Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moja korpa i paypal plaćanje

[es] :: PHP :: Moja korpa i paypal plaćanje

[ Pregleda: 2598 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kerim O

Član broj: 206460
Poruke: 59
178.77.13.*



Profil

icon Moja korpa i paypal plaćanje19.12.2011. u 00:14 - pre 150 meseci
Pozdrav. Naišao sam na jedan mali problem. Uspio sam uraditi neku svoju korpicu koja sasvim solidno radi. Problem je što nisam još odradio plaćanje i želio bih malo da se igram sa tim. Ono što mi je bilo jako zanimljivo je paypal radi njegove lake integracije. Medjutim malo sam kopao po paypal dokumentaciji i sve što sam našao mi je nekako ne fleksibilno. Naime želio bih uključiti nakon što korisnik izabere par proizvoda da ode na npr stranicu plati.php i tamo da se sa ukupnom cijenom redirektuje da plati na paypall. Ovo što sam našao do sada je da za svaki prizvod bi morao na mom nalogu na paypall sajtu definisati proizvod i napisati cijenu i koristiti button npr "add to cart" a to nikako ne želim. Jednostavno mi se ne svidaj to rješenje jer mi djeluje zamorno.

Molio bih nekoga da me uputi na neko mjesti ili dokumentaciju u vezi ovoga.
pozdrav
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje19.12.2011. u 10:09 - pre 150 meseci
https://cms.paypal.com/us/cgi-...tent_ID=developer/library_code

Napravi sandbox nalog za testiranje. Ovde imas primera kako bi mogao odraditi.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kerim O

Član broj: 206460
Poruke: 59
178.77.3.*



Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje19.12.2011. u 21:55 - pre 150 meseci
Hvala Vlada. Jako koristan link i dao mi je otprilike neke smjernice. Ovako sam nešto i tražio. Objašnjenje je lijepo napisano. Medjutim imam još par nedoumica pa ako možeš da izdvojiš još par minuta da mi ukratko odgovoriš na slijedeće.
Kreirao sam i Sandbox nalog.Nikada prije nisam radio sa paypallom. Ovo što sandbox nudi je odlična stvar.

Pitanja su slijedeća.

1. Da li sve mogu emulirati sa sendboxom bez da posjedujem svoj vlastiti paypall nalog?(Kada ga napravim u banci i registrujem na paypal stranici,samo malo izmjenim kod i prebacim u "live" a ne pilot opciju)

2. Pošto nisam imao prilike da koristim paypall da li mo možeš ukratko reći oko ove 2ije metode "flowa"?Zašto bi koristio express chackout a ne paymant option flow?

3. Nevezano za ovu temu ali ipak vezano. Koji servis mi dopušta direktnu naplatu kartica bez da korisnik napušta moj sajt?(Možda authorize ili 2chackout ?). Ova opcija mi je jako važna jer mi je vizuelno dosta lijepo i ozbiljnije djeluje nego kada se mora raditi redirekt kao npr na paypallovom servisu.

Hvala ti još jednom. Vjerujem da će ova tema pomoći i ostalim početnicima koji bi htjeli da malo isprobaju oko naplate.
Lijep pozdrav.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje20.12.2011. u 09:46 - pre 150 meseci
Sandbox, ne sendbox mozes koristiti ali moras imati taj test paypal nalog. Ne trebas tamo da unosis nikakve prave podatke.
Za ostalo ne bih mogao da ti odgovorim jer sam davno pravio naplate. Secam se samo da sam uvek birao taj express checkout, a zasto, ne secam se :)
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kerim O

Član broj: 206460
Poruke: 59
178.77.26.*



Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje20.12.2011. u 19:21 - pre 150 meseci
E ovako.Uspio sam nekako skrpiti kod :) Znači izmjenio sam sesiju u sesiju odakle paypall čita i to je uredu. Npravio sam button koji poziva paypal stranicu i to je isto uredu. Zatim Kada se logujem prikaže mi total amount uredu. E sada je problem znači kada isliklam do kraja prikaže mi stranicu koju sam odredio da mi bude ako bude uspješna transakcija. Znači logujem se na buyer korisnika i preko njega "pošaljem novac" i piše mi uspješno.


Medjutim problem je što kada mi se taj "novac" ne prebaci na ovaj nalog koji koristim za "sellera"?
Koristio sam ovaj flow "Express chackout".
Molio bih tebe Vlado da pomogneš ukoliko kontaš u čemu je problem, jer želim da ako uradim ovo spakujem ovdje source code gotov, tražiće i ostalo i nekome će sigurno poslužiti.
Hvala još jednom,ovo je što sam nabrzinu nekako skrpio :D



 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje21.12.2011. u 01:16 - pre 150 meseci
Mislim da moras i ti njemu na confirm stranici da potvrdis da si uspesno primio transakciju.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kerim O

Član broj: 206460
Poruke: 59
178.77.7.*



Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje21.12.2011. u 16:56 - pre 150 meseci
Ne mogu nikako da nadjem tu opciju jer nisam ni koristio paypall ranije nikada. Pogledao sam tamo na selleru "sve transakcije" i to medjutim nema ove koju bih trebao primiti. Ako još ima neko nekog iskustva molio bih da napiše. Vjerujem da je tema korisna i ostalim početnicima
 
Odgovor na temu

Kerim O

Član broj: 206460
Poruke: 59
178.77.14.*



Profil

icon Re: Moja korpa i paypal plaćanje25.12.2011. u 17:16 - pre 150 meseci
Pozdrav. Prije svega da se zahvalim svima a pogotovo Vladi na izdojenom vremenu. Sa oduševljenjem mogu reći da sam uspio ovo napraviti da nekako proradi :) Uradio sam na 2 načina. Ovaj drugi način sam podesio i radi kako treba,medjutim sa cjenom koja je defenisana u fajlovima. Sada pokušavam prepraviti to i napraviti da ubacim cjenu koju hocu u shopu.

Struktura je slijedeća.

narudzba.php(fajl koji poziva SetExpressCheckout.php)
-u njemu saberem cjenu i proslijedim kroz POST metodu u ovaj gore fajl i stavim je u $paymentAmount)

zatim se logujem na paypal i uradim review i vrati me return url koji sam definisao a to je (GetExpressCheckoutDetails.php)

GetExpressCheckoutDetails.php(poziva DoExpressCheckoutPayment.php)
-ovaj fajl mi izlista ime prezime i ostale podatke. Medjutim paypall mi ne vrati cjenu i onda je ne mogu proslijediti ovom fajlu DoExpressCheckoutPayment.php

I ovdje postaje problem. DoExpressCheckoutPayment ne zna koju cjenu treba da naplati i onda naplati defaultnu 50.00.

Zamolio bih još nekoga da mi da prijedlog da ovo riješim,sigurno će koristiti i ostalim korisnicima.
Ako treba postaviću kod..
(Koristio sam kod sa ove stranice. http://codebabble.com/web-development/integrate-paypal)
Čisto da imate uvid kako sam uradio..hvala

 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Moja korpa i paypal plaćanje

[ Pregleda: 2598 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.