Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

[es] :: E-Kupovina :: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74808 | Odgovora: 309 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

korisnikk
kg

Član broj: 83869
Poruke: 175
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+16 Profil

icon Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 14:26 - pre 136 meseci
Limundo clan sam od njegovih pocetaka.Posle niza godina i pozitivnih iskustava,desilo se da sam doziveo i jedno negativno,tj da sam ozbiljnije prevaren(to je nazalost rizik koji se kod ovakvog tipa kupovine mora prihvatiti).
Ono cime sam bio iznenadjen jeste,prvo,reakcija limundo tima koji nije uradio apsolutno nista na ociglednu prevaru,a jos vece iznenadjenje jeste nesto sto sam sasvim slucajno zapazio,dok sam se ganjao sa "nesavesnim" prodavcem.
U toku ovog perioda,ovaj clan(dacili89) je dobio nekoliko negativnih ocena(ja sam uspeo da zapazim cetiri),i sve su,ukljucujuci i moju,bile izbrisane posle dan-najvise dva.
Da li je moguce da je limundo tako nisko pao,da svesno brise negativne ocene nekim prodavcima,kako bi pospesili kupovinu od istih,i time obezbedili sebi proviziju?
Da li je jos neko imao ovakva iskustva?

[Ovu poruku je menjao korisnikk dana 15.02.2013. u 15:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 15:04 - pre 136 meseci
Mnogo bi jeftinije prolazio da oglasavas na sajtovima gde prodaju bez provizije...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 15:30 - pre 136 meseci
Koji su to sajtovi? Meni na pamet padne samo Kupindo :)

Mozda je bolje da preformulisem pitanje, koji su to sajtovi koji imaju online aukcije kao i Limundo?
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 16:20 - pre 136 meseci
Citat:
fanfon: Mnogo bi jeftinije prolazio da oglasavas na sajtovima gde prodaju bez provizije...
Citat:
Goran Mijailovic: Koji su to sajtovi? Meni na pamet padne samo Kupindo :)

Mozda je bolje da preformulisem pitanje, koji su to sajtovi koji imaju online aukcije kao i Limundo?
Citat:
Goran Mijailovic: Koji su to sajtovi? Meni na pamet padne samo Kupindo :)

Mozda je bolje da preformulisem pitanje, koji su to sajtovi koji imaju online aukcije kao i Limundo?


Kao sto vidis @fanfon nije spominjao aukcijske sajtove vec uopste sajtove na kojima imas mogucnost da prodas bilo sta a bez provizije, a sto se tice aukcijskih sajtova to je tesko da ima a bez provizije, jer su oni to otvorili sa svrhom da zaradjuju a ne da tebi SAMO cine uslugu, ovako ti cine uslugu ali i to naplacuju.
Tako sam ja zakljucio na sta je @fanfon mislio ja znam neke takve sajtove na koje je on mislio.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 16:26 - pre 136 meseci
Citat:
korisnikk:
Da li je jos neko imao ovakva iskustva?

To je limundo pravda...ja sam imao takodje nekoliko situacija gde je bila njihova odluka cudna.

Recimo tip je od mene kupio radio kasetofon, i to je trazio da kupi van aukcija (ja sam bio sveze registrovan i nisam bas vladao tim stvarima) i dogovorio sa mnom neku cenu i kada je dobio radio zakljucio da mu ne odgovara i hteo da mi vrati.
Ja odbio on mi dao negativnu, na sta ja uzvratim njemu negativnu ali mu oni obrisu uz obrazlozenje da je on robu platio i tako izvrsio svoju obavezu....a nikakve veze nije bilo sto je trazio kupovinu van aukcije.

Citat:
Goran Mijailovic: Koji su to sajtovi? Meni na pamet padne samo Kupindo :)

Mozda je bolje da preformulisem pitanje, koji su to sajtovi koji imaju online aukcije kao i Limundo?

Recimo kupujem prodajem je trenutno najpopularniji.

Ja inace vise limundo i ne koristim (uglavnom sma tamo prodavao) posto je postalo besmisleno tamo nesto prodavati, em su provizije nenormalne, em ako stavis nisku cenu svi cekaju zadnji trenutak i niko ne licitira do kraja tako da je sada tesko postici normalnu prodajnu cenu bez namestanja.

E da...i limundo cash opcija im je poseban biser!

Znaci to je opcija kada prodavac posalje robu kupcu a kupac uplati pare limundu i kada se uveri da je sve OK, limundo prosledi pare prodavcu uz naplacivanje provizije prodavcu umesto kupcu!

