Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Singapore Landed Permanent Resident Visa

[es] :: Vodič za emigraciju :: Singapore Landed Permanent Resident Visa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5564 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 15:33 - pre 162 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Mislio sam na ljude koji imaju +3 godine iskustva u poslu koji je trazen tamo, to podrazumeva da su vec izgradili neki standard koji uzivaju i u mestu trenutnog boravka. Zasto bi neko isao na nizi zivotni standard (makar i privremeni) bez garancije da ce on biti bolji (jednog trenutka a mozda i ne) tamo negde 10 000Km daleko?

Ja sam delio stan kad sam dosao ovde ali tada sam imao 22 godine i nije me bas bilo briga za mnoge stvari, sada se to promenilo. Cemu rad i trud ako se vracas na gore uslove zivota?

Ocigledno ti nisi spreman mnogo da se odreknes niti da reskiras u zivotu radi boljih mogucnost. Mislim pa sta, 10k kilometara odes, probas, vidis da ne ide, puknes neke pare i vratis se. Big fuckin deal. Bar si probao.

Ako neko mladji od 30 godina i sa 3 godina iskustva ima mogucnost da proba nesto novo a na drugoj strani se boji da ce deliti stan ili sniziti privremeno nekakav zivotni standard onda ne treba da mrda bilo gde.

Covece ako svi tako razmisljaju kao i ti niko nikad ne bi napustio roditeljski dom.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 16:39 - pre 162 meseci
Zamenjujes teze. Nisam ja mislio da ne treba rizikovati, naravno da treba ali ne treba srljati. Kad radis odredjeno vreme nesto, uspesan si u tome i izgradio si SAM (ne roditelji ili neko drugi) nesto i neki kvalitet zivota onda je dosta rizicno uraditi to sto se predlaze. 5-6k$ (karta, smestaj tamo nekoliko meseci, hrana, transport) nije mala suma i neko ko je mladji od 30 godina i ima te pare zaradjene do tada treba malo razumnije da postupa ali opet kazem sve zavisi od coveka, sta zeli i na sta je spreman.

Samo da se zna, covek kog poznajem radi u IT-u tamo i 12h na dan u firmi je nesto sto je sasvim normalno kao i ostanak za vikend (po zakonu 44 sata nedeljno ali se ocekuje od vas da ostajete duze, ovo naravno zavisi od slucaja do slucaja ali je uglavnom tako :))...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 17:32 - pre 162 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Zamenjujes teze. Nisam ja mislio da ne treba rizikovati, naravno da treba ali ne treba srljati. Kad radis odredjeno vreme nesto, uspesan si u tome i izgradio si SAM (ne roditelji ili neko drugi) nesto i neki kvalitet zivota onda je dosta rizicno uraditi to sto se predlaze. 5-6k$ (karta, smestaj tamo nekoliko meseci, hrana, transport) nije mala suma i neko ko je mladji od 30 godina i ima te pare zaradjene do tada treba malo razumnije da postupa ali opet kazem sve zavisi od coveka, sta zeli i na sta je spreman.

Ti si pricao o zivotu u jednosobnom stanu od 3k i troskovima zivota od jos 2k. Za nekog ko ima manje od 30 godina, zivi u Srbiji i sa par godina iskustva to pretpostavljam da je neki standard? Necemo se lagati, ako si mlad i zeljan karijere covek ipak moze malo vise da se zrtvuje a ne da trazi dlaku u jajetu da ustvari ne ode nigde.
Naravno da ne treba srljati, ali posla u Singapuru ima i moze se naci i pre odlaska tamo. U svakom slucaju sansa postoji, to je jedan vrlo zanimljiv deo sveta i vredi otici, makar na kraci period. Osim ako nemas zenu i decu onda mogu da razumem.
Citat:

Samo da se zna, covek kog poznajem radi u IT-u tamo i 12h na dan u firmi je nesto sto je sasvim normalno kao i ostanak za vikend (po zakonu 44 sata nedeljno ali se ocekuje od vas da ostajete duze, ovo naravno zavisi od slucaja do slucaja ali je uglavnom tako :))...

