Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-kemo-
Kemo Gušić
student
Sarajevo, BiH

Član broj: 271261
Poruke: 5
*.sa.hs-hkb.ba.



+1 Profil

icon Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.22.10.2010. u 16:41 - pre 164 meseci
Hello.
Učlanio sam se, jer prvenstveno imam problem sa "ponašanjem" c++ -a... instalacija je ok, program se pokreće, "funkcioniše"(??), ali problem se javlja kod kompajlera. Pored toga što je u kodu

"
system("PAUSE");
return 0;
"
prozorčić koji se pojavljuje prije konzolnog prozora samo se sekundarno pojavi i nestane, a konzolnog prozora i nema. Pokretao sam c++ i iz Safe moda. Čak sam ga tu ponovo i instalirao, ali ništa opet. Pojavljivalo mi se u prozorčiću koji se pojavi da nakon što instaliram program, da mi "nešto" u instalaciji fali, kao da trebam "report bugs"(??) pa naveden sajt www.bloodshed.net/ ( ali nekim čudom toga sad nema ).

Uglavnom, primjer kod-a programa je:

#include <cstdlib>
#include <iostream>

using namespace std;

int main(){
double a;
cin >> a;
if(a<0) cout << "Broj je negativan " << endl;
if(a>0) cout << "Broj je pozitivan " << endl;
if(a==0) cout << "Broj je jednak nula " << endl;
system("PAUSE");
return EXIT_SUCCESS;
}

a greška koju prijavljuje:

C:\Documents and Settings\Kemo&Tarik\Desktop\Makefile.win [Build Error] [main.o] Error 1

i tako mi je sa svakim drugim kodom.
C++ mi hitno treba, a već tri dana "kuburim" oko ovoga, tako da se nadam da ću dobiti korisne informacije na ovom mjestu..
Možda na forumu ima već nešta o ovome, ali sam više od 15 ovih stranica izlistao i nisam primijetio, pa ako ima, samo da mi link-ate u odg.

PS: mogu li dobiti informaciju kako da Attach-iram fotku pomoću [img][/img] ? ili npr. neku zip arhivu uz poruku koju napišem?

Unaprijed hvala.
Kemo G.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.22.10.2010. u 17:08 - pre 164 meseci
Skini Visual Studio 2010 Express i njega instaliraj, i zaboravi na Dev-C++.

Link za Visual Studio: http://www.microsoft.com/express/downloads/ . Ako imaš internet na računaru gde treba da bude instaliran onda odaberi Visual C++, odaberi engleski jezik, i kreni. Ako na tom računaru nema internet onda sa nekog drugog odaberi "All - Offline Install ISO image file", i taj ISO raspakuj na ciljnom računaru pomoću nekog arhivera (7-zip recimo). I kreni.

Dev-C++ je star pet godina, i pregazilo ga vreme. Nije za ozbiljnu upotrebu, a samim tim nije ni za neozbiljnu upotrebu. Treba u startu da stičeš znanja koja će ti i kasnije koristiti. Znanja o tome kako Dev-C++ treba koristiti nisu korisna na duže staze.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.22.10.2010. u 17:12 - pre 164 meseci
Za dodavanje fajla uz poruku imaš dugme "Upload uz poruku", koje klikneš pošto pošalješ odgovor.
 
Odgovor na temu

-kemo-
Kemo Gušić
student
Sarajevo, BiH

Član broj: 271261
Poruke: 5
*.sa.hs-hkb.ba.



+1 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.22.10.2010. u 19:05 - pre 164 meseci
Hvala tebi na odgovoru, ali meni treba c++. to mi je predmet. vidim da je visual "jak", ali zeza me sintaksa, koju prvo učimo u c++, pa se onda kasnije štimamo na Delphi, C#... Kontaš..
Dakle, C++.
Kemo G.
 
Odgovor na temu

-kemo-
Kemo Gušić
student
Sarajevo, BiH

Član broj: 271261
Poruke: 5
*.sa.hs-hkb.ba.



+1 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.22.10.2010. u 20:20 - pre 164 meseci
Hajmo ljudi.. malo dobre volje.. rekli su mi da su ovdje stručnjaci..
zaista imam želju da ovo riješim.. ima li ko ideja? možda sam ja šta zaboravio napisati, pa pitajte..

Kemo G.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.22.10.2010. u 20:59 - pre 164 meseci
Program koji si postavio bez problema radi na Dev C++.