Znaci da bi kupac bio siguran treba to da plati prodavac, i onda naravno prodavcu se ne isplati ni da nudi tu opciju.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 17:14 - pre 136 meseci
Citat:
bakara: Recimo kupujem prodajem je trenutno najpopularniji.

Upravo sam i ja na taj mislio ali nisam zeleo da reklamiram nijedan sajt, ali posto si ti napisao, onda mogu i da kazem da sam mislio na KP site.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 17:35 - pre 136 meseci
@bakara
da to je bila direktno tvoja greška...
Ja takve ponude ignorišem ili jasno navedem kupca/prodavca da se sve obavi regularno.
A ako mi je predmet bitan, ponudim da ja platim taj famozni procenat.

na temu:

Inače su stvarno postali drski po pitanju poruka za dopunu računa i procentom aukcija,
tako da i ja koristim samo Kupindo za neke standardne stvari.

Asociraju me na Telenor koji je nekada uz standardnu poruku za rođendan poklanjao besplatne razgovore tokom celog dana...a sad je ostala samo kvazi učtiva poruka iritantnog sklopa. :)

Imao sam nekoliko negativnih iskustava na Limundu/Kupindu,
pa i na Kupujem Prodajem (ali sam ih nanjušio i izbegao (edukovao me limundo ;)
...aparat nov, dobijen na svadbi, itd, pa za par dana član izbačen)

O jednom Limundo slučaju sam pisao ukratko i u mojoj Asus MB temi.
Kupio sam mali HDD 20GB, prodavac je tražio novac unapred.
Uplatio sam a on je nestao, "nadmudrivši" još desetak osoba.
Iako je mene oštetio za "samo" 200rsd, ukupno je ljudima ukrao čini mi se nekoliko stotina evra.

Pokrenuli smo akciju, Limundo je klasično odgovorio da će tek naknadno sarađivati sa milicijom...
Najglasniji je bio jedan limundovac koji je tvrdio da je pokrenuo tužbu, a ja mislim 80% da je to ustvari drugi nalog člana koji nas je prevario.
Naravno, od cele priče ništa...a on će nastaviti da razrađuje ovaj "sistem".
A najtužnije što je član koji je "nestao" dobijao još pozitivnih ocena i od kupaca i od prodavaca (iako je isključen)...
Dakle negde je roba odlazila i negde su pare uspešno legle. To je, po mom mišljenju, apsurd... Plus je do tog trenutka već imao dovoljno pozitivnih ocena.
(meni to izgleda ovako: imate npr. pljačkaša u najavi, limundo ima sve podatke o njemu, kao i podatke 100 osoba koje su uspešno sarađivale sa njim,
on počinje da pljačka, ali je Limundo/koji ima konkretne podatke, jadan, nemoćan da prosledi te podatke dalje...ili barem razradi neki sistem sa milicijom)
A naravno i osoba kojoj smo svi uplatili pare i koja je podigla te pare negde tkđ. postoji, imenom, prezimenom, adresom, računom
Moj utisak je da Limundo ovakvim pristupom više pomaže članovima koji prave prekršaje.

Još jedna "stvar" mi smeta, a to je manjak anonimnosti.
Dakle, svako može (u okviru najbanalnije transakcije) da sazna Vaše ime i prezima, adresu...a da bude prevarant.
Te su stvari bolje rešene na Kupujem Prodajem...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 14.02.2013. u 18:52 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 18:07 - pre 136 meseci
Citat:
valerijan: @bakara
da to je bila direktno tvoja greška...
Ja takve ponude ignorišem ili jasno navedem kupca/prodavca da se sve obavi regularno.

Da, na greskama se uci :)
Samo sto je meni ostala njegova negativna i dobio sam opomenu, a moja negativna njemu je obrisana, posteno?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 18:33 - pre 136 meseci
Pre nego to se bacite na kupovinu na Limundu i Kupindu dobro pretražite interet da vidite o čemu se u stvari radi. Limundo je po svemu orijentisan da pljačka visokim provizijama i da štiti prevarante.

I ja sam u više priliak bio u situaciji da me zamalo banuju jer sam prijavio nepoštovanje pravila. jednom su čak prevaranu obrisali negativnu ocenu koju sam mu dao iako nisu sporili da je prevarant, odnosno da je radi protivno njihovim pravilima.