Ne znam kako je to relevantno sa bilo cim. Znam ja jednog coveka koji radi 12 sati u Londonu pa sta, ne treba odlaziti u London?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.cust.nbox.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 18:24 - pre 162 meseci
Radi se i po Srbiji 12h samo tako i to za 300e.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa12.01.2011. u 18:56 - pre 162 meseci
@DaliborP

Slazem se sa vecinom, sve sto sam rekao je na bazi malo dublje analize, verovatno i sam znas da kad dodjes negde prvi put prva 3 meseca su mnogo skuplja od vremena posle toga. Treba traziti stan, davati depozite, razgledati, prijavljivati se u policiju, imigraciono, sve to zahteva vreme i novac na to sam sve mislio kada sam spominjao sredstva potrebna za pocetak. Posle kad se nadje posao je sve jeftinije i lakse.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa13.01.2011. u 11:32 - pre 162 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: @DaliborP

Slazem se sa vecinom, sve sto sam rekao je na bazi malo dublje analize, verovatno i sam znas da kad dodjes negde prvi put prva 3 meseca su mnogo skuplja od vremena posle toga. Treba traziti stan, davati depozite, razgledati, prijavljivati se u policiju, imigraciono, sve to zahteva vreme i novac na to sam sve mislio kada sam spominjao sredstva potrebna za pocetak. Posle kad se nadje posao je sve jeftinije i lakse.

Ma naravno da sve zahteva vreme i novac u takvoj situaciji, ali zar postoji neki drugi nacin preseljenja? Neki besplatan bez trosenja novca i vremena? Cisto sumnjam.

Pricamo o par hiljada evra. Svako ko je iole ozbiljan u vezi odlaska trebalo bi da ih ima, isao u Nemacku ili u Singapur. Mladi ljudi sa 25-6 godina, bez porodice i sa par godina IT iskustva stvarno ne bi trebalo nicega da se plase, a ne da traze nekakvu sigurnost u poslu kojem imaju ili da se boje promene.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa13.01.2011. u 11:51 - pre 162 meseci
Citat:
DaliborP: Ma naravno da sve zahteva vreme i novac u takvoj situaciji, ali zar postoji neki drugi nacin preseljenja? Neki besplatan bez trosenja novca i vremena? Cisto sumnjam.

Pricamo o par hiljada evra. Svako ko je iole ozbiljan u vezi odlaska trebalo bi da ih ima, isao u Nemacku ili u Singapur. Mladi ljudi sa 25-36 godina, bez porodice i sa par godina IT iskustva stvarno ne bi trebalo nicega da se plase, a ne da traze nekakvu sigurnost u poslu kojem imaju ili da se boje promene.


Ispravio sam ti boldovan deo, promasio si trojku ;)

Evo ja punim 30 ove godine i mislim da kad bi se dobra prilika ukazala da bih otisao u Singapur. Mozda ja nisam dobar za poredjenje?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa13.01.2011. u 12:51 - pre 162 meseci
@Branko

Sta znaci dobra prilika? Da vec imas job offer? Ovde pricamo o odlasku na slepo i trazenju posla tamo kad se dodje koliko sam shvatio... Ako vec imas job offer pre polaska onda nije bitno u koju drzavu ides. :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa13.01.2011. u 14:21 - pre 162 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: @Branko

Sta znaci dobra prilika? Da vec imas job offer? Ovde pricamo o odlasku na slepo i trazenju posla tamo kad se dodje koliko sam shvatio... Ako vec imas job offer pre polaska onda nije bitno u koju drzavu ides. :)


Upravo to, pa ne idem nigde bez job offer pa ni turisticki :D
Na slepo je skupo zezanje ali mislim da Noskich i Dalibor nisu bas mislili bez ponude?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa13.01.2011. u 17:41 - pre 162 meseci
Citat:
Branko Santo: Upravo to, pa ne idem nigde bez job offer pa ni turisticki :D
Na slepo je skupo zezanje ali mislim da Noskich i Dalibor nisu bas mislili bez ponude?

