Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispitni rezultati... u php-u

[es] :: PHP :: Ispitni rezultati... u php-u

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.beotel.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 10:21 - pre 246 meseci
Pravim neku php aplikaciju za unos i prikazivanje ispitnih rezultata...
Potrebno je unositi rezultate za razlicite ispite ( ponekad i ispite iz istih predmeta samo koji se desavaju u razlicito vreme i kod drugog profesora ) Otprilike mysql baza izgleda ovako:
Code:

predmet | profesor | datum_ispita | index | student | bodovi | ocena 


Imam problem pri unosu podataka kao i pri izlazu...

Unos:
posto nikada nije odredjen broj studenata kako napraviti na web strani ne odredjen broj textboxova?? Kapiram da bi to trebalo da se resi u 2 web strane na jednoj da se unese broj studenata koji su radili ispit a na sledecoj da se generise broj textboxova za sve te studente.... Ali kako ovo izvesti u praksi...

Izlaz:
Da pretpostavimo da se u gornjoj bazi nalazi mnooogo ispitnih rezultata iz razlicitih predmeta... Kako traziti mysql-u da posalje samo rezultate koje ja hocu (odnosno za trazeni datum, profesora i predmet ) ???
PS naravno na stranicu koja treba da se generise pri dobijanju rezultata...

___

Nadam se da ste skapirali moj problem... posto sam i sam sebi vise konfuzan :)
10x unapred


 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 11:06 - pre 246 meseci
To se uopste ne radi tako, vec se radi preko jedne jedine (tzv) maske preko koje unosis jednog studenta. Po unosu jednog studenta i potvrdi unosa, maska se prazni i mozes da uneses sledeceg studenta, i tako redom.

Sto se tice drugog pitanja oko mysql-a, pogledaj PHP manual i MySQL dokumentaciju.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.beotel.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 11:40 - pre 246 meseci
daj jos malo detalja oko te maske... razmisljao sam i o tome ali ne znam kako tehnicki to da izvedem...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 11:53 - pre 246 meseci
Ako nećeš da radiš to preko dve stranice, već samo na jednoj, moraš to da rešiš JavaScriptom.

Marko.
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 12:01 - pre 246 meseci
To s "maskom" se radi na sledeci nacin. Na stranicu postavis sve text box-eve potrebne za jednog studenta i naravno dugme submit. Korisnik unese podatke za jednog studenta i kad klikne na submit, podaci se unesu u bazu, a njemu se opet otvori ista strana i onda moze da unese sledeceg studenta. Kad je uneo sve studente jednostavno vise nece kliktati na submit, vec na neki drugi link koji ostavis na toj stranici, npr. pregled rezultata. Kontaktiraj me preko ICQ-a ako zelis dodatna objasnjenja.
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 12:05 - pre 246 meseci
Da jos trebas napraviti odvojeno tabelu studenti sa indexom i odvojeno profesori sa predmetom i onda tabelu razultata u kojoj ces sa id profesor_predmet i id studenta da vezes sve u cjelinu :)

Inace ako zelis da prikazujes rezultate za neki predmet i datum

Code:
SELECT * FROM `ime_tabele` WHERE `predmet`='ime_predmeta' AND `datum`='' ORDER BY `student` DESC;


P.S. Cuj protegni se 100 eura i ja ti to odradim a ti beri slavu na fakultetu koliko ti volja, pride, napisacu i komentare u kodu sta i kako se radi.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 12:53 - pre 246 meseci
Dizajn baze radi se u skladu sa sistemom. Ovo je neki primer što sam učio u školici pa da probam da rekonstruišem.

Tu su profesori, studenti i predmeti kao neke celine. Svaka od ovih celina treba da ima tabelu sa identifikacionim poljem i ostalim specifičnim podacima. To su osnovne tabele.

Ostale tabele definišu relacije između elemenata ovih tabela. Recimo, ispit spaja sve tri tabele. Ali, ne može bilo koji student polagati ispit iz bilo kog predmeta kod bilo kog profesora. Profesor mora biti zadužen za predmet, a student mora da ima predmet u svom nastavnom programu i da je ispunio preduslove za polaganje.
...
Stranica za unos rezultata ispita bi trebala da za selektovanog profesora i predmet izlista sve studente koji su prijavili ispit za polaganje.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.vdial.verat.net



+11 Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 16:12 - pre 246 meseci
Vladimire, razmisli i o opciji da napravis program koji ce ti sluziti za azuriranje baze a koji nece biti WEB aplikacija. To je uvek dobitna kombinacija kada se radi masovan unos podataka.
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
195.252.87.*

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: Ispitni rezultati... u php-u03.02.2004. u 18:05 - pre 246 meseci
Razmisjao sam o tome.. cak sta vise drugar je vec poceo da ga radi... ali pored njega hocu i web varijantu... jer taj prog nece uvek biti pri ruci...

Iance hvala svi na pomoci... pre jedno sat vremena sam zavrsio sa ovim broblemom :)
dobro ne bas u potpunosti... sada mi ostaje jos jedna stvar.

Ok podaci se izlistavju unose i sve to radi bez problema... sada me muci kako da kreiram link koji ce voditi ka rezultatima ispita...
Rezultati se sortiraju po 3 varijable:
$predmetr
$datumr
$profr
Tako da kompletan url za izlistavanje izgleda ovako:
Code:

fajl_za_izlistavanje.php?predmetr=ime_predmeta&datumr=datum_ispita&&profr=ime_profesora


Dakle najvise bi mi koristila neka ideja... npr da li u admin panelu da dodam jos jednu stavku koja bi unosila url u bazu?? ili kako siguran sam da postoji pametniji nacin... ali sam ja u ovom trenutku previse glup da ga smislim :)))))

Hvala unapred svima :)

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Ispitni rezultati... u php-u

[ Pregleda: 2530 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.