Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remontovanje železničkih vagona

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39153 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona01.08.2014. u 22:12 - pre 118 meseci
Da postavimo prvi predlog modela. Ovde bih zamolio Zorana i Zidara za mišljenje da li bi predloženi model mogao da prati opisani realni sistem, a da se ipak upotrebi Zidarev primjer iz teme "Praćenje promjene stanja"? Trenutno samo slike.
ps. Zaboravio sam da dodam i pomoćnu tabelu VrstaRemonta koja je neidentifikujućom vezom kao nadređena vezana za tabelu Remont.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 01.08.2014. u 23:32 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.dsl.bell.ca.



+79 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona02.08.2014. u 06:06 - pre 118 meseci
Ponudjeni modeli su OK, dopunio si osnovni model dodatnim tabelama za cuvanje dodatnih podataka, jako lepa ideja, bravo.

Ima samo jedan previd. Modeli su u stvari isti, iako su zamisljeni kao razliciti. Jedan kao predstavlja specijalizaciju (broj 2), a drugi generalizaciju (broj 1), a u stvari su oba specijalizacija. (Hm, ovo je kao Petar petru Plete petlju...)

Oba modela omogucuju da se za svako novo stanje unesu dodatni podaci u odgovarajuce dodatne tabele (deca tabele PracenjePromenaStanja). Recimo, za stanje 'Vagon' lepo je znati i koji vagon, u kojoj kompoziciji, na kojoj poziciji. Slicno za remont, koji majstor je uradio remont, broj radnog naloga i slicno.

Kad je speciajalizacija u pitanju, dodatni podatak se moze poslati bilo koju tabelu. Kod generalizacije, podatak se mora poslati u tacno odredjenu tabelu. Oba modela dozvoljavaju da se dodatni podatak unese u bilo koju dodatnu tabelu. Kako? Pa nista nas ne sprecava da kas stanje predje u 'Vagon' mi unesemo podatak u 'Remont'. Ili u bilo koju drugu dodatnu tabelu. U stvari, mozemo uneti isti podatak u sve dodatne tabele odjednom. Oba modela to dozvoljavaju, prema tome isti su, bez obzira na razlicite simbole na cvoru odakle se granaju childeren tabele. Probaj pa ces se uveriti i sam.

Sta treba da uradimo da bismo garantovali da se dodatni podaci o svakom novom stanju upisu u tacnu tabelu? Evo sta:
Umesto da iz roditelj tabele PracenjePromenaStanja u 'children' tabele prenesemo PK ( SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza ), prenesimo Super Key (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje ). Ovo naravno zahteva da se u children tabelama doda kolona 'NovoStanje', kao i dfa se u roditelj tabli definise Super key. Onda se zada da u svakoj child tabeli kolona Novo Stanje mora imati konstantnu vrednost - koja odgovara onom stanju za koga skupljamo dodatne podatke. Na primer:
Code:
-- Primer: struktura nekih tabela i ogranicenja:

tabela Zaliha: {SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje, Napomena}, 
PK = (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza),
FK = (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje)
   REF PracenejPromeneStanja  (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje),
CHECK NovoStanje = 'Zaliha' -- znacenje: u svakom redu NovoStanje = 'Zaliha'

tabela Vagon: {SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje, Pozicija, Majstor}
PK = (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza),
FK = (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje)
   REF PracenejPromeneStanja  (SerijskiBrojOsovine, Godina, TrenutakPrelaza, NovoStanje),
CHECK NovoStanje = 'Vagon' -- znacenje: u svakom redu NovoStanje = 'Vagon'



Izgleda neobicno, ali u sustini nema nicega sto je zabranjeno u teoriji. PK ima u child tabelama manje kolona od FK - nigde ne pise da ne sme tako. Koristimo Super Key tebele roditelj umesto PK, da bi napravili vezu sa children tabelama. Takodje nije zabranjeno... Glavni stos je uvodjenej CHECK ogranicenja (Validation Rule za kolonu u Accessu). CHECK zahteva da kolona NovoSTanje bude konstantna i da se samo takve (NovoStanje = const = 'Zaliha' na primer) promene stanja mogu uneti u child tabele. E, kad dodamo extra kolonu u child tabelu, i vezemo je za Super kljuc u roditelj tabeli, onda imamo genralizaciju. Jeste, children tabele su denormalizovane, imaju redundatan podatak, NovoStanje, pa jos konstantna vrednost. Jeste, ali bez toga ne bismo mogli da garantujemo vazno ogranicenje. A kako onda svi kazu 'treba normalizovati do Byce-Codd Normalne Forme (BCNF)'? To vazi za staticke podatke. Ako se prate promene bilo cega, onda nije moguce dostici BCNF a da se ne zanemare vazna ogranicenja.

