Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230494 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje29.08.2011. u 21:48 - pre 154 meseci
Code:

if (denzitet<3)
status="pakao";
else if(denzitet==3)
status="Zemlja, cistiliste1";
else if(denzitet==4)
status="Cistiliste";
else
status="Raj, bogovi";


Da li je neko čitao od Asimova "Bogovi lično"?
Tema romana je multiuniverzum, tačnije prati se "kraj" naprednije civilizacije, koja živi u nama susednom univerzumu. Oni se hrane svetlošću svoje matične zvezde, ali imaju jedan problem - njihova zvezda umire a sa njima i njihova civilizacija. Problem su delimično rešili tako što su napravili veštačko sunce, ali ono nije dovoljno za sve. Na kraju genijalni naučnik pronalazi trajnije rešenje tako što uspeva da poveže njihovo sunce sa suncem iz drugog univerzuma (naše sunce, naš kosmos) i tako sa njega pretaću energiju na svoje sunce. Zauzvrat, kao nuspojave na zemlji se pojavljuje novi hemijski element fantastičnih svojstava i povećan broj viđanja "duhova" (vanuniverzalci mogu da dolaze u našu stvarnost ali kod nas su providni - nekako duhasti). Međutim, ni ovo nije trajno rešenje jer započetim procesom ubrzava se starenje našeg Sunca, i oni odlučuju da nam pomognu. Pronalaze beskrajno malu tačku zgusnute neverovatne energije i poturaju našem genijalnom naučniku zamisao kako da poveže tu tačku sa suncem. Rezultat je usporeno propadanje Sunca i stvoren novi univerzum.

Moje mišljenje je da ne postoji jedan univerzum (svemir, kosmos, vasiona,,,) već da ih ima nebrojano mnogo. Kažem nebrojano jer ih je teško izbrojati a opet njihov broj nije beskonačan jer u datom trenutku ima svetova koji nepovratno nestaju i svetova koji (iznova) nastaju. Postoji nezanemarljiva verovatnoća da u svima njima vladaju iste fizičke sile - možda prostori mogu biti drastično različiti ali sve ostalo je isto.
Crne rupe su spone-tuneli-prozori ka drugim univerzumima. Moguće je da više crnih rupa upumpava energiju u isti univerzum ali je mnogo veća verovatnoća da je svaka crna rupa kreator drugog univerzuma.
Znači, ako se pogleda Mlećni put, crna rupa iz njegovog sazvežđa guta energiju i materiju (okolne zvezde i planete i ostala tela), pretvara je u energiju (jer zbog njene gustine nemoguće je da materija tu opstane) i na drugom kraju obogaćuje neki drugi univerzum. Iz toga proizilazi da ne može da se govori o tački beskrajno velike energije koja je eksplodirala, već je pre reč o nagomilanoj energiji crne rupe koja je negde morala da probije - to jeste Veliki Prasak, ali ne tačke već nagli priliv energije u "prazno" iz umirujućeg nekog drugog univerzuma.
E, sada, i tu se ostavlja pitanje nastanka tj početka sve te papazjanije od multiuniverzuma. Postavlja se pitanje da li zaista nije apsolutno moguće proći i ostati živ kroz crnu rupu.
Na prvo pitanje sumnjam da iko ima odgovor, uzevši u obzir kompletan multiuniverzum.

ER
 
+1

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje29.08.2011. u 22:15 - pre 154 meseci
Emmar kakav kod, a di je pocetak a di kraj, koje biblioteke koristis ;)

#include <iostream>
#include<GalacticFederation> /// hahaha ;)

a tek kraj po ovome sve od 5 pa navise raj a GF rece da ima samo 5-ta. Ispravi kod ;)
Salim se naravno, da upravu si to je ono sto je veoma tesko, te proklete mogucnosti. Sta ako je ceo nas vidljivi univerzum da tako nazovem samo obicni "molekul" nekog slozenog multiuniverzuma, mislim da znamo jedno, a to je da neznamo kako postaviti osnove sa sigurnoscu. Kao ono sto pricah rodjeni smo u liftu i ta cetiri zida vidimo i tu donosimo zakone a za ono van pojma nemamo.

Mi otkrivamo zakone da nam "vrse posao" a uistinu i vrse sad ono teorija jedinstvenog polja, superstring jeste zanimljiva i nesto obijasnjava ali sad ko zna u kojoj meri je tacno.
______________________________________________________________________________________________________________________
edit:
Uzgred za fizicare, kosmicko zracenje najprodornije cestice da ne proizvode mozda crne rupe?
Neznam pa pitam mozda neko zna.


[Ovu poruku je menjao starkg dana 29.08.2011. u 23:33 GMT+1]
YU1OTW
 
0

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje29.08.2011. u 23:28 - pre 154 meseci
Pitanje za GF.

Pošto su vanzemaljske civilizacije (ne mislim ovde samo na one iz GF, nego na sve koje imaju mogućnost da dođu do nas) daleko naprednije od nas, možemo pretpostaviti da njihovi brodovi u najgorem slučaju imaju pogon koji se bazira na (anti)gravitaciji i/ili magnetizmu, a u najboljem da koriste mehanizme teleportacije, da su izrađeni od nekih dosta naprednih materijala koji su verovatno stealth prirode jer možemo pretpostaviti da se svi ti brodovi koriste i u neke ratne svrhe ili bar mogu biti ugroženi iznenadnim napadom dok istražuju po galaksiji.

