Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?

[es] :: Access :: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?

[ Pregleda: 2130 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?25.03.2013. u 20:08 - pre 135 meseci
Imam jedan problem a treba da ga statistički obradim.
Kako da napravim prosek kilograma(recimo aritmetičku sredinu) za određenu vrstu tako da, primera radi, "jabuka" koja se pojavljuje u jednom uzorku pravi prosek sa svim uzorcima.
Svaki uzorak za tu vrstu treba da ima vrednost nula tako da je prosek 15/4=3.75, a onda da napravim odstupanje vrednosti od aritmetičke sredine 15-3.75=11.25
Ovo sve bi trebalo uraditi za sve vrste po mogućnosti da rezultat bude u jednoj tabeli.

Ja nisam imao rešenje.

Valjda nisam zakomplikovao

Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?25.03.2013. u 21:11 - pre 135 meseci
Jedva smo te razumeli :-)

Pogledaj query qryVrsteUzorci_STATS i idi unazad pa ces videti kako je sve napravljeno. Stos je da izdvojis uzorke i vrste u zasebne kverijem, pa onda ta dva kverija pomnozis (Dekartov proizvod) i to sto dobojes (qryVrsteUzorci) uporedis sa stvarnim vrednostima u tabeli Tabela1 (qryVrsteUzorciKG). Onda na to primeni statisticke funkcije = qryVrsteUzorci_STATS.

:-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?25.03.2013. u 21:31 - pre 135 meseci
To je ono što mi treba kao rezultat, samo ću pitati je li to i jedino moguće rešenje?
Radi se o velikom broju podataka, a za svaki nivo ću morati praviti proseke (selo, grad, opština), bićee mnoštvo query-a.

Hvala.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?26.03.2013. u 19:52 - pre 135 meseci
Nece biti mnogo kverija. Ako znas za svaki uzorak gde si ga uzeo (selo, grad, opstina) onda to obican JOIN zavrsava posoa tako sto se doda na jedan od ovih kverija, ne mogu napamet da kazem na koji. Mislim da je tamo gde pocinju uzorci - svaki uzorak je nedge uzet. I to je sve.
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?26.03.2013. u 20:29 - pre 135 meseci
Pokušao sam primeniti ovaj primer u moju bazu ali ne dobijam konačan rezultat, negde grešim.
Još ću proanalizirati problem pa ću se ponovo javiti. Napravio sam 6 query-a i dobijem dobar AVG, ali dalje sa ostalim statističkim formulama tipa StDEVp ne ide. I STDEVP mi traži da koristim sve uzorke kao kod AVG a AVG mi treba radi STDEVP. Zapetljancija živa
Hvala na trudu Zidar.

[Ovu poruku je menjao srdrazic dana 26.03.2013. u 21:44 GMT+1]
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?29.03.2013. u 20:27 - pre 134 meseci
Uspeo sam da dobijem željeni rezultat ali izgleda da je ovo jedini način.
Sad mi se na reportu javio "#error"
Znam zbog čega mi se javi takva greška, nisu svi podaci obrađeni a polje nije deljivo sa nulom.
Postoji li način da se ovaj error nekako ukloni, tj da se ne vidi?
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?30.03.2013. u 06:27 - pre 134 meseci
Pošto je samo slika onda pretpostavka. Report ti se verovatno zasniva na nekom query-ju. Pokušaj da u polju Criteria kontrolišeš izlazne rezultate (deljenike i delioce) sa ">0". To bi trebalo da ti redukuje izvorni skup zapisa za report.
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?30.03.2013. u 09:02 - pre 134 meseci
Rešio sam problem, prekompozicijom query-a.
Na ovaj error sam mislio da rešim nešto slično operaciji condition formating, (ako je =errorr, onda slova da budu bela) čisto da se ne vidi na reportu, inače mi ne smeta error sve dok se ne obrade svi podaci. (Malo ružno izgleda error kad ga čovek ugleda)
;-)
Hvala svima na sugestijama.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Napraviti prosek vrste po svim uzorcima?

[ Pregleda: 2130 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.