Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Datagridview update problem

[es] :: .NET :: Datagridview update problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4098 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Datagridview update problem20.12.2012. u 03:39 - pre 138 meseci
Kako da promene nastale u datagridview-u updejtujem u bazi?
korisnik hoce nesto da edituje direktno u datagridview i kada klikne na dugme save te promene odlaze u bazu.

Ne mogu da uradim UPDATE preko SQL query jer ne znam koje ce kolone korisnik da edituje, a pretpostavljam da moze drugacije da se odradi.

Ako bi mogao neko da napise najprostiji kompletan primer, mnogo bi mi znacilo posto mi ni jedan od primera sa neta nije pomogao.

PS.
Znam da ima slicnih tema na forumu (i na netu uopste) ali nista od toga nije radilo.
 
Odgovor na temu

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 07:21 - pre 138 meseci
Nije me mrzelo da isklikcem wizard. Ono sto sam dodao je
Code:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
  customersTableAdapter.Update(northwindDataSet);
}
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
212.25.57.*



+18 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 07:23 - pre 138 meseci
Probaj da za datagridview staviš Full row select, i onda u Click eventu datagrid-a pamtiš index selektovane vrste.
Recimo.
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 12:39 - pre 138 meseci
Citat:
ravni:
Nije me mrzelo da isklikcem wizard. Ono sto sam dodao je
Code:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
  customersTableAdapter.Update(northwindDataSet);
}


Hvala na trudu. Voleo bih da je tako jednostavno.
Znam da bi ovo trebalo da radi (cak sam i napravio novi test program i novu bazu da proverim) ali ja nisam povezivao bazu preko wizarda vec rucno posto mi je wizard stalno izbacivao neku gresku(file in use) za tu bazu koja meni treba.
Meni bas treba rucna konekcija posto tabele u bazi ne postoje , nego ih korisnik pravi i ubacuje podatke u njih.(to sam sredio preko SQL-a i sve lepo radi)
Mozda onaj problem koji javlja wizard ima neke veze sa tim, ali kazem rucna konekcija radi (sam pravi tabelu sa zeljenim imenom, dodaje kolone, upisuje podatke u tabelu).
Jedino sto ne znam kako da rucno podesim da update i delete radi direktno sa datagridview-a.
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 12:40 - pre 138 meseci
Citat:
mish_ns:
Probaj da za datagridview staviš Full row select, i onda u Click eventu datagrid-a pamtiš index selektovane vrste.
Recimo.


Nisam siguran da znam kako to da uradim, ali ako stavim na full row select kako ce onda korisnik da edituje konkretnu celiju koju zeli da edituje?
 
Odgovor na temu

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 13:19 - pre 138 meseci
Citat:
Sc8eR:...posto tabele u bazi ne postoje , nego ih korisnik pravi i ubacuje podatke u njih.(to sam sredio preko SQL-a i sve lepo radi)
Onda je mozda alat pogresan... Mozda bi im vise odgovarao Access?
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 13:45 - pre 138 meseci
Mislio sam korisnik uopsteno :). Korisnik sam trenutno ja, a ovo radim vise iz treninga, mada imam ideju ko bi i kako mogao da iskoristi aplikaciju kada bude zavrsena.
Nije mi palo na pamet da koristim Access. A mislim da sigurno postoji nacin da se ovo odradi i u SQL-u. Ne vidim razliku u tome koju u cemu cu bazu da pravim.
Poenta aplikacije je unosenje podataka u bazu. To sam sve lepo odradio koristeci SQL upite i to sve radi.
Ali ono sto mi ne radi je izmena podataka direktno iz datagridview-a.
Ne mogu da koristim TableAdapter jer ne znam ime TableAdaptera pre nego sto korisnik podesi podatke za unos. (mozda moze nekako drugacije?)
Jedino sto meni pada na pamet je da bindujem kolone i textbox-ove iz kojih unosim podatke pa da izmene vrsim u textbox-ovima, ali to nije ono sto hocu.
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 14:02 - pre 138 meseci
Zasto ne bi koristio DataGridView.CellValueChanged event?
Kada se promeni vrednost Cell-a, preko DataGridViewCellEventArgs mozes naci koji je red u pitanju, iz reda izvuces ID i odradis Update za taj ID.

