Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa bezicnom mrezom

[es] :: Wireless :: Problem sa bezicnom mrezom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5092 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Problem sa bezicnom mrezom19.07.2011. u 13:03 - pre 155 meseci
Povezao sam ADSL ruter (na kom imam protok od Telekoma od 16/1 Mbps, ali kad se nakacim na lan port dobijem nekih 11 mbps, ali dobro...) sa drugim ruterom ( TL WR 542G ) na koji sam povezao omni antenu od 15 dBi. Od tog mesta ( nazovimo to pristupnom tackom) kuca odnosno racunar mi je udaljen 1 km, ali opticka vidljivost je odlicna! Imam Yagi antenu na kuci od ne znam koliko dBi ali mislim da je 15 ili 12 i ruter ovislink 5460, to koristim u client modu, na ovaj ovislink sam povezao racunar sa utp kablom. U pocetku sam dobijao oko 5 Mbps, prvo zanima me zasto ne dobijem svih 10-11 Mbps, a drugi veci problem je sto sada jedva dobijem 2.5 Mbps i to kada merim na speed test, desava se to da drzi tih 2.5 par sekundi i onda odmah pocne da pada i padne na 200-400 Kbps, i tako skoro svaki put, pomagajte ako mozete, pojma nemam o cemu se radi a nervira me zestoko ?!

Hvala u napred!
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom19.07.2011. u 14:03 - pre 155 meseci
sve zavisi kao prvo od kvaliteta signala pa posle i standarda. posto postoji odredjena brzina prenosa podataka za odredjene wireless standarde...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom19.07.2011. u 14:21 - pre 155 meseci
Dobro kaze mantas,verovatno ti je nivo signala nedovoljan za normalan protok.
Bilo bi dobro tu omni zameniti sa nekom usmerenijom pa ce ti se i signal popraviti.
A sto se tice modova 802.11b moze izvuci maksimalno oko 5mbita i bolje radi sa losijim signalom.
802.11g moze izvuci malo preko 20mbit ali je dosta podlozan smetnjama i da bi imao taj protok signal mora biti odlican.
Podesi oba uredjaja i ruter i 5460 na B+G mod i sta dobijes to je maksimum dok ne poboljsas kvalitet signala boljom antenom umesto omni.
Koliko ti 5460 pokazuje jacinu signala?
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom19.07.2011. u 15:24 - pre 155 meseci
Pokusacu da stavim na B+G Mod pa cu javiti malo kasnije...

5460 pokazuje izmedju 18 i 22, verovatno je u % ...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom19.07.2011. u 20:52 - pre 155 meseci
Eto to je problem.
Ako airlive 5460 pokazuje 18-22 to je donja granica da se uopste uspostavi veza a o dobrom protoku da ne govorimo.
Ja sam sa takvim signalom izvlacio pola megabita maksimalno i to sa variranjem protoka i pinga.
Ako uspes da na airlive dobijes signal od bar 45-50 mozes se nadati stabilnom protoku ali ni to bas nije idealno za cist G mod sa kojim bi mogao da izvuces maksimum od linka.
 
Odgovor na temu

MilosOskar
MilosOskar
Student
Beograd

Član broj: 272010
Poruke: 269
..8.99.wifi.dynamic.gronet.rs.



+5 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom19.07.2011. u 23:40 - pre 155 meseci
Sutra drugacije usmeravam antenu pa cu javiti kakav sam signal dobio... a i protok! :)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 00:45 - pre 155 meseci
to su decibeli, ne bi se konektovao na 20%, a kamo li imao 2.5Mpbs,

kao sto ti rekose:

1. Popravak signala
2. Prelazak na G
3. Menjanje kanala i pronalazenje "najslobodnijeg"
4. Eventualno podesavanje Fragmentacion Threshold-a i RTS CTS-a
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 01:10 - pre 155 meseci
Nisu to decibeli,to je neka airlive-ova jedinica :)
Jacina signala u decibelima se izrazava sa "-" koliko ja znam.
20 tih jedinica je otprilike -80,-85db sto je vrlo slab signal za bilo kakav pouzdan protok.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 01:17 - pre 155 meseci
Cisto propratno pitanje, da li jos neko (ili neki drugi racunar) ima pristup toj mrezi?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 07:43 - pre 155 meseci
I jos jedna stvar, kolko drugih wireless mreza imas tu okolo?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 07:44 - pre 155 meseci
kada pogledam registration listu u mikrotiku -64 je korisnik koji ima airlive access point, kod njega na ap-u pokazuje 75...to je dobar signal .....po nekom iskustvu airlive sam nekada dugo koristio sve ispod (60-65) kako on pokazuje je prolazno ali lose ispod 50 nista, mada i tu ima neka zackuljica u zavisnosnosti od firmware neki pokazuje dbm a neki pokazuje u % ili vec koja mu je to mera za jacinu...a ima dosta mreza okolo tj etar je dosta zagusen, usmerene antene kod klijenata i sektorke na baznoj stanici pravi izbor kanala na kojoj bazna stanica emituje resavaju problem ,omni kao antena koja emituje nikako....
los signal

dobar airlive u gore navedenom tekstu


[Ovu poruku je menjao mantas dana 20.07.2011. u 09:19 GMT+1]
Long Live Rock 'n' Roll
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

avio
stiv brige
student
MiH

Član broj: 288062
Poruke: 7
109.175.20.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 12:48 - pre 155 meseci
Evo ovako prijatelji ja cu biti malo poduzi zbog specificnosti problema.
Naime koristim wireless internet i to preko wireles kartice TP Link 650g, sada sam nabavio TRENDNET TEW-450APB wireless access poinz i ruter u jednom(access point,access point client,briging,repeater).
sve uredno odradim u postavkama rutera (aces pointa)kako god ali kada ga postavim da je access point i dam naziv AP sve uredno pokaze na mrezama da postoji i konektujem se na AP ali kada pokusam da izadjem na net ne mogu server not found.
Posto imam malo iskustva sa ovim stvarima ima li neko dobre volje da mi pomogne sa uputstvom kako bi uradio gore navedeno.
u prilogu slike navedenog rutera...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 17:54 - pre 155 meseci
prikazi podesavanja tog ap-a..ne razumem tvoje pitanje kako da se konektujes u ap modu ako si ti klijent posto si naglasio da si koristio wireless karticu za pristup internetu ili sta????
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
ip77-46-135-174.adsl.beocity.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom20.07.2011. u 18:24 - pre 155 meseci
Jesam li ja to dobro razumeo - ti se sa bežičnom karticom na kompu nakačiš na taj trendnet, koji staviš u AP mod, i želiš internet, a ništa nisi utakao u žični konektor na trendnetu???

@pokretač teme: Nije ti niko skrenuo pažnju, pa ću ja: polarizacija antene je takođe bitna, pogrešna polarizacija smanjuje jačinu signala za 20dB, a menja se rotiranjem antene za četvrtinu kruga - probaj da zarotiraš jednu od antena, pa vidi da li se signal drastično popravio, ili drastično pogoršao. I ne reče nam koja je antena na kojoj lokaciji?

[Ovu poruku je menjao newtesla dana 21.07.2011. u 02:45 GMT+1]
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

