Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronski pikado - iskustva?

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski pikado - iskustva?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13118 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Elektronski pikado - iskustva?26.10.2011. u 04:22 - pre 153 meseci
Da li neko ima neki pikado koji se prodaje po Metro-u, Inter sportu, [ovako nešto]? Zanima me kako se pokazao, ima li neka garancija i slično.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 11:46 - pre 153 meseci
Ovo i mene zanima baš.

I ja volim da pikam pikado, sa devojkom najviše (ali me obično odere :( )
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 19:17 - pre 153 meseci
pretpostavljam da ste već igrali onaj barski koji je na istoj tehnologiji, samo u standup kabinetu... što se tiče igara, uglavnom svi podržavaju 501/301 i kriket sa double in i double out opcijama... čak i da je od loše plastike, kako se šta uništi može da se zameni kvalitetnijim i vremenom se dobije prilično dobra meta
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:08 - pre 153 meseci
Mislim da će biti odlična zanimacija za zimske dane :) ali me ipak interesuju iskustva, pa se nadam da će se još neko javiti :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:11 - pre 153 meseci
Kakve su strelice kod ovog elektronskog? Mislim prvenstveno na tezinu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:25 - pre 153 meseci
tezina i balans su vezani za oblik i vrstu tela strelice, nema univerzalnog. Postoji telo i na njega se srafe plastincni vrhovi jer bi metalni naravno brzo dokrajcili bazu

Ovo su ti najprostiji (barski ) ali imas i komplete koji kostaju 50e za tri tela sa percima, npr Unicorn i slicni. Ja sam imao 3 Vipera (18g, front pull) i sa njima sam razbijao cricket double-out , platio sam ih mislim oko 25e za tri.

Plasticni vrhovi su potrosna roba (na profi strelicama su i perca izmenjiva ali su skuplja od vrhova), kupis kesu i traje podugo (osim ako ne lupas u zid non stop).

Svojevremeno se oprema (ukljucujuci i profi setove strelcia) mogla kupiti u jednoj radnji u novom merkatoru, da ne reklamiram abs ime firme, snadjite se
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:29 - pre 153 meseci
Aha, znaci i one imaju metalni vrh ( ne mislim na siljak, nego na onaj deo koji se srafi :) )
Pitam zato sto sada imam neke jeftine ( bas iz novog merkatora ) koje su mi sasvim ok. Plasticne mi izgledaju nekako lagano i traljavo...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:38 - pre 153 meseci
Da, sve zavisi koliko para hcoes da investiras u taj hobi, ali onog trenutka kad sam pcoeo da bacam Vipera ove klubske plastikanere nisam mogao da podnesem

Ovaj set sam ima: http://www.dartboards.com/dart...erthunderblackdartssofttip.cfm, sve dobijes lepo i u kutijici za cuvanje. Neko voli tanje telo, meni je ovaj savrseno pasovao jer je imao teziste napred. Ima naravno i tungsten tela sa tankim telom i 18g i prednjim tezistem da mozes iz cuga tri da ubacis u centar, ali jbg ima i vaznijih stvari u zivotu na koje treba dati pare


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-10.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:47 - pre 153 meseci
Au, nisam znao da ima toliko nauke iza pikada. Meni je to samo hobi, i radije odigram nekoliko partija pikada nego bilijar ili kuglanje, mada ni u čemu od toga nisam preterano dobar. Kakve strelice preporučujete za "kućnu" varijantu. Da ne razvalim zid iza, ako se desi da promašim sve? (a desiće se :) ).
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:49 - pre 153 meseci
I cisto ako vas interesuju dimenzije posto nije lako doci do njih, takmicarskih bar

precnik mete 40cm
Visina centra 170cm
linija gadjanja udaljena od mete 240cm

za manje mete udaljenost 6cm za svaki cm precnika mete (Palto je valjda 34cm, pa je udaljenost tu malo jace od 2m), kolika god da je meta centar ide na 1.7m visine


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:54 - pre 153 meseci
Citat:
3MAJ86: Au, nisam znao da ima toliko nauke iza pikada. Meni je to samo hobi, i radije odigram nekoliko partija pikada nego bilijar ili kuglanje, mada ni u čemu od toga nisam preterano dobar. Kakve strelice preporučujete za "kućnu" varijantu. Da ne razvalim zid iza, ako se desi da promašim sve? (a desiće se :) ).


ne brini neces razvaliti zid, puci ce plasticni vrh pre toga. :)

iskreno, ja bih preporucio svakome ko hoce od toga da napravi kucni hobi da odvoji recimo 10e-15e i kupi neki set strelica sa izmenljivim percima. Ne mora Viper, ima i jeftinijih modela, raznih Arachnid modela je bilo svojevremeno (sad stvarno ne znam ni gde ni sta ni koliko ima cega, nisam igrao pikado godinama). SVAKI taj model je dve klase bolji od klubskih plastikanera i moze lako da ti se desi da odjedno postanes dobar u tome cisto jer su klubske strelice crap sam po sebi i jos ih svi akaju i krive i ne mozes uospte da napravis neki ritam igre jer se svaka strelica ponasa na svoju ruku.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:54 - pre 153 meseci
@3MAJ
Ove sto sam ja uzeo sam uzeo skroz napamet, kostale su recimo 15-ak evra, a imaju finu tezinu i mozes lepo da je kontrolises...Obzirom da su mi za po kuci meni su sasvim dobre.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-a-10.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 22:55 - pre 153 meseci
'fala! Carevi ste! :)
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:01 - pre 153 meseci
Koliko kosta gore pomenuti e. pikado u Inter Sportu?
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:04 - pre 153 meseci
@3way A koji pikado imaš kućI?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:09 - pre 153 meseci
Imam onaj kinesko-pijacni , ali sa tim drugim strelicama :)
Inace, cisto da se zna, takve mete su prilicno tanke, pa veca strelica hoce da ga probusi i udari u zid. Kada sam ga jednom skinuo sa zida, samo sto nisam pao u nesvest...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:12 - pre 153 meseci
problem sa zidom ako vas to brine se lako resava komadom stiropora tipa cm debljine iza i oko (za one "precizne ) mete.

A ako vas bas zulja lova u dzepu ima i komercijalnih "estetskih" resenja

Google: "dart backboards"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:13 - pre 153 meseci
Pa valjda su ovi od 5000-6000 malo kvalitetniji, pa neće biti tih problema?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:34 - pre 153 meseci
evo pikado federacija ima svoj katalog opreme

ova tabla mi deluje solidno, plus ima display za double in.out
http://www.pikadooprema.com/pr...duct_id=144&category_id=12
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Elektronski pikado - iskustva?27.10.2011. u 23:50 - pre 153 meseci
Nisam ni znao da postoje ljudi koje ovo zanima :)

Meni se godinama vukla po magacinu ovakva mašina:


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Elektronski pikado - iskustva?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13118 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.