Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko rada s formama

[es] :: Access :: Pomoc oko rada s formama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7772 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama29.09.2013. u 08:08 - pre 129 meseci
Zamolio bih konverziju baze u .mdb (Access 2003), obzirom da modernije varijante ne koristim, i vjerovatno dok me ne natjeraju ostacu na varijanti WindowsXP-Office2003 .
@Raskul fajlove mozete zakaciti direktno na poruku. Posle pisanja odgovora imate opciju Upload uz poruku, pronadjete fajl i zakacite ga. Prethodno ga morate kompresovati pomocu winrar-a ili winzip-a programa obzirom da se dozvoljava velicina fajla od 1024kb.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama30.09.2013. u 12:19 - pre 128 meseci
Sto se tice entiteta Grad i pitanja da li je potreban odgovor je dao @Zoran.Eremija u temi Odrzavanje zgrade:" Ako postoji i jedan pojavni oblik smatra se kao da je opsta pojava." Znaci entitet Grad ostaje. Nemojte da Vas plasi uvodjenje novih entiteta, oni su tu da olaksaju , a ne otezaju posao. Sto se tice Mjerenja, mislim da bi svako "mjerenje" trebalo da rezultira nekom Vrijednoscu? Ali dobro, Vi ste gazda. Znaci interesuje Vas samo koja Vrsta mjerenja je izvrsena? Npr. Mjerenje otpora, mjerenje napona... (na slikama nije nista upisano u tim poljima pa ne mogu da zakljucim pa morate to malo bolje objasniti.Koja Mjerenja su u pitanju). U odgovoru pominjete Transformator i to strujni i naponski. Ovi uredjaji Vas ne interesuju?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama30.09.2013. u 19:33 - pre 128 meseci
Hvala obojici na objasnjenjima. Sad imamo boju sliku.

30 Sep 2013
Cini mi se da bi ovako trebalo da zigleda relationship dijagram.

Dijagram ima "dve polovine". Razdelnica ide preko tabele KatalogOpreme. Ovako nekako:

Desna polovoina: katolog opreme:
Tabela KatalogOpreme i ono desno od nje sluzi da se opisu pomenuti delovi opreme: Konvertori, UPS uredjaji, Mjerni Pretvaraci i A2Stanice. To je popis svega sto se moze pojavti na nekoj trafo stanica. Nisat drugo nego generalizacija zaono sto zoveno VrstaOpreme. Svaki par (VrsatOpreme, PodvrstaOpreme) pojavlkjuje se samo jednom u tabeli KatalogOpreme. Tabele na desnoj strani: Konvertor, UPS,MjerniPretvarac, A2Stanica, treba da sadrze specijalne atribute koji ostale tabele nemaju. Zajednicke atribute (na primer Proizvodjac slicno) mozete dodati u tabelu KatalogOpreme. Godina proizvodnje mozda ide u tabele na desnoj starni, ako je uopste potrebna?

Leva Polovina: Inventarska list i razmestaj opreme po stanicama:
Tabela ZaduzenaOprema je inventarska lista - tu na kombinaciju (VrstaOpreme,Podvrsta) dodajemo serijske brojeva. Pretpostavio sam da je Serisjski broj univerzalno jedinstven - jedinstven je preko svih tabela. Ovo znaci da se ne ocekuje na primer seriski broj 'XYZ123' za UPS i isti taj broj za A2 Stanicu. Zasto biram serijske brojeve za PK a ne neki autonumber? Pa zato sto se serisjki broj nalazi utisnut na svakom delu opreme, i jedinstven je, svakako bismo ga cuvali u tabeli, pa nema potreba da izmisljam dodatne brojeve. Mozete promeniti naziv tabela u LagerLista ili InventarOpreme ili bilo sta sto vam se cini da ima vise smisla. Ta Zaduzena oprema je ono sto se ugradjuej na Trafo Stanice. Gde s ekoja oprema nalazi, kazuje nam tabela OpremaNaTS. Izabrao sam za PK kombinaciju (SifraTrafoStanice,SerijskiBroj), ali imam i alternativni kljuc AK1 (SerijskiBroj), jer je SerisjkiBroj univerzalno jedinstven. Treba mi i VrstaOpreme, zbog tabela Kartica i BaterijaIspitivanje. Ponovo s radi o generalizaciji. Kad ne bih preneo VrstaOprememu tabele Kartica i BaterijaIspitivanje, mogao bih u te tabele da uensem na primer serisjki broj koji odgovara nekom Konverteru, a to bi bilo nezgodno po reputaciju projektanta sistema.

Tabel Trafostanice sadrzi spisak trafostanica, sifru i naziv. Pretpostavljam da ce projektant dodati i druge atribute (lokacija, voltaza - sta vec treba i sta ima smisla, ja se u to ne razumem).

Mjerenje sam shvatio da se rade na nivou stanice, pa je tabela spojena s atabelom TRafoStanice. Ako ovo nije tacno, i merenja se odnose na neku opremu, onda tabelu treba spojiti na OpremaNaTS, kao sto smo uradili sa tabelama Kartica i BaterijaISpitivanje.

Uneo sam neke test podatke, da se vidi kakao sve otprilike izgleda.

Ovaj model obezbedjuje da se vidi sta se trenutno nalazi i desava na trafo stanicama. Jedino za Mjerenja se predvidja da se pamti datum mjerenja. Ako nije potrebno, molim, izbacite atribut DatumMjerenja. Dozvoljena su mjerenja raznihh stvari (napon, amperaza, temperatura, sta god je potrebno). Svaki deo opreme (serisjki broj) moze u datom momentu da bude samo na jednoj stanici. Vise delova iste vrste moze biti na jednoj stanici (TS2 ima dve UPS jedinice, svaka sa svojim serisjkim brojem). Delovi koji se nalaze u inventaru (ZaduzenaOprema) moraju prthodno biti definisani u katalogu. Za svaki deo opreme mogu se razviti tabele sa atributima koji su vazni samo za taj deo opreme. Atribute koji s eodnose na svaku vrstu opreme mozete definisati u tabeli KAtalogOpreme.

Ostale tabele, lookup vrednosti za pojedine atribute - po zelji. Ja sam ih namerno izostavio da ne bismo pretrpavali model detaljima i tako od izgubili sliku o sustini onoga sto radimo.

Nadam se da je ovo bar blizu onoga sta se zamislilo. Ako jeste, izvolite napred na interfejs, u to se necu mesati ako bas ne moram.

Ako kasnije bude bilo potrebe da pratimo promene kroz vreme (koji je deo kada bio na kojoj stanici) to cemo lako dodati na model. "Lako" znaci "moguce je dodati novu funkcionalnost bez unistavanja postojeceg modela", ne znaci "lako" u smislu nije tesko da se uradi. o tom potom.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama30.09.2013. u 20:59 - pre 128 meseci
Uglavnom jasno. :-) @Raskul sad jos treba da doda izostavljene atribute i obrise ono sto mu nije potrebno pa da pokusamo ici dalje.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

ruskul
el.ing.
Podgorica

Član broj: 317019
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama01.10.2013. u 07:38 - pre 128 meseci
@nenadmarkoni Ne mogu da je odradim konverziju jer sam koristio neke elemente kojih nema u 2003....
Tako je, interesuje me samo koje je mjerenje izvršeno. Ta mjerenja se vrše nonstop i za to je zadužena SCADA, ja samo želim da znam koja mjerenja se vrše....Transformatori u prethodnom odgovoru su samo u svrhu objasnjenja rada sistema, tj. razlike izmedju mjernih pretvarača i konvertora. tako da me oni ne interesuju.
@Zidar Pregledacu dijagram i preurediti kako mislim da vise odgovara mojim potrebama, pa se javljam...
Hvala oboijici na odgovorima :)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama01.10.2013. u 09:17 - pre 128 meseci
Jos par pitanja za @Raskul. Da li Vam je bitno da znate koje baterije su vezane na koji UPS?Da li odredjenom UPS-u odgovara tacno odredjena vrsta baterije? Da li ima vise vrsta Kartica? Da li Vam je bitno da znate koje kartice su na kom A2? Gdje se nalaze RezervniDjelovi, u Trafostanici ili nekom zajednickom magacinu?
Shvatam da ce @Zidar pokazno uraditi dio vezan za zamjenu RezervnihDjelova(Promjena stanja) ako mi uspijemo uraditi ostalo. Ako su odgovori na pitanja pozitivni onda mislim da malo treba mjenjati model,a mozda i nisam u pravu.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama03.10.2013. u 10:25 - pre 128 meseci
Sta nam je sa @Ruskul? Cekamo odgovore da bi se dalje planiralo.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

ruskul
el.ing.
Podgorica

Član broj: 317019
Poruke: 8
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama03.10.2013. u 17:29 - pre 128 meseci
@nenadmarkoni Trenutno sam zauzet, nadam se da cu za koji dan na osnovu prethodnih postova napraviti relationship dijagram onako kako ja mislim, odgovoriti na vasa pitanja i nastaviti s radom...:)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko rada s formama25.10.2013. u 20:06 - pre 128 meseci
Je li @Ruskul odustao od teme ili se radi na teoriskim pripremama?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoc oko rada s formama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7772 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.