Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net

[es] :: Wireless :: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Saleee2008

Član broj: 290432
Poruke: 7
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net08.11.2011. u 17:17 - pre 151 meseci
Pozdrav...interesuje me da li je ovo izvodljivo,slabije se razumem oko konekcija pa mi nemojte zameriti ako pitam gluposti.
Dakle na desktop kompjuteru koristim bezicni net,kabl od antene ide u komp tj. u karticu za bezicni net.E sad,ja bih hteo da na neki nacin omogucim wireless u sobi kako bih mogao da koristim za net telefon ili laptop.
Procitao sam neke teme i skontao da to sve ide preko routera.Medjutim kod mene to ne bi moglo posto kabl mora da ide u mrezni adapter ne moze direkt u router.
Da li postoji nacin da se recimo iz kompa i lan porta izvuce kabl pa onda u ruter? ili tako nesto?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net08.11.2011. u 20:37 - pre 151 meseci
Uzmi jos jednu wireless karticu (pci ili usb),nakaci na komp,instaliraj,ukljuci ICS (internet conection sharing),novu karticu podesi da radi u ad-hoc mod i to je to.
Tema o ICS-u ima prepun net pa proguglaj.
Isto ovo mozes da uradis sa ruterom ili access pointom.
Ako ti nije bitna finansijska strana najbolje da uzmes 2 wireless rutera,jedan da prima internet a drugi da ga prosledjuje dalje i sve racunare povezes bez kablova ako hoces.
 
Odgovor na temu

Saleee2008

Član broj: 290432
Poruke: 7
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net08.11.2011. u 23:15 - pre 151 meseci
Ako sam dobro razumeo,treba da uzmem jos jednu wireless karticu koja bi iz kompa sirila wireless internet po sobi (kuci)
Kakva je to kartica,jel ima malu antenu na sebi ili kako vec siri signal,posto ova kartica koju ja imam ne moze da siri signal unaokolo vec samo putem kabla prima internet.
Inace prikljucak za tu karticu je drugacijeg oblika,kao (recimo) prikljucak za antenu na tv-u znaci nije onaj klasicni prikljucak sto se koristi kod telefona,lana... Ne znam da li je to bitno
Takodje...ako bih tako sve napravio da li bi mi morao komp raditi ako hocu da se konektujem na wireless putem telefona recimo.

Inace imam router koji sam pre koristio ali ne moze da salje wireless signal.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net09.11.2011. u 01:22 - pre 151 meseci
Koliko sam te razumeo ti imas wireless karticu u racunaru koja je spojena na koaksijalni kabal koji ide na antenu na krovu preko koje primas net?
Uzmes takvu istu karticu i uz nju dobijes malu antenicu "za po kuci".
Ukucaj u google (slike) "wlan card" i to je to.
Da,sa tom varijantom racunar mora da radi da bi imao net na drugim uredjajima po kuci.
Koji to ruter imas pa da nema ap mod a da si ga koristio kao klijent?
Mislim da moze taj ruter da ti radi 99% samo kazi koji je model da ne uzimas bezveze karticu.



Mislis ovakav prikljucak a ujedno to je ta antenica za po kuci?
 
Odgovor na temu

Saleee2008

Član broj: 290432
Poruke: 7
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net09.11.2011. u 15:34 - pre 151 meseci
Da dobro si me razumeo i da to je taj prikljucak.
Medjutim posto kazes da mora komp da radi onda mi to i nije najbolja opcija.
Router koji ja imam vec je
tradnet
broadbend router
tw100-s4w1ca
Znaci jedina opcija mi je da nabavim tu jos jednu karticu ali onda komp mora da radi.A da li postoji neko resenje da komp ne mora da radi a da imam wireless?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net09.11.2011. u 19:24 - pre 151 meseci
To sto imas je obican "zicni" ruter i stvarno ne moze nikako da ti pmogne u ovoj situaciji.
Kao sto sam vec pisao imas mogucnost da kupis 2 wireless rutera i da imas net po kuci i preko kabla i bezicno i to nema veze sa racunarom.
A mozes i da uzmes jedan uredjaj koji sve to ima u sebi mada cena je malo veca nego za klasican ruter.

Airlive g duo
 
Odgovor na temu

milutin2406

Član broj: 292078
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net09.11.2011. u 19:48 - pre 151 meseci
Pa ako ima neki stari racunar to moze da izvede i sa Mikrotikom.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net09.11.2011. u 20:59 - pre 151 meseci
Pa moze naravno ali je pitanje da li bi to znao da odradi a za njegove potrebe je i previse a finansijski dodje isto kao i 2 rutera koji se podesavaju za par minuta i zauzimaju mnogo manje prostora.
To je samo moje misljenje
 
Odgovor na temu

Saleee2008

Član broj: 290432
Poruke: 7
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net09.11.2011. u 22:32 - pre 151 meseci
Ok jel mozes samo da mi pojasnis taj sistem sa dva w.routera.
Znaci kabl od antene sa krova ide u ??? inace sto se tice poznavanja kompjutera nisam bas totalna neznalica ovaj komp koji koristim sam sam sklapao ali sto se tice tih wireless veza sam slab.
Inace po tvom misljenju,koliko mi treba kesa za to? 40-50e ????
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net10.11.2011. u 07:46 - pre 151 meseci
Ako hoćeš da ti lepo radi i da imaš komformitet onda da oko 40-50€?
Recimo uzmeš ovaj uređaj TP-Link TL-WA5110G i ovaj TP-Link TL-WR543G

Dalje, spojiš ih na sledeći način:
Sa prvog uređaja koji izgleda pozadi ovako odšrafiš antenu i na njeno mesto ušrafiš koaksijalni kabal koji ti ide od krovne antene. Onda LAN port prvog uređaja spojiš sa WAN portom drugog uređaja koji je plave boje i izgleda ovako .
To je što se tiče povezivanja uređaja, a što se tiče podešavanja izgledalo bi otprilike ovako: Kada si ušrafio antenu na prvi uređaj, lan port tog uređaja spojiš sa lan portom mrežne karte kompa. Podesiš statički IP adresu mrežnog uređaja kompa da bude u istom opsegu kao i AP (npr. 192.168.1.3) i preko web browsera pristupiš uređaju i konektuješ se na provajdera. Onda po istom principu spojiš drugi ruter sa kompom i podesiš i njega (PPPoE ili Static ili Dinamic IP zavisi kako je postavljena mreža kod tvog provajdera). Kada si podesio i drugi vratiš dodeljivanje IP adresa mrežne kartice na automatsko. Spojiš uređaje po gornjoj šemi i to je to.

[Ovu poruku je menjao Mile-Lile dana 10.11.2011. u 08:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mile-Lile dana 10.11.2011. u 08:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless u sobi sa kompa koji koristi bezicni net

[ Pregleda: 2525 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.