Svi do sada prijavljeni UFO slučajevi, slike, snimci, opisi, su uglavnom svetleći diskovi, lopte trouglovi, bela i crvena svetlost, jednom rečju light show. Otkud to, da tako napredan brod jedne vanzemaljske civilizacije šljašti unaokolo kao božićna jelka i koristi visible light kao nekakav signal? Koja je svrha toga? Zašto bi oni to radili namerno čak i da mogu? Drugo, često se u dokumentarcima koriste radari kao dokaz da je uhvaćeno "nešto", kao da je u pitanju brod od običnog metala tj. da odbija nazad elektromagnetne talase. Sve to se prosto ne uklapa u neke osnovne pretpostavke onoga kako bi jedan tako napredan brod mogao biti izgrađen, a koje sam izneo u prvom pasusu...
 
+1

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 00:54 - pre 154 meseci
Zasto? Sta ti i nauka uopste zna o formiranju planeta? Skoro nista. -

netacno. planete su nastale tokom raspada Nebule, kada nastanu diskovi prsine koji prvo formiraju protozvezdu, koja kasnije sakuplja masu, i pod uticajem gracitacije nakupi dovoljno materijala da imploduje i nacini protoplanetu.

Ne znaci da je bilo neke teraformacije. Objekti od nama poznatih materijala erodiraju i nestanu za kratko vreme, ali mozda je dosta toga zatrpano i unisteno a ono sto se vidi NASA ne prikazuje.

a gde su ti objekti onda - na zemlji ? po tvome, Maldeci su unistili cateceane ovde, na ovoj lokaciji - daj jedan artefakt od catecean-a ?

Ostale planete su zauzete. Nije ostrvce nego kontinent. Ne zanima me sta neko misli pod Lemirijancima, to je bilo ime kolonije.

dakle - 400.000 godina uspesne civilizacije, koja se NIJE prosirila celim kopnom .. koliko nerealan scenario.

Ne ocekujes valjda da su bili svemocni, to nije bio peti denzitet gde su stvari naprednije.

peti denzitet ili ne - Nama kao 10.000 godina staroj civilizaciji fali 200 godina nauke da dostignemo nivo elektromagnetnih stitova nalik na teslin Teleforce, a da je tesla ziveo duze i bolje - vec bi ih imali. po teslinim tvrdnjama, taj izum sprecava bilo kakvu vrstu fizichkog napada. uporedi 10.000 godina sa 26 miliona godina ..

Programski jezik dnk je univerzalan. O nastanku zivota sam objasnio u teoriji poreklo zivota i struktura univerzuma i zasto je i sta slicno.

cekaj, oces da kazes dad je SVUGDE u svemiru, zivot nastao ISTIM procesom abiogeneze, i da su svugde iskorisceni ISTI elementi, i da je inicijalna evolucija bila identicna svugde ? to je bre budalastina. Bich (Flagela) zahteva toliko slozen raspored proteina, i uslovno je zavistan, a pricamo o jednocelijskim organizmima. ukoliko ovo nije tacno ( a ne moze da bude) onda DNK nije univerzalan kod. princip moze da bude univerzalan, sam kod ne moze da bude.

Za te vanzemaljce vreme nije kao sto je nama i njima je 13 milenijuma jedna velika igra, kao sto mi igramo age of empires i slizne strategije, pocnes sa par seljaka i napravis civlizaciju i ratove i sve moguce za svoje zadovoljstvo kontrole.

nisi obratio paznju na tvoju cinjenicu - u pitanju su bili retardi. sve da si na minus trecem "denzitetu", znao bi da je takva vrsta investicije retardirana. a po tvojoj prici, oni se ubise od muke i trke ko ce pre da zavlada retardiam za Zemlje.

Obicni elektromagnetni talasi su generalno stetni, pogotovo ti radari. Grey bi u svojim brodovima inace imali polja zastite i kompenzaiju ali ocigledno je u vise navrata nesto krenulo naopako, i usled spoljnjeg dejstva ili faktora posade, njihov antigravitacioni pogon bi "proklizao" i momentalno bi udarili u zemlju ili drugu letelicu.

e ovde sam te uvatio u lazi, moj dragi Galakticki Federatoru!

Antigravitacioni mehanizam - ne moze da postoji. da bi objekat emitovao antigravitaciju, zahteva da ima negativnu masu. njutnovska i kvantna fizika poznaju koncept negativne mase, ali u realnosti, on ne moze da postoji. bez obzira koliko mi malo znamo o fizici, vise nego sigurno je da nijedan objekat u vremeprostoru ne moze da ima negativnu masu. sad ja mogu da ti objashnajvam zasto, izvolte pravac na sajt CERN-a da procitas sta su Higs boson, i graviton, i kako su oni sustina svemira. i SVE sto se nalazi u svemiru, ne da mora da ima gravitaciju, nego mu je gravitacija osnovni element koji ga formira. na kraju krajeva - standardni model ne poznaje negativnu masu, a tamna materija koja ne ulazi u ospeg standardnog modela definitivno poseduje gracitaciju, jer je tako i uocena.

