Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko razglasa

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko razglasa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8568 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganpp94

Član broj: 291042
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pomoc oko razglasa27.09.2011. u 10:29 - pre 153 meseci
Hocu da napravim razglas za sebe za zurke itd. Pravio bih Pojacalo 2x240w 8oma ili 2x350w 4 oma od apexa. I neke 2-3 zv. kutije.. dva satelita i sub wufer... sta mi vi predazete, i da li je ovo pojacalo dobro za takvo0 nesto...
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa27.09.2011. u 10:42 - pre 153 meseci
Mozda kad bi rekao koliki ti je budzet,za koliki prostor to planiras i tako te stvari.Malo preciznije da znaju ljudi u kom smeru da razmisljaju.Jel hoces da pravis i zvucnike ili da kupujes gotove?Za zvucnike pogledaj temu "Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...".
 
Odgovor na temu

draganpp94

Član broj: 291042
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa27.09.2011. u 10:52 - pre 153 meseci
Upravo sam pogledao tu temu i ima dosta dobrih kutija, ali ja bih za pocetak samo da vidim oko pojacala imam trafo od 1000w namotan samo primar a sekundar po potrebi iam zice ranih debljina pa ,i ga nije problem namotati. Samo bih da znam da li je ovo pojacalo pouzdano za takve stvari. Koristio bih za ozvucavanje lokala od nekih 100 m2 za oko 150 ljudi. a zvucnike sam planirao da pravim sa salovim '12 spa 3040 2 satelita i jedan kappa pro '15 kao sub woofer..
Budzet, pa sad nije nesto bog zna sta, ali za pojacalo bi sad trebalo da bude, a za kutije cu iskombinovati nesto uglavnom bice da se ovo uradi kako treba... ... pozzz
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 07:02 - pre 153 meseci
Imas pet tema potpuno iste problematike u poslednjih mjesec i po. U svim tim temama su potrebna pojacala te snage,u svim su postojeci transformatori snage 1kW sa ispravnim primarom,kod ni jednog tog transformatora nije preblem premotavanje sekundara,u svim tim temama koristili bi se ti i takvi zvucnici. Prelistaj to,a zatim uslikaj to sto imas,i transformator i zvucnike i to sa svih strana,bez slika na pocetcima ovakvih tema ja licno NECU DA UCESTVUJEM jer mi je pun nos ZX-ova,milosa i slicnih sto nam trose i vrijeme i slova. Dakle iscitavanje tema slicnog naziva u zadnjih mjesec i po,postavljanje slika toga sto imas a onda postavljanje pitanja. Pozdrav.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 07:06 - pre 153 meseci
I na kraju krajeva jedna od tri topovane teme je "pojacalo jako velike snage",tu tek svasta ima.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 08:02 - pre 153 meseci
Citat:
44250: I na kraju krajeva jedna od tri topovane teme je "pojacalo jako velike snage",tu tek svasta ima.

Dva losa ubise Milosa:)))))
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

draganpp94

Član broj: 291042
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 08:16 - pre 153 meseci
Nemam zvucnike njih cu da pravim tek kad zavrsim pojacalo. A te teme sam citao i nista konkretno nema. Kao sto vi rekoste bez slika nista, tako je... ali ja nisam trenutno kuci pa nisam u mugucnosti da okacim slike.. ali cim dodjem kuci bice slike transformatora. Nego sam samo pitai da li je to pojacalo koje sa prethodno naveo pouzdano za namenu koja meni treba. pozz
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 08:50 - pre 153 meseci
Citat:
draganpp94: A te teme sam citao i nista konkretno nema.


Kako prijatelju nema nista konkretno? Pa ne tresemo non-stop praznu slamu po forumu..koliko se secam, za vecinu pojacala i dizajnove koja su spomenuta u temi, imas datu sematiku,negde i PCB, opis, ako je neko pravio i iskustva. Mislim da ne bi bio problem da se na osnovu toga odlucis za nesto, jer je vecina toga receno tamo.. e kad se odlucis, i resis za samogradnju, onda ce ti kolege sa foruma pomoci oko sklapanja,nedoumica i ako "zapne"

Sto se tice pojacala koje si naveo, meni deluje sasvim ok.. A sto se tice sistema zvucnika koje si naveo, da pravis..ako sam te razumeo, 1 bass pravis, i 2 satelita, moglo bi da pije vodu,ali se to tako,u principu, ne radi. Na jedan satelit ide bar jedan do dva bass bina.a ne obratno..pogotovo sto si se odlucio za 15icu.

Pozdrav.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 09:57 - pre 153 meseci
Citat:
44250: Imas pet tema potpuno iste problematike u poslednjih mjesec i po. U svim tim temama su potrebna pojacala te snage,u svim su postojeci transformatori snage 1kW sa ispravnim primarom,kod ni jednog tog transformatora nije preblem premotavanje sekundara,u svim tim temama koristili bi se ti i takvi zvucnici. Prelistaj to,a zatim uslikaj to sto imas,i transformator i zvucnike i to sa svih strana,bez slika na pocetcima ovakvih tema ja licno NECU DA UCESTVUJEM jer mi je pun nos ZX-ova,milosa i slicnih sto nam trose i vrijeme i slova. Dakle iscitavanje tema slicnog naziva u zadnjih mjesec i po,postavljanje slika toga sto imas a onda postavljanje pitanja. Pozdrav.