 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 18:53 - pre 136 meseci
Citat:
bakara: Da, na greskama se uci :)
Samo sto je meni ostala njegova negativna i dobio sam opomenu, a moja negativna njemu je obrisana, posteno?


:(

Moj utisak je da u sporovima favorizuju članove koji imaju mnogo predmeta, pa makar to bile sitnice...verovatno si ti bio žrtva te priče.

Ok je kad neko ima sve pozitivne, ali ipak detaljno (posebno posle tih problema) proveravam članove (grešim, ali manje :)
Čak i par negativnih (posebno kad vidim ko ih daje i na koji način :) mi nije problem.

Mislim da je sve u komunikaciji. U par poruka se praktično sve "vidi".
Samo što se uvek pojavljuju i novi dobri i novi loši (sa novim idejama).
npr. sad je hit ljubaznost do trenutka kupovine, nakon toga muk.
Bukvalno čupam ocene od članova iako je sve prošlo u roku.
Jednostavno nestanu, upravo "imam" jedan slučaj nevidljivog. Spustio cenu, kupio, dobio predmet, poslao pare i nestao...
Njegov nestanak nagoveštava da će uskoro početi da pljušte negativne ocene.

Mogla bi se otvoriti tema sa najluđim prvim porukama sa tih sajtova. Sada mi čak najmanje smeta što sam Brat, Prijatelj, Drug i Kolega već u prvom pitanju... Možda izgleda banalno, ali je po mom mišljenju odraz koliko priča tone. Normalnije je i persirati u prvih par poruka,
nego kad pročitam: imaš tri ova (naslov poruke prazan, a inače je pitanje).

Ta slabo kontrolisana mogućnost, da bukvalno sve i svako može da uđe i opstane uprkos svemu, je besmislena.

dodatak: ako nije previše off, bilo bi Ok da se neko osvrne na ovo pitanje privatnosti koje sam naveo u prethodnom postu...
jer i u tom segmentu priče: oni koji varaju imaju predost.
Njihov identitet je relativno neuhvatljiv, a identitet onih koji su u okviru pravila je otvoren.
Sem ako niste spremni da posle desetina, stotina ocena otvarate novi nalog...a mislim da to i nije dozvoljeno.
Možda postoji neka opcija dogovora sa podrškom?

@Predrag Supurovic:

iako je u osnovi tačna ipak je preteška rečenica, ...sve zavisi kako celu tu priču shvatiš.
Upoznao sam i dosta normalnih ljudi tamo, baš onako kako sam zamišljao da će to izgledati...saznao sam gde mogu da pronađem nešto što me tom periodu zanima...kursevi u malom ;) fokus treba da ostane na tim iskustvima...

Za neke "sitnice" je Ok. Po povoljnim cenama sam kupio razne stvarčice koje su mi bitne i koje bih ko zna kad kupio i pronašao drugim putem...

@bakara pt.2
ako imam predmet koji se mora uživo videti, formulišem poruku (na limundu) i zahtevam potvrdu kupca, čuvam poruku (pa i sms) dok se sve ne obavi...(tako da i onog "nestalog" i dalje imam i u sms i limundo "formatu" :)

inače kad se požalite Limundu na ovakve priče, oni pošalju neku patetičnu poruku kao: verujemo da Vam ocena takvog člana ništa ne znači i želimo Vam još mnogo pozitivnih i uspešnih saradnji...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 15.02.2013. u 02:44 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 19:30 - pre 136 meseci
Ne znam zasto ocekujes da svi koji su registrovali Limundo nalog moraju da budu pismeni/kulturni/vaspitani?! Ocekivati tako nesto je isto kao i ocekivati da je svet savrsen i da vlada mir u svetu (i ostale "Miss World" zelje)... Pristup tom sajtu ima svako ko ima pristup Internetu, svako ko ima FB nalog, svako ko je ulozio 30min u "ucenje Interneta"... :) ...pa se tako mogu sresti svakakvi ljudi.
Ovo tvoje mi izgleda kao da si otisao na pijacu, pa se zalis kako ima svakavog naroda... al', eto, pijaca je to, moze d'udje svako, ima obrazovanih i neobrazovanih, ima klosara i profesora.