Sta je nemoguce?
Ako znas kvantnu teoriju ujedinjenog polja, onda znas da obicno translatorno kretanje sustinski nije mnogo razlicito od teleportacije.


molim ??? o.O

translatorno kretanje - uslovljeno kinetickim silama koje su nastale transformacijom energije

teleport - dematerijalizovanje predmeta i materijalizovanje na drugom mestu sa potpuno identicnom konfiguracijom kao na pocetku procesa. to manje vise zahteva da se pojedinacni kvanti "pogase" na jednoj lokaciji, i "pobude" na drugoj, sto zahteva maniuplaciju vremeprostorom na JOŠ manjoj skali od Plankove, dakle - to zahteva manipulaciju kvantnih fluktuacija, sto je prosto i jednostavno - nemoguce. sve da si 28 denzitet - ne moze to nikako tebra. pogotovo da je evolucija uzrocnik toga, a ne svest.



brate mili, shuplja ti je teorija.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
109.92.111.*



+5 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 08:55 - pre 154 meseci
Medju kokoskama u kokosinjcu postoje i one sa natprosecnom inteligencijom. Ta kokoska je uspela da proviri jednim okom kroz rupicu na zidu dok su ostale kokoske bile ubedjene da je tako nesto nemoguce jer dotadasnji model njihove nauke po tadasnjim realno dokazivim teorijama je tvrdio da tako nesto ne postoji. A onda je doslo jedno cudno bice i zvalo se covek, za kokoske je on bio Bog, jer mogucnosti koje je to bice bilo sposobno da ostvari prelazile su svaku granicu razumevanja sa kokosje perspektive. Da bi kokoske zastitile svoj ugled i svoje naucne potvrde, proglasile su coveka nestvarnim, pa se slucaj zataskao, tako da je covek ostao mitolosko bice, bice iz bajki. Po kokosjim teorijama sve sto cini njihov svet je kokosinjac, i sasvim je nelogicno da izvan kokosinjca postoje drugi svetovi sa brojnim neshvatljivim mogucnostima, jer i onako tako nesto je nemoguce dokazati, vrata koja cine izlaz iz tog sveta su od jos uvek neshvacene materije (betona), a samo Bog zna kako se ona otvaraju. Slucaj zatvoren, bez dokaza ne postoji nista dalje od kokosinjca. Upravo objavljeno iz zvanicne nauke kokosinjskog sveta, sa porukom ne zaludjujte se kokoske, nedajte da vas prevare:)))
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 09:02 - pre 154 meseci
Nadam se da znas da ovakve analogije nemaju nikakvog smisla.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+1

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 09:58 - pre 154 meseci
neverovatno je koliko stranica ima ova tema.
Ako je nešto zanimljivo iz nje proizašlo, to je da ljudi malko razmisle o postojanju vanzemaljskog života, i to mi je OK.
Ali, GF, bez uvrede, ova cela tvoja priča zaista zvuči kao scenario za neki osrednji/dobar SF film.

Ako zaista u sve to što si rekao bezpogovorno veruješ, probaj malko da se preispitaš (čini mi se da ti je Ankalagon još na početku teme skrenuo pažnju da možeš lako da se izgubiš)

Zaista, nemoj zameriti, vidim da si ''u fazonu'' ali samo nemoj mnogo da ''padneš'' kada postaneš svestan da si bio u zabludi.
Čisto dobronamerno kažem...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
0

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 10:09 - pre 154 meseci
Citat:
Freerunner:
gde su ti objekti onda - na zemlji ? po tvome, Maldeci su unistili cateceane ovde, na ovoj lokaciji - daj jedan artefakt od catecean-a ?

Ovo sam se i ja oduvek pitao, kako nema nema artefakata na Zemlji, bilo šta da je neko pronašao, snimio i postavio na YT. :)

Citat:
Freerunner:
peti denzitet ili ne - Nama kao 10.000 godina staroj civilizaciji fali 200 godina nauke da dostignemo nivo elektromagnetnih stitova nalik na teslin Teleforce, a da je tesla ziveo duze i bolje - vec bi ih imali. po teslinim tvrdnjama, taj izum sprecava bilo kakvu vrstu fizichkog napada. uporedi 10.000 godina sa 26 miliona godina ..

Ček kako elektromagnetni štit može da deluje na kamen? Ovde se, barem sam ja tako razumeo, radi o štitu za zaustavljanje standardne vojne municije od metala. Generalno ta priča od Teslinom štitu je... priča. Ne videh na netu neki ozbiljniji sajt koji pokriva ovu tematiku. Kako da znamo da nešto kao Teslin štit zaista radi?

Citat:
Freerunner:
cekaj, oces da kazes dad je SVUGDE u svemiru, zivot nastao ISTIM procesom abiogeneze, i da su svugde iskorisceni ISTI elementi, i da je inicijalna evolucija bila identicna svugde ? to je bre budalastina. Bich (Flagela) zahteva toliko slozen raspored proteina, i uslovno je zavistan, a pricamo o jednocelijskim organizmima. ukoliko ovo nije tacno ( a ne moze da bude) onda DNK nije univerzalan kod. princip moze da bude univerzalan, sam kod ne moze da bude.

