Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1462836 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.03.2015. u 15:26 - pre 112 meseci
Citat:
taleksov:
Svećica na trećem cilindru crkava na nekih 700 - 1000km. Već treći put. Da li je neko imao sličnih problema?


Meni se desilo 2-3 puta otkad imam auto... ne znam sta je razlog, jednom su bile fals svecice, to sam utvrdio, a za drugih 2 puta ne znam... ko zna. Desava se.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.03.2015. u 16:24 - pre 112 meseci
Citat:
taleksov: Svećica na trećem cilindru crkava na nekih 700 - 1000km. Već treći put. Da li je neko imao sličnih problema? Šta bi moglo da bude uzrok? Ostale svećice rade bez problema. I još jedan problem (ne toliko veliki). Prestala je da radi indikacija za upaljena svetla (alarm). Sada ladno zaboravim upaljena svetla, ali imam dobar komšiluk pa me stalno opominju


Sto se tice alarma za upaljena svetla...najverovatnije je do prekidaca mase na vratima, ako pri tome nema ni unutrasnjeg osvetljenja (kad se otvore vrata) sigurno je do toga. Ako unutrasnje osvetljenje radi kad se otvore vrata, onda treba prekontrolisati strujno kolo dovoda struje do automata alarma - neki kontakt ili osigurac...
Sto se stice svecica....hmmmm...problem je sto se javlja uvek na istom cilindru, pa se stice utisak da postoji problem na njemu...Vizuelni pregled svecice moze dosta toga reci o stanju celog motora...Svecica mora da ima "normalan" izgled, medjutim usled kvarova na sistemu paljenja, ventila, kvaliteta goriva, podmazivanja motora...moze poprimiti razlicite izglede koji mogu uputiti na problem sa motorom...E sad...postavlja se pitanje, zasto se to desava samo na jednom cilindru?... Verovatno je toproblem sa celim motorom, ali je on najizrazeniji na tom 3. Pokretac teme treba da javi, kako izgleda svecica koja je "crkla"...Ako su centralna i bocna elektroda spojene (sto je moguce da se javlja samo na tom jednom cilindru), onda su one spojene zbog naslaga koje se nabacuju od delova naslaga iz komore za sagorevanje koje se otkidaju od klipa i ventila...Naslage mogu da formiraju "most" izmedju elektroda i nasteje kratak spoj. To se inace desava kod motora kod kojih se retko menja ulje, i pri stalnoj gradskoj i sporoj voznji. Zato je dobro ponekad isterati auto na cistinu i dobro "produvati ventile"...Malo vise informacija po tom pitanju, dobro bi dosle...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.03.2015. u 19:39 - pre 112 meseci
Ne znam, ta tri puta (za 25 godina) kad mi je crkla svecica, izgledala je apsolutno normalno kako i izgleda normalno koriscena svecica. Nikakvih naslaga nije bilo niti bilo cega. Jednostavno samo otkaze.

Jedino ako to bas krene da se cesto desava, tipa jednom mesecno, onda mora da se prati vizuelno stanje svecice...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.03.2015. u 23:20 - pre 112 meseci

Citat:
cozmo_im: Ne znam, ta tri puta (za 25 godina) kad mi je crkla svecica, izgledala je apsolutno normalno kako i izgleda normalno koriscena svecica. Nikakvih naslaga nije bilo niti bilo cega. Jednostavno samo otkaze. Jedino ako to bas krene da se cesto desava, tipa jednom mesecno, onda mora da se prati vizuelno stanje svecice...


