Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa query-em, kako napraviti ovo???

[es] :: Access :: problem sa query-em, kako napraviti ovo???

[ Pregleda: 1463 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majmunharis
komercijalista, komrad
Novi Sad,Srbija

Član broj: 298487
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon problem sa query-em, kako napraviti ovo???01.02.2012. u 19:28 - pre 150 meseci
Pokusavam da napravim bazu podataka u access-u,naisao sam na neke probleme koje nikako ne uspevam da resim pa bih bio veoma zahvalan na pomoci , savetu... Napravio sam bazu podataka ''magacin'', ciji je zadatak da izbacuje stanje robe na lageru. Imam tabele sa sledecim poljima: roba(robaId, opis, cena , kategorija), kupci(kupacId, ime), dobavljaci(dobavljacId, ime),prijemnica(prijemnicaId,dobavljaciId,datum),otpremnica(otpremnicaId, kupci, datum) i tabele otpremnica prenos i prijemnica prenos koje sluze da bi se uspostavila many to many relazcija izmedju robe i otpremnice tj. prijemnice -prijemnica prenos(prijemnicaprenosId, prijemnicaId, robaId,kg,kom),otpremnicaprenos(otpremnicaprenosId,otpremnicaId, robaId,kg,kom).. Tabele su povezane i sve radi ok ali nikako ne uspevam da napravim ''karticu proizvoda'' gde bi se na jednom mestu za odredjenu vrstu robe videli svi ulazi i izlazi robe(prijemnice i otpremnice)znaci od koga je dobavljaca dosla, tj. koji kupac je kupio i kada i koju kolicinu.. Kartica proizvoda bi izgledala otprilike ovako:

datum: kupac: dobavljac: ulaz(kg): izlaz(kg): stanje(kg):


Problem je sto kada pokusam da napravim upit koji uzima podatke iz vise tabela, dolazi do dupliranja redova. Npr. imam za odredjenu robu jedan ulaz i tri izlaza robe, upit mi izbaci tri ista ulaza umesto jednog jer imaju i tri izlaza......
Bio bih veoma zahvalan na nekom savetu, kako ovo moze da se napravi?? Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: problem sa query-em, kako napraviti ovo???01.02.2012. u 19:40 - pre 150 meseci
Okaci tu tvoju bazu pa da resimo to.
 
Odgovor na temu

majmunharis
komercijalista, komrad
Novi Sad,Srbija

Član broj: 298487
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: problem sa query-em, kako napraviti ovo???01.02.2012. u 21:30 - pre 150 meseci
'' Okaci tu tvoju bazu pa da resimo to''


Prevelika je, 4mb, pa ne mogu. Mogu li da ti je posaljem na mail, ovaj sto pise?

Hvala sto pokusavas da pomognes!
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 875
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: problem sa query-em, kako napraviti ovo???02.02.2012. u 06:59 - pre 149 meseci
Prvo moras da napravis upit,koji ce da sabere sve ulaze,pa zatim upit koji sabira sve izlaze,pa tek onda racunas razliku izmedju ta dva upita u ulazu i izlazu robe.Pozdrav.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: problem sa query-em, kako napraviti ovo???02.02.2012. u 07:55 - pre 149 meseci
Mozes, to je moja E-mail adresa, mada imas tamo opciju Compact and Repair i smanjice ti se velicina baze. A mozes i da je zipujes nekim programom za arhiviranje (WinRar, WinZip, 7-Zip...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: problem sa query-em, kako napraviti ovo???

[ Pregleda: 1463 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.