Svemir je ogroman i strktura (nama poznatog) svemira je u svim njegovim delovima ista. Zašto isto ne bi moglo da važi i za život. Kao što nigde planete nisu kockaste i sunce se ne vrti oko planeta, tako je možda i DNK kod univerzalan. Ne mogu da se setim TV emisije, ali bilo je nekih eksperimenata o kolektivnoj sveti, da kada jedna jedinka otkrije nešto, mnoge druge otkriju to isto mnogo brže, pa je bilo slučajeva da naučnici na različitim krajevima sveta dođu do indentičnih otkrića gotovo istovremeno u vreme dok nije bilo brze komunikacije, dakle potpuno nezavisno jedan od drugog.

Citat:
Freerunner:
Antigravitacioni mehanizam - ne moze da postoji. da bi objekat emitovao antigravitaciju, zahteva da ima negativnu masu. njutnovska i kvantna fizika poznaju koncept negativne mase, ali u realnosti, on ne moze da postoji. bez obzira koliko mi malo znamo o fizici, vise nego sigurno je da nijedan objekat u vremeprostoru ne moze da ima negativnu masu. sad ja mogu da ti objashnajvam zasto, izvolte pravac na sajt CERN-a da procitas sta su Higs boson, i graviton, i kako su oni sustina svemira. i SVE sto se nalazi u svemiru, ne da mora da ima gravitaciju, nego mu je gravitacija osnovni element koji ga formira. na kraju krajeva - standardni model ne poznaje negativnu masu, a tamna materija koja ne ulazi u ospeg standardnog modela definitivno poseduje gracitaciju, jer je tako i uocena.

Mnogo u tvom izglaganju imaš "ne može" i "nemoguće" bez ikakvog dokaza i osnove, pa je i ta priča po pitanju kredibiliteta potpuno na nivou onoga što priča GF. Na kraju krajeva naša naučna saznanja su veoma ograničena da bi mogli zauzeti tako tvrd stav po bilo kom "velikom" pitanju, a naručito su ograničena i cenzurisana saznanja nas običnih smrtnika kojima čak to nije ni struka. Ne znam da li si video vest iz CERNa pre neki dan, ali sve više se priča o tome da nisu otkrili Higs Boson, nego da su otkrili da zapravo ne postoji, a to je u tvom izlaganju "suština svemira".
 
0

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
109.92.111.*



+5 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 10:25 - pre 154 meseci
Meni je logicno da postoji nesto kao taj GF. Zasto? Zato sto je to put evolucije svesti. Kada bica prolaze kroz zivot, boreci se za opstanak i kako evolutivno napreduju tako vremenom shvataju da jedini nacin za odrzanje postanja je Bozanska energija ljubavi, da je tako nazovem. Dzaba lazes, ubijas, krades, otimas, kada ionako sve sto cinis ostaje u prostoru i vremenu energetski zapisano i po zakonu kosmickom kako sejes tako zanjes. Sva bica negativci nece zauvek to biti, to je njihov put ucenja individualnog ucenja smisla zivota i postojanja a kada dodju do tog nivoa svesti i shvate to onda prestaju da budu to sto su bili. Zato ni mi zemljani jos nismo spremni svojoj svescu da prihvatimo univerzalnu Bozansku energiju stvaranja i ljubavi, a mozda nas i nesto u tome stalno sakati, kao sto je na primer slucaj sa nasim DNK-om, ali bez obzira to nece biti vecito i sve se to mora proci.
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 12:00 - pre 154 meseci
Zlatousti:

univerzalna teorija polja sugerise da sve cetiri fundamentalne interakcije imaju isto poreklo. mozda je tesla znao nesto sto mi ne znamo, osnosno - sigurno je znao. sve njegove izjave sugerisu da je on covek manje vise PRVI bio svestan energije vakuma, a to je podrucije fizike koju on naizgled nije izucavao. ne mogu da ti dam tacno objashnjenje kako elektromagnetna sila moze uticati na kamen, ali mogu da dam par potencijalnih resenja, kao sto bi naprimer bila neka teslina konverzija sila, odnosno indukovanje jedne interakcije drugom.

DNK kod - moze da bude univerzalan, jedino ako je neko "Autor" univerzuma. citaj - Bog. u svakom drugom slucaju, DNK bi morao biti stvar pojedinacnih uslova u kojima je nastao. kako rekoh - princip moze, i trebao bi da bude isti - sam DNK kod bi morao da bude razlicit, od prilike do prilike. i ne samo DNK vec evolucioni proces, evoluciona motorika, koju mnogi zanemaruju kada pricaju o evoluciji.


Gravitacija - glej, burazeru. gravitacija je najnejasnija sila, nama ljudima. nit znamo njen uzrok (Higs) nit znamo njen medijant (graviton), ne znamo zasto je toliko razlicitog reda velicina od ostalih interakcija, ne znamo zapravo nista, osim da je tu. bez obzira da li je standardni model u pravu ili ne - gravitacija bi morala da bude sila "cestice", jer sve ostale sile funkcionisu tako. jednostavno je takav sistem, i da nije tako - svemir bi bio jedna velika fantazija i magija u kojoj se sve desava na "ciribu ciriba" a ne u skladu i sistemu, koje smo do sad opazali. jedna od retkih stvari za koju smo sigurni - je da svaka pobudjena jedinica vakuma (materija, energija) bivaju "omedjene" gravitacijom. zato je i uvedeno teoretsko "Higs polje" koje bi trebalo da postoji u "pozadini univerzuma" i gde god ima prostorvremena - ima i gravitacije. negativna masa jednostavno ne sme da postoji, u ovoj vremeprostornoj konfiguraciji.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 14:22 - pre 154 meseci
Citat:
Da, da,.. i blog je tu.

