Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210109 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:19 - pre 146 meseci
Citat:

Pa ok, recimo da si u pravu iako nisi ali recimo hipoteticki da si u pravu (iako realno nisi ali to sto je realno, ocigledno, nije popularno sada i ovde!). A sta se desava sa zemljom kao takvom, ne mislim na drzavu nego zemlja = zemlja, ono sto se obradjuje, ore, seje, donosi rod necega...?! Znaci, ako je hipoteticki besplatno skolovanje - samo kretenski imbecili ne bi to iskoristili! Jel' se tu slazemo, ja mislim da se slazemo! A ko ce da obradjuje onda zemlju?! Diplomirani inzenjeri? Ja mislim da nece prljati ni ruke ni noge na zemlji kad su vec ucili skole pa sad imaju akademsku mogucnost da kupe odelo i kravatu! Pa kako onda tako obuceni i puni znanja da obradjuju njivu?! A nema ko, bilo bi glupo ne iskoristiti besplatno skolovanje i ne dobiti diplomu...!

Sta o tome mislis?



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:22 - pre 146 meseci
^ Pa nisu diplome dijelili na lijepe oci. I nisu svi za fakulteta, al' to nije uslovljeno finansijskim stanjem, vec intelektualnim kapacitetom i angazovanoscu kako i treba da bude. Evo i danas imas besplatno fakultetsko obrazovanje, pa sto svi ne zavrsavaju fakultete(iako je kriterij daleko smjesniji, plus sveprisutno podmicivanje i sl. zezancije)?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:25 - pre 146 meseci
Sve drzave koje ja znam da im visoko skolsvo nije besplatno imaju programe stipendiranja najsposobnijih "gologuzana", samo u USA se godisnje izda 1.5 milion skolarina sposobnim pojedincima sa losom materijalnom situacijom. Ta ista drzava godisnje plasira oko 110 milijardi dolara za studentske kredite iz budzeta (prosecan student loan je $24,000 (90th percentile je 44k), ne 100k, ne idu svi u ivy league univerzitete, a vecina koji tamo idu ne uzimaju student loans). Moja firma je za mene platila $26000 za MBA za sve tri godine (bez smestaja) a to je vec postgrad program. Tako da ako hoces da ucis i mozes da ucis imas itekako mogucnosti da se docepas znanja i diplome. Studentski krediti isto imaju poseban rezim otplate gde mozes da ih servisiras ili cak da ih zamrznes ako bas nemas nikakav izvor prihoda (uz naranvo penal negativne amortizacije).

Al naravno to je smrdljivi liberalni kapitalizam, mnogo je bolji ovaj nas sistem samofinnansiranja i velikog procenta otpalih.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:32 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: samo u USA se godisnje izda 1.5 milion skolarina sposobnim pojedincima sa losom materijalnom situacijom.

Jaka mi cifra na 300 miliona ljudi i skolarinom od 50k dolara. Tuku ko nece stipendiju.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:36 - pre 146 meseci
Citat:
jericho1405: ^ Pa nisu diplome dijelili na lijepe oci. I nisu svi za fakulteta, al' to nije uslovljeno finansijskim stanjem, vec intelektualnim kapacitetom i angazovanoscu kako i treba da bude. Evo i danas imas besplatno fakultetsko obrazovanje, pa sto svi ne zavrsavaju fakultete(iako je kriterij daleko smjesniji, plus sveprisutno podmicivanje i sl. zezancije)?

A zasto su sela danas pusta? Pusti teoriju, dobijala se diploma sigurno, samo je bio uslov da se upise fakultet! A i "nesvrseni akademski gradjani" su imali moralno pravo da ne rade na zemlji jer su "iznad" toga samim tim sto su studirali, po pravilu u velikom gradu pa onda ostajali u istom tom gradu i nije im padalo na pamet da se vrate kuci svojoj! Kako god, svi beze sa sela jer drzava to omogucava - to je poenta svega!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:39 - pre 146 meseci
^ Vjerujem da ni sam ne znas sta hoces da kazes? Sta tebe briga je l' neko sa sela il' nije? Ako je sposoban nek bude i nuklearni fizicar. Klasican sovinizam.

A izjave kako je bilo dovoljno da upises fakultet da bi dobio diplomu ne treba ni komentarisati. Ne znam samo sa koje planete si ti sisao.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:40 - pre 146 meseci
Cifra je vise nego dovoljna da svaki gologuzan koji ima mozak moze da dodje do nje i da zavrsi faks i zapocne svoju karijeru bez duga. Ili je poenta stipendije da bas svaki gologuzan bez obzira na mentalne sposobnosti dodje do faksa? Neki intelektualni affirmative action?

