Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra

[es] :: Wireless :: Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inet

Član broj: 317428
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra07.09.2013. u 18:51 - pre 130 meseci
Kupio sam wi-fi ruter i naišao na sledeći problem u podešavanju:

kada odaberem opciju da se wi-fi mreži pristupa pomoću šifre (tj. nije Disable Security), zatim pokušam da se konektujem na mrežu, nakon dužeg čekanja pojavi se pop-up prozor sa porukom Windows was unable to connect, ne pojavi se prozor u koji treba da se unese šifra, da li zna neko u čemu je problem?

Inače, kada stavim da se mreži može pristupiti bez šifre (opcija Disable Security) mogu da se konektujem na mrežu. Kada kliknem na bilo koju wi-fi mrežu sa spiska dostupnih mreža u okolini koje su zaključane, normalno se pojavi pop-up prozor u koji treba uneti šifru za tu mrežu.

Laptop je star 2 godine, ruter je TP-link TL-WR740N, za tip šifre odaberem WPA/WPA2 - Personal(Recommended)
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra07.09.2013. u 22:49 - pre 130 meseci
Umesto TKIP ili AES stavi AUTO. I probaj sa WEP.
 
Odgovor na temu

inet

Član broj: 317428
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra09.09.2013. u 23:20 - pre 129 meseci
U podešavanjima rutera piše da WEP nije podržan u 802.11n:
We do not recommend using the WEP encryption if the device operates in
802.11n mode due to the fact that WEP is not supported by 802.11n specification.

Uspeo sam da podesim da ruter radi sa šifrom, ono što sam uradio je da sam izbrisao prvobitnu konekciju i napravio novu, ne znam u čemu je u prvih nekoliko prvih konekcija bio problem. Na Internetu sam na jednom veb sajtu pročitao da se neki problemi sa ruterom mogu rešiti tako što se obrati pažnja kojim redosledom se uključuju uređaji (modem, ruter..), sada ako vidim da se ne može da se konektuje, isključim modem i ruter, zatim prvo uključim modem pa nakon 2 minuta ruter
 
Odgovor na temu

inet

Član broj: 317428
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra09.09.2013. u 23:29 - pre 129 meseci
Zaboravio sam da kažem da sam uspešnu konekciju napravio tako što, nakon što sam izbrisao staru konekciju, resetovao ruter na fabrička podešavanja, odabrao novi naziv konekcije a konekciju napravio kroz internet čitač a ne sa cd-a. Nadam se da ovo može biti od pomoći nekome ko se susretne sa istim problemom
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Podešavanje rutera - nema pristupa Internetu kada se stavi šifra

[ Pregleda: 3041 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.