Ovo pisem napamet bez prethodnog testiranja.
 
Odgovor na temu

Cortex85

Član broj: 301364
Poruke: 38
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 14:16 - pre 138 meseci
Probaj da podatke iz DataSeta bindujes na DataGridView pomocu BindingSourcea, olaksaces si zivot.
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 20:00 - pre 138 meseci
Citat:
plague:
Zasto ne bi koristio DataGridView.CellValueChanged event?
Kada se promeni vrednost Cell-a, preko DataGridViewCellEventArgs mozes naci koji je red u pitanju, iz reda izvuces ID i odradis Update za taj ID.

Ovo pisem napamet bez prethodnog testiranja.


Nije problem dogadjaj na koji ce se aktivirati komande. To moze da ide i preko dugmeta save.
Jel ja onda treba da proveravam svaku celiju posebno? Hmm... probacu mada mi deluje previse komplikovano. Ja sam bio ubedjen da postoji neki krajnje jednostavan (glup) nacin. Mada to je verovatno onda ono sa tableadapterom.
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem20.12.2012. u 20:02 - pre 138 meseci
Citat:
Cortex85:
Probaj da podatke iz DataSeta bindujes na DataGridView pomocu BindingSourcea, olaksaces si zivot.


Mislis uz pomoc wizarda ili rucno? Wizard ne mogu da koristim, pisao sam zbog cega.
A za rucno nisam siguran kako da uradim i kako ce mi to pomoci, ako mozes malo bolje da objasnis, ili neki primer ako imas- jos bolje.
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 06:41 - pre 138 meseci
U pravu si za fullrowselect. Dosta je teško. Ja sam radio što na click event odredim vrstu dgv-a, i kopiram 1 polje koje mi je ključ. Ali sam koristio textBox za izmenu podataka, a tebi treba direktno iz dgv-a.
Kolege su ti dale neke dobre ideje pa probaj tako.

Imaš neke primere ovde:
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en/csharplanguage/thread/8db841fc-ffa7-4519-b6f5-d054c7190948

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqldataaccess/thread/060f7ef5-eacb-4be5-b2cd-2d3c3ae05bec/

http://support.microsoft.com/kb/308055
 
Odgovor na temu

Cortex85

Član broj: 301364
Poruke: 38
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 07:25 - pre 138 meseci
Primer:
Code:

/********************************************
                  NAPAMET KUCAN KOD
*********************************************/
BindingSource bs = new BindingSource();
DataTable dt  = new DataTable(); 
TableAdapter ta = new TableAdapter();
bs.DataSource = dt;
dgv.DataSource = bs;

private void btnSaveClick(object sender, EvengArgs e)
{
         bs.EndEdit();
         ta.Update(dt); 
}


Nemoj da zaboravis da u metodi u kojoj radis update vrednosti u bazu pozoves EndEdit() BindingSourca.
Ovo je kucano na brzinu samo kao primer kako da ih povezes kroz kod, kada budem imao VS u blizini ako i dalje budes imao problema okacicu ti primer.
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 10:21 - pre 138 meseci
Citat:
mish_ns:
U pravu si za fullrowselect. Dosta je teško. Ja sam radio što na click event odredim vrstu dgv-a, i kopiram 1 polje koje mi je ključ. Ali sam koristio textBox za izmenu podataka, a tebi treba direktno iz dgv-a.
Kolege su ti dale neke dobre ideje pa probaj tako.