Jbg, ostali nek uzmu loan, ako je prosek 24k (6k godisnje) na 110 milijardi godisnje to je skoro 20 miliona studentskih kredita. Malo li je? Pricaj ti sta hoces, ali oni imaju 40% sa bar visom skolom. Znas li kakva je kod nas situacija?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:42 - pre 146 meseci
Ne zamerite milanche-tu, nostalgija je mnogo zayeban saputnik u životu...

...nego, kako god stvarno više ne bih voleo da preživljavam ponovo te priče iz uravnilovke i da još jednom u mom životu oni što ne umeju da imaju, ipak imaju, ali preko leđa onih koji umeju da imaju.

Na radničkom savetu u jednom većem medicinskom centru o raspodeli dohotka po završnom računu odlučujući je glas Mice-spremačice ?!?!

Da,pogodili ste, sredstva su raspodeljena u fond za lične dohotke, i tako je ponovo tada čuveni rendgen-aparat Morava, ostao iznova bez mogućnosti za zamenu, jer za amortizacioni fond ništa nije preteklo.
Iz tekućih sredstava se tada nisu mogla plaćati investiciona ulaganja.
Gospodo, komunisti=socijalisti=šta li već, džaba krečite, bilo,pa ne ponovilo se !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 13:48 - pre 146 meseci
Citat:
jericho1405: ^ Vjerujem da ni sam ne znas sta hoces da kazes? Sta tebe briga je l' neko sa sela il' nije? Ako je sposoban nek bude i nuklearni fizicar. Klasican sovinizam.

A izjave kako je bilo dovoljno da upises fakultet da bi dobio diplomu ne treba ni komentarisati. Ne znam samo sa koje planete si ti sisao.

Ja vrlo dobro znam sta hocu da kazem i to i govorim. Ako ne razumes to je tvoj problem, a moze da ti se objasni ako lepo i kulturno pitas!

A moje pitanje na koje nemas odgovor je - zasto su nam sela prazna? Nama koji imamo zemlju kao "Bogom danu" da nahranimo pola Evrope, ako ne i vise ( i tako ne samo zaradimo nego se obogatimo, narocito u danasnje vreme!!!)! To je poenta svega, i ove teme na koju se zaboravilo, mislim na pocetnu ideju kojom je tema otvorena!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:03 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: A moje pitanje na koje nemas odgovor je - zasto su nam sela prazna?

Hehe, podsjecas me na Petra Kralja u domacem filmu kad kaze: "A sta je sa 500 miliona neprijavljenih Kineza?". Eto, tako i ti, a sto su nam sela prazna? Otkud ja znam, nisu sigurno zbog besplatnog skolstva. Btw. od kad je to skolovano zivlje postalo problem i teret?

Citat:
mmix: Cifra je vise nego dovoljna da svaki gologuzan koji ima mozak moze da dodje do nje i da zavrsi faks i zapocne svoju karijeru bez duga. Ili je poenta stipendije da bas svaki gologuzan bez obzira na mentalne sposobnosti dodje do faksa?

Pretjerujes, vjerujem da i sam znas kako situacija nije bas tako ruzicasta kako pises. Vecina stedi i iskesira veliku lovu za studiranje il' natovari kredit sebi na grbacu u "kolijevci" zivota.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:12 - pre 146 meseci
Dobro @jericho, nadam se da nisi toliko nerazuman i da mozes da shvatis da studiranje kosta.
Kostaju profesori, kostaju zgrade, kosta oprema, kosta struja, voda, grijanje, cistacice, kafe-kuvarice, kompjutreri, papiri, copy-masina, administracija... i na kraju kosta i znanje i predavanje istog.

Pa, ako se slozimo da to sve kosta, ko onda po tebi treba da placa studiranje: oni koji studiraju, oni koji ne studiraju ili i jedni i drugi?
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:21 - pre 146 meseci
Nisi ti sceko jurio prezivljavanje, vec si voleo muziku. Nije te bilo briga za pare. Sto bi znacilo da ni ti nisi razmisljao od cega ces da zivis.
A kako ce kapitalizam da funkcionise, ukoliko jednog dana 60 posto poslova budu obavljale masine?
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:22 - pre 146 meseci


Kakvi su sad ovo pogresni citati sa wiki???
Ova prica je za domace racunare Lola 8, EI Pecom 32 i 64 koji su bili preskupi i nisu se mogli nabaviti u prodavnicama.....
Ko je uopste o njima pricao?!?!?
Ja ti pricam da sam 80-tih KUPIO C64 u knjizari apsolutno regularno a ti mi citiras tamo neku wiki i to jos pogresan tekst
Sve manje verujem da su neki uopste i ziveli u SFRJ vec prozivljavaju na citatima iz wiki...
Aj sad po neki novi citat sa wiki....ja ti kazem kako je bilo

Citat:
Odin D.: Ja nikad nisam ni rekao da niko nije radio. Proleteri su rintali za veci dio srednje klase i za kompletnu visu klasu.
Kada su se ovi iznad njih namnozili i kada su im porasli apetiti vise nego sto je proleterijat mogao da izrinta - sve se srusilo.


