Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvučnici 2.0 ili 2.1 srednje klase -- trilema

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Zvučnici 2.0 ili 2.1 srednje klase -- trilema

[ Pregleda: 2400 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Zvučnici 2.0 ili 2.1 srednje klase -- trilema03.12.2011. u 00:31 - pre 151 meseci
Pomalo izvlačim ovu temu iz naftalina jer (još) nisam kupio zvučnike.

Uzeo bih 2.1 sistem koji ima tri kutuje (woofer i dva satelita) ili 2.0 sistem sa dve kutije (koje imaju 2 zvučnika po kutiji da bi pokrili zvučni opseg koji uho može da čuje).

Najpre sam gledao Microlab.
http://www.microlab.cn/product...classid=15&smallclassid=70
http://www.microlab.cn/product...classid=15&smallclassid=70

Eventualno ovaj malo skuplji Altec: http://itsvet.com/proizvod/alt...620e/comp_tehn_speakers/97/865

Gore predloženi 2.1 Microlab je oko 2.000din i vidim da ima ok kritike. Slično važi i za nešto skuplji 2.0 Altec.

Pažnju su mi privukli Genius zvučnici SP-HF1255A od 40W (!) koji su dobili dobre kritike (ali za 4.700din, 2x skuplje od gore predloženih):



Vrede li dodatnog novca?

A možda ovi: Genius SP-HF500A, 2.500din, kažu da nisu loši, ima ih kod nas:



U stvari, koja je praktična razlika između 2.0 i 2.1 sistema slične cene? 2.0 nema bas-woofer, ali zato ako biram 2.0 gde obe kutije imaju po dva zvučnika, da li time nadoknađujem? Ili...?

* * *

Još jedno pitanje. Kako u svom domu polako prelazim na što više bežičnih servisa (probao DLNA, gledam na WiDi prenos slike i zvuka kao budućnost), voleo bih da mi sateliti budu bežični, kako ne bih razvlačio još i još kablova. Koliko su takva rešenja skuplja, i imaju li neke mane? Koji bi bio neki jeftiniji uređaj sa bežičnim zvučnicima? Takođe, video sam da ima onih koji je povezuju preko bluetooth-a, kao i 2,4GHz.

Bluetooth prenos
Drugar koji ima stereo bluetooth slušalice (Sennheiser MM100 BT stereo headset, stereo slusalice + mikrofon). Koristi ih na laptopovima, Android telefonima i tabletima, skoro sve je besprekorno. Kvalitet zvuka - odličan. Domet: 25-30m. Nikakvo kašnjenje nije primećeno na nekoliko dužih youtube klipova i u filmovima.

Evo kako izgledaju (iako handsfree nije tema):

Bluetooth zvučnici mogu biti kul jer mogu da se povežu za mobilnim telefonom i reprodukju muziku bez računara i kablova. Sem toga, ne znam ništa o zvučnicima bez gajtana i prednostima/manama 2,4GHz veze.

Još jednom, ovu zvučnici mi trebaju za prostoriju gde mi ne stoji radni PC, već povremeno unesem netbuk koji prikačim na 23" ili 32" monitor, prikačim bežičnu tastaturu i miša, odmaknem se, i priključim zvučnike za gledanje filmova, slušanje muzike. Ne tražim profi zvuk. Znam koje su cene dobre Hi-Fi opreme.

Bilo bi super kada bi imali daljinski, ali nije nižno, jer imam bežičnog miša i njime mogu da kontrolišem zvuk. Sve u svemu, tražim neku "budžet" varijantu za povremeno korišćenje, tipa movies night s društvom, a bilo bi super ako bi se bežični zvučnici uklopili u cenu.

Hvala unapred svima!

[Ovu poruku je menjao owim dana 03.12.2011. u 01:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 03.12.2011. u 02:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Zvučnici 2.0 ili 2.1 srednje klase -- trilema

[ Pregleda: 2400 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.