Medjutim, mislim da je ovo prekomplikovano za postavljaca pitanja. Poceli smo od toga kako se puni i prazni nevezana forma, a dodjosmo do modela baze.

Ko hoce da se bavi naprednim naucnim radom, evo zanimacije:
Kako na primer garantovati da u istoj kompoziciji, u istom danu, na vagonu 7 ne budu dve razlicite osovine na prednjem kraju? Ili da se ogranici da kompozicija ne moze imati vise od N vagona u datom mementu. Ja ne znam tacno kako bi se to izvelo, ali vredi eksperimentisati, ako neko ima vremena.



P.S. nece me biti do sledece srede na forumu.

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona02.08.2014. u 08:04 - pre 118 meseci
Zahvaljujem @Zidar-u. Izvinjavam se ako sam unio zabunu, naime na obje slike je isti model samo prikazan na logičkom i na fizičkom nivou baš zbog diskriminatora u čvoru (na fizičkom nivou se ne vidi naziv diskriminatora). Znači ne radi se o dva različita modela.
Citat:
Zidar: Medjutim, mislim da je ovo prekomplikovano za postavljaca pitanja.

He,he.. Prekomplikovano je ovo i za mene, ali imamo primjer u temi "Praćenje promene stanja" pa ćemo zajedno pokušati nešta da uradimo (ne garantujem).
Zamisao funkcionisanja je da na formi koja će prikazivati podatke osovine postavimo 5 komandnih dugmadi za promjenu stanja, koja će biti omogućena ili onemogućena u zavisnosti od dozvoljenih promjena stanja, a koja bi otvarala specijalizovane forme za unos dodatnih podataka. Podaci koji su predefinisani i garantuju tačnost bi se u pozadini dodavali automatski kodom pri otvaranju specijalizovane forme. Ostaje da osmislimo kako da osovine koje su u statusu "Vagon" budu istog tipa pri montaži kao i ostale na tom vagonu, tj. ako se mijenjaju sve da sve budu istog tipa.
@marija.ana I ja sam, može se reći, početnik pa ne garantujem da ćemo ovo istjerati do kraja, ali igramo se pa šta uradimo

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona02.08.2014. u 08:28 - pre 118 meseci
Otisli ste predaleko, teško mi je i da pročitam.

Citat:
Zidar: Recimo, za stanje 'Vagon' lepo je znati i koji vagon, u kojoj kompoziciji, na kojoj poziciji. Slicno za remont, koji majstor je uradio remont, broj radnog naloga i slicno.


Ja to zamislila ovako:

Stanje Lokacija
Vagon, 000-1/2
Ovaj izraz mi govori sve, i broj vagona i mesto na vagonu.

Ja Vas teško razumem, volela bih da mi neko kaže da li je izvodljivo sve to pisati u tabelu DNEVNIK (u ovom slucaju PracenjePromeneStanja) onako kako sam ja zamislila (sve u tri polja Stanje, Lokacija, Izmene).

Recimo ako odaberem Neispravna, pomocu after update polja Stanje ako je Stanje Neispravna da mi u polje lokacija upise Neispravne i da combobox Izmene "hrani" sa tabelom Neispravnost (gde bih čuvala opise neispravnosti).

Ako odaberem Vagon, after update polja Stanje ako je Stanje Vagon da mi combobox Lokacija hrani sa tabelom Vagoni gde bi bile upisane pozicije u formatu XXX-y/z gde je XXX broj vagona a y/z pozicija osovine.

Podatke o majstoru koji je uradio remont nemam. Nema ni broja radnog naloga. To se sve radi u drugoj firmi. Imam samo ko je zamenio osovinu i broj radnog lista.

Citat:
Zidar: Medjutim, mislim da je ovo prekomplikovano za postavljaca pitanja. Poceli smo od toga kako se puni i prazni nevezana forma, a dodjosmo do modela baze. :-)

Posatavljač pitamnja se (u čudu) češka po glavi...

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona02.08.2014. u 10:15 - pre 118 meseci
@marija.ana Ne brinite, za sada se cini prekomplikovano ali kako bude odmicalo trebalo bi da se sve više razjašnjava. Rekao sam igramo se pa gdje stignemo, a trebalo bi da ispadne dobro.
Citat:
marija.ana: Podatke o majstoru koji je uradio remont nemam. Nema ni broja radnog naloga. To se sve radi u drugoj firmi. Imam samo ko je zamenio osovinu i broj radnog lista.