Mislio sam van kompjutera i interneta.

Citat:
Pluton ce biti vracen Neptunu, Kako?

Bilo projektovanjem polja sa brodova, bilo sa samog sunca.

Citat:
Univerzum je bio od prilike velicine atoma!!! Dobro to je bio sav prostor i sva "materija" odnosno neka vrste energije.
Kako je moguce sabiti toliko materije u tacku i kako su se ponasali recimo elektroni? protoni? i da ne nabrajam koliki su oni bili?
Tako da ovo objasnjenje mogu zvanicno da okacim macku o rep i oni predpostavljaju, samo me cudi kako ga zdrav realni naucni razum usvoji.

Velicina ne igra nikakvu ulogu i potpuno je relativna, bitna je samo struktura beskonacnih detalja.

Citat:
Ali sve se svodi na pocetak. Kako je nastao pocetak? Od jedne tamo cestice koja je eksplodirala, sta je bilo pre cestice, odkud se stvorila cestica, ah da to je svemir koji se rasteze kao feder, rasutri se pa se sabije i sve tako u krug, ali gde ?

Svemir stalno prepisuje sam sebe dodavajuci nove informacije.

Citat:
Pa mi je onda logicnije da se svemir ne siri iz tackice vec iz prostora, a otuda nastajanje energije u nekakvom polju bez dimenzija i vremena i tako to, sta vi mislite o tome?

Da, ali ne mora samo da se siri, nego osciluje, bez gubitka informacija.

Citat:
a tek kraj po ovome sve od 5 pa navise raj a GF rece da ima samo 5-ta.

Ima 6, 7 denzitet i nadalje ali navodno posle 7 prestaju fizicki oblici, u njima je samo svest i ko zna kakva stanja kreacije.

Citat:
Pošto su vanzemaljske civilizacije (ne mislim ovde samo na one iz GF, nego na sve koje imaju mogućnost da dođu do nas) daleko naprednije od nas, možemo pretpostaviti da njihovi brodovi u najgorem slučaju imaju pogon koji se bazira na (anti)gravitaciji i/ili magnetizmu, a u najboljem da koriste mehanizme teleportacije, da su izrađeni od nekih dosta naprednih materijala koji su verovatno stealth prirode jer možemo pretpostaviti da se svi ti brodovi koriste i u neke ratne svrhe ili bar mogu biti ugroženi iznenadnim napadom dok istražuju po galaksiji.
Svi do sada prijavljeni UFO slučajevi, slike, snimci, opisi, su uglavnom svetleći diskovi, lopte trouglovi, bela i crvena svetlost, jednom rečju light show. Otkud to, da tako napredan brod jedne vanzemaljske civilizacije šljašti unaokolo kao božićna jelka i koristi visible light kao nekakav signal? Koja je svrha toga? Zašto bi oni to radili namerno čak i da mogu? Drugo, često se u dokumentarcima koriste radari kao dokaz da je uhvaćeno "nešto", kao da je u pitanju brod od običnog metala tj. da odbija nazad elektromagnetne talase. Sve to se prosto ne uklapa u neke osnovne pretpostavke onoga kako bi jedan tako napredan brod mogao biti izgrađen, a koje sam izneo u prvom pasusu...

Pogon je pomocu antigravitacije odnosno manipulisanja ujedinjenog polja. Stelth su ako im polje podesi strukturu materije da ne reaguje sa spektrom talasa kojim ih vidis/detektujes.
Brodovi imaju sistem naoruzanja energetskim poljima i zracima.
Polja prostijih brodova nekad uzrokuju svetljenje u vazduhu koji ih dodiruje. Light shipovi GF, svetle zato sto ne urone potpuno u nas denzitet i onda vidis blend njihove strukture sa nasim denzitetom, koji je kao light show ili konstantno svetlo.

Citat:
netacno. planete su nastale tokom raspada Nebule, kada nastanu diskovi prsine koji prvo formiraju protozvezdu, koja kasnije sakuplja masu, i pod uticajem gracitacije nakupi dovoljno materijala da imploduje i nacini protoplanetu

Osim jedne recenice, nista se ne zna o konkretnom metodu i matematici ujedinjenog polja.

Citat:
a gde su ti objekti onda - na zemlji ? po tvome, Maldeci su unistili cateceane ovde, na ovoj lokaciji - daj jedan artefakt od catecean-a ?

Ako je struktura bilo cega ostala to je pod zemljom.

Citat:
dakle - 400.000 godina uspesne civilizacije, koja se NIJE prosirila celim kopnom .. koliko nerealan scenario.

Mogli su da idu svugde, centar je jednostavno Lemurija, Azija i deo Pacifika.

Citat:
Nama kao 10.000 godina staroj civilizaciji fali 200 godina nauke da dostignemo nivo elektromagnetnih stitova nalik na teslin Teleforce, a da je tesla ziveo duze i bolje - vec bi ih imali. po teslinim tvrdnjama, taj izum sprecava bilo kakvu vrstu fizichkog napada. uporedi 10.000 godina sa 26 miliona godina ..

Kad bi bilo tako jednostavno napraviti svemocni stit.