Svecice su vitalni deo kod odrzavanja motora, a posebno kod automobila sa elektronskim paljenjem. One su "krajnji izvrsioci" sistema paljenja", i spadaju u mehanicki, termicki i elektricno najopterecenije delove sistema za paljenje. I kao takve one spadaju u "potrosni materijal", koji ima neki vek trajanja u zavisnosti od kvaliteta proizvoda, nacina eksploatacije i odrzavanja. Sasvim je normalno da neka svecica "crkne" posle nekoliko desetina hiljada km. Ako se povremeno servisira trajace to neko predvidjeno vreme, ako ne, trajace manje, pre svega zbog stvaranja naslaga na njima..jer i nasi motori vremenom stare i propadaju i "prskaju" raznim produktima sagorevanja po elektrodama i unutrasnjem izolatoru...a dolazi i do korozije elektroda...Ali, nije normalno, da se to desava posle kratke kilometraze i uvek na istom cilindru! Onda tu treba obratiti paznju i na pritisak u tom cilindru...(izmeriti kompresiju)...Normalno, govorimo o neispravnoj svecici, a ne ako se ispostavi da je ceo problem do kontakta u razvodnoj kapi, kablu...Zato, treba prvo prekontrolisati kontakte u razvodnoj kapi i kontakte kabla u kapi i na svecici, kao i ispravnost samog kabla...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3888
31.223.133.11



+335 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.03.2015. u 07:24 - pre 112 meseci
Citat:
taleksov:
Svećica na trećem cilindru crkava na nekih 700 - 1000km. Već treći put. Da li je neko imao sličnih problema? Šta bi moglo da bude uzrok? Ostale svećice rade bez problema.


Ovo je interesantan slucaj.
Vrlo mala vjerovatnoca je da kad kupis 4 svjecice samo jedna bude fals - i to se dogodi 3 puta.
Pa jos treba da tu fals svjecicu uvijek zavrnes u treci cilindar.
Vjerovatnoca toga je kao da dobijes na lotu 2-3 puta zaredom.

Ima tu nesto drugo.
Kako si ustanovio da crkne bas ta svjecica - vjeorvatno zamjenom?
Jesi li probao "neispravnu" svjecicu br 3 da ubacis u neki drugi cilindar?
Ima li vidljivih tragova na svjecici - kamenac, ulje, benzin...

Meni se javlja da je nesto mehanicki lose na 3 cilindru pa da mu treba velika energija da upali smjesu ( npr losa kompresija, fals vazduh...)
i da nova svjecica nekako uspije odraditi.
Ili imas problema u kablu za 3 svjecicu, ili u razvodnoj ruci.
Rokada te svjecice bi pomogla u rjesavanju.problema

Dakle probaj nesto, jer najgora varijanta je kupovina svjecica.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.03.2015. u 08:59 - pre 112 meseci
Dodao bih, na ovaj veselinovicev odlican komentar, i mogucnost slivanja kondenzovane vode, oduske kartera, vremenom se uspostave neravnomrne raspodele u granama tipa 1 u 4.

Nakon 200km rotirati svecice drugog i treceg cilindra, ili pri crkavanju, novu svecicu usrafiti u zdrav cilindar,a svecicu sa zdravog preseliti na problematicni.

Merenje kompresije i pazljivi pregled neispravne svecice, mogu da usmere razmisljenje o uzroku problema.
 
Odgovor na temu

taleksov
Toni Aleksov
centar
centar
Dimitrovgrad

Član broj: 316118
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.03.2015. u 11:45 - pre 112 meseci
Hvala svima na odgovorima. Svećica nema vizuelnih oštećenja tipa da se spajaju elektrode, da je okrnjena ili sl. Samo je masna i crna. Jednostavno ne daje varnicu. Počeću redom da delujem po Vašim savetima da ustanovim šta je tačno. Sistem rotacije svećica će biti prvo šta ću raditi, a kasnije provera kontakata, razvodne ruke i kablova. Merenje kompresije mi nije pristupačno, pa će to biti poslednja stavka u proveri. Hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3888
31.223.133.11



+335 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.03.2015. u 12:19 - pre 112 meseci
Citat:
taleksov:  Samo je masna i crna. Jednostavno ne daje varnicu.


Ovo masna i crna navodi na neispravno doziranje goriva.
Karburator ili ajnspric?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.03.2015. u 13:02 - pre 112 meseci
Citat:
veselinovic: Ovo masna i crna navodi na neispravno doziranje goriva.
Karburator ili ajnspric?