Niste do kraja dobro opisali ovaj proces. Uz remontovanu-popravljenu osovinu dobijate radni list na kojem je broj radnog lista, vrsta rada i ime(potpis) majstora. Je li tako? U kojem je formatu broj radnog lista.
Evo doradjen BE baze, s tim što treba unijeti izmjenu prema gore napisanom kad to razjasnimo.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona02.08.2014. u 14:46 - pre 118 meseci
Citat:
nenadmarkoni:
Niste do kraja dobro opisali ovaj proces. Uz remontovanu-popravljenu osovinu dobijate radni list na kojem je broj radnog lista, vrsta rada i ime(potpis) majstora. Je li tako? U kojem je formatu broj radnog lista.
Evo doradjen BE baze, s tim što treba unijeti izmjenu prema gore napisanom kad to razjasnimo.


Ovako.

Ošteti se osovina. Majstor je skine i zameni. Meni pošalje "dnevni list izgradnje". Trenurno ih nemam kod sebe ali mogu skenirati u ponedeljak. Pokušaću da je opišem.

Majstor sam skida osovinu sam uzima drugu, menja je a zatim u dnevni list upisuje broj lista i datum, zatim popunjava kolone sa podacima i potpisuje se na dnu lista.
Prvo idu kolone sa podacima o izgrađenoj osovini. Broj osovine, godiste, tip, razlog izgradnje, zatim idu kolone koje se odnose na ugrađenu Broj osovine, godiste, tip, a zatim idu kolone koje ja popunjavam Remonter i Datum poslednjeg remonta ili pregleda.


Kada se steknu uslovi za slanje na remont, ja određujem koje osovine se šalju (uzimajući u obzir vrstu kvara i prečnik) i popunjavam tabelu sa kolonama:

Broj osovine, godiste, tip, zahtevani radovi,

Kada se osovina vrati dobijam otpremnicu. Otpremnica je tabela koja ima broj datum i kolone:

Broj osovine, godiste, tip, vrsta opravke.


Moje je još i da pazim da se ne koristi starija od 40 god, i da proteklo vreme od poslednjeg remonta ne sme biti veće od 4 godine.

To je sve otprilike.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona03.08.2014. u 08:23 - pre 118 meseci
Dobro, doradjen je model i mislim da ce sada ispunjavati i taj poslednji zahtjev, ali svakako skenirajte dokumente koji se javljaju u sistemu. Pri modeliranju baze oni su jedna od karika i iz njih se takođe uzimaju podaci potrebni za pravilno postavljanje-modeliranje baze. Ponudjeni model bi trebao, uz dodatna ograničenja, da garantuje pravilno pracenje promjene stanja osovine. Ograničenja od maksimum 40 godina starosti i 4 godine od poslednjeg remonta, bar koliko ja mislim, neće se moći postići samim modelom i ograničenjima nad tabelama već se moraju ograničiti kodom. Pogledajte malo relacije i tabele pa ako nema daljih primjedbi da lagano krenemo na FE baze.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona03.08.2014. u 10:25 - pre 118 meseci
Mada malo zurimo evo prvih radova na FE baze. Tabele je trenutno potrebno ručno prelinkovati na BE baze( tamo gdje ste raspakovali BE). Kasnije ćemo napraviti linker koji će to raditi umjesto nas. Znači potrebno je prelinkovati sve tabele osim tblErrorLog. Ona se ne nalazi tamo gdje su ostale tabele već je u sastavu FE baze. Zbog lakšeg dodavanja Error Handler-a ja koristim MZTools for VBA koji se besplatno nudi na internetu i pomoću kog jednim klikom možemo u svakoj proceduri dodati kod za 'hvatanje' runtime grešaka. Greške se pomoću njega upisuju u pomenutu ErrorLog tabelu. Dodata je i forma pomoću koje se provjerava funkcionisanje samog Error Handlera i pregled pomenute tabele.Sve ovo je skinuto ovde sa foruma i djelo je forumaša. Trebalo bi da je neko pravilo (makar sam ja to tako shvatio) da se najprije izrađuju forme za pomoćne tabele- šifarnike. Te tabele su na našem modelu : Stanje, DozvoljenePromeneStanja,Kola,Godina,Tip,Neispravnost,RadniList,Majstor,Remonter i VrstaRemonta. Za tabelu Godina omogući ćemo da se sama popunjava kada se u sistemskom datumu pojavi nova godina. Ovo ćemo omogućiti pomoću dva Macro-a, jednog akcionog Query-a(Upita) - QGodinaDodaj. U formama koje imaju za ključ ID umjesto AutoNumber polja postavili smo Number polje, i u pozadini pomoću jednog sakrivenog polja na formi - Broj i koda u pozadini omogućili programski AutoNumber koji radi pouzdanije od onog koji se nudi u samom Access-u. Sada bi trebalo da unesete u ove forme ispravne podatke da bi mogli dalje da radimo...
Kada to uradite zakačite popunjen BE baze ovde.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona03.08.2014. u 13:45 - pre 118 meseci
OsovineBE je super. Kada otvorim OsovineFE1 dobijem "c:\Dosuments and Settings\Nenad\Desktop\Osovine\2003\OsovineBE.mdb oa not a valid path." Mogu li da ispravim path nekako, ili moram formirati ovakav kao Vaš?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona03.08.2014. u 14:03 - pre 118 meseci
Otvorite FE baze, i izaberete Tools->Database Utilities->Linked Table Manager. Kliknete na Select All i čekirate Alweys prompt for new location. Zatim u prozoru koji se otvori nadjete lokaciju gdje ste raspakovali BE baze i prelinkujete.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 10:14 - pre 118 meseci
Evo Dnevnog lista izgradnje (papir koji dobijam kad majstor skine osovinu)
i Pregleda Osovinskih sklopova za opravku (papir koji ja šaljem uz osovine na remont)
Evo i popunjene baze OsovineBE. Nisam stigla sve podatke uneti (bilo nekih grešaka koje moram na terenu proveravati).


