Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BMW 728i steptronic 2000.god

elitemadzone.org :: AutoZone :: BMW 728i steptronic 2000.god

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6990 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god11.01.2013. u 16:58 - pre 138 meseci
Pa nema sta posebno da se diskutuje oko cene guma, sve je lako proveriti preko interneta. Ne bih da iko shvati kao reklamu, ali cisto neki reper cena moze da se uzme na http://www.internet-prodaja-guma.com.

16ice koliko vidim su najjeftinije oko 90eur koje bi pasovale. Uniroyal, rapid. Sava/Fulda/Toyo su vec preko 120 eur. 18ice izmedju 200 eur i 250 eur najjeftinije. Goodyear, Michellin i Pirelli su oko 300-350. Ali gume su po meni opet planirani trosak, koji ne treba preterano da ga brine, svako od nas mora kad tad da kupi nove gume. A on ce auto dobiti sa jednim setom novih guma, letnje/zimske, trebace mu jos jedan set za drugu sezonu, pa ce u startu imati izdatak od 500-1500 eur, jos ako zeli posebne felne, postaje diskutabilno, izmedju 1000 i 2500 eur zavisno od kombinacije. Verovatno ce mu neka firma izaci u susret ukoliko bude zeleo da uzima set guma koji kosta 300eur/gumi.

E sad, ono sto sam tek obratio paznju kad sam procitao jedan post ovde, izgleda zaista taj BMW ima Euro 2 motor, pa stoga nece biti moguc uvoz u Srbiju.

A o kineskim gumama ne treba ni diskutovati, ajde za gradsku voznju i da prodju, ali ko zeli da se vozi po gradu ne treba ni da uzima sedmicu.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god12.01.2013. u 02:16 - pre 138 meseci
napraviste famu oko odrzavanja ovog auta a ja vam garantujem da je eksploatacija(u slucaju da se ugradi plin) jeftinija od audija a6 2.7 tdi automatik slicnog godista(nisam uzeo 2.5 bas zato sto je reg. za 2.7 ista kao za 728i)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god14.01.2013. u 04:07 - pre 138 meseci
Niko ne kaze da nije jeftinija, ali nije jeftina nikako :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god14.01.2013. u 09:30 - pre 138 meseci
Citat:
Zlatni_bg: Pa nema sta posebno da se diskutuje oko cene guma, sve je lako proveriti preko interneta. Ne bih da iko shvati kao reklamu, ali cisto neki reper cena moze da se uzme na http://www.internet-prodaja-guma.com.

16ice koliko vidim su najjeftinije oko 90eur koje bi pasovale. Uniroyal, rapid. Sava/Fulda/Toyo su vec preko 120 eur. 18ice izmedju 200 eur i 250 eur najjeftinije. Goodyear, Michellin i Pirelli su oko 300-350. Ali gume su po meni opet planirani trosak, koji ne treba preterano da ga brine, svako od nas mora kad tad da kupi nove gume. A on ce auto dobiti sa jednim setom novih guma, letnje/zimske, trebace mu jos jedan set za drugu sezonu, pa ce u startu imati izdatak od 500-1500 eur, jos ako zeli posebne felne, postaje diskutabilno, izmedju 1000 i 2500 eur zavisno od kombinacije. Verovatno ce mu neka firma izaci u susret ukoliko bude zeleo da uzima set guma koji kosta 300eur/gumi.

E sad, ono sto sam tek obratio paznju kad sam procitao jedan post ovde, izgleda zaista taj BMW ima Euro 2 motor, pa stoga nece biti moguc uvoz u Srbiju.

A o kineskim gumama ne treba ni diskutovati, ajde za gradsku voznju i da prodju, ali ko zeli da se vozi po gradu ne treba ni da uzima sedmicu.


Eto kako razmislja prosecni gradjanin koji, valjda, izlazi po zimi u kratkim panralonama, posto su mu dobar broj, taman

Malo sale, ali malo i korekcije, zato smo ovde.

Kao prvo, zar posle onoliko pisanija po forumu, i nabavke kojekakvih guma, mislis da se sve to moze olako pojednostaviti..informacijom o internet prodaji guma..da ne znamo cega sve ima i da li cak necega ima na lageru..?

Mislis, izgleda.

Elem, posto taj auto nije igracka, vec snazno vozilo od 1700kg, pocni da pretrazujes gume sa "load indeksom" bar XL, ili u brojkama, 95, 99 ili 101, ..103.

Makar bile i "kineske"

PA da se vratimo na temu sa NOVIM saznanjima koje su u paleti za BMW-a NAJJEFTINIJE...ne najjeftinije u izlogu, vec najjeftinije UPOTREBLJIVE..