BIlo bi jednostavno da su u pitanju sve 4 svecice. Ali problem je u jednoj i na uvek istom cilindru. Znaci, ona je toliko masna i crna (znaci sa puno naslaga) da ne moze da isporuci varnicu...U stvari treba razlikovati svecicu sa: 1). crnim naslagama i 2). sa naslagama od ulja...1) ako su naslage mekane i od suve garezi na elektrodama i vrhu unutrasnjeg dela izolatora i kucista svecice, to ukazuje na probleme sa regulacijom smese goriva (prebogata), kasnije paljenje, kvar na sauhu karburatora, niska temperatura motora i dug rad na leru...Ali bi taj problem bio na sve 4. Ali, takodje, pri otkazivanju samo jedne svecice, i dalje se nastavlja rad do gasenja motora a u medjuvremenu se taloze nesagoreli produkti goriva, pa ce biti nagaravljena...2) Medjutim, ako ima i ulja, to znaci da pre svega na neki nacin dolazi do veceg prodora ulja u komoru za sagorevanje. Razlog tome je pre svega do istrosenih uljnih karika, ili propalih gumica ventila, a sve je to moguce da se desi i na samo jednom cilindru...Tako da ce ovde mozda trebati jedna opsezna dijagnostika...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.03.2015. u 13:26 - pre 112 meseci
Ako je nauljena, to su gumice. Nista strasno. To hoce da ubije svecicu.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema14.03.2015. u 12:11 - pre 112 meseci
Drustvo razmisljam se da odradim osvezavanje motora. Curi malo antifriz u ulje na dihtungu glave, pa to mora da se sanira skidanjem glave.

Cena delova koji su mi potrebni:

1. Dihtung glave - 1300 din
2. Dihtung usisa - 450
3. Dihtung izduva - 450
4. Gumice ventila - 1200
5. Semering radilice - 400
6. Semering bregaste - 400
7. Karike STD - 4500
8. Leteci lezajevi STD - 1800

Cena ruku sa obradom glave 50e.

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.03.2015. u 09:22 - pre 112 meseci
Uzmi garnituru dihtunga za 5500 imas sve unutra i za usis i izduv i sve kompletne gumice, gumice ventila, semeringe,dihtunge... sto ne izmenjas, ostane ti u rezervi...
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.03.2015. u 10:33 - pre 112 meseci
Razmisljao sam o tome ali vec imam ostale stvari, semringe itd pa nema potrebe da uzimam sve.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.03.2015. u 13:57 - pre 112 meseci
Inace, ulazim u sedmi mesec od sredjivanja masine, nisam potrosio ni jednu kanticu ulja na dolivanje, sto znaci da ce mi trositi litru ulja na godinu dana - maksimalno, mozda ni toliko. Ovde racunam i malu dopunu nakon zamene ulja posle 1500km.

Sto znaci da je realna potrosnja ulja mozda 500-600 gr na 12 meseci (inace, prelazim vise nego uobicajeno). Pre ovoga bila je 1 litra na 4000-5000km u proseku, sto znaci da je potrosnja ulja smanjena za vise nego duplo ako ovako ostane (0,5L na preko 10.000km).

Danas bas uzeo da proverim kanticu i sta i kako sam dolivao od septembra i one druge zamene ulja.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.03.2015. u 15:31 - pre 112 meseci
Da li neko zna dimenzije i kako izgledaju distanceri za amortizere za Corollu?

Napravio bih to da malo podignem zadnji kraj auta, izgleda da su opruge oslabile.



POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema19.03.2015. u 16:50 - pre 112 meseci
Stigli delovi za osvezavanje motora, samo da se nadje vreme i pocinjemo.



POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.03.2015. u 09:35 - pre 112 meseci
Srafove za glavu si zaboravio.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.03.2015. u 16:30 - pre 112 meseci
Ako bude trebalo i to ce da se nabavi ;)

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
109.93.144.*



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.03.2015. u 17:33 - pre 112 meseci
Cozmo koje si ulje sipao u motor, nakon sredjivanja i kako si zadovoljan? Mnogo ljudi mi je dalo preporuku da sipam Lukoil 10w40 (15w40) i da se manem Elf-a istih gradacija....?

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.03.2015. u 08:35 - pre 111 meseci
ELF STI 10W40. Kakav bre Lukoil. Ovo je odlicno ulje. Kazem, potrosnja ulja je mizerija sad.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1462836 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.