Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pojacalo 200-500w

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: pojacalo 200-500w

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19263 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amater96

Član broj: 290600
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: pojacalo 200-500w17.09.2011. u 17:51 - pre 154 meseci
Pozdrav... Ja sam potpuno nov u ovoj oblasti elektronike, pa ako negde pogresim nemojte zameriti. Napravio bih pojacalo za kucu od nekih 2*50w 4 oma. imam neku semu ( data ispod) pa nezz da li je ta sema dobra za ovako nesto.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: pojacalo 200-500w17.09.2011. u 18:49 - pre 154 meseci
Citat:
amater96: Pozdrav... Ja sam potpuno nov u ovoj oblasti elektronike, pa ako negde pogresim nemojte zameriti. Napravio bih pojacalo za kucu od nekih 2*50w 4 oma. imam neku semu ( data ispod) pa nezz da li je ta sema dobra za ovako nesto.


Prijatelju,ti treba da otvoriš novu temu,nemoj da se ustručavaš,lijepo si se predstavio za početak. Kad otvoriš temu biće par pitanja pa i predloga za tebe,barem sa moje strane. Pozdrav,dobro došao!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: pojacalo 200-500w17.09.2011. u 19:52 - pre 154 meseci
Citat:
44250: Euronymous,da ne citiram cijelu poruku:znači pojačalo veće snage od zvučnika ali ne pojačano do kraja.....


tako je prijatelju, to trvim godinama ovde

@ZAS011

U principu pricamo slicne stvari,ali imamo drugaciji pristup svemu tome. Neminovno je da i prvi i drugi scenario,slabije odnosno jace pojacalo moze olako da spali kutije... licno i kuci za sobno slusanje,imam slabije pojacalo nego kutije,jer znam dokle mogu da pojacavam...

Dotakao sam se i ja gore harmonika..

Ja pretezno ciljam na zurke tipa, gde ako ne ide u crveno, DJ ne moze da radi posao, nego samo gazi gain,i master na mixeru,pa treba stojati sa palicom. tu ce da gori,Bog otac a ne jace/slabije pojacalo i kutije.

Sto se tice live svirki ili nekih vecih poslova, gde ja stojim za mixom..komotno mogu sva pojacala na max da odpanjim,jer znam koliko koji zvucnik ima fore, i koliko smem da teram main out... uostalom iole osetljivo i istrenirano uvo,oseti koliko je zvucniku dosta,bilo pojacalo jace ili slabije..

Ja znam koliko klinci,kad masa i zurka ih ponese, pa "daj jos malo da pojacam,valjda nece nista biti" grese tu ako im je slabije pojacalo nego kutije
- ne mogu da izvuku maksimalni SPL bez nekog izoblicenja, a zele glasnije i posle bude karambol..

Sa jacim pojacalom izvuces maksimum tog drivera,ali naravno, ne preterivati, jer se i tako moze olako spaliti driver.To niko ne osporava.Pogotovo kad predjes deklerisani Xmax,pa ze namotaj ne nalazi u gapu, dolazi do preteranog povecanja temperature.. a to se vec cuje na "uvo"..I u jednom i drugom slucaju, mora se pratiti sta ti izlazi iz kutija..to je neminovno.

Jer ja se drzim onoga, sta ce ti driver od 1kw i 250-300e ,ako ces ga ganjati sa deklerisanim 500w pojacalom, i jedva preci pola predvidjenog SPLa.za koji je driver predvidjen da radi... onda uzmi neki te snage,isto ce ti pevati,nece goreti,a ustedeces 100+e.

P.S.. znam pre neku nedelju sam non stop mislio da mi driver lupa o prednju mrezu kutije, koliko je drcalo.



I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2253
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: pojacalo 200-500w21.09.2011. u 21:34 - pre 154 meseci
Apsolutno se slazem sa Euronymous-om,
slabije pojacalo od zvucnika ulazi u kliping zbog prekoracenja naponskog pojacanja i tacno se dobija oblik izlaznog napona koji podsjeca na cetvrtku sa jasnom jednosmijernom komponentom koja pali zvucnike, (membrana zvucnika zaume "novu" pocetnu poziciju koja se razlikuje od normalne bas u onoj mjeri koliko pojacalo klipuje s tim da tu novu poziciju membrane odrzava upravo ta jednosmjerna komponenta koja je pogubna) znaci u tom slucaju zvucnici gore zbog njima neprihvatljivog oblika napona a ne zbog velicine istog.
Ako hoces bezbrizan rad onda u svakom slucaju - pojacalo jace od zvucnika ali da mozes kontrolisati do koje mjere ce biti otpipljeno, naravno pricamo o normalnom ulaznom signalu.
Pozdrav, BP
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: pojacalo 200-500w

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 19263 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.