Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa AP-om

[es] :: Wireless :: Problem sa AP-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3330 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Problem sa AP-om26.03.2011. u 14:16 - pre 160 meseci
Najbolje je da kontaktiras provajdera za savet...

Sta moze da bude problem: MAC adresa sa AP-a razlikuje se od MAC adrese wireless kartice i ISP ti ne daje internet.

Ako nije problem u MAC-u (za to moras da konsultujes provajdera), podesi taj uredjaj u WISP mod.
Kada ga podesis u WISP mod, podesi WAN port (kod tebe je to wireless) sa parametrima za provajdera: ssid, ip adrese, standard (B/g) i ostalo...
Na LAN portu ne diraj nista. Po defaultu je DHCP verovatno enable-ovan tako da su dovoljna WAN podesavanja da internet proradi...

Moj savet je da ponovim: pozovi ISP da se iskonsultujes...

poz

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem sa AP-om26.03.2011. u 15:30 - pre 160 meseci
@zivanicd
Bilo bi dobro procitati bar prvi post ako ne vec sve postove i videti o cemu se radi a ne pisati napamet.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa AP-om26.03.2011. u 15:38 - pre 160 meseci
Citat:
zivanicd: Najbolje je da kontaktiras provajdera za savet...

Citat:
Kacim se na free mrezu (nije kradja vec mi komsija ima motel pa je mreza otvorena) i kada idem preko Wireless kartice dovoljno je samo da izaberem mrezu i da se povezem, bez ikakvog konektovanja sa username i passwordom (to sam imao pre).
Ja imam drugaciji slucaj - kablovski i ADSL modem su bezicni - kablovski je prikljucen na dodatni ruter sa wireless a ADSL je integrisani modem/ruter sa wireless. Ja imam mogucnosti da menjam podesavanja i u ruterima ali pokusavam to da izbegnem, kao da je to neki imaginarni provajder na cija podesavanja ne mogu da uticem i malo sam eksperimentisao sa AP i uspevao sam ali sad mi to nije ni vazno a i zaboravio sam kako, pa mi juce naknadna proba nije uspela a normalno koristim USB adapter.

Moguce je, da bi mi bilo lakse da se zaista radi o wireless provajderu, koji bi mi dao sve potrebne podatke, ono DNS i jos po nesto. Ovo sa AP je dosta zapleteno. Jasno je meni da on ne zavisi od drajvera ali mnogo podataka trazi :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

gigamg1
Novi Sad

Član broj: 221683
Poruke: 635
*.mynsn.net.



+270 Profil

icon Re: Problem sa AP-om26.03.2011. u 16:30 - pre 160 meseci
uglavnom kod tih kucnih konekcija se kod router-a podesi automatski dns a kod klijenata isto stavi automatsko podesavanje, malo se obezbedi mreza i sljaka fino bez nekih posebnih postavki
Samo polako i bez ikakve zurbe...
Resenje zavisi samo od perspektive gledanja na situaciju
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa AP-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3330 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.