Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?

[es] :: Wireless :: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?

[ Pregleda: 4000 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MisterMax
nezaposlen
Beograd

Član broj: 288884
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?10.08.2011. u 13:36 - pre 154 meseci
Pozdrav cyber zajednici Srbije,

Treba mi resenje da dobacim internet sa jedne kuce na drugu, pa ako moze mala pomoc... ?

Prva kuca ima ADSL modem i rooter, tako da bih tu mogao ubaciti mrežni kabal i dovesti ga do prozora ili cak i izvan prozora... Ali ne znam koji uredjaj da stavim na kraju tog kabla, koji bi slao wireless signal (internet) nekih 300m dalje , bez prepreka, do prozora kuce 2...

U kuci 2 planiram da postavim TP-link-ov Wireless rooter koji vec imam... Da li on moze da bude na prozoru kuce 2 i da bude u isto vreme primaoc i distributer wireles signala ? Da prima signal sa kuce 1 i da ga distribuira po kuci 2 ?

Ako ne moze, mozda mogu njega da stavim na prozor kuce 1, da salje signal, a na prozoru kuce 2 da i postavim nesto sto moze u isto vreme da prima signal i da ga distribuira.... ?

Kao sto vidite, hteo bih sa sto manje para da napravim nesto.. ako to ne moze tako kako sam zamislio, moze li preporuka za nesto sto bi mi zavrsilo posao... Samo da nebude AP, antene i ostala cuda na ne znam kolko GHz i sto kosta 70-100 eur jer nemam toliko para za to....

Nadam se da me razumete... u slicnoj sam situaciji kao vecina nas... treba mi nesto efikasno a jeftino..

HVALA

MisterMax
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?10.08.2011. u 14:29 - pre 154 meseci
Moze, isto to odradi i na drugom kompu u drugoj kuci i bice sve ok...
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?10.08.2011. u 14:32 - pre 154 meseci
Tebi treba ap repeater mada je bolje da uznes dva rutera recimo wr-543g i jedan stavis da bude client a drugi ap.Jer ne znam kakav bi signal imao po kuci ako bi to napravio samo sa jednim ruterom koji radi u ap repeater rezimu.
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?11.08.2011. u 08:53 - pre 154 meseci
Mozda da pogeldas na nekom aukcijskom sajtu ili oglasima polovne antene i rutere pa da realizujes ovakvu semu..,


kuca 1: internet ruter ----> utp kablom do wireless rutera ----> antena usmerena ka kuci 2
kuca 2: antena na prozoru ----> koaksijalni kabl do wifi kartice u racunaru (ili jos jednog rutera u kuci)

Ako adsl modem+ruter imaju wifi onda je to investicija od 20-30e maksimalno, ako ti fali jos jedan ruter treba dodati jos 10-20e


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

MisterMax
nezaposlen
Beograd

Član broj: 288884
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?12.08.2011. u 12:52 - pre 154 meseci
Dr. Simo....

Mislim da cu tako nesto i napraviti... samo par pitanja...

Na kuci 1 bih stavio postojeci TP-linkov wirless rooter, skinuo mu antenicu i koaksijalnim kablom izveo antenu da bude van prozora (da signal bude jos bolji), tu staru antenu bih zamenio nekom novom boljom, ali kojom ?

Postoji TP-linkova antena od 8dB gaina i ona kosta oko +/- 850 din ali je OMNI. JA bih radije da stavim neku directional jer bi trebalo da ima bolji signal. ali samo u jednom pravcu, sto meni bas i treba. Imas li neku preporuku koja bi to antena bila i da li TP-link ima nesto tako ili neki drugi proiizvodjac... ili da pravim "Cantenu" ?

Hvala

 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?12.08.2011. u 13:52 - pre 154 meseci
Te omni antene su sirokopojasne i malog dometa, a to nije ono sto tebi treba... Za ovu konkretnu upotrebu, ako postoji opticka vidljivost, mozes da koristis neke tube, kao one sto je valjao kbc net ili neke grid, koje je gromnet prodavao.

p.s. Slike u prilogu...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?12.08.2011. u 14:28 - pre 154 meseci
Za tu razdaljinu i kantena ce ti zavrsiti poso,a i onako zelis da to bude jeftino tako da kupovina jos jedne antene nije bas najbolje resenje samo sto nisi rekao kako ces se povezivati u kuci 2? preko wireless kartice ili rutera? Moj ti je predlog ruter i kantena sa kratkim koaksialnim kablom i utp kablom(skuplje resenje ali bolje) Sad ne znam koika je razdaljina od kompa i prozora ako planiras kantenu zbog gubitka u koaksialnom kablu.
 
Odgovor na temu

MisterMax
nezaposlen
Beograd

Član broj: 288884
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?15.08.2011. u 12:13 - pre 154 meseci
U Kuci 2 bi da postavim rooter...

A u Kuci 1 imam rooter TP-link od koga bi isao kabl do kantene. Da li je ovo moguce ? Razdaljina je nekih 2-3 metra.
 
Odgovor na temu

daksi990

Član broj: 277227
Poruke: 499
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?15.08.2011. u 14:42 - pre 154 meseci
Ne razumem sta si hteo da pitas dali je moguce da koaksialni kabal bude dugacak 2-3 metra za kantenu ? moguce je a koju antenu planiras na ruteru 2 ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Dobaciti internet - efikasno a jeftino.. KAKO ?

[ Pregleda: 4000 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.