Ipak, postoji istorija tog problema: [google]"Makefile.win [Build Error] [main.o] Error 1"[/google] ... i neki su resili problem na neki od nacina, recimo smestanjem projektnog fajla u putanju valjda DevCPP instalacionog foldera ili u default putanju za projekte koju ti ponudi DevCPP. Inace, prvo proveri da problem mozda nije do AMPERSANDA (&) koji imas u putanji. Treba izbegavati znake tog tipa.

Pogledj na primer ovaj thread:
http://www.daniweb.com/forums/thread37630.html

Korisni odgovori idu od kraja trece stranice:
http://www.daniweb.com/forums/post187553.html#post187553
http://www.daniweb.com/forums/post362159.html#post362159
http://www.daniweb.com/forums/post439574.html#post439574
...
Mozda ovo:
http://www.daniweb.com/forums/post939762.html#post939762


Ipak, da sam na tvom mesti, DevC++ bi zavrsio u korpi, a za proucavanje "primera iz knjige" bih uzeo ili ono sto ti je Mihajlo rekao ili (mali, jednostavan, brz):
http://downloads.sourceforge.n...codeblocks-8.02mingw-setup.exe

 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.23.10.2010. u 01:16 - pre 164 meseci
Reč Visual u Visual C++ je samo Microsoftov trademark (kao što je Dev Bloodshedov trademark). Visual C++ jeste C++. Sad sam se setio da ti uz Express verziju treba i Windows SDK, ali svi ti megabajti se isplate odličnim debagerom, a mislim da su i izveštavanje kompajlera o greškama učinili boljim.

Srce mi se stegne svaki put kad neko ima problem vezan za Dev-C++.
 
Odgovor na temu

-kemo-
Kemo Gušić
student
Sarajevo, BiH

Član broj: 271261
Poruke: 5
*.sa.hs-hkb.ba.



+1 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.24.10.2010. u 00:08 - pre 164 meseci
"Srce mi se stegne svaki put kad neko ima problem vezan za Dev-C++"

Hvala na moralnoj podršci.. :D vjeruj da još iznalazim rješenje, a dosta fajde imaju i ovi savjeti na forumu..
samo da upitam da li će mi slučajno koristiti neka starija verzija progrma dev c++ ( ako da, da neko preporuči link )

čujemo se..
Kemo G.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.24.10.2010. u 08:09 - pre 164 meseci
Mihajlo ti lepo kaze, problem sa DevC++ (i generalno sa starijim ili napustenim projektima) je u tome sto se bavis resavanjem problema koji nemaju veze sa ciljem koji treba da ostvaris.

Ako vec ne zelis da uzmes Microsoftov Visual C++, skini ono sa linka sto sam ti ostavio - imas i editor i kompajler. Sve je "minijaturno" kao kod DevC++, a radi :)
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.24.10.2010. u 11:12 - pre 164 meseci
Kad odeš na sajt http://www.bloodshed.net/ odmah na vrhu imaš datume kad je koja verzija puštena. Frekvencija je otprilike jedna verzija na mesec dana (s povremenim pauzama). I onda od februara 2005. sve je stalo. Mrtvo more. U međuvremenu Microsoft je objavio 3 svoje verzije (2005, 2008, 2010), GCC je uznapredovao sa 3.4.3 na 4.0.0 na 4.4.3 (što je poprilično), Borland C++Builder je dobio otprilike po jednu novu verziju svake godine, a Dev-C++ ostaje mrtav da mrtviji ne može biti. I sad ovde dolaze ljudi i iskopavaju mrtav softver, umesto da taj mrtvi softver lepo počiva u miru.

Evo jednog komentara sa foruma posvećenog upravo Dev-C++, možda stranac ima više kredibiliteta od nas ovde: http://sourceforge.net/project...rums/forum/48211/topic/3828349
 
Odgovor na temu

-kemo-
Kemo Gušić
student
Sarajevo, BiH

Član broj: 271261
Poruke: 5
*.sa.hs-hkb.ba.



+1 Profil

icon Re: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.05.11.2010. u 22:10 - pre 164 meseci
Fer je da se javim.. :)
Na kraju sam ponovo digao sistem.. riješio se muka i ćao. Nisam više upotrijebio pomenuti "AMPERSAND" (&), jer je i to bila jedna od potencijalnih smetnji..
Uglavnom, sad fercera i hvala još jednom.
Kemo G.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Problem sa kompajliranjem. Ili je sistem ili instalacija, mada smatram ovo prvo.

[ Pregleda: 1524 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.