Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NEO DVD-PDX77 divx player

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 545362 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rumen
rumen karapetkov

Član broj: 22588
Poruke: 14
*.kardjali.com



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player25.06.2004. u 14:12 - pre 242 meseci
Hallo, mara28, sorry for my bad English,
there are new firmware for ELEKTA E-D2100(es6688FA) http://www.elekta.ru . It seems to bi simular to NEO see here
http://www.nnm.ru/archiveI.php?adate=04_02_24. Kan you sey if it is compatible for NEO? .s/n P21ED2100X03111434 for download from http://www.elekta.ru. Thanks!
Pozdrav, Rumen
 
Odgovor na temu

AngeloBAD
ROMANIA

Član broj: 29030
Poruke: 1
*.shape.nato.int



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player25.06.2004. u 15:09 - pre 242 meseci
Hello to all members of this forum.
I am from Romania and I have one NEO Divx PDX-77. It looks fine but the problem of this DVD is the support. Who actualy produce this player? Even you can find in Sarajevo many products made by this "very serious" company NEO ,they have no web page. I try to understand what all of you post on this forum , because I don't speak other languages. I think all of us have the same problem with this player (subtitle ,bla, bla bla).
Thanks, and good luck.
Daniel
 
Odgovor na temu

nsAce
Srbija

Član broj: 27754
Poruke: 92
212.200.107.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player25.06.2004. u 20:37 - pre 242 meseci
Ljudi, nešto da vas pitam.
Svi spominjete serijske brojeve uređaja koji počinju sa 2 i 4.
Pitanje glasi: da li i ja imam uređaj koji je iz serije 4 jer serijski broj mog NEO-a počinje sa 0400****?

Mara, spomenuo si neko reprogramiranje daljinskog. Da li to znači da ćemo moći da preradimo NEOv daljinski?
Svi su bili na mojoj strani.
Zato se čamac i prevrnuo.
 
Odgovor na temu

pilotbabo

Član broj: 8586
Poruke: 36
*.adsl.wanadoo.nl



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player25.06.2004. u 21:37 - pre 242 meseci
Kao prvo pozdrav Mari Bubamari.:)

Evo i moj mali osvrt na ovaj gore post o Yamada DVX-6600.

"Radi se o Yamada (UMAX) DVX-6600 baziran na novome MTK1398 chipu koji je znatno napredniji od ESS6888FAD-a.Ukratko ima sve kao i NEO plus QPEL, Global Motion Compensation B-Frame, sve vozi do 10 MB streama."

Ovo je tacno osim o ovih magicnih 10MB. Danas sam ga testirao sa DivXTestCD (http://www.horgi.mtu.ru/DivXTestCD.zip) i niti jedan high bit rate test od 6000+ kb/s nije uradio kako treba. Testirani codeci su DivX 3 Low-Motion (6025 kb/s), DivX 5.0 (6378 kb/s), XviD (5970 kb/s). Slika i to u isli ali slika usporena kao slow motion a ton malo sa prekidima. Ovdje se sa pravom moze i postaviti pitanje svrsishodnosti high bit rade za divx/xvid ali to je vec druga tema.

"Svira sve kao i NEO plus WMA i uskoro OGG audio sa novim verzijama firmwera.
Trenutno sam probao Beta 3 firmware sa www.umax.de (dobre info i forum imate na www.my-yamada.co.uk) i vozi bez problema SRT (subrip) titlove hrvatske bez problema, bijela slova (neshto vecha nego kod NEA) sa crnom sjenkom na sivoj dobro providnoj podlozi, dodushe poravnanje titlova je lijevo ali che se napraviti centralno do final firmvera, jedina caka je da srt mora imati isto ime kao i avi i nema nekog posebne procedure da se subsi ukljuche."