Evo npr. prodavao sam neke gluposti na Limundu, i posle zavrsetka aukcije posljem poruku kupcu, obavestim sta i kako treba, itd. ali, stize mi SMS:
Citat:
Izlicitirao sam wAsu ponudu nA limundu. Kako ce mo sada?
Meni owo prwi put. Ja ne znam to kako ide.
Skupim snage da iskuckam SMS, i kad sam mu rekao sta i kako da uradi, gde da klikne, nije se vise javljao...

ili npr. od drugog kupca, isto posle aukcije stize SMS:
Citat:
KAMERU MI POSALJITE NA OTKUP POZDRAV AUTO CENTAR (ime auto centra / vlasnika cenzurisano) (grad cenzurisan)
(iako sam naveo da ne saljem pouzecem :) )
Citava poruka velikim slovima, bez interpuncije, samo ime nekog auto centra. :D Ali sam izasao u susret, ipak poslao pouzecem i covek je preuzeo, ja dobio pare, svi zadovoljni.

Samo treba imati strpljenja i biti tolerantan. :) ...uostalom, kao i na bilo kom mestu koje ima veze sa "narodom" (znam kako je lekarima recimo, tek tamo ima svakakvih :) ).
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 20:19 - pre 136 meseci
Nisam primetio da sam naveo da nešto očekujem, već da je takvih bizarnih poruka sve više...što verovatno možeš zaključiti i sam.
(kao se može videti, naveo sam i problem preterano ljubaznih tako da bih rekao da nisi baš sa pažnjom pratio tekst ili si već unapred znao šta želiš da kažeš (po svaku cenu) to je čest slučaj u komunikaciji, posebno ovakvoj ;)

Upotrebio sam te segmente Limundo priče kao neke od bitnih signala za eventualno negativno iskustvo, a o tome se ovde "priča".

Ili...ti (možda) hoćeš da kažeš da je procentualno priča bila identična i na samom početku...teško.

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 20:25 - pre 136 meseci
Citat:
valerijan:  da je procentualno priča bila identična i na samom početku...teško.


Svako hoće da bude bizMismen danas :)
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 20:26 - pre 136 meseci
Citat:
E da...i limundo cash opcija im je poseban biser!

Znaci to je opcija kada prodavac posalje robu kupcu a kupac uplati pare limundu i kada se uveri da je sve OK, limundo prosledi pare prodavcu uz naplacivanje provizije prodavcu umesto kupcu!

Znaci da bi kupac bio siguran treba to da plati prodavac, i onda naravno prodavcu se ne isplati ni da nudi tu opciju.


Da samo sto su novi prodavci takoreci ucenjeni da sad mora da koriste tu opciju jer nemaju deset aukcija, sreca te je ni kupci ne vole.

Citat:
Recimo kupujem prodajem je trenutno najpopularniji.


Ah da slucaj cepanica ali koja je razlika izmedju tog sajta i kupinda?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 20:36 - pre 136 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Ah da slucaj cepanica ali koja je razlika izmedju tog sajta i kupinda?

Pa dosta je prostije i nema mistike, imas odmah telefon, dogovaras cenu, i susretanje oci u oci ili kako vec hoces.
Sto je najbitnije nema nikakve provizije, samo ako hoces da uzmes placeni oglas.

Limundu je najbolje da krenu izpocetka, ili neko drugi sa boljom realizacijom.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?14.02.2013. u 20:51 - pre 136 meseci
Citat:
bakara:...Limundu je najbolje da krenu izpocetka, ili neko drugi sa boljom realizacijom.


e sad očekujem da se mr. ako ponovo oglasi sa Miss World teorijom :) povodom citiranog teksta

...ali sam baš na ~to ciljao...tačnije: da nije bilo neophodno da Limundo "razvoj" uđe u fazu u kojoj se nalazi...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 15.02.2013. u 11:08 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 00:10 - pre 136 meseci
Citat:
valerijan:
Nisam primetio da sam naveo da nešto očekujem, već da je takvih bizarnih poruka sve više...što verovatno možeš zaključiti i sam.
(kao se može videti, naveo sam i problem preterano ljubaznih tako da bih rekao da nisi baš sa pažnjom pratio tekst ili si već unapred znao šta želiš da kažeš (po svaku cenu) to je čest slučaj u komunikaciji, posebno ovakvoj ;)

Upotrebio sam te segmente Limundo priče kao neke od bitnih signala za eventualno negativno iskustvo, a o tome se ovde "priča".

