Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Link sa ubiquiti opremom

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Link sa ubiquiti opremom

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tandrkalo1
Milan Ergelasev
Novi Sad

Član broj: 269296
Poruke: 268
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Link sa ubiquiti opremom17.04.2012. u 14:01 - pre 146 meseci
Na jednom nazovimo linku koristim uredjaj Ubiquiti 5 Loco Station sa obe strane. Na sebi ima integrisanu antenu i snage 22 Dbm. Link je dugacak oko 3 km, izmedju centrale firme i radne jedinice, sluzi za prebacivanje video nadzora i transport interneta iz firme u radnu jedinicu.
Signal je po normalnom vremenu -70 dbm izmedju nema nikakvih prepreka, cak ni kuca i drveca...
Sve ok radi b ez problema, dok ne pocne kisica. kada pocne kisica onda signal pada na -90 cesto puca. Ako duva vetar sa kisom onda nema problema.
Pa mi je palo napamet ako duva vetar da on oduva vodu sa antene, ali mi nije jasno d ali je moguce da nekoliko mm vode na anteni potpuno unisti link dok se antene ne osuse za par sati. Jedino mi pada na pamet da mu smeta vodeni zid i nsita drugo...
Da li je neko imao ovakvih problema? znam da signal -70 nije bog zna kakav, ali je zadovoljavao potrebe koje treba...
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Link sa ubiquiti opremom23.04.2012. u 22:17 - pre 146 meseci
Dragan dobricic je testirao kako se koja antena ponasa u takvim situacijama.A jesi li pokusao sa drugom polarizacijom ako je to uopste moguce?
 
Odgovor na temu

tandrkalo1
Milan Ergelasev
Novi Sad

Član broj: 269296
Poruke: 268
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Link sa ubiquiti opremom24.04.2012. u 11:25 - pre 146 meseci
Nasao sam problem, ovo je nesto kao panel antena sto je integrisano u njemu...
stampana ploca 8x8 cm i to je antena...
Greska je bila u tome da je jedan nanostation imao fabricku gresku, jako malu rupu na koju je ulazila vodai kada udje onda napravi problem...
Kada sam je zatvorio link vise ne zeza...
A da na ovim nanostationima nije potrebno mehanicki menajti polarizaciju, negos amo iz softvera... jer je ploca stampana dvostrano, sa svake strane druga polarizacija, pa samo menja izlaze na uredjaju za polarizacije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Link sa ubiquiti opremom

[ Pregleda: 1962 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.