avio
stiv brige
student
MiH

Član broj: 288062
Poruke: 7
109.175.20.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom22.07.2011. u 16:23 - pre 155 meseci
Hvala na interesovanju za moj problem.
Ja posedujem outdor antenu i nju mogu spojiti direktno u trnednet i vnakon podesavanja trendneta mogu izaci na internet. sto bi znacilo da se iskljucuje wireless kartica a kablom iz LAN izlaza na kompu povezem sa trendnetom.
Medjutim kada povezujem drugi racunar a na prvom odradim gore navedeno i dodelim sve ok IP adrese ne mogu da se konektujem na net ni sa jednog racunara.
pošsto nemam mnogo iskustva sa ovim stvarima samo mi je potrebno objasnjenje korak po korak kako da povezem sve ovo gore sto sam naveo.
Je li sa vanjske antene kabal na trendnet, iz trendneta u swicher,iz swichera LAN u prvi kompjuter i takodje iz swichera u drugi kompjuter.
unapred hvala na strpljenju
U podesavanjima trendneta ako ga postavim u AP client mod mogu se sa jednog racunara konektovati na internet ali kada ga postavim u AP mod i kreiram naziv AP(povezivanje:sa vanjske antene kabal u PCI wireles karticu,iz LANA na kompj. na trendnet LAN ulaz,na trendnetu mala antenica)pronadjem medju dostupnim mrezama AP koji sam ja kreirao ali mu ne mogu pristupiti nikako. odnosno konektujem se i prikaze mi da sam konektovan ali kada pokusam izaci na net ne mogu uspostaviti konekciju.
Nadam se da nisam bio mnogo konfuzan u objasnjenjima.
Strpljenja
 
Odgovor na temu

avio
stiv brige
student
MiH

Član broj: 288062
Poruke: 7
109.175.20.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom22.07.2011. u 16:33 - pre 155 meseci
povezem ja LAN kabal iz trendneta i kompjuter LAN. dobijem extra signal ali se ne mogu konektovati preko te AP koju sam kreirao na trendnetu. sve uredno pokazuje,da mi obavestenje da sam konektovan ali ne mogu na net
 
Odgovor na temu

avio
stiv brige
student
MiH

Član broj: 288062
Poruke: 7
109.175.20.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom22.07.2011. u 16:47 - pre 155 meseci
evo sve u kompletu





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom22.07.2011. u 18:16 - pre 155 meseci
da bi dva ili vise racunara isla preko jednog accesspointa na internet potrebno je uradaiti NAT-ovanje tj pronaci odgovarajuci mod ako taj ap ima takav mada tvoj nema koliko vidim..kako da se konektujes ne neku baznu stanicu ako si u ap modu (sa svojim ap),ap mod emituje signal posto si u tom slucaju koneketovan na svoj ap koji nema izlaz na internet ne mozes ni da imas internet u tvom slucaju ako sam opet dobro sve razumeo...da bi ti oba racunara imala internet sa ovog access pointa potreban ti je router koji ima wan port ne switch:ap u klijent mod utp kabel iz ap u wan od routera i onda iz lan portova u racunare...ili neki drugi access point recimo airlive wl5470 on moze to mada nije jeftin vise ti se isplati da uzmes obican router sa wan portom...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

avio
stiv brige
student
MiH

Član broj: 288062
Poruke: 7
109.175.20.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom22.07.2011. u 19:07 - pre 155 meseci
to bi znacilo da ovaj trnednet tew-450apb ustvari mogu koristiti samo kao sto sa koristio dosada pci wireles karticu.je li tako umjesto kartice ovaj ap. mada kada sam ga kupio pre neki dan receno mi je da je ovo i ap i ruter u jednom. u svakom slucaju hvala na trudu. jos jedno pitanje. kada ga podesim da radi u ap modu na dostupnim mrezama mi njega pokazuje pod nazivom koji sam ja uredio npr. TRENDEN,MOJA MREZA itd.. i jacina signala na toj pristupnoj tacki je mnogo veca u odnosu na sve ostalo. izvini sto sam naporan jer sam polulaik za ove stvari.
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Problem sa bezicnom mrezom22.07.2011. u 20:37 - pre 155 meseci
da bas tako, ako ga koristis u klijent modu i nakacis ga na zeljenu pristupnu tacku onda ti on sluzi umesto wireless kartice samo sto je to mnogo bolje resenje ako ga spojis sa routerom koji ima wan onda ces moci da koristis vise racunara preko istog ap sto ti je i bila namera,a kada ga stavis u ap mod vidis ga pod SSID (ime kako si ga nazvao) signal jeste naj jaci zato sto je blizu tvoje antene koja prima signal u ovom slucaju antena koju spojis na wireless karticu predpostavljam..
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa bezicnom mrezom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5092 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.