Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodavanje serijskih brojeva u bazu

[es] :: Access :: Dodavanje serijskih brojeva u bazu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8143 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Dodavanje serijskih brojeva u bazu26.01.2011. u 08:01 - pre 162 meseci
Duženje osnovnih sredstava se radi na revers i ovo je evidencija upravo o tome. Ta evidencija se sravnjuje jednom godišnje na nivou godišnjeg inventara. Evidencija putnih naloga (ono o čemu ti govoriš) je nešto sasvim drugo.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Dodavanje serijskih brojeva u bazu26.01.2011. u 18:28 - pre 162 meseci
Mislim da je Golic pitao nesto drugo. Ako se koriste okrugli datumi, ispada da u istom danu ne moze isto vozilo da se zaduzi dva puta. No problem DatumPromene je DateTime tipa, znaci ako se kaze da je Zika vratio vozilo u garazu #26 Jan 2011 11:30AM# nema razloga da to vozilo ne uzme Pera u momentu #26 Jan 2011 11:31AM# . Naziv kolone je nesrecno izabran, treba da se zove mozda MomenatPromene. meni je samo lakse i brze bilo da kucam datume.

Getsbi je u pravu, primer je neka vrsta pracenja izdavanja sredstava na revers. Ako bismo promenili recenice koje opisuju Dozvoljena Stanja, preimer se mogao odnositi na Rent-A-Car, biblioteku, bilo sta te vrste. Setimo se da je ovo samo primer koji ilustruje teorijsku pricu u promenama stanja i mnoge stvari koje bi bile jako vazne za neku konkretnu praksu su jednostavno ispustene.

Da li bi se, i kako, ova prica mogla iskoristiti za putne naloge, ostaje da se vidi. Dobra stvar je sto sada imamo mocno oruzje za jednu veliku klasu problema za koje ranije nismo imali valjan odgovor. Ako se ovo pocne koristiti malo vise u praksi, otkrivace se nove potrebe, nedostaci i nove korisne stvari - to je priroda svakog razvoja.

Kako se nekad govorilo u socijalizmu, 'otvaraju nam se novi horizonti'.

 
Odgovor na temu

Dado Dadic
Doboj, BiH

Član broj: 276867
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dodavanje serijskih brojeva u bazu03.02.2011. u 07:49 - pre 161 meseci
Pozdrav svima! Nisam imao priliku da jedno vrijeme pratim diskusiju na forumu pa evo vidim da je bio dosta korisnih stvari ovdje. Ja sam pokušao u svojoj bazi sa dodavanjem ser. brojev i ostalih stavki koje sam u ranijim javljanjima iznio. Evidentiranje ide, medjutim kada sam preko upita pokušao da dobijem zbirno stanje upit mi ne izračunava ako imam u upitu preko 12 stavki. Zbog čega. Ima li neko prijedlog. Evo upita.

SELECT tblDoc.SSkl, tblDoc.Datumf, tblDoc.Datumr, tblDoc.VrsP, tblDoc.A, tblDoc.VrDoc, tblStavke.NSN, tblMS.NazivBH, tblSJM.SkNaziv, tblStavke.RB, tblStavke.Kategorija, tblStavke.Model, tblStavke.Kal, tblStavke.[Dodatna oznaka za str], tblStavke.[Lokacija na kojoj se nalaze rezerve na čuvanju], tblStavke.Mitr, tblStavke.[PZO], tblStavke.TP, tblStavke.Tip, tblStavke.[Serijski broj], tblStavke.[Godina proizvodnje], tblStavke.Porijeklo, tblStavke.[Velicina monitora], tblStavke.[HARD DISK], tblStavke.RAM, tblStavke.CPU, tblStavke.[Broj sasije], tblStavke.[Broj motora], tblStavke.[Nosivost MV], tblStavke.[Broj putnika], tblStavke.[Vrsta PG], tblStavke.Napomena, tblStavke.Klc, IIf([A]=-1,[Klc]*[VriP],0) AS Stanje, IIf([A]=0 And [VriP]=-1,[Klc],0) AS Rezervisano, tblVrDoc.VriP, IIf([A]=0 And [VriP]=1,[Klc],0) AS PrijemNZ
FROM (tblSJM INNER JOIN tblMS ON tblSJM.SJM = tblMS.SJM) INNER JOIN ((tblVrDoc INNER JOIN tblDoc ON tblVrDoc.VrDoc = tblDoc.VrDoc) INNER JOIN tblStavke ON tblDoc.BrD = tblStavke.BrD) ON tblMS.NSN = tblStavke.NSN
WHERE (((tblDoc.SSkl)=[Forms]![frm_IzborSkl]![cboSkladiste]));

