Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 157323 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 20:12 - pre 148 meseci
Hehe

http://www.stardock.com/products/start8/


Inace izgleda da ce bukvalno i Server familija OSeve biti Metro based. Uzas. Ne mogu da verujem da ce da zase*u i serer da bi uvaljivali windows phone. Ja stvarno ne razumem tu logiku, hoce sysadmin da kupi winphone kad mu noiv windows8 zagorca zivot u odrzavanju servera?

Izgleda je 2008r2+w7 FTW za mene isto.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 20:35 - pre 148 meseci
Cini mi se da im je glavna greska sto hoce da predstave W8 kao novu verziju Windows-a uopste. IMHO, bolje bi bilo da je nazvan Windows 7 Tablet edition (postoji takav XP na primer) ili da su omogucili da se na jednostavan nacin bira stari ili novi interfejs.
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 20:44 - pre 148 meseci
Ugledali se na new browser version 'logiku'.
about:networking
 
0

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 21:05 - pre 148 meseci
Citat:
Shadowed: Cini mi se da im je glavna greska sto hoce da predstave W8 kao novu verziju Windows-a uopste. IMHO, bolje bi bilo da je nazvan Windows 7 Tablet edition (postoji takav XP na primer) ili da su omogucili da se na jednostavan nacin bira stari ili novi interfejs.

Ovo je moje lično mišljenje znaju oni da jedan os za tablete i deskop/laptop neće ići a glupo im je da izbace goli os bez aplikacija pa prave ovog monstruma zvanog win 8 gde naivni deskop/laptop korisnici treba da im pomognu oko pravljenja apps za tablet jer oni NEMAJU udela u tržištu tableta i treba da ponude nešto što bilo masovno korišćeno u startu i da 10% korisnika predje na win 8 oni imaju dobar start.U win 9 će izdati dve edicije ako nije to jedino još da su sasvim poludeli i da microsoft vode ludaci..
Ili su neverovatno bezobrazni ili su poludeli vreme će pokazati..
 
0

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 23:17 - pre 148 meseci
Da podijelim ja moje iskustvo... Instalirao sam osmicu consumer preview na moj HP mini netbook. Jako sam ugodno iznenađen. Prije toga sam imao Windows 7 starter koji je došao s njime i to je tako loše radilo da mi se povraća na samu pomisao. Ja i kolega smo ga cijeli dan sređivali sa raznim nadogradnjama i hackovima za ubrzanje. Unatoč tome što nije imao ni Areo ni ništa fensi-šmensi, radio je sporo.

Kad sam stavio osmicu sam se preporodio. Jednostavno je nevjerojatno kako na nečem sporom kao što je netbook radi tako brzo i stabilno. Naravno, imam upaljen i Areo i sve fensi-šmensi dodatke i svejedno je brz i sa upaljenim browserom vuće manje od 5% procesora.

Drugo što me fascinira je podizanje sustava. Upali se brže no što sedmica izađe iz stand by-a. Ponekad u manje od 5 sekundi. A treće je wi-fi. Nemogu vjerovati kako brzo pronalazi mreže i spaja se. Na našem faksu smo prije morali sto opcija namještat i razne certifikate instalirat da bi radilo, na osmici proradi iz prve.

I trajanje baterije je dobro, isto kao na sedmici, možda čak i bolje.

Naravno, iz aviona se vidi zašto je ova verzija besplatna; ima puno bugova pa tako često dobijem BSOD sa :( smajlićima i restarta se sam od sebe. Ponekad nakon buđenja iz stand by-a gubi vezu s hardverom pa provali da nemam zvučnu ili wi-fi karticu i moram restartat da bi mi zvuk/internet proradili. I nemogu zbog premale rezolucije koristiti metro aplikacije. A izgledaju mi ful dobro i sviđa i se novi start.

Sve u svemu, ako poprave sve te bugove do finalne verzije, ovaj OS će stvarno biti vrhunski i po meni veliki napredak. Odlično je optimiziran.