Brzinski indeks neka bude najmanji..sto moze..recimo "V"

I ne gledati ZP gume, koje mogu da se voze "izduvane"..


Poz

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god14.01.2013. u 12:30 - pre 138 meseci
Očigledno da nešto ne štima u tvojoj pretrazi guma. Počev od priče o 15icama preko 16ica do 18ica. Konkretno na beoguma.com su sve gume na lageru i moje iskustvo je da su uvek bile max 6 meseci stare iako mi profil nije baš popularan.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god14.01.2013. u 13:37 - pre 138 meseci
A što se tiče load indexa tek tu si pogrešio - http://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=35

Eto otprilike ne možeš da nađeš profil gume koja je predviđena za taj model a da ne ispunjava brzinski ili teretni index.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god14.01.2013. u 18:33 - pre 138 meseci
Citat:
vladd:
Citat:
Zlatni_bg: Pa nema sta posebno da se diskutuje oko cene guma, sve je lako proveriti preko interneta. Ne bih da iko shvati kao reklamu, ali cisto neki reper cena moze da se uzme na http://www.internet-prodaja-guma.com.

16ice koliko vidim su najjeftinije oko 90eur koje bi pasovale. Uniroyal, rapid. Sava/Fulda/Toyo su vec preko 120 eur. 18ice izmedju 200 eur i 250 eur najjeftinije. Goodyear, Michellin i Pirelli su oko 300-350. Ali gume su po meni opet planirani trosak, koji ne treba preterano da ga brine, svako od nas mora kad tad da kupi nove gume. A on ce auto dobiti sa jednim setom novih guma, letnje/zimske, trebace mu jos jedan set za drugu sezonu, pa ce u startu imati izdatak od 500-1500 eur, jos ako zeli posebne felne, postaje diskutabilno, izmedju 1000 i 2500 eur zavisno od kombinacije. Verovatno ce mu neka firma izaci u susret ukoliko bude zeleo da uzima set guma koji kosta 300eur/gumi.

E sad, ono sto sam tek obratio paznju kad sam procitao jedan post ovde, izgleda zaista taj BMW ima Euro 2 motor, pa stoga nece biti moguc uvoz u Srbiju.

A o kineskim gumama ne treba ni diskutovati, ajde za gradsku voznju i da prodju, ali ko zeli da se vozi po gradu ne treba ni da uzima sedmicu.


Eto kako razmislja prosecni gradjanin koji, valjda, izlazi po zimi u kratkim panralonama, posto su mu dobar broj, taman:)

Malo sale, ali malo i korekcije, zato smo ovde.

Kao prvo, zar posle onoliko pisanija po forumu, i nabavke kojekakvih guma, mislis da se sve to moze olako pojednostaviti..informacijom o internet prodaji guma..da ne znamo cega sve ima i da li cak necega ima na lageru..?

Mislis, izgleda.

Elem, posto taj auto nije igracka, vec snazno vozilo od 1700kg, pocni da pretrazujes gume sa "load indeksom" bar XL, ili u brojkama, 95, 99 ili 101, ..103.

Makar bile i "kineske":)

PA da se vratimo na temu sa NOVIM saznanjima koje su u paleti za BMW-a NAJJEFTINIJE...ne najjeftinije u izlogu, vec najjeftinije UPOTREBLJIVE..:D

Brzinski indeks neka bude najmanji..sto moze..recimo "V"

I ne gledati ZP gume, koje mogu da se voze "izduvane"..:D:D


Poz



Nisam se potrudio da pronadjem cene u evro, vec samo okvirno koliko bi to zadovoljstvo moglo da kosta, u nekim najjeftinijim uslovima, i onim primerenim, sa nekim Michelinkama :) Verujem da sve gume preko 16ica imaju poprilican load index, jer opet, niko nece na maleni auto da stavlja tolike felne i gume :) Sajt nisam postavio tu da bi neko nasao sebi idealnu gumu i kupio je, vec samo radi prezentiranja neke okvirne cene. Naravno da ne bih preporucio uzimanje guma preko interneta :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BMW 728i steptronic 2000.god14.01.2013. u 23:11 - pre 138 meseci
Za 90 evra nema nista, sa jedne strane, od guma za doticni auto, a sa druge nije lose da se pomnije obrati paznja na nosivost gume i brzinski faktor.

Racunam, da ako je neko neozbiljan dovoljno da olako uzima ovakav auto, razmisljajuci u sferi par hiljada evra, dogodice se da ga "proba", a on i u losem stanju, takodje olako ide preko 200..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: BMW 728i steptronic 2000.god

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6990 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.