JELI MOZDA PROBLEM STO SAM SVE SER.BROJEVI, SASIJE, MOTORA I OSTALIH KARAKTERISTIKA STAVIO U TABELU STAVKE ILI? ZNACI KADA UPIT NAPRAVIM SA 11 ILI 12 STAVKI ONDA IZRAČUNAVA STANJE A KADA JE VIŠE ONDA SAMO EVIDENTIRA ULAZ (1) ILI IZLAZ(-1)?????
 
Odgovor na temu

Dado Dadic
Doboj, BiH

Član broj: 276867
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dodavanje serijskih brojeva u bazu18.02.2011. u 07:29 - pre 161 meseci
SELECT tblDoc.SSkl, tblDoc.Datumf, tblDoc.Datumr, tblDoc.VrsP, tblDoc.A, tblDoc.VrDoc, tblStavke.NSN, tblMS.NazivBH, tblSJM.SkNaziv, tblStavke.RB, tblStavke.Kategorija, tblStavke.Model, tblStavke.Kal, tblStavke.[Dodatna oznaka za str], tblStavke.[Lokacija na kojoj se nalaze rezerve na čuvanju], tblStavke.Mitr, tblStavke.[PZO], tblStavke.TP, tblStavke.Tip, tblStavke.[Serijski broj], tblStavke.[Godina proizvodnje], tblStavke.Porijeklo, tblStavke.[Velicina monitora], tblStavke.[HARD DISK], tblStavke.RAM, tblStavke.CPU, tblStavke.[Broj sasije], tblStavke.[Broj motora], tblStavke.[Nosivost MV], tblStavke.[Broj putnika], tblStavke.[Vrsta PG], tblStavke.Napomena, tblStavke.Klc, IIf([A]=-1,[Klc]*[VriP],0) AS Stanje, IIf([A]=0 And [VriP]=-1,[Klc],0) AS Rezervisano, tblVrDoc.VriP, IIf([A]=0 And [VriP]=1,[Klc],0) AS PrijemNZ
FROM (tblSJM INNER JOIN tblMS ON tblSJM.SJM = tblMS.SJM) INNER JOIN ((tblVrDoc INNER JOIN tblDoc ON tblVrDoc.VrDoc = tblDoc.VrDoc) INNER JOIN tblStavke ON tblDoc.BrD = tblStavke.BrD) ON tblMS.NSN = tblStavke.NSN
WHERE (((tblDoc.SSkl)=[Forms]![frm_IzborSkl]![cboSkladiste]));



IMALI KO DA POMOGNE. ZBOG ČEGA UPIT NE RADI AKO IMA PREKO 12 STAVKI A RADI AKO IMA 12 ILI MANJE????????
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2832



+45 Profil

icon Re: Dodavanje serijskih brojeva u bazu18.02.2011. u 09:02 - pre 161 meseci
1. Nemoj da upotrebljavaš velika slova, tamo gde im nije mesto. Takve rečenice označavaju vikanje u pisanoj komunikaciji.
2. Nemoj da upotrebljavaš boje bez razloga (pogotovo ne za cele rečenice). Za programski kod postoji tag: code /code.
2. Pročitaj FAQ, gore u meniju (stavka 22.). Zakači fajl sa primerom, pa će možda neko ko ima vremena da pogleda.
4. Umesto navođenja svih polja iza SELECT stavi zvezdicu (*).
 
Odgovor na temu

Dado Dadic
Doboj, BiH

Član broj: 276867
Poruke: 9
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dodavanje serijskih brojeva u bazu18.02.2011. u 10:38 - pre 161 meseci
Ovim putem se izvinjavam ukoliko sam prekrsio pravila, svaka greska ili povreda pravila je nenamjerna. Jos jednom se izvinjavam!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Dodavanje serijskih brojeva u bazu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8143 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.