I vidim da su napokon počeli u sam OS ubacivat aplikacije za čitanje PDF-a, za otvaranje i montiranje ISO fajlova i slično. Bilo je i vrijeme jer je krajnje sramotno da u današnje doba još uvijek uz OS moraš instalirati još hrpu drugih aplikacija i drivera da bi mogao računalo koristiti za osnovne stvari. Za te stvari sam bio na strani Linuxa i pljuvao Microsoft, jer Ubuntu kad sam instalirao, sve mi je po defaultu radilo jer ima u sebi ugrađene čitaće, playere i drivere za sve živo, vidim da se i Microsoft napokon odlučio aktivirati u vezi toga. Bilo bi lijepo od njih da Office dolazi zajedno sa OS-om a ne da još i to moramo kupovati. Ipak je to neizbježni alat bez kojega se nemože (osim Open Office alternative).

Toliko od mene...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 23:29 - pre 148 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: Da podijelim ja moje iskustvo... Instalirao sam osmicu consumer preview na moj HP mini netbook. Jako sam ugodno iznenađen. Prije toga sam imao Windows 7 starter koji je došao s njime i to je tako loše radilo da mi se povraća na samu pomisao.
...
...
...


Sledeći put kad vidiš novi Windows, Windows 9 npr, ako opet izbace nekoliko edition-a, ne zaboravi, ključne reči su ili Ultimate ili Enterprise.
about:networking
 
0

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.03.2012. u 23:56 - pre 148 meseci
Starter je došao s njime, a ultimate vjerujem da bi još lošije radio. Ponavljam, riječ je o netbooku. Nisam probao pa nemogu tvrditi, al ne vjerujem da je ovoliko bio optimiziran (zato i postoji starter, da se može stavit na slabija računala).

Imam 7 Professional (a prije sam imao i Ultimate) na Toshibinom laptopu (AMD Turion 2 x 2.2 GHz, 4 GB DDR2, 320 GB HDD, 512 MB ATI MR HD3650) i ne radi ovako dobro, pogotovo što se tiće paljenja i wirelessa.

Recite vi što hoćete, ja u osmici vidim veliki napredak što se performansa i optimizacije tiće, naspram sedmice. Još da poprave sve ove silne bugove do finalne verzije i ide na sve laptope i računala :)
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 00:07 - pre 148 meseci
Ja imam sličan utisak, instalirao sam osmicu na krš na kome sam jednom probao sedmicu i odustao pošto je bilo previše kilavo. Sada sam probao, sempron sa 1GB rama i prastarim hardom 80GB ... rekao bih da radi pristojno mada slabo koristim jer je nešto unutra bučno pa prvo moram da rešim tu buku. U svakom slučaju kad god probam, ne primećujem nešto bitno spor rad.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 07:34 - pre 148 meseci
Ja se apsolutno isto slzem sa time, nakon sto mi je crysis stucao na istom hardveru je commander keen poleteo (cak i izometrijska verzija).

Probajte Win3.11, on ima da leti.

Wtf? Kakvo je to rezonovanje sada, windows 8 je bolji zato sto njegove ruzne kockice nisu hardverski zahtevne i moze da ih potera skrndelj on netboka kome je starter 7 pojam ? Kakve to veze ima sa desktopom?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 08:21 - pre 148 meseci
Mozemo mi ovde da se bunimo koliko god, ko god se profesionalno bavi racunarima u bilo kom smislu, morace da predje na Win 8 i sve njegove naslednike, jer u protivnom pojesce ih mrak. A kada se jednom predje u sve to, pretpostavljam da ce posle mesec dana rada u njemu sve biti nekako normalno. Kada se samo setim kad sam sa "obicnog" Office paketa presao na novi sa ribonom (mislim da je to pocelo sa 2007-icom), psovao sam sve od reda, jbt najobicniju stavku ne mozes da nadjes, koja se budala setila da izbaci lep i pregledan menu sa mnostvom opcija... Sada, iste reci mi izlaze iz usta kada trebam da pronadjem neku od opcija iz menija tih starijih verzija. Ribon mi je potpuno prirodan, sve je na dohvat ruke itd. Iako mi se ovo trenutno nista ne svidja, mogu vec sada da se kladim da ce mi se svidjati za koju godinu, posto obicno kaskam u novim OS-ovima za ljudima koji se time profesionalno bave i fanovima koji pate za top software-om.
 
