Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva laptopa na jedan WiFI

[es] :: Wireless :: Dva laptopa na jedan WiFI

[ Pregleda: 2411 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Verbic Jovan
Student Visoka Tehnicka Skola
Kragujevac, Smer: Informatika
Gornji Milanovac

Član broj: 287556
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Dva laptopa na jedan WiFI13.10.2013. u 20:20 - pre 128 meseci
Pozdrav.

Mislim da je ovo izvodljivo al nisam bas siguran.

Posto sam studen, stanujem i gazda je rekao kako ima wi fi bla bla bla. Medjutim ja dodjem ovde ruter na drugom spratu, stan moj u prizemlju i hvata jednu crtu al ne moze da se konektuje. Nista ja kupim onda Neki wi fi adapter i 6 metara usb kabla izbacim adapter napolje i sad sljaka dobro. Ping oko 15, brzina je 10 mb.

E sad moja devojka juce kupila laptop, ali sad da ne bih ponovo kupovao daj wi fi adapter kabal itd, da li ja mogu nekako da umrezim njen laptop na moj i da ona koristi ovaj internet. Probao sam preko WI FI hotspot i izbaci mi mrezu sve lepo konektujem al iz nekog razloga je uvek Limited i ne moze na internet.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Dva laptopa na jedan WiFI13.10.2013. u 21:19 - pre 128 meseci
U Windows Network and Sharing Centre izaberi Change Adapter Settings (pišem ti za Windows 7 a ti se za 8 snađi, pročačkaj malo)
U tom prozoru će ti prikazati mrežne interfejse... Dok držiš stisnuto Ctrl označi Local Area Connection i USB mrežni interfejs. Onda desni klik mišom pa Create Bridge connection...
Ili Desni klik na USB mrežni interfejs pa Properties pa Sharing pa štiklikraj "Allow other network users to connect..."
Dakle ICS...
 
Odgovor na temu

Verbic Jovan
Student Visoka Tehnicka Skola
Kragujevac, Smer: Informatika
Gornji Milanovac

Član broj: 287556
Poruke: 34
*.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Dva laptopa na jedan WiFI14.10.2013. u 00:35 - pre 128 meseci
Abjel mi za tu opciju prvu sa bridge connection tre a nekinkabl? Ja uradim to sto si napisao i kad na drugom lapzopu trazim wifi nista novo ne izbacuje
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Dva laptopa na jedan WiFI14.10.2013. u 08:14 - pre 128 meseci
Pogrešno sam te razumeo. Mislio sam da ćeš laptop od devojke da povežeš sa svojim putem UTP kabla... isto uradi kako sam napisao samo ovaj put za wireless i USB wireless interfejs. Na wireless kartici napravi Ad Hoc mode...
 
Odgovor na temu

Verbic Jovan
Student Visoka Tehnicka Skola
Kragujevac, Smer: Informatika
Gornji Milanovac

Član broj: 287556
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Dva laptopa na jedan WiFI14.10.2013. u 11:41 - pre 128 meseci
Uradio sam to kako si rekao. Napravio bridge konekciju. Jedan problem kad sam na ovo usb interfejus ukljucio share opciju nakon toga mi nije dozvolilo da napravim bridge izmedju njih, a kada sam iskljucio uspeo sam da napravim. Vidis na slici postavljeno je sve kao sto si rekao. Jedino sto sad sa drugog laptopa kad trazim wi fi nema ni jedne konekcije, predpostavljam da je zbog toga sto mi share opcija nije ukljucena na wi fi usb ali ne vredi kad neda laptop.
Mozda je bolje resenje da kupim UTP kabl pa da probam sa njim?

 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Dva laptopa na jedan WiFI14.10.2013. u 13:36 - pre 128 meseci
Ti si samo omogućio drajversku podršku za AdHoc... inače AdHoc se pravi ovde:

nego da ne bi komplikovali skini ovaj program jer nemam puno vremena da ti detaljno pravim uputsvo sa slikama...
http://www.connectify.me/
http://www.techradar.com/news/...into-a-wireless-hotspot-657138
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Dva laptopa na jedan WiFI

[ Pregleda: 2411 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.