Jedno pitanje:
Osovine treba da imaju svou napomenu (napomena koja ih prati ceo radni vek), zar to ne bi trebalo da bude u tabeli osovine?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
212.200.246.*



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 12:11 - pre 118 meseci
Ovde sada pored radnog lista imamo jos 2 dokumenta. Prvi povezuje tabele Neispravne i Remont, a drugi Remont i Zaliha. Koliko sam vidio u njima postoje polja koja niste pomenuli a koja bi takodje trebala biti u bazi. Postoji li neki dokument i kada osovina odlazi u Skart? Da li dokument koji prati slanje na remont ima neki broj pod kojim se zavodi? Da li se po istom broju osovine i vracaju sa remonta? Trebalo bi opisati sve rubrike dokumenata i navestivrijednosti (opseg vrijednosti) koje se mogu unijeti u te rubrike . Trenutno nisam uz racunar
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 15:14 - pre 118 meseci
Ne postoji dokument kada osovina odlazi u škart.
Nema broj dokumenta. Kada pošaljem na primer 14 osovina na remont, moguće je da mi se vrati samo na pr. 4 a ostale da ostanu kod remontera dok se ne nadju delovi pa da se vrate sa nekom grupom.

Dokument "Pregled" ima polja koja se ne popunjavaju (to je dokument za velike železničke vagone).
Za tabelu "Pregled" ja popunjavam: godinu proizvodnje, broj NN, ono "monoblok" ili "sa bandaž." su tipovi A i B, Precnik kruga kotrljanja je onaj "moj" precnik, osiguranje ležaja se takođe odnosi na neki drugi tip osovina (ni to ne popunjavam). Tabela ispod služi da je remonter popuni po završenom poslu: popunjavaju samo "Godinu proizv" "Broj NN", prečnik, i izvršene zamene.

Tabela "Pregled" mi dolazi zajedno sa osovinama. I obično je kopija (pošto je moguće da mi poslate osovine vrate iz nekoliko puta u podužem vremenskom razmaku). Potvrda da su mi se osovina vratile je "Otpremnica" (papir na kome su rukopisom napisani brojevi osovina koje su mi poslate).