Pa danas se "visa" klasa moze prebrojati na prste, srednje klase skoro i da nema znaci resenje trenutne situacije je nahvatati 5 proletera koji ce da rintaju i podmirice sve apetite
Ionako su malobrojni oni koji sad imaju apetite...
(Ti karikiras pa moram i ja)






Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:23 - pre 146 meseci
@Odin, to je drustveno dobro, bas kao i besplatno ili subvencionisano zdravstvo. Valjda je bolje da svi kroz poreze doprinose odrzavanju takvog sistema, nego da ljudi umiru samo zato sto nemaju dovoljno sredstava da finansiraju neku "banalnu" operaciju i sl.

A kosta i mnogo stosta drugo pa se finansira iz budzeta/drustveno, tako da ne znam sto bi to skolovanje il' zdravstvo bilo manje bitno od, recimo, odrzavanja besmisleno velikog vojnog budzeta(hint: opet USA)?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:24 - pre 146 meseci
Citat:
jericho1405: ...Otkud ja znam, nisu sigurno zbog besplatnog skolstva. Btw. od kad je to skolovano zivlje postalo problem i teret?
...

Pa besplatno skolovanje je dovelo do toga da su napustana seoska imanja i odlazilo u grad na besplatno skolovanje. Skolovanje samo po sebi nije problem i to je neka druga prica. Problem je sto se posle skolovanja nije vracalo na selo nego ostajalo u gradu pa se tako "ubijalo dve muve jednim skolovanjem", u negativnom smislu! Prva muva - selo ostaje bez stanovnika koji se ne vraca! Druga muva - gomilanje akademskih gradjana po jedinici zivotne povrsine van svake realne mogucnosti za to!

Ako to ne razumes - prosto ti bilo. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:30 - pre 146 meseci
Citat:
llux: Nisi ti sceko jurio prezivljavanje, vec si voleo muziku. Nije te bilo briga za pare. Sto bi znacilo da ni ti nisi razmisljao od cega ces da zivis.
A kako ce kapitalizam da funkcionise, ukoliko jednog dana 60 posto poslova budu obavljale masine?

He, he, he... Vrlo inteligentno, nema sta! A od cega sam ziveo, od vazduha. Pa vec sam rekao, od 14-te godine zaradjujem, da budem precizan, prve pare sam u zivotu zaradio sa 14 godina a sa 17 vec bio apsolutno finansijski nezavistan od roditelja. Toliko o ne razmisljanju od cega da zivim. U stvari i nisam razmisljao, radio sam i zaradjivao i nema sta tu da se razmislja, tako da -u pravu si u jedni ruku, u drugu, sta ti se stavi! :) Izvinjavam se na bezobrazluku! :)

Kapitalizam ce da funkcionise onako kako ce da funkcionise tog dana kad bude 60% poslova u "rukama" masina. Ni po babu ni po stricevima nego kako se bude moralo. Inace, koliko je sada zastupljenost masina? Znas li to?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:31 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Problem je sto se posle skolovanja nije vracalo na selo nego ostajalo u gradu pa se tako "ubijalo dve muve jednim skolovanjem", u negativnom smislu! Prva muva - selo ostaje bez stanovnika koji se ne vraca! Druga muva - gomilanje akademskih gradjana po jedinici zivotne povrsine van svake realne mogucnosti za to!

Pa nista, sledeci put cemo da stavljamo trake oko ruke, po mogucnosti i kakvu naelektrisanu ogradu oko sela i mirna Backa. Seljaci ce biti na selu i nece se moci skolovati. Ljepota.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:34 - pre 146 meseci
Citat:
jericho1405: Pa nista, sledeci put cemo da stavljamo trake oko ruke, po mogucnosti i kakvu naelektrisanu ogradu oko sela i mirna Backa. Seljaci ce biti na selu i nece se moci skolovati. Ljepota.

Ja se trudim da ti objasnim ono sto pitas a ti se sprdas! Ok, moze i tako, bar znam u kom si fazonu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:37 - pre 146 meseci
Citat:
Sceka: Ja se trudim da ti objasnim ono sto pitas a ti se sprdas!

Nisam te ja nista pitao, vec si ti pokusao da obesmislis ideju besplatnog skolstva tako sto si u cijelu pricu uveo problem praznih sela. Sad ko se tu zahebaje, ne znam.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko19.04.2012. u 14:39 - pre 146 meseci
Pa dobro. Ali imamo ovde neke ljude koji su se igrali na racunarima kada su bili mali, zezali se oko programiranja i normalno da su posle uspeli da unovce to znanje. A to znaci da se nisu ucili i mucili da bi jednog dana imali od cega da zive, vec su se igrali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210109 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.