E svaka ti cast na odgovoru...!!


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 13:06 - pre 153 meseci
Sad bi zeoN rekao- "e nek si mu reko! "
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 14:05 - pre 153 meseci
Citat:
44250: Sad bi zeoN rekao- "e nek si mu reko! "


Ne, zeoN bi napisao: E neka si mu rek'o!


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 15:15 - pre 153 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Ne, zeoN bi napisao: E neka si mu rek'o!



ha ha haaaa možda bi tako napisao,ali da li bi tako rekao? ha hah haaa...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 17:01 - pre 153 meseci
Imam ja semu pouzdanog pojacavaca za rad na 8 i 4 oma, jeftin za izradu, robusne konstrukcije, komponente lako nabavljive, snage 800W/8 oma, 1100/4. Nisam ga jos napravio al zvuk je fenomenalan, jos kad bi mi neko uraadio pcb pa da mu turim sal spa4030 da napojim 150 ljudi, to mi je u planu jer sam dj...

http://www.youtube.com/watch?v...ature=player_detailpage#t=311s

Aco jel imas neki savet oko ovog projekta? :))))))))))))))))))))))


 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 18:36 - pre 153 meseci
Za tebe druže SVE!

+++te jednoteisitotejednoteisto+++evribadi+++svakomalojednoteisto!+++

(šašavo druže )
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

draganpp94

Član broj: 291042
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 18:44 - pre 153 meseci
Moze li se videti ta sema.. ako je bas pouzdana i extra, ja sam spreman finansiski da podrzim dobar projekat da extra ispadne, ali ne bas i nesto preskupo .. posto sam i ja inace dj. pa za te svrhe mi treba takvo nesto.. pozz
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13061
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 18:55 - pre 153 meseci
Citat:
draganpp94: Moze li se videti ta sema.. ako je bas pouzdana i extra, ja sam spreman finansiski da podrzim dobar projekat da extra ispadne, ali ne bas i nesto preskupo .. posto sam i ja inace dj. pa za te svrhe mi treba takvo nesto.. pozz


Za početak kupi fabrički.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

draganpp94

Član broj: 291042
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 19:05 - pre 153 meseci
Pravio bih to, necu da kupujem... msm da dowoljno znam, da bih to uradio.... pa oce li moci da se vidi ta el. sema....
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 19:41 - pre 153 meseci
Prekopaj malko ovu temu (top-ovanu): http://www.elitesecurity.org/t143127-Pojacalo-jako-velike-snage

ima tu svastanesto da se iznadje (i vise kW).
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 20:21 - pre 153 meseci
Citat:
draganpp94: Moze li se videti ta sema.. ako je bas pouzdana i extra, ja sam spreman finans?iski da podrzim dobar projekat da extra ispadne, ali ne bas i nesto preskupo .. posto sam i ja inace dj. pa za te svrhe mi treba takvo nesto.. pozz


Citat:
draganpp94: Pravio bih to, necu da kupujem... msm da dowoljno znam, da bih to uradio.... pa ?oce li moci da se vidi ta el. sema....


..pouzdana i extra,... finansi?ski... da extra ispadne, ali ne bas i nesto preskupo .. to ne biva u audio-elektronici ni u samogradnji,bolje poslušaj:

Citat:
zeoN_Rider: Za početak kupi fabrički.


-jer,da ne dužim,čovjek zna šta priča. Zna to i svako ko je ikad nešto prethodno napravio. Možda bi nešto mogao da uštediš pri izradi zvučnih kutija,mada opet sumnjam da ćeš sa sal-ovim zvučnicima izgurati mnogo žurki. Nemam ništa protiv te firme ali mislim da su više za umjerenije korištenje,recimo kućno. Za profesionalno bavljenje treba koristiti profesionalne zvučnike,kao i ostalu opremu.

Što brate brkaš "x" i "w" u materinji jezik,izbacuješ "j","h" i "i",za tri rečenice ukucavaš tački koliko i za jedan za esej? Poznajem par njih što pišu kao ti,tim "stilom". Nisu loši ljudi ali i,da oprostiš-nisu u životu pročitali više od uputstva za diskmen,a i to su površno uradili.

Usput,"ta električna šema" postoji ali u elektrici i za elektroinstalacije je namjenjena,tebi bi trebala elektronska šema kad je u pitanju bilo šta vezano za elektroniku. Ovo što je d.veljko napisao bila je šala izazvana negodovanjem,iliti sarkazam. Postoje takve šeme ali takva pojačala su uglavnom pouzdana koliko su i komplikovana. Ima APEX pojačalo 50-500W i to je nešto najjednostavnije za uraditi,zvuk ne vjerujem da je kao i u ostalih njegovih pojačala ali pretpostavljam da je veoma pouzdano,provjereno i jednostavno koliko je to moguće a da se ne ide protiv pouzdanosti. Uz sve ovo,pretpostavljam da znaš da te ovakvo pojačalo neće koštati ispod 350-450 evra,u samogradnji?

Pozdrav!


"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Pomoc oko razglasa28.09.2011. u 20:48 - pre 153 meseci
Aco nemo' da vredjas sal...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko razglasa

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8568 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.