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 16:22 - pre 118 meseci
Možete li skenirati i jednu Otpremnicu ako nije problem. Uvid u dokumente koji se javljaju u sistemu je, kao što sam rekao, važan dio projektovanja baze. Ne samo što nam govori koja polja su nam potrebna i koji tip polja da izaberemo, već bi i izgled forme trebao da prati izgled dokumenta ukoliko je to moguće. Izvještaji koji su izlazni dokumenti iz sistema su upravo ti dokumenti( kako izgledom tako i sadržajem).
Pri izradi aplikacije trebalo bi da vodimo računa da funkcionisanje aplikacije prati radne procese koji se javljaju u sistemu, a ne da im kontrira. U opisanom sistemu otprilike identifikuje se nekoliko radnih procesa:
-Evidentiranje osovine ( u ovom procesu se unose podaci o osovini u sistem, pri čemu osovina dobija inicijalni status 'Zaliha'. Obzirom da se osovine koje treba unijeti u sistem realno nalaze u drugim statusima ovde bi trebalo iz inicijalnog statusa omogućiti njihovo prebacivanje na statuse iz realnog sistema)
-Izgradnja/Ugradnja ( u ovom procesu majstor skida neispravnu osovinu koja iz statusa 'Vagon' prelazi u status 'Neispravna', a na njeno mjesto postavlja drugu koja iz statusa 'Zaliha' prelazi u status 'Vagon' vodeći računa da na istom broju vagona budu osovine istog tipa. Popunjava "Dnevni list izgradnje" , koji ima svoj broj, potpisuje ga i dostavlja ga Vama, a Vi na osnovu njega unosite podatke u aplikaciju.)
-Upućivanje osovina na remont ( u ovom procesu iz spiska osovina koje su u statusu 'Neispravna', a na osnovu priblizne velicine precnika ili sličnosti u opisu kvara Vi birate osovine koje će biti upućene na remont. Izabrane osovine se upisuju u "Pregled osovinskih sklopova za opravku", i šalju se na remont. Pri ovom procesu izabrane osovine prelaze iz statusa 'Neispravne' u status 'Remont')
-Prijem osovina sa remonta ( u ovom procesu osovine koje su u statusu 'Remont' prelaze u status 'Zaliha'. Na osnovu dokumenta "Pregled popravljenih osovinskih sklopova" unose se nove vrijednosti prečnika osovine i podaci o izvršenim zamjenama-rekonstrukcijama na osovini. Dokumentom "Otpremnica" razdužuje se dokument "Pregled osovinskih sklopova za opravku" te služi kao potvrda da su sve upućene osovine sa tog dokumenta vraćene.[Tako sam razumio. Da li je tako?])u
-Otpis osovina ( u ovom procesu osovine iz statusa 'Neispravne' prelaze u status 'Skart'. [Nije do kraja razjašnjen ovaj proces. Jedino što znamo je da se osovine vagaju.] Osovine iz statusa 'Skart' ne mogu preći u druga stanja.)

Iz ovoga naslućuje se kako otprilike treba da izgleda i funkcioniše aplikacija koju treba izraditi.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 16:59 - pre 118 meseci
Sad sam pogledao podatke koje ste unijeli i nisu mi baš jasni podaci u tabeli "Dozvoljene promene stanja". Naveli ste:
IzStanja UStanje
Neispravna Remont
Neispravna Skart
Remont Skart
Remont Vagon
Remont Zaliha
Vagon Neispravna
Vagon Remont
Vagon Skart
Vagon Vagon
Vagon Zaliha
Zaliha Neispravna
Zaliha Remont
Zaliha Skart
Zaliha Vagon

Nisu mi jasne promjene : Remont-Vagon,Vagon-Remont,Vagon-Skart,Vagon-Vagon, Vagon-Zaliha, Zaliha-Neispravna,Zaliha-Remont, Zaliha-Skart.

Ako su zaista ove promjene dozvoljene onda sistem ne funkcioniše onako kako sam napisao u gornjem postu.??? :-/
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 17:42 - pre 118 meseci
Citat:
nenadmarkoni:
Nisu mi jasne promjene : Remont-Vagon,Vagon-Remont,Vagon-Skart,Vagon-Vagon, Vagon-Zaliha, Zaliha-Neispravna,Zaliha-Remont, Zaliha-Skart.

Ako su zaista ove promjene dozvoljene onda sistem ne funkcioniše onako kako sam napisao u gornjem postu.??? :-/


Remont-Vagon i Vagon-Remont, Osovine nekada idu na remont sa sve vagonom, nisam znala kako to da opišem uslovom.
Vagon-Škart - Pretpostavila sam da se može desiti tako velika havarija da osovina sa vagona ode pravo u škart a ne u neispravne.
Vagon - Vagon i Vagon - Zaliha, ponekad se desi da se ne oštete sve osovine (sa jednog vagona) odjednom, tj oštete se na primer 3 a jedna ostane ispravna precnika 920mm. Ako u tom trenutku na Zalihama nema osovine sličnog precnika već na primer samo osovine precnika veceg od 950mm, ispravna