Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje novog interfona na staru instalaciju

elitemadzone.org :: TechZone :: Povezivanje novog interfona na staru instalaciju

[ Pregleda: 4804 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladeta
Vladeta Marinkovic
Beograd

Član broj: 30168
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Povezivanje novog interfona na staru instalaciju27.04.2012. u 11:13 - pre 146 meseci
Pozdrav svima.

Pokušavam da u stanu (u zgradi) povežem novu interfonsku unutrašnju jedinicu na postojeću instalaciju. Unutrašnja jedinica je tipa "Classic", uvoznik je Teh-Tel. Problem je što je postojeća instalacija dvožilna, a unutrašnja jedinica ima 6 kontakta: 6, 1, 2, CA, 10, 9.

Znam da boje ovde ne pomažu, ali - radi orijentacije, iz postojeće instalacije u stan dolaze crna i bela žica. Belu sam povezao na ulaz 1 (slušalica) a crnu na ulaz 2 (mikrofon), a kontakte 2 i 9 sam kratko spojio. Ovime sam dobio funkciju da sagovornika na ulazu čujem i da on mene čuje kao i da mogu da mu otvorim vrata pritiskom na dugme.

Ono što mi fali je funkcija da posetilac pritiskom na dugme na ulazu može meni da pozvoni. Znam da tome služi kontakt CA, ali nemam pojma kako da njega povežem.

Ima li neko ideju oko ovoga?

 
Odgovor na temu

Vladeta
Vladeta Marinkovic
Beograd

Član broj: 30168
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povezivanje novog interfona na staru instalaciju04.05.2012. u 08:35 - pre 145 meseci
Auh, iskreno nadao sam se bar nekom odgovoru...

'Ajd bar onda da update-ujem status mog interfona, mozda nekom bude korisno. Proverio sam na sajtu Teh-Tela, i video u dokumentaciji za povezivanje interfona, da pomenuta slusalica ne spada u kompatibilne sa dvozicnom instalacijom. Da stvar bude gora, u vecini radnji, koje drze interfonske slusalice, u ponudi imate uglavnom jedinice tipa Clasic ili Spark. Ni jedna ni druga formalno ne mogu na dvozilni razvod. Slusalica koja mi, po svoj prilici treba, treba je "S2".

Ipak, ako neko zna kako da 'neformalno' povezem ovu moju slusalicu, neka javi. Dakle, fali mi samo funkcija zvona...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Povezivanje novog interfona na staru instalaciju

[ Pregleda: 4804 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.