Citat:
cekaj, oces da kazes dad je SVUGDE u svemiru, zivot nastao ISTIM procesom abiogeneze, i da su svugde iskorisceni ISTI elementi, i da je inicijalna evolucija bila identicna svugde ? to je bre budalastina. Bich (Flagela) zahteva toliko slozen raspored proteina, i uslovno je zavistan, a pricamo o jednocelijskim organizmima. ukoliko ovo nije tacno ( a ne moze da bude) onda DNK nije univerzalan kod. princip moze da bude univerzalan, sam kod ne moze da bude.

Delovi koda su neophodno univerzalni, ostalo se razlikuje i daje razlicit izgled i karakteristike.

Citat:
nisi obratio paznju na tvoju cinjenicu - u pitanju su bili retardi. sve da si na minus trecem "denzitetu", znao bi da je takva vrsta investicije retardirana. a po tvojoj prici, oni se ubise od muke i trke ko ce pre da zavlada retardiam za Zemlje.

Zato sto ne mogu da kontrolisu one koji su u punoj svesti. I nisu bili retardiraniji nego danasnja civilizacija, samo nisu imali tehnologiju.

Citat:
Antigravitacioni mehanizam - ne moze da postoji. da bi objekat emitovao antigravitaciju, zahteva da ima negativnu masu. njutnovska i kvantna fizika poznaju koncept negativne mase, ali u realnosti, on ne moze da postoji. bez obzira koliko mi malo znamo o fizici, vise nego sigurno je da nijedan objekat u vremeprostoru ne moze da ima negativnu masu. sad ja mogu da ti objashnajvam zasto, izvolte pravac na sajt CERN-a da procitas sta su Higs boson, i graviton, i kako su oni sustina svemira. i SVE sto se nalazi u svemiru, ne da mora da ima gravitaciju, nego mu je gravitacija osnovni element koji ga formira. na kraju krajeva - standardni model ne poznaje negativnu masu, a tamna materija koja ne ulazi u ospeg standardnog modela definitivno poseduje gracitaciju, jer je tako i uocena.

Ne radi se ni o kakvoj negativnoj masi. Svaka masa je samo vektor inercije relativan na nesto drugo. Ako nisi video, rekli su iz CERN-a da Higs Boson ocigledno ne postoji, tj cela teorija pada u vodu.

Citat:
molim ??? o.O
translatorno kretanje - uslovljeno kinetickim silama koje su nastale transformacijom energije
teleport - dematerijalizovanje predmeta i materijalizovanje na drugom mestu sa potpuno identicnom konfiguracijom kao na pocetku procesa. to manje vise zahteva da se pojedinacni kvanti "pogase" na jednoj lokaciji, i "pobude" na drugoj, sto zahteva maniuplaciju vremeprostorom na JOŠ manjoj skali od Plankove, dakle - to zahteva manipulaciju kvantnih fluktuacija, sto je prosto i jednostavno - nemoguce. sve da si 28 denzitet - ne moze to nikako tebra. pogotovo da je evolucija uzrocnik toga, a ne svest.

Ne, teleportacija nije sastavljanje na drugom mestu. I translacija i teleportacija su "prekomponovanje strukture" po uticajem talasa, kao sto imas modulaciju NF/RF u radio prijemniku i predajniku ili audio miksetu, isto je moguce modulisati strukturu mateije sa talasom koji je prekomponuje na drugo mesto prostonog talasa.

Citat:
brate mili, shuplja ti je teorija.

Nije, samo nisi razumeo, citaj ponovo.


Citat:
Zaista, nemoj zameriti, vidim da si ''u fazonu'' ali samo nemoj mnogo da ''padneš'' kada postaneš svestan da si bio u zabludi.

Nemas razloga za brigu.

Citat:
Ovo sam se i ja oduvek pitao, kako nema nema artefakata na Zemlji, bilo šta da je neko pronašao, snimio i postavio na YT. :)

Video sam sliku velike piramide na dnu atlantika snimljena iz daljine sa robot podmornicom.

Citat:
Kao što nigde planete nisu kockaste i sunce se ne vrti oko planeta

Pogledaj square nebula i rectangle nebula.

Citat:
gravitacija bi morala da bude sila "cestice", jer sve ostale sile funkcionisu tako. jednostavno je takav sistem, i da nije tako - svemir bi bio jedna velika fantazija i magija u kojoj se sve desava na "ciribu ciriba" a ne u skladu i sistemu, koje smo do sad opazali. jedna od retkih stvari za koju smo sigurni - je da svaka pobudjena jedinica vakuma (materija, energija) bivaju "omedjene" gravitacijom. zato je i uvedeno teoretsko "Higs polje" koje bi trebalo da postoji u "pozadini univerzuma" i gde god ima prostorvremena - ima i gravitacije.

Nema ogranicenih cestica, samo kvantno polje beskonacno detalja. Otkud znas da nije magicno?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 14:55 - pre 154 meseci
Citat:
Galactic Federation:Bilo projektovanjem polja sa brodova, bilo sa samog sunca.

Kako to mislis? Pomocu grafoskopa ce projektovati sliku kukuruznog polja na Pluton i tako ga pomjeriti?!
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 15:27 - pre 154 meseci
Citat:
Bilo projektovanjem polja sa brodova, bilo sa samog sunca.

