Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vba forme kako se prave i formule

[es] :: Office :: Excel :: vba forme kako se prave i formule

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ramzesIV

Član broj: 263681
Poruke: 149
*.15.15.vie.surfer.at.



+6 Profil

icon vba forme kako se prave i formule30.07.2011. u 10:16 - pre 156 meseci
1. da li mi neko moze pomoci i reci kako da napravim masku u kojoj bi bili izbor pocetnog datuma, krajnji datum, i dve drop down liste. ili jedna. i dugme yes, no.

ili bar da mi preporuci neku web stranicu ili knjigu s primerima da ja to vidim.

onaj makro od pre 2 dana sa download podataka sa interneta hocu da stavim u masku. dakle da povezem taj makro sa formom.

2. da li je moguce da napisem recimo formulu da izgleda npr. =mk("ID", "startdate", "enddate") i da mi izadju podaci.

i u broju 1 u 2 radi se o 3 kolone. prva kolona su datumi, druga i treca podaci, tj kursevi (npr kurs eura i usd od - do danas).

 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: vba forme kako se prave i formule30.07.2011. u 13:20 - pre 156 meseci
Excel 2010 Power programming with VBA, John Walkenbach
- u ovoj knjizi imaš odličan uvod u VBA, ali ostatak knjige su sve neki malo duži primeri. Da bi skontala te malo duže primere trebaju ti i examples fajlovi koji idu uz knjigu. Među tim fajlovima imaš primere za neke malo komplikovanije UserForme.

VBA and macros: Microsoft Excel 2010, Bill Jelen
- ovde je uvod malo lošiji, ali ostatak knjige logički prati objektni model Excela. UserForme su mnogo manje obrađene nego kod Walkenbach-a. Uz ovu knjigu takođe idu neki examples fajlovi, ali oni nisu potrebni, a ionako nisu ni kvalitetno urađeni.

* Kada se već patiš pročitaj uvod u VBA iz Walkenbach-ove knjige. Iz iste knjige pročitaj sve o UserFormama. Pošto vidim da hoćeš da praviš custom funkcije, taj deo možeš da nađeš i u jednoj i u drugoj knjizi.

Poslao sam ti PP.


 
Odgovor na temu

ramzesIV

Član broj: 263681
Poruke: 149
*.15.15.vie.surfer.at.



+6 Profil

icon Re: vba forme kako se prave i formule30.07.2011. u 14:24 - pre 156 meseci
hvala mnogo!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: vba forme kako se prave i formule

[ Pregleda: 2377 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.