Beta 3 ukljucuje subtitle .srt podrsku cak i za Istocno Evropska slova i to se moze ukljuciti u meniju. Subtitle se ukljucuje u iskljucuje preko daljinskog. Istina je da ime subtitla mora imati isto ime ako i .avi ali ipak postoji i tu prostora za kreativnost. Primjer, moguce je ubaciti nekoliko razlicitih subtitlova po zelji, koji se onda opet selektuju preko daljinskog. Primjer :

<ime_filma>.avi za film

<ime_filma>.Engleski.srt za engleski subtitle
<ime_filma>.Francuski.srt za francuski subtitle

rezultovace u mogucnosti selektovanja ova dva subtitla preko daljinskog. Inace u Beta 3 ima dosta bugova, pa tako i ovdje kod sutitlova. Nekada nakon switcha izmedju subtitla se moze desiti da player jednostavno zaboravi subtitle. Isto tako se javlja i zakidanje posljednjeg slova i to obicno u drugom redu. Inace, ova slova sa kvacicama idu bez problema.

"Poshto meni titlovi nisu toliko bitno ono SHTO je najbitnije da od dvixa chita SVE shto sam mu uspio dati i sve shto NEO nije htjeo da chita.Kvalitet slike je PRIMJETNO i ZNATNO bolji nego kod nea, boje su bolje, zoom radi do 8x i do 1/4x, slow motion je bash takav, ubrzano premotavanje je glatko, a ne kao kod nea da preskache."

Kod premotavanja se zna desiti (Xvid) da player crashira ako je subtitle aktivan.

"Na kraju IDEALNO rijeshenje za divix plejer ko ga vech nema u rangu 100 eura. Uzimajuchi u obzir da Yamada ima skoro NAJBOLJU podrshku koju sam vidio do sada (recimo mozhete bugove sve prijaviti i predlagati opcije na forumu my-yamada)."

Nista nije idealno a Yamada je daleko od toga. Sam prijedlog na forumu my-yamada ne znaci da ce bug i biti otklonjen.Tim koji radi f/w nije bas posebno kreativan i ucinkovit. Do sada su izbacili 3 verzije za kratko vrijeme i sve u dobile epitet beta.
Kao da se boje da izdaju nesto sto je final.

Toliko od mene. Ova zapazanja su bazirana na 2 dnevnom test jer posjedujem player tek od srijede a broj bugova koje sam zapazio nije konacan.

Pozdrav.
Samsung VIACI 9500 (501/118/504)
Stab HH-100
Lnb Skymaster 0,6dB
Dish 80cm Alu
Infinity USB Phoenix
Hayat (Via2)
Hrt (Via2)
Titanium,FUN,GW,Silver
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player25.06.2004. u 23:33 - pre 242 meseci
@rumen

Hello Rumen,

Thanks for links, and yes, this hardwer in Electa 2100 player is similar with Neo pdx77 and Skyvision.
I had downloaded firmware and will try it in next few days on Neo player.

@nsAce

Jeste tvoj je novija verzija.Dakle ovaj fajl ne moze.Ono sto ne znam ali pretpostavljam je to, da u novu verziju Nea moze skyvision firmwer bez ikakvih modifikacija.
Da to utvrdimo treba nam flashdump iz novije verzije Nea.

@pilotbabo zvani i zmaj

Pa dobro covjece znam ja da je gore u inozemstvu malo hladnije ,ali ti nas zaboravi skroz.
Prolazis li kako ovuda?
Javi ako ces ljetos ovim krajevima pa da popijemo pice.
Nisi valjda zaboravio gdje sam :)
Ma bogami je ta yamada prava stvar zbog te podrske.Ma lako je za te bugove kad mozes nekoga stalno hvatati za vrat,uradice kad tad.
A sa ovom Harmom ?!#&5$#"(da nekazem sta gore).
A i sta sad da radim sa Neom.Ne baca mi se u kantu,tesko ga mogu prodati a koji god divx uzmem gade mi se ona mala zuta pojedena slova.
A i svakako sluzi samo kao divx player .za cd/mp3 koristim player koji mi je skopcan na pojacalo.
Zato sve ove peripetije.
Ove godine ulovicemo i Troku na pice :)

Hajd' cujemo se.

Pozdrav

@nsAce
zaboravio sam ti reci za daljinski.
Postoji jedna naprava u koju uperis daljinski,pokupi kodove iz njega za svaku funkciju ponaosob ,ti odredis koja je tipka za sta i imas klonirani daljinski.
Neznam ko to proizvodi ali moj prijatelj ce to saznati i vidjeti cjenu .Navodno nije bas jeftina stvar.
E to sam ja vidjeo negdje na nekoj stranici semu uredjaja.Znam da koristi pic16f84 ili cak 12c508-509,
za daljinski a neki programcic preko irda porta kupi kodove sa orginalnog daljinskog.
Sve se to na kraju generira u jedan hex fajl kojiim se isprogramira pic a kao kuciste i tipke svega bi se mogao iskoristiti neov daljinski.
O nekoj drugoj izmjeni za mene nema govora.ako otvoris neov daljinac vidjeces samo jedan "napljuvani"cip na stampu i rezonator.
Mozda ne bi bilo ludo pokusati neki od univerzalnih daljinskih(sad mi to pade na pamet). :)

Cao
 
Odgovor na temu

AgA
Sarajevo

Član broj: 28988
Poruke: 10
*.as36.sa-vo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.06.2004. u 10:18 - pre 242 meseci
hvala mara28 na firmwaretu!!!!

VIDEO=OPEN/CLOSE
3D=POWER ON/OFF
NEXT=MUTE on/OFF
REV=SETUP
AUDIO= REP/FOLDER
OSD=SVIDEO/CINC...
GORNJI KURZOR= POMJERANJE U MENIJU DOLE
ENTER=POMJERANJE U MENIJU GORE
DESNI KURZOR= POMJERANJE U MENIJU DESNO
5=POMJERANJE U MENIJU LIJEVO
DONJI KURZOR= PLAY
TITLE = VOLUME UP
LANGUAGE= ODABIR DIVX SUBTITLA


iskustva su sljedeca

pohvatao sam jos neke funkcije na daljincu
ticu se najvise DVD-a

stop=next
echo-=prev
setup=play
10+=root
8=time
6=rev
3=fwd
open/close=audio
1=subtitle
a-b=title
slow=zoom

sto se tice samog scarta gubi se opcija za podrsku RGB-a
sto i nije neki minus.
sustanja nema preko digitalnog izlaza

sve u svemu za gledanje divix-a preporucujem toplo stavljanje firmwareta

HVALA JOS JEDNOM MARA28
 
Odgovor na temu

AgA
Sarajevo

Član broj: 28988
Poruke: 10
*.as36.sa-vo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.06.2004. u 15:46 - pre 242 meseci
molba
za bilo koga ko je u BG
da provjeri da li je moguce nabaviti daljinac od skyvisiona
i koliko bi to bilo para
hvala svima
agdal
 
Odgovor na temu

florentiu76
Florentiu
Vrsac

Član broj: 17192
Poruke: 37
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player26.06.2004. u 23:21 - pre 242 meseci
Uz pomoc mara28 napravio sam nesto sto bi trebalo da bude NEO PDX77 unofficial web site na:

http://www.florentiu.com/~florentiu/neo/

Tu sam postavio neke firmware i uskoro cu ubaciti sta je bilo najinteresantnije na ovom forumu da ne bi morali svi da procitaju brdo stranica.
Mozda ce nekome pomoci ti firmware i mozda nama neko pomogne da unapredimo NEO.
Puno pozdrava svima!
 
Odgovor na temu

alekso
Aleksandar Andonovski
Makedonija

Član broj: 28989
Poruke: 3
62.162.121.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.06.2004. u 17:58 - pre 242 meseci

Nekoliko puta se spominje da se ne moze napraviti roll back. Da li to znaci dase ne moze originalni fw od nea vratiti nazat t.j. da se ubaci istim postupkom?
Hvala mari i florentiu za sve napore a posebno za onaj web sajt.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.06.2004. u 20:47 - pre 242 meseci
Cao Alekso,
Tako je, ne moze se vratiti stari fw od nea.Barem za sada je tako.

Za razliku od firmwera koji je poslao Rumen od elekte 2100
Rezultat testa:

Firmwer za elektu 2100 se takojer morao modifikovati na neov pogonski drajv.
Napravljen je 28.05.2004 dakle dosta svjeze.

Divx subtitl u ovom firmweru je takodjer promjenjen.
Slova su bijela ,velicine kao kod Nea,postoji sjena iza slova tako da je veoma citljivo bez obzira na dimenzije ali CE fontova nema.

Daljinski je takodjer zbrkan.
Tako da ni ovo nije neko rjesenje.

Firmwer se moze ubaciti cd-om a povratak na Neov orginalni fw isto ide cd-om bez problema.
Fajl cu poslati florentiu da ga stavi na stranicu ,pa ko hoce da proba...

Open/close funkcija nakon ubacivanja firmwera od Elekte je na Front panelu od Nea i to play/pause.

@Rumen

I had modified elekta2100 file for Neo.It works and you can roll back Neos original firmwer with CD.
With Neos remote some basic functions can be done.
Open/close cd tray funcion, is on Neos front panel on play/pause button.
Divx subtitle has white letters same size as Neos with black transparent shadow behind letters.
Ther is no support for CE fonts or cyrilic.
Firmware will be availible on Florentiu web site.

ATT; USE ONLY MODIFIED ELEKTA2100 FIRMWARE ON NEO PLAYER.

Cheers
 
Odgovor na temu

nsAce
Srbija

Član broj: 27754
Poruke: 92
212.200.107.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.06.2004. u 21:05 - pre 242 meseci
Mara i Florentiu svaka čast!!!
Samo želim da napomenem jednu malu ispravku. Florentiu je napisao na sajtu da je verzija NEO-a sa serijskim brojem 4 novija što je tačno, ali nije tačno da verzija 4 ima ugrađen DTS. Evo ja na primer imam, kao što smo utvrdili, verziju 4 ali nemam DTS (FA čipset), pa čak i na kućištu NEO-a nema ispisan znak DTS.


@mara

Da li si probao na NEO (Elekta) da učitaš titl sa jednog a film da gledaš sa drugog CDa? (Mislim da nije loše ovo da probaš na svakom firmwareu koji ubaciš u NEO-a)
Da li će ovaj firmware za Elektu raditi i na četvorci?
Svi su bili na mojoj strani.
Zato se čamac i prevrnuo.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player27.06.2004. u 22:04 - pre 242 meseci
Cao nsAce,

Ovo je sada bas zbunjujuce.Vjeruj mi da sam sada prvi put pogledao naljepnicu na poledjini svoga nea, da utvrdim da stoji 200****
To se valjda sklapa na brodu od Kine do Europe.Pa se malo zbune od ljuljanja.
Kod mene ima na front panelu dts oznaku.A opet kod tebe je ipak na pocetku 04***** ali znas pouzdano da je FA čipset.
Po tome ti imas stariju verziju.Najsigurnije bi bilo da dobro uporedis one slike sa sajta jer je to unutrasnjost mog Nea.Ako se komponente i raspored podudaraju 100% onda nema sumnje da je to stara verzija.
Ako neko moze da poslika četvorku iznutra rjesicemo se te dileme.

Sto se tice titla sa jednoga a gledanje filma sa drugoga cd-a nisam probao ali mislim da to mora raditi.Svi ovi firmweri su jako slicni.Kada isprobam javicu...

Za verziju Nea četvorka i fw od drugih playera ništa nemogu reći bez njegovog firmwera.Kada bih ga imao ne bi bio problem preurediti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

rumen
rumen karapetkov

Član broj: 22588
Poruke: 14
*.kardjali.com



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.06.2004. u 09:44 - pre 242 meseci
@mara28
Thanks for your help! I have mail from elekta, they are working for cyrilic support in next firmware and this is my hope.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

nsAce
Srbija

Član broj: 27754
Poruke: 92
212.200.107.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.06.2004. u 13:46 - pre 242 meseci
@mara28

Nisam baš razumeo celu priču oko novije i starije verzije NEO-a. Da li si ti mislio da je NEO sa čipom FA starija a sa FAD novija verzija ili je u pitanju bio serijski broj pa si ti NEO-a se dvojkom vezivao za FA a NEO sa četvorkom za FAD.
Ovo pitam zbog Skyvision firmwarea. Kada si rekao da se modifikovani firmware može staviti na stariju verziju to je predpostavljam značilo da se može staviti samo na NEO sa FA čipom.
Inače rekao si da je taj Skyvision sa koga si izvukao firmware sa FAD čipom. Ako si čitao ranije poruke prodigy je rekao da on ima Skyvision sa FA čipom. Možda i kod ovoga plejera postoje dve verzije pa bi možda firmware od FA verzije više odgovarao NEO-u (Ne bi bilo problema sa zvukom).

Da li NEO (Elekta) ima problem sa zvukom?

Ako uspem da pozajmim digitalac slikaću NEOa mada ne znam da li ima potrebe.
Otvarao sam ga i u njemu je FA čip a i datum na ploči je ako se dobro sećam kao što je neko ranije spomenuo 16. oktobar 2003.

P.S. U Halo oglasima reklamiraju neki NEO 97 (Home Theater). Možda on ima drugačiji firmware a možda je to samo naš NEO plus 5.1 zvučnici. Isto tako spominju NEO RDX16 tobože sa novim softverom.
Svi su bili na mojoj strani.
Zato se čamac i prevrnuo.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.06.2004. u 19:43 - pre 242 meseci
@nsAce

Starija verzija i ona koja je vezivana za za serijski broj 200***** je ona verzija koja u sebi ima FA čip.
Barem smo je mi proglasili starijom i za tu verziju sa FA čipom je radjen modifikovani firmwer od skyvisiona i elekte.

Ako ima neko skyvision sa FA čipom tj njegov firmwer, taj bi naravno bio bolji za Nea sa FA čipom.

Kako sada ispada najsigurnije je uperediti unutrasnjog svog playera sa slikom na sajtu.
Sa Elektom nisam imao problema ali nemam puno ni detalja o radu jer nemam vremena za veci test.
Ko ima FA čip u Neu tj slika se podudara sa unutrašnjosti, može bez bojazni staviti i testirati Elektu a zatim vratiti Neov FW CD-om

Kod mene je isti datum na ploči: tech 16.10.2003 es66x8 misumi 502w ver:2.0

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nsAce
Srbija

Član broj: 27754
Poruke: 92
212.200.107.*



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.06.2004. u 21:15 - pre 242 meseci

@mara28

Ako sam dobro razumeo ti hoćeš da kažeš da su svi uređaji sa FA čipom međusobno isti bez obzira koji je serijski broj na njemu (isto važi i za FAD)?

Da li neko ko čita ovaj forum a ima NEO-a sa serijskim brojem četiri nema DTS?
Što se tiče daljinskih upravljača da li je neko imao iskustva sa nekim od univerzalnih? Da li je moguće naći univerzalni daljinski koji baš odgovara modifikovanom NEO-u? (Možda neki PILOT model)

Svi su bili na mojoj strani.
Zato se čamac i prevrnuo.
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.06.2004. u 21:51 - pre 242 meseci
@nsAce

Da ja hocu da kazem da su svi uredjaji sa FA čipom isti .(isto i za FAD važi).
To je ono što ja MISLIM, jer ja nemam ispred sebe niti jedan uredjaj koji pocinje sa 400**** da mogu uporediti ozake na komponentama i njihov raspored.
Zato je Florentiu i stavio one slike da se moze utvrditi da li se radi o FA/FAD razlici
rasporedu komponenti ili razlicitim komponentama.

Samo da napomenem da kod Skyvisiona nije isti raspored komponenti na ploci ,ali su komponente identicne.Sa tom razlikom da Sky ima 5 a Neo 3 mala operaciona pojacala na audio izlazu.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

AgA
Sarajevo

Član broj: 28988
Poruke: 10
*.max.sa-vo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player28.06.2004. u 22:01 - pre 242 meseci
MARA28

a sta mislis moze li poslije stavljanja skyvisiona da se stavi ovaj elekta
??????
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.air-01.lol.ba



Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player29.06.2004. u 08:41 - pre 242 meseci
@AgA

nemože, probao sam.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.ru
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: NEO DVD-PDX77 divx player29.06.2004. u 10:27 - pre 242 meseci
>
> ja imam neo sa ser brojem 040...i FA cipom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: NEO DVD-PDX77 divx player
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 545362 | Odgovora: 1268 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.