Zaboravih na pocetku moje prosle poruke da dam disclaimer da komentarisem iskljucivo onaj deo poruke sto si napisao o ljudima sa losim manirima u komuniciranju, pa je to donelo dodatnu zabunu (a htedoh i da iznesem licna zapazanja)... Nego, cim si se zalio na takve neandertalce, stekao sam utisak da te je iznenadilo njihovo postojanje, pa napisah rec dve o tome uopsteno... Nije nikakav licni napad, vec sam preko tvojih primera hteo da istaknem neku opstu pojavu snebivanja/iznenadjivanja velikog broja ljudi sto, eto, ima nepristojinih ljudi na Netu generalno.
Izvinjavam se, posle ove poruke necu temu vise skretati, carry on. :)


Citat:
valerijan:
Ili...ti (možda) hoćeš da kažeš da je procentualno priča bila identična i na samom početku...teško.

Sto se tice ovoga, nekako mi je normalno da na pocetku postojanja Limunda i sada postoji velika razlika u demografiji posetilaca. Od tada do danas je dosta proslo i dosta se promenilo... Pristup Netu se prosirio na veci broj domacinstava, popularnost samog sajta je skocila veoma, "Fejs" je postao svakodnevica, ljudi se ne boje online trgovine vise toliko i jos brdo drugih faktora, ali najbitniji je taj da se Limundo "spustio" u narod i da zahvata najsire slojeve. Ljudi koji do pre godinu dve nisu znali o cemu pricas kad kazes "kupio na Limundu", a mnogi nisu mogli ni da izgovore/zapamte ime Limundo, danas o tome pricaju/planiraju/koriste/od toga zive. Za neverovati, ali daje odgovor zasto je Limundo ovoliko porastao i pobrao lepe pare u investicijama, ubira fine pare (ima preko 30ak zaposlednih cini mi se), a ujedno i daje odgovor zasto nikad nece "da krenu izpocetka" (@bakara). Svaki sajt/firma sanja o tome da zahvati najsiri sloj stanovnistva i postane svakodnevna tema za stolom u vreme rucka.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Veš Mašina

Član broj: 247464
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 00:17 - pre 136 meseci
Preskociti limundo u sirokom krugu.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-223-9-10.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 00:30 - pre 136 meseci
Što se Glupinda i Klimunda tiče - više nemam nijednu lepu reč za njih:

Elem, godinama sam Limundovac - mislim od 2007-me; barem godinu i po, ako ne i dve, račun mi je bio u plusu - 60-tak dinara, ali u plusu.

Onda se odlučim da rasprodam neke hardove i procesore: pšrodam to, i nikako da svratim do banke; završile se licitacije, nikako da legnu pare.

Prvi mejl od Limunda:
Citat:

Zdravo newtesla,

tvoj Limundo račun je više od 10 dana u nedozvoljenom minusu -526.15 din.

Uplatu možeš izvršiti:

- brzo i jednostavno u Pošti putem e-dopune, bez popunjavanja uplatnice
(saopšti da zeliš uplatu za Limundo račun i navedi korisnički broj,
račun će ti biti dopunjen odmah),

- preko opšte uplatnice u bankama i putem e-bankinga.

Predlažemo ti da uplatiš veći iznos
kako bi odmah mogao da nastaviš sa prodajom.

Uplatnicu popunjavaš na sledeći način:

Broj računa: 160-216125-49
Poziv na broj: 198352
Svrha uplate: dopuna Limundo racuna
Primalac: Limundo d.o.o.
Milentija Popovica 5b
11070 Beograd

Pozdrav,
Limundo tim


Što ni najmanje nije čudno, ali: drugi mejl od Limunda:
Citat:

Zdravo newtesla,
tvoj Limundo račun je već 17 dana u nedozvoljenom minusu -526.15 din.
Nakon prvog podsećanja putem e-mail-a novčana obaveza nije izmirena.

Uplatu možeš izvršiti:

- brzo i jednostavno u Pošti putem e-dopune, bez popunjavanja uplatnice
(saopšti da želiš uplatu za Limundo račun i navedi korisnički broj,
račun ce ti biti dopunjen odmah),

- preko opšte uplatnice u bankama i putem e-bankinga.
Podsećamo te da možeš jednostavno izvršiti uplatu
u bilo kojoj banci ili Pošti putem opšte uplatnice.

Uplatnicu popunjavaš na sledeći način:

Broj računa: 160-216125-49
Poziv na broj: 198352
Svrha uplate: dopuna Limundo računa
Primalac: Limundo d.o.o.
Milentija Popovića 5b
11070 Beograd

Ukoliko novčanu obavezu ne izmiriš u naredna 4 dana,
na osnovu pravilnika Limunda tvoj nalog ce biti suspendovan.