+2

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 08:45 - pre 148 meseci
Nije meni problem što su uklonili start meni nije problem ni što ružno izgleda na velikim ekranima već što mi za isti posao treba više vremena .Ja sam neverovatno fleksibilan za pola sata bez njihovih upustva sam provalio sve ..
Za ozbiljan rad ovo rešenje je lošije ...
Dva okruženja koja niti su nezavisna niti dobro integresana smetaju jedan drugom ..
Ako su navalili da imaju jedan sistem za sve po svaku cenu trebali su to bolje integrisati a ne da imaju dva nezavisna IE explorera samo taj primer koliko je ovo pravljeno na brzinu ..
Optimizovali su izgled za male ekrane nisu mislili o velikim pa vec 15 in c izgleda užasno a sa 22 inc je katastrofa ..
Win 8 je eksperiment kao i vista preskačem ga možda ga stavim na notebook ali nisam uveren ni da će raditi dobro na tablet jer tu je aero okruženje koje sad treba da izbegavaju tablet korisnici i nedaj bože da udju u njega slučajno pitanje kad bi izašli jer su za laike promenili sve ..
Ovo okruženje je dizajnirao idijot a okruženje će morati srediti hteli ili ne u win 9 .
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 09:17 - pre 148 meseci
Citat:
mmix: Probajte Win3.11, on ima da leti.

Wtf? Kakvo je to rezonovanje sada, windows 8 je bolji zato sto njegove ruzne kockice nisu hardverski zahtevne i moze da ih potera skrndelj on netboka kome je starter 7 pojam ? Kakve to veze ima sa desktopom?
Malo si ga preterao, nisam ja napisao da sam na krš instalirao koješta pa proveravao kako mi u command promptu izlistava direktorijume. Odmah u startu sam sklonio start (ala sam sklopio izraz) i prebacio na klasičan desktop, instalirao programe koje inače koristim, podesio sve od hardvera ... praktično osim nedostatka start dugmeta je sve isto kao na sedmici. Nisam merio prebacivanje na ružne kockice nego korišćenje na isti način kao što koristim godinama. Ako su ružne kockice doprinele da sve ostalo radi brže ... onda je to super.

E da, meni oni šortkatovi ne znače ništa jer nemam win taster na tastaturi. ;) Sve pokrećem sa desktopa, ili sam ređao ikone po ekranu ili sam napunio quick launch i sve mi je na klik. Ništa ružne kockice.
 
0

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 13:16 - pre 148 meseci
Kakvo prilagođavanje za male ekrane, o ćemu pričate? Ja na netbooku nemogu uopće koristiti radi rezolucije metro appove. Baš suprotno, u ovom slučaju su mali ekrani zapostavljeni. To me jako razljutilo i ako to ne poprave do finalne verzije ima da ih popljuvam ko ništa i sva njihova priča o optimizaciji za netbooke i tablete pada u vodu. Kako izgleda na velikima neću komentirati jer mi je najveći ekran 15.4.

Oni koji su protiv mjenjanja dizajna zbog navike, kod mene je baš obrnuto. Ja čim izađe neki novi OS odmah tjeram na njega, a jedan od glavnih razloga je to što mi stari dojadi. Pa živimo da svaki dan nešto novo otkrivamo. Kad sam sa 98 prešao na XP, XP mi je bio state of the art a sada mi je ružan i kad radim na nečijem laptopu koji još uvijek ima XP, jednostavno se ne osječam ugodno. Sedmica je puno ljepša i ima brdo novih korisnih opcija. Žao mi je da osmicu nisu više redizajnirali, male su promjene al svejedno na bolje. Sviđa mi se što su oble rubove zamjenili kockastima, u windows exploreru su gore dodali onaj prošireni tab (kao kod office-a) i fora mi je ovo sa strane za opcije, pa npr. kad se pojačava volume što prikazuje na ekranu i ostalo. Sviđa mi se jako onaj dizajn u linku koji je netko dao na početku teme, gdje je onaj tip dizajnirao kako bi on volio da izgleda.

Meni isto malo nedostaje start button no naviknuo sam se brzo na shortcute na tipkovnici, pošto sam i sa svim drugim (od kopiranja, pejstanja, mjenjanja prozora i ostalog) prešao na tipkovnicu. Praktičnije mi je nego stalno pomicat ruku sa tipkovnice na miša.