Imaš neke primere ovde:
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en/csharplanguage/thread/8db841fc-ffa7-4519-b6f5-d054c7190948

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqldataaccess/thread/060f7ef5-eacb-4be5-b2cd-2d3c3ae05bec/

http://support.microsoft.com/kb/308055


Hvala na linkovima.
Na neke od njih sam vec naisao guglajuci (stigao sam do 4 strane na guglu trazeci :D) a ostale cu pogledati cim budem seo za svoj racunar.
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 10:31 - pre 138 meseci
Citat:
Cortex85:
Primer:
Code:

/********************************************
                  NAPAMET KUCAN KOD
*********************************************/
BindingSource bs = new BindingSource();
DataTable dt  = new DataTable(); 
TableAdapter ta = new TableAdapter();
bs.DataSource = dt;
dgv.DataSource = bs;

private void btnSaveClick(object sender, EvengArgs e)
{
         bs.EndEdit();
         ta.Update(dt); 
}


Nemoj da zaboravis da u metodi u kojoj radis update vrednosti u bazu pozoves EndEdit() BindingSourca.
Ovo je kucano na brzinu samo kao primer kako da ih povezes kroz kod, kada budem imao VS u blizini ako i dalje budes imao problema okacicu ti primer.


Za EndEdit nisam znao, probacu da iskoristim.
Ali ovo za table adapter ne mogu da iskoristim jer ne mogu da instanciram tableAdapter. Ne postoji klasa TableAdapter. Jel treba da dodam u using jos nesto osim SqlClient?
A ako je dodam preko wizarda, doda tableAdapter za jednu tabelu, a meni treba za vise i ne znam unapred koja je tabela.
 
Odgovor na temu

ravni

Član broj: 8894
Poruke: 373



+15 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 11:53 - pre 138 meseci
Citat:
Sc8eR: ...i ne znam unapred koja je tabela.
Nije mi jasno ovo. Kazes da ne znas koja je tabela, a kako onda ucitavas podatke u grid? Daj malo konteksta da znamo kako radis sada.
 
Odgovor na temu

Cortex85

Član broj: 301364
Poruke: 38
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 12:07 - pre 138 meseci
Moja greska nisam citao celu temu nego samo delove, pa sam na osnovu toga dao predlog.


Ti se ovde suocavas sa jednim drugim problemom a to je generisanje CRUD upita jer ti ne znas unapred strukturu podataka tabele. Aplikacija na kojoj radis je neka vrsta DB management alata?
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 12:46 - pre 138 meseci
Citat:
ravni:
Citat:
Sc8eR: ...i ne znam unapred koja je tabela.
Nije mi jasno ovo. Kazes da ne znas koja je tabela, a kako onda ucitavas podatke u grid? Daj malo konteksta da znamo kako radis sada.


Po pokretanju aplikacije ucitava se tabela u zavisnosti od trenutnog meseca.
A preko combobox-a korisnik menja tabelu (mesec) za koji zeli da vidi podatke.
A koliko sam ja video da bi mogao da koristis TableAdapter, moras preko wizarda da odredis za koju tabelu hoces tableAdapter koji onda dobija ime ImeTabeleTableAdapter1, a meni bi onda trebao table adapter za svaki mesec do sad i svaki mesec u buduce posto aplikacija automatski kreira novu tabelu kad dodje naredni mesec.
Nadam se da ovo ima bar nekog smisla :D
 
Odgovor na temu

Sc8eR
nemam
nemam

Član broj: 310024
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 12:53 - pre 138 meseci
Citat:
Cortex85:
Moja greska nisam citao celu temu nego samo delove, pa sam na osnovu toga dao predlog.


Ti se ovde suocavas sa jednim drugim problemom a to je generisanje CRUD upita jer ti ne znas unapred strukturu podataka tabele. Aplikacija na kojoj radis je neka vrsta DB management alata?


Da, tako nesto. To je u sustini evidencija. Aplikacija automatski kreira tabele sa imenom tekuceg meseca.
Sve funkcionise ok samo sto ne mogu da menjam podatke u datagrid-u.
ImeTabeleTableAdapter1.Update(dataset) radi ono sto hocu ali samo kad imam jednu tabelu i kad dodam tu tabelu u tableadapter preko wizarda (napravio sam novu aplikaciju i probao za jednu tabelu).
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+373 Profil

icon Re: Datagridview update problem21.12.2012. u 13:06 - pre 138 meseci
Zasto bi kreirao tabelu sa imenom tekuceg meseca? Da li svaka od tabela koja se zove po mesecu zapravo pamti iste podatke (ima iste kolone)?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Datagridview update problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4098 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.