Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???

[ Pregleda: 7382 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 12:44 - pre 160 meseci
Ljudi, pomagajte!!! Stvarno sam vec ocajan ! Procitao sam vec toliko tema (da ne bih ponavljao) i nisam nasao da je neko imao slican problem. Naime, imam TV kartu "Global TV Terminator PCI VGA kard 7131RF" sa A/V, TV, FM i Remonte izlazom. E sad, u A/V izlaz sam prikacio razvodnik na kom se nalaze 3 cinca (zenska), 3,5 mm (muski), i S/video (muski). Probao sam da povezem TV preko cinc/skart kabla, nije upalilo pa sam kupio kabl sa cincevima (3 muska na obe strane) i ono opet ne funkcionise!!! Imam Samsung TV i Windows 7. Molim za pomoc jer stvarno vide nemam ideju sta da radim, mada mislim da je problem negde na podesavanjima kartice(kartica ima najnovije instalirane drajvere), kompa ili TV!!! Okacicu i slike ako nekom nije jasno nesto. Unapred hvala!!!
]

[Ovu poruku je menjao pavlevars dana 14.02.2011. u 14:15 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 12:52 - pre 160 meseci
Svestan si da su na TV kartici ti konektori ulazi a ne izlazi?
I da povezivanje dva ulaza (TV i TV karta) ne daje rezultat.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:04 - pre 160 meseci
Baš tako, TV kartica služi da na monitoru gledaš TV program a ne da sa nje prabacuješ sliku na televizor. Šta će ti uopšte TV kartica da bi sa nje gledao program na televizoru??
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:06 - pre 160 meseci
Znaci kartica moze samo da prima sliku, a ne i da je gura na TV? Pa mislim, bio sam u nekoliko radnji pre nego sto sam kupio karticu i rekli su mi da je za to povezivanje potrebna ili TV karta ili graficka sa TV izlazom! Znaci to je njihovo neznanje i neprofesionalnost!!! A mozes li ti da mi malo bolje objasnis povezivanje kompa i TV? Ako te ne mrzi, samo ukratko.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:12 - pre 160 meseci
Grafička karta ima izlaz za TV pored dva izlaza za monitor. Obično je tako. Sada je u trendu HDMI umesto s-video.
Zavisi koju grafičku kartu imaš i kakve konektore na njoj.
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:20 - pre 160 meseci
Imam kao sto se vidi na slici 3 konektora na grafi, 2 za monitore (VGA i onaj beli) i HDMI, da li postoji ikakav adapter preko kog bih mogao da povezem komp i TV? Graficka karta mi je "ATI Radeon HD 4300/4500 Series", ima li mi ikakvog spasa ok kupovine nove g. kartice?
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:45 - pre 160 meseci
Evo nasao sam nesto http://www.elitesecurity.org/t...icku-sa-HDMI-izlazom-na-obican ,tu se spominje adapter sa slike ali kao sto je navedeno tesko ga je naci!!! Imas li ti neku ideju, neki adapter, firmu???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:47 - pre 160 meseci
U ppitanju je CRT TV koji ima samo SCART i kompozitni (činč) ulaz?
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???14.02.2011. u 13:51 - pre 160 meseci
Da, imam Samsung TV sa 2 scart ulaza i 3 cincna ulaza.
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???17.02.2011. u 16:09 - pre 160 meseci
Ima li neko ideeeeeju, gde bih mogao da nadjem VGA-RCA adapter??? Trazio sam po beogradskim firmama, niko nema!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-1.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???17.02.2011. u 18:15 - pre 160 meseci
Dva najjednostavnija rešenja:
1. kupovina novog TVa (LCD/LED/Plazma)
2. kupovina druge grafičke karte koja ima adekvatan video izlaz.

Taj VGA-RCA adapter je čista lutrija i velike su šanse da neće proizvesti sliku na TVu.
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???18.02.2011. u 15:29 - pre 160 meseci
E ovako, nasao sam graficku sa S-video izlazom, Nvidia 8600... nesto (nisam obracao paznju na model) i lepo sve po protokolu uradim, upalim kompjuter, win 7 nadje drajver, (130 mb) skine ga, instalira i kaze da naravno treba da resetujem komp! Ja kliknem "reset now" on krene da se bootuje i stigne do pola, a onda crn ekran i nista! Ja ga ponovo restartujem, on mi da ono "Repair startup" ja potvrdim i on me vrati za 2 sata unazad, samim tim mi i obrise drajver! Pokusavao sam i ja sam da skinem drajvere i u "Device Menageru" sam isao ono desni klik "Update driver software" i opet se isto desava. Moze li neka pomoc, link, objasnjenje bilo sta?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???18.02.2011. u 18:55 - pre 160 meseci
Skini drajver sa nvidia.com i javi kako je prošla instalacija.
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???19.02.2011. u 19:55 - pre 160 meseci
Hvala na necemu KONACNO efektnom, instalacija je uspela, kartica je azurna! Sada vise nema kocenja na startup-u, ali mislim da je jos jos jedini preostali problem onaj razodnik sa S-video na kompozitne kablove, posto sam isprobao povezivanje na caletovom kompu, koji ima na grafi izlaz najobicniji video kompozitni izlaz (zuti), povezao sam sve lepo, uradio podesavanja u Nvidia Control Panelu, i on je radio sasvim normalno!!! Ali na caletovom PC sa win XP-om! Kod mene kad ubacim muski cinc u zenski slika na TV pocne da igra (mutno je siva i ide levo-desno). Mislim da je problem u razvodniku, ako mislis da je nesto drugo reci! I naravno, hvala ti mnogo sto se zezas tu samnom vec 5 dana! Pozdrav!!!


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???19.02.2011. u 23:30 - pre 160 meseci
Da nije NTSC izabran za format?
 
Odgovor na temu

pavlevars
Pavle Varsakovic
Skola
Mladenovac

Član broj: 246236
Poruke: 14
*.digi.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???20.02.2011. u 07:00 - pre 160 meseci
A gde da nadjem ta podesavanja? Sve je radilo na caletovom kompjuteru, a kod mene ga Nvidia Control Panel uopste ne vidi (TV), idem u multi display i on ne nadje nista???
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Povezivanje PC-TV preko TV kartice na Win7???

[ Pregleda: 7382 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.