Šta je sa pričom o telekinezi? Nemogu mislima da pomere Pluton?
 
0

Galactic Federation
Sabac, Srbija

Član broj: 286901
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 16:20 - pre 154 meseci
Sta je problem projektovati antigravitaciono polje i pomeriti planetu, tu su brodovi ako treba.
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 16:47 - pre 154 meseci
Zašto jednostavno ne upotrebe moć uma i više svesti i da tako pomere ‚‚planetu‚‚ ?
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 17:11 - pre 154 meseci
A zasto bi, na prvom mjestu, uopste i pomjerali planetu?!

I kako se sve to uklapa sa Tarabicima?
 
0

MasterRW

Član broj: 65162
Poruke: 400



+24 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 18:31 - pre 154 meseci
Ima veze sa Milićem od Mačve i letećim balvanima
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje30.08.2011. u 20:46 - pre 154 meseci
Mislim da svi gresite po sredi su tu Teletabisi ;)

Stiven Hoking dobio opkladu veka?

Pre nekoliko godina svetski mediji objavili su provokativnu vest da se slavni britanski fizičar Stiven Hoking (Stephen Hawking) javno kladio u 100 dolara da Veliki hadronski sudarač (LHC), ali i drugi akseleratori nikad neće uspeti da pronađu Higsov bozon, koji se smatra nosiocem mase većine elementarnih čestica. Njegova je tvrdnja izazvala pravu uzbunu u naučnoj zajednici, a škotski fizičar Piter Higs (Peter Higgs), po kojem je bozon dobio ime (istraživanja Higsa i njegovih kolega 1960-ih udarila su temelje ideji o postojanju misteriozne čestice) provokaciju je doživio kao ličnu uvredu. Higs se tada požalio da bi odgovor na Hokingov izazov bio poput 'kritikovanja princeze Dajane', međutim konačno je ipak uspeo da mu uzvrati 2008. godine, nakon što se Hoking u jednom intervjuu našalio rekavši da bi zapravo bilo zanimljivije kada LHC ne bi pronašao bozon.

Tom prigodom Higs je izjavio da Hokingovi proračuni na kojima je utemeljio svoje tvrdnje nisu tačni, kao ni da ideja kojom je vođen nije dobra jer je 'pokušao da objedini teorije fizike čestica i gravitacije... na način na koji to nijedan teorijski fizičar ne bi smatrao ispravnim'.

(Da li Božja čestica zaista postoji?)

Neslužbena ispitivanja javnog mnijenja fizičara u poslednjoj deceniji pokazala su da velika većina njih veruje da tajnoviti bozon postoji i da je samo pitanje vremena kada će ga LHC otkriti. Svima se uglavnom činilo da se Hoking, poznat po kontroverznim izjavama, samo razmeće svojim idejama i autoritetom.

Međutim, iako su od pokretanja LHC-a 2010. do danas prikupljeni i analizirani petabitovi podataka pri dosad neviđenim energijama od sedam triliona elektronvolti, Higsovom bozonu nije pronađen nikakav ozbiljan trag.

Obeshrabreni i razočarani rezultatima, naučnici su konačno 22. avgusta, na konferenciji "Biennial International Symposium on Lepton-Photon Interactions" u Mumbaiju objavili da se sa 95-postotnom sigurnošću može reći da Higs nije pronađen u području u kojem je tražen - od 145 do 466 milijardi elektronvolti.

Ipak, fizičari u CERN-u (koji upravlja LHC-om) nisu još sasvim odustali. Naime, postoji mogućnost da Higgs postoji na nižim energijama, u pojasu između 114 i 145 milijardi elektronvolti (u kojem su ga tražili stručnjaci LHC-ova prethodnika LEP-a i još uvek traži tim Fermilabova Tevatrona), te petpostotna mogućnost da se sakrio negde u pojasu koji je već pretražen u CERN-u. Dakle, rad LHC-a će se nastaviti, bozon će se i dalje tražiti, međutim, svakim danom sve je manje nade da će biti pronađen, a sve verovatnije da će Hoking dobiti opkladu protiv celog sveta fizičara.

(Nova čestica menja zakone fizike?)

Ipak, ključno pitanje koje sada počinje brinuti naučnike nije hoće li izgubiti opkladu, već odakle masa u svemiru ako Higsov bozon ne postoji? Moguće je da će nam za odgovor na ovo pitanje trebati teorije koje će ići dalje od postojećih.

Prema standardnom modelu, elementarne čestice na visokim temperaturama iznad 10 na 15 Kelvina, kakve su vladale nakon Velikog praska (na kojima elektroslaba simetrija još nije bila razbijena, odnosno elektroslaba sila se još nije razdvojila na elektromagnetsku i slabu), nisu imale masu. Nešto kasnije, na spomenutoj kritičnoj temperaturi simetrija se spontano raspala te su W i Z bozoni dobili masu.

Jedna od retkih već postojećih alternativa standardnom modelu jest tzv. teorija Tehnikolora fizičara Stivena Vajnberga (Stevena Weinberga) prema kojoj se izvorna simetrija u svemiru mogla poremetiti i nekim drugim mehanizmima, a ne samo delovanjem Higsova bozona, ali će za dokazivanje trebati energija kojoj čak ni LHC nije dorastao, ali gomile novca za astronomski skupe uređaje.