Ovo Obaveštenje ćeš dobiti i pismenim putem,
zbog čega će tvoj Limundo račun biti zadužen
za dodatnih 220 din (troškovi obrade opomene i poštarina)
Stanje duga nakon opomene iznosi: -746.15
Pozdrav,
Limundo tim


...gde me ladno obaveste da su mi upravo poslali pismenu opomenu, koja košta 220 dinara - a tu stavku su tako perfidno preskočili u prvom mejlu!!!

Uopšte mi nije za 220 dinara - ali je bezobrazluk bez granica!!!

A šta mi odgovore na to?

Citat:
Zdravo Aleksandre,

cenovnik Limunda mozes pogledati u delu Pomoc >> Cenovnik,
odnosno, na sledecem linku:
http://www.limundo.com/Pomoc/Cenovnik/653

Kada je Limundo racun u minusu duze od 17 dana
a dug je veci od 500 dinara, salje se pismena opomena
i troskovi te opomene iznose 220 dinara.

Ukoliko imas dodatnih pitanja, molim te da nam se obratis
putem Kontakt formulara na sajtu, ili putem e-mail-a
sa kojim je tvoj nalog registrovan.

E-mail sa kog nam se sada javljas ne odgovara tvom nalogu.

Hvala na saradnji i razumevanju.

Pozdrav,
Milos G.
Limundo tim


On 15.11.2012 16:32, Aleksander Segedi wrote:
> Poštovani,
>
> Kao što se iz priloženog vidi, u prvoj pošti ste me obavestili samo o neizmirenom računu, dok me u drugoj pošti obaveštavate o već odrađenom uvećanju mog zaduženja kod vas, o kome me niste upozorili u prvoj pošti: budući da sam Vas danas tokom dana (oko podneva) obavestio o tome da je minus izmiren.
>
> Svestan sam da u Pravilniku piše da posle 17 dana i pismenim putem obaveštavate članove o njihovom minusu, ali smatram veoma lošim poslovnim potezom da me o tome u prvom mejlu ne obavestite, nego da me u drugom mejlu obavestite samo o tome da sam doveden pred svršen čin.
>
> U svetlu budućih pozitivnih poslovnih poteza, neću se pozivati na Zakon o obligacionim odnosima, već ću Vas samo zamoliti da ovo regulišemo na najbrži mogući način, i uputiti Vam
>
> Srdačan pozdrav,
> Aleksander Segedi
>
> limundo user: newtesla
>
> p.s. kontakt sms-om bi bio prikladniji.
>
>


A tek na TW što me kuliraju:

Citat:
Aleksander Segedi @alexxsegedi

@Limundo Koliko dugo obično prođe od uplate na vaš tekući račun - do aktivacije naloga?
Expand
Reply Delete Favorite More
Feb 12
Limundo @Limundo

@alexxsegedi Zavisi od načina na koji ste izvršili uplatu. Ukoliko vaš nalog ne bude reaktiviran sutra do 12h, kontaktriajte nas. JĐ
Expand
Feb 12
Aleksander Segedi @alexxsegedi

@Limundo Hvala. Drugo pitanje: zašto ne naglasite u prvoj opomeni kada je račun u minusu da ćete slati i papirnu opomenu koja košta 220din??
Hide conversation
Reply Delete Favorite More
9:22 p.m. - Feb 12, 2013 · Details
Tweet text

Reply to @alexxsegedi @Limundo


Image will appear as a link
Feb 12
Limundo @Limundo

@alexxsegedi Ta informacija je svim članovima dostupna na sajtu http://www.kupindo.com/Pomoc/Cenovnik/6 … JĐ
Expand
Feb 12
Aleksander Segedi @alexxsegedi

@Limundo I dalje mislim da je krajnje tendenciozno ne poslati taj info u prvom mejlu, a poslati u drugom.
Expand
Feb 12
Aleksander Segedi @alexxsegedi

@Limundo JĐ: smatrate li da je u duhu pozitivnog poslovanja da u prvoj mejl opomeni nema pasusa o papirnoj opomeni od 220din? A u drugoj da?



Postali su krajnje bezobrazni - KRAJNJE!!! ...a vala i protivpravni - no mislim da je prerano da za to cimam advokata.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?15.02.2013. u 01:25 - pre 136 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Limundo je po svemu orijentisan da pljačka visokim provizijama

Da li uzimaju vecu proviziju od one koju su rekli da ce uzeti pre nego sto si pristao na to?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Saradnja limunda sa prevarantima(slucaj dacili89)?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74808 | Odgovora: 309 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.