Naravno da je puno lakse bilo gde otici sa ponudom za posao ali ne mora biti to jedini nacin. Moguce je malo bolje ispitati to trziste, stupiti u kontakt sa agencijama, poslati gomilu CV-jeva i odraditi par telefonskih razgovora sa firmama/agencijama. Onda pokusati ugovoriti par intervjua i otici na 7-10 dana i uraditi sto se vise moze dok si tamo. Posle toga bar moze da se zna gde si bio, sta treba da radis i kako to izgleda uzivo.
Ako neko iole ozbiljnije zna posao moguce da ce naci firmu koja ce da plati put/smestaj za intervju.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Singapore Landed Permanent Resident Visa14.01.2011. u 02:04 - pre 162 meseci
Pa sad sve zavisi od slucaja do slucaja. Ako neko tek pocinje i pokusava da probije barijeru "catch 22" (nema posla bez iskustva ni iskustva bez posla) onda se ide i turisticki ili se ugovori neki internship koji je slabo ili nikako placen. Jedan moj drugar, Korejac koji je diplomirao na Carnegie Mellone uniju i onda sa porodicom dosao u Australiju i dobio drzavljanstvo ovde je bio otisao skoro na slepo u Singapur. Imao je drugara koji je radio u nekoj firmi i preko njega je dobio intervju. Zanimljiva stvar je da tad nije dobio posao, ali nakon nekoliko meseci su ga zvali i ponudili mu zaposlenje. Tad ih je odbio jer je u medjuvremenu dobio posao ovde.

Sta hocu da kazem - trud se mora isplatiti kad tad, samo pokusavati neprestano i ici ka boljem. Cak i kad imas dobar posao i tada se treba prijavljivati za druge poslove jer: dobijas realnu sliku kakvo je stanje u tvojoj industriji (sta se trazi, kako placaju itd.), update-ujes CV i odrzavas vestinu prezentacije sebe na intervjuima. A ako ti ponude nesto dosta bolje od trenutnog posla onda mozes da pregovaras sa poslodavcem i dobijes bolje uslove. Ne moras nuzno preci drugde.

Ja sam ovu temu otvorio kako bih skrenuo paznju nasim ljudima da Nemacka, USA, Kanada, Australija - znaci standardne zemlje za emigraciju nisu jedine gde vredi ici. Kod nas se slabo zna o Singapuru na primer, a to se vidi i na ovom forumu.
Druga stvar - deluje mi da diskutanti polaze samo od sebe i ne razmisljaju o tome da forum citaju ljudi koji su u razlicitim fazama - studenti, pocetnici, mid-career itd. Znaci ako vec diskutujemo o mogucnostima u Singapuru zasto ne pomenuti razlicite opcije.
Tako da rezimiram, ne slazem se sa tobom Slobodane da jedino top level profesionalci imaju mogucnost za dobar posao u Singapuru. Ali s druge strane to ne znaci da ce neko ko nije top level odmah i sada dobiti dobar posao.

Moj neki loose plan je da kad dobijem drzavljanstvo ovde predjem da radim u Singapur neko vreme, dobijem tamo PR i onda vidim sta cu nakon toga. Definitivno najbezbolnija opcija je traziti premestaj u okviru firme u kojoj se trenutno radi ako imaju predstavnistvo tamo. Ako to nije moguce onda se trazi posao direktno. Koliko znam zvanicna imigraciona politika je da se profesionalac moze prijaviti za PR nakon 6 meseci. Koliko se brzo u praksi to procesuira nisam siguran ali sam cuo da varira od 2 do 6 meseci.

U principu jeste to donekle tacno da je posao prioritet, a ne papiri, ali ima ljudi koji vec godinama, pa i vise od deceniju rade u US i evropskim zemljama, a nemaju trajno regulisan status. A to ume da te ogranicava po raznim pitanjima kao putovanja, uzimanje kredita, preduzetnistvo.
Neki su do papira dosli putem posla, a moj slucaj je da sam do posla dosao preko papira. Kad sam dobio PR moje mogucnosti zaposljavanja ovde su se dramaticno povecale. A i moram da kazem da je mnogo dobar osecaj kad znas da imas regulisan status boravka do kraja zivota. Oseca se covek opusteno, kao i lokalci i pocinje da bude stvarno deo tog drustva, a ne samo privremeni posetilac.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Singapore Landed Permanent Resident Visa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5564 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.