(CERN: rađanje nove fizike)

Valja istaknuti da će, ako LHC ne uspe da pronađe Higsa, uz Hokinga i njegove retke istomišljenike, likovati još jedna skupina ljudi premda nije učestvovala u opkladi. Naime, ruke bi zadovoljno mogli trljati i američki kongresnici koji su se 1993. godine izjasnili protiv izgradnje tzv. Superprovodljivog super sudarača, skupog konkurenta LHC-a u SAD-u.
YU1OTW
 
0

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dialup.bvcom.net.



+37 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje31.08.2011. u 00:12 - pre 154 meseci
ovom GF-u vise ne odgovaram, lik odgovara nonshalantno, nijednog trenutka se zapravo ne oslanja na cinjenice, i govori u stilu - "pa eto, moze tako, jer je to tako i tako", a ne ume ni na nasem "denzitetu" da objasni ama bas nista. svaki ozbiljnije obrazovan fizichar bi mu se smejao, kao ja amater fizichar koji umirem od smeha. ja bih realno, mogao za jedno popodne da napisem 10 puta bolju bajku o galaktickim druzinama i svemircima, sa 100 puta vise smisla nego ovo njegovo trabunjanje.

evo brate moj GF, da te ne uvredim, iako si zasluzio jednu staru dobru srpsku, da ti chika objasni nesto -

Delovi koda su neophodno univerzalni, ostalo se razlikuje i daje razlicit izgled i karakteristike. -

eto vidis, koliko lupetas. na ZEMLJI planeti je pronadjen organizam, i to pre manje od 6 meseci, koji jasno daje DO ZNANJA da DNK nije univerzalan.

GFAJ-1 je bakterija koja u svom metabolizmu zamenjuje fosfor arsenikom. to jasno prikazuje da je u pitanju mogucnost drugacijeg razvoja i evolucije zivota, i da bi teoretski organizmi mogli da dobiju eventualni DNK lanac koji nema blage veze sa onim koji poznajemo na zemlji.

Ne radi se ni o kakvoj negativnoj masi. Svaka masa je samo vektor inercije relativan na nesto drugo. Ako nisi video, rekli su iz CERN-a da Higs Boson ocigledno ne postoji, tj cela teorija pada u vodu. -

pre svega - NISU rekli da ne postioji, rekli su da ga nisu nasli tamo gde su mislili da ce da ga nadju. a onda, sve i da ga ne nadju - jesi svestan da onda da ono sto si rekao - "manipulacija ujedinjenog polja" - NE DRZI VODU ?!? ukoliko gravitacija nije srodna sila ostalim fundamentalnim silama - TEK onda je apsolutno nemoguce napraviti antigravitacioni mehanizam, POGOTOVO da ga pravdas ujedinjenim poljem.

ukoliko gravitacija nije cestica - onda NI U TEORIJI ne postoji objashnjenje odakle materiji masa. i koja je pozadina gravitacije, i koja je implikacija takve sile u celoj kompoziciji vremeprostora.

Ne, teleportacija nije sastavljanje na drugom mestu. I translacija i teleportacija su "prekomponovanje strukture" po uticajem talasa, kao sto imas modulaciju NF/RF u radio prijemniku i predajniku ili audio miksetu, isto je moguce modulisati strukturu mateije sa talasom koji je prekomponuje na drugo mesto prostonog talasa. -

nije shija nego vrat. jel bre citas ti sta pises ? upravo si rekao - "nije u pitanju sastavljanje, nego prekomponovanje na drugo mesto". nije u pitanju matora baba, vec je u pitanju ostareli zenski homo sapiens.

ajde, jedno po jedno, posto si se sad istovario kao muflon:

1. koji su to konkretno talasi, chega, koji mogu da "prekomponuju strukturu" .. ? ako koristis rec - talas, objasni koja vrsta alasa je u pitanju ? elektromagnetni, gracitacioni, multiinterakcioni talas, sta ? nemoj samo slucajno da kazes - "talas energije trt mrt" .. koje energije ?

2. objasni strukturu materije, na kvantnom nivou, i sta se desava sa hajzenbergovim principom, sta se desava sa zero point energijom pojedinacnih kvanta, i sta se desava sa elektro strukturom zivog objekta prilikom teleportacije

3. sta ti je to prostorni talas ? nadovezi se na pitanej pod brojem 1.


Nema ogranicenih cestica, samo kvantno polje beskonacno detalja. Otkud znas da nije magicno? - i ovde si pogresio. svaka kvanta je potencijalna cestica, koja ima svoje karakteristike na osnovu spina i energije. fermioni 1/2, fotoni 1, gravitoni (ako postoje) 2. bezmasna nenaelektrisana cestica sa spinom nula - je zapravo kvant vakuma. sto u prevodu znaci da bi, u slucaju da imas moc da promenis spin cestica (uprosceno) mogao da stvaras materiju od vakuma. ako gravitavicija nije cestica, onda zaista pricamo o magiji, a magija nema sklad, i nije omedjena nikavim sistemom, te se onda ne moze analizirati jer ne postoji mogucnost poredjenja obrazaca i analiticke teorije, koje su osnov svake nauke.
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
+2

Acky
Alen Milisavljevic
Sokobanja

Član broj: 150795
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje31.08.2011. u 07:57 - pre 154 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=JwAXVggUCX0
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230494 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.