A onaj koji je gore izvalio da laptopi nisu mjera za kvalitetu sustava, daj molim te razmisli što govoriš. Laptopi i netbookovi se sve više koriste, a desktopa sve manje i manje viđam. Ja već godinama i godinama koristim samo laptope (naravno mislim za osnovne potrebe, ne na one koji se profesionalno bave 3D modeliranjem ili nečime i traže velike ekrane i jak hardware). Ma uzalud sustav koji radi ko puška na desktop računalu ako nije optimiziran za netbook i laptop, to se nemože nazvat dobrim sustavom niti iole ozbiljnom firmom. Ja ne znam što bi bez svog netbooka, uvijek je samnom kad god napuštam stan, baterija drži 8 sati i sve imam na njemu. Odavno nisam vidio korisnije stvarčice. Zapravo, ja sam prvo bio za tablet no ovo mi je puno bolje, tim više što ima odličnu tipkovnicu i mogu pisat brzo koliko i na običnom desktop računalu ili većem laptopu. Samo mi je jako žao što nema touch screen, koji bi sa osmicom došao kao šlag na tortu.

Sve u svemu, osmica mi je po svemu brža. Sada kad na velikom laptopu palim sedmicu ultimate, toliko me nervira ono čekanje jer mi je trebala minuta da se naviknem na paljenje unutar 5 sec do desktopa pa ga više niti ne gasim već puštam u stand by-u cijelo vrijeme. A razlika u wi-fi je nebo i zemlja. Osmica se spaja n puta brže, bolji je signal, stabilnija veza i sve.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
0

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 13:29 - pre 148 meseci
Nedaj bože da vidiš osmicu na velikom ekranu ..
Izvini i laptop se može prikačiti na velik ekran i bitno je kao izgleda a tu si gejmeri i oni koji koriste win kao mediski centar itd..
Samom sistemu nemam puno da zamerim ima dosta bogova ali očekivanih za nov sistem ..
Ja ću i ovako namestiti kako ja hoću a kritikovao sam dizajn nije praktičan ..izgleda nedovršeno ..sklopljeno na brzinu
Možda poprave do finala ali najkasnije u win 9 će morati ..
Ne radi mi nijedan štampač na win 8 čak ni osnovne funkcije ne mogu da instaliram drajvere nikako ni compatibility mode itd ..nema šanse da ga koristim kao glavni sistem sada..
Ako ih nešto upropasti to će biti metro koji je vrlo nesrecno dizajniran bar trenutno
 
0

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 13:33 - pre 148 meseci
Baš budem probao spojit na 82 cm TV putem HDMI da vidim kako to izgleda, mislio sam da još lijepše izgleda na velikim ekranima...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 16:29 - pre 148 meseci
Windows 7, prvi relativno krsten Windows do sada, bar sto se mene tice, mislim da Desktop upotrebu.

Kakav je to novi fajl sistem na toj osmici? Ima li nekih detalja, jel to nesto sto ce da "objasni" NTFS-u? :)

/edit:

Aha, evo ga...

http://news.cnet.com/8301-1080...ile-system-but-only-on-server/

Znaci samo za server, u sustini neki dobudzeni NTFS, bas me zanima kako ce se nositi sto se performansi tice sa *konkurentskim fajl sistemima na serverima :)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 16:47 - pre 148 meseci
Ne vidim bas kako ce MS da natera bilo koga da predje na Win8, mene sasvim sigurno ne moze da natera jer cak ni Windows 7 nije do-or-die ni za jednog od mojih klijenata i nkko od njih ne gleda blagonaklono na disruptive promene u njihovom glavnom IT line-u. Bice Vista all over again.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 16:58 - pre 148 meseci
Mozda ce biti nekih superkul Metro gedzeta koji ce da prevagnu u odluci :)
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 19:16 - pre 148 meseci
Neko je pominjao ranije kojekakve "circles" ili kružiće, kružni dizajn.. sve na osnovu krugova... vezano za novi Win, onda kada se sedmica pojavila.. Sad čitam, pominju se neke ružne kocke.. u međuvremenu je G+ zauzeo e-patent na krugove i tu zbuvao kontakte iz naloga.. ok.. Pomenuo sam g+ usput.. da li se neko seća tih krugova i Windowsa ili sam ja to nešto.... 'premostio' negde u personalnoj, biološkoj memoriji... ?
about:networking
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 20:57 - pre 148 meseci
Ja kod kuce kompjuter koristim kao vecina, moram reci velika vecina, korisnika kompjutera. Internet, Office, Photoshop, Nero, filmovi, igrice i to je to otprilike. Za surf i forume i sve u tom fazonu koristim IE i to ovaj "obican" mada mi nije stran ni taj novi, nekako ima smeka. Radi mi sve dovoljno brzo da se ne opterecujem apsolutno nicim niti ulazim u detalje "ogoljavanja explorera da bi video sta je ispod"! Za Mail koristim The Bat od kada se pojavio, a i sada, tako da nemam pojma kako radi program za Mail u okviru osmice niti me interesuje. Office 2010 mi radi odlicno od kad se pojavio, i na osmici radi savrseno uobicajeno. Od igara sam instalirao Mass Effect 3, instalacija je protekla bez ikakvih problema i dosta brzo obzirom na velicinu, igra radi savrseno. Za filmove koristim KM plejer od kad se pojavio na trzistu a na osmici jedino sto po nekada kad pauziram pa odem na par minuta ne startuje zvuk u isto vreme sa slikom kad pritisnem plej posle pauze. Nije uvek ali par puta se desilo. Inace ni filmove ni serije vise skoro da ne gledam na kompjuteru, USB hard pa u dnevnu sobu na TV. Jedino na kompjuteru gledam po neki koncert ili film koji je 5.1 samo zato sto to imam u radnoj sobi dok u dnevnoj nikako da odlucim koji zvucni sistem da kupim. Photoshop radi standardno dobro, za sve sto ne mogu na ACDSee-u da uradim. Nero je instaliran iz navike iako se ne secam kad sam nesto rezao obzirom da imam nekoliko USB hardova i nekoliko fleseva. Da... Imam i TV tuner karticu pa koristim Windows Media Center koji radi posao savrseno, i to je to.

Znaci, sasvim obicno koriscenje kompjutera kao i bar 80% imaoca istog kod kuce. W8 je za takvo koriscenje apsolutno zadovoljavajuci OS, narocito sto je adaptivan vise nego bilo koji do sada. Vec sam pisao, mene je kupio od prvog momenta kad sam ukapirao da imam Taskbar na oba monitora! Vrlo korisno kad se otvori mnogo necega u isto vreme. Moze i bez toga ali je ovako bas mnogo prakticno.

Ne razumem ljude koji nadjose toliko mana. Meni je najveca mana sto se jos vise ne razlikuje od sedmice, iako nagovestavaju da ce u finalnoj verziji biti dosta razlika kako vizuelno tako i po svim drugim pitanjima. Te mane koje sam do sada procitao da se navode mislim da su totalno nebitne u svakodnevnom radu, narocito sto nista od novotarija ne mora da se koristi. Zar je samo postojanje necega dovoljno da se pljuje iako ne mora da se koristi?! Onaj ko nece, moze da setuje da ima isto okruzenja kao da je na W7 iako ne vidim ni jedan razlog da se ne koriste novotarije. To je kao kad je izasao Win95 pa su svi drvlje i kamenje osuli narocito na izgled. Tada je najvise bilo povika da "nikada nece koristiti taj fensi izgled koji inace nicemu ne skuzi", a taj fensi izgled je bio "mala deca" za W7 koji sada okivaju u zvezde! :) Pa i to Start dugme. Ja sam imao oduvek neke svoje varijante kako da pozivam koji progra, jako retko sam i koristio Start dugme uopste na bilo kom Windows-u, a vecina naroda to radi tako sto izvuce sotrkatove na desktop i to najveci broj imaoca kompjutera. Tako da ne vidim zasto se dize tolika prasina oko toga?! I video sam kako izgleda na 32", uopste nije lose, cak naprotiv. Ali, glupo je reci da je W8 ruzan, to je kao kad se kaze za novi Mercedes "ruzan je, nikada ga ne bih kupio", medjutim... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 157323 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.