko, sta bi sa onim okretanjem drugog obraza?
 
0

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
*.static.kdsinter.net.



+78 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 13:43 - pre 165 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Koji god put za spoznaju Boga bio, neki jednostavno nisu zainteresovani


Upravo tako. Ljudi jednostavno imaju različita interesovanja i nikog ne treba prisiljavati, a ni ubeđivati ni u šta, ali ni etiketirati/osuđivati zbog njegovih interesovanja. Kao što već rekoh, glupo je, jer što se neko više trudi da te ubedi u nešto što te ne zanima (ili ne razumeš), tvoja prirodna reakcija je da mu se više opireš

Evo mene recimo fudbal uopšte ne zanima. I džabe bi se neko trudio da mi objasni "svu čar igre", kačio klipove, upljuvao se objašnjavajući u pokušaju da me "prosvetli" kad ja to jednostavno ne razumem, a i ne zanima me. S druge strane, mogao bih naravno da formiram svoje mišljenje o fudbalu kao igri, ako bih poslušao par izjava fudbalera preko TV-a i onda zaključio kako je fudbal igra u kojoj dvadeset idiota trči 90 minuta za loptom. Ako bi to ponavljao kao mantru svaki put kad neko ovde spomene fudbal, da li bi se našao neko koga fudbal zanima, ko ga razume bolje nego ja i rekao mi kako ispadam smešan i površan svojim stavom? Ista je stvar sa nekim ljudima ovde, koji na pomen religije odmah spominju neke popove u džipovima i slično.

Inače, što se tiče tog crkvenog poreza i plaćanja, pošto ste se toliko uhvatili za to... Meni se eto ne sviđa što me država pljačka svakodnevno. Ne želim više da koristim njene usluge, a isto tako sam rođenjem postao "državljanin". Niko me nije pitao da li hoću to da budem. I sad, recite vi meni, da li ja mogu da se odjavim od plaćanja poreza? Što se tiče religije, to je koliko vidim moguće u nekim državama, pa opet se niko ne buni kad je u pitanju država. Zašto?
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 13:46 - pre 165 meseci
Citat:
Horvat: pop nema sta da blagosilja ili drzi oruzje, bilo koji, tacka

svi koji imate neko opravdanje za to imate neki problem vrednosti, tacka

beltrammi niko nije ni rekao da je onaj sa slike sto skropi metlicom kalasnjikove srpski, nego je RECENO da je ruski popo
sto apsolutno ne menja situaciju, jer nije prica samo o spc ;)

popovi( kako ih zvali god, svecenici, hodze,muftije,rabini...) treba da POZIVAJU i da se "bore" za MIR, a ne za klanje!!

Pop moze da blagosilja i radi sta god hoce. Ako je nesto od toga krivicno delo (podstrekivanje na nasilje i sl) - onda pop treba za to da odgovara. Ako nije, onda moze da radi sta god mu se diglo.

Samo to ne moze da radi :

a) U bilo kojoj drzavnoj ustanovi - vojsci, policiji i sl. - tj. bilo cemu sto JA placam
b) Dok platu prima iz budzeta.

Treba samo da uvedu i kod nas porez za crkvu i da se svi resimo bede.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu08.10.2010. u 13:57 - pre 165 meseci
Citat:
Meni se eto ne sviđa što me država pljačka svakodnevno. Ne želim više da koristim njene usluge, a isto tako sam rođenjem postao "državljanin". Niko me nije pitao da li hoću to da budem. I sad, recite vi meni, da li ja mogu da se odjavim od plaćanja poreza?


Ovo jednostavno nije tacna analogija.
Jel zaista potrebno da ti neko objasnjava u cemu je ogromna razlika?!
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: U Nemačkoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatoličku crkvu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40492 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.