Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna procena - Chrysler Sunbeam

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potrebna procena - Chrysler Sunbeam

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6826 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9557
89.216.32.*



+10267 Profil

icon Re: Potrebna procena - Chrysler Sunbeam03.07.2012. u 07:55 - pre 145 meseci
Citat:
Milojkovic: Svako ima neki svoj stav i to treba postovati.Automobil je za nekog potrosna stvar a za nekoga clan porodice.Oni iz prvog primera uglavnom ih njakaju i drndaju i najcesce voze sklopocije koje mogu biti stare i par godina a vec su dobrano unisteni i neispravni.Jurcaju po putevima udaraju koga stignu delove ne menjaju nego ih krpe i sve karabudze a kad totalno uniste to svoje vozilo onda kupe neko drugo i teraj dalje.Ovi iz drugog primera su uglavnom pazljiviji vozaci i korisnici automobila odrzavaju ih nisu bahati najcesce ih i samostalno odrzavaju i predmet su podsmeha ovih iz prve grupe koji ih najcesce ismevaju i segace se na njihov racun.
Vidiš, ja spadam u one koji paze i održavaju svoj automobil. Porodičan sam čovek, auto mi treba i za posao i za putovanja. Ne vozim šklopocije, niti basnoslovne džipove. Ne "karabudžim auto" niti ga totalno uništavam. Pažljiv sam vozač bez (pu, pu, pu ...) ijednog incidenta. Auto održavam samostalno do nekog nivoa (zamena ulja i filtera) ali preko neke granice, svakako vozim auto kod profesionalaca.
I ? Treba li onda da auto smatram članom porodice ? Taman posla ! Kad bih imao para za noviji i bolji, ovaj sadašnji bih sutra prodao prvom ko ponudi najveću cenu, pa neka u njemu gaju piliće. Ali apsolutno me ne zanima. A zašto bi ? Kao što rekoh, emocije valja gajiti isključivo prema bližnjim ljudima, i naravno domaćim životinjama.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Potrebna procena - Chrysler Sunbeam03.07.2012. u 13:08 - pre 145 meseci
Citat:
Java Beograd: @endre85
Mudrovanje tj. pametovanje ili ne ?
Forum nije plaćena agencija za davanje konkretnih odgovora. Ti postaviš temu, a onda na temi piše ko šta misli da je pametno reći. Ili kome se diskutuje pokrene diskusiju. Postavljaču pitanja onda ostaje da profiltrira svačije postove i zaklkjuči da li na forumu uopšte postoji osoba koja je mogla da da konkretan odgovor, i da li ima valjanih odgovora. To je forum. Grubo poređenje bi bilo: kafanska diskusija. Svako ko od foruma očekuje nešto drugo - razočara se.


Naravno, ali sam nekako na drugim forumima navika da je barem prva strana ok.


Uljudno ili ne ?
Svi mi stari forumaši se trudimo da diskusija bude uljudna. Dakle, bez grubih reči, ličnih uvreda, psovki i slično. Često nečiji post odražava lični stav, koji, kao takav može nekog da vređa a nekome da bude kompliment. To već spada u lični doživljaj tuđeg stava, ali se ne može apriori okarakterisati kao neuljudno, nekulturno, uvredljivo.

Citat:
Java Beograd:Pošto pretposrtavljam da si najvećim delom reagovao na moju diskusiju o emotivnom vezivanju za predmete, moraš da prihvatiš da bi određen broj ljudi pomislio "ovaj je u pravu", ili "lepo mu je rekao", a takođe, sasvim je moguće da određen broj ljudi možda može da se osteti povređenim izjavom da emocije treba čuvati za bližnje (koji ti mogu uzvratiti emocijama) a ne gajiti ih prema predmetima. U svakom slučaju, ja smatram da sam bio uljudan.


Tvoj post je ok. Nisam najvecim delom reagovao na njega.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Potrebna procena - Chrysler Sunbeam06.07.2012. u 22:02 - pre 144 meseci

Najjednostavnije je otici na sajt AMS procena vrednosti vozila, ukucas marku, model i godiste, i automatski ti se prikaze maksimalna i minimalna vrednost vozila, pa se ti sad dogovaraj sam sa sobom i vlasnikom. Al raspitaj se malo i oko rezervnih delova, pre sveka onih potrosnih, za velike popravke ti se sigurno ne isplati, a i pitanje je dal ih ima, sem da ti neko posalje iz englleske, ako ih i tamo vise ima.
AUUU, al sam se ja prebacio, pa ovaj auto je vec prodat. Pa eto svaka roba ima svog kupca... dok se neko premislja drugi se okoristi...kao i oko zena...

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 06.07.2012. u 23:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Potrebna procena - Chrysler Sunbeam

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6826 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.