Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB raw data recorder i player

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: USB raw data recorder i player

[ Pregleda: 1358 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zizion

Član broj: 296062
Poruke: 5
*.static.madnet.rs.



Profil

icon USB raw data recorder i player31.12.2011. u 23:44 - pre 150 meseci
Pozdrav kolege programeri! Imam zahtev za jednom aplikacijom, pa bi bilo pozeljno da cujem neke predloge od vas kako da resim problem.
Situacija je sledeca:
* Imam jedan USB uredjaj, koji ima svoj driver u okviru Windows-a
* Imam software koji salje podatke u taj uredjaj

Zarad debug-a, zelim da napravim alat ili da iskoristim vec postojeci, koji ce snimiti kompletnu aktivnost na USB portu kada racunar komunicira sa periferijom, i zatim biti u mogucnosti da replicira to.
Nasao sam par programa koji vrse monitornig porta, i snimaju sve u HEX raw formatu, ali ne mogu da reproduku taj sadrzaj nazad na port.

Najidealnije bi bilo da se napravi software koji motri samo na drajver tog uredjaj, i snima podatke koje on salje na USB port, i da nakon toga te iste podatke moze poslati nazad na taj isti port.

Da li je tako nesto moguce? Neki predlog kako to da odradim?
Ako je neko zainteresovan da odradi tu aplikaciju, neka sejavi sa ponudom na privatne poruke, i neka uljuci i kontakt telefon zarad lakse komunikacije.

Hvala i srecna Nova!
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: USB raw data recorder i player02.01.2012. u 23:42 - pre 149 meseci
Aj da napisem bar nesto, posto ti niko nije odgovorio..

Nikada nisam radio ovo, ali sam guglao sada malo i ne cini se da je tesko da se odradi. Sve se svodi koliko vidim na pisanje/citanje sa nekog COM porta. Mislim da cak postoji i JEDI library koji omogucava read/write na USB port.

E sada, mislim da ti niko ne odgovara jer je vrlo mali broj ljudi radilo ovako specificnu stvar, a mrzi ih/nemaju vremena da uce i citaju kako da rade raw read write na USB port. Da si pitao "kako da napravim aplikaciju koja ima dva dugmeta" dobio bi odgovor, jer ljudi znaju to "na keca", tj ne moraju da citaju i testiraju prethodno. :)

Polazim od mog primera, ne isplati mi se da trosim dan-dva vremena kako bih ovo pokusao da odradim, ne stizem od posla i fakulteta. Rekao si da si spreman da platis, ali ja ne znam koliki je taj iznos i cela prica mi zvuci kao previse cimanja zarad nicega :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: USB raw data recorder i player

[ Pregleda: 1358 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.