Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti WiFi u kuci

[es] :: Wireless :: Kako napraviti WiFi u kuci

[ Pregleda: 7378 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

asdex
Vukasin Kosanovic
Srednja Skola
Novi Sad,Srbija

Član broj: 318874
Poruke: 1
*.cpe.parabolanet.com.



Profil

icon Kako napraviti WiFi u kuci05.11.2013. u 12:48 - pre 128 meseci
Pozdrav svima!
Novi sam na ovom forumu,i kao prvo zelim da se zahvalim svakome ko bude voljan da mi pomogne oko mog problema,potrudicu se da ga objasnim detaljno.

Skoro sam dobio novi telefon (Sony Xperia L) koji kada se konektujem preko telenorovog interneta vuce jako puno MB,bukvalno za dan ostanem bez brzih megabajta i onda bude prespor...Pa sam poceo da se interesujem kako da napravim WiFi u svojoj kuci,i donekle resim problem konektovanja na internet.

Na kompjuteru se povezujem preko lokalnog operatera u okolini Novog Sada koji se zove ParabolaNET,znaci imam antenu na krovu kuce,koja hvata signal sa vrha zgrade koja je bukvalno na 50m od moje kuce.I mogu reci da je signal odlican.E sad,antena je kabelom povezana za TP LINK 54m Wireless Access Point (Model TP Link TL-WA501g) koji je dalje povezan za racunar..Konektujem se preko Local Area Networka,tako sto pravi svoju Broadband konekciju gde unosim korisnicko ime i lozinku svog naloga.E sad,kao prvo me zanima da li je ikako moguce da podesim WiFi na mobilnom telefonu,jer na AP-u ima lampica WLAN,a i citao sam po internetu da je to moguce..

Ako nije moguce zanima me da li taj TP Link mogu da spojim sa ADSL-ovim modemom koji imam,a koji koristim samo za IPTV (televiziju),posto njihov internet ne koristim.Sa donje strane modema ima tacno napisano WiFi Certified,samo ne znam kako to sve da uradim.

Unapred se izvinjavam ako odvalim neku glupost,jer stvarno sam pocetnik sto se tice umrezavanja,tako da mi je potrebna pomoc nekoga ko zna to da radi.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Kako napraviti WiFi u kuci05.11.2013. u 17:49 - pre 128 meseci
Nikako. Treba ti wireless ruter, a onda iz TP-Link u njega. Moze i drugacije ali ti je ovo najjednostavnije i ja mislim najbolje resenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kako napraviti WiFi u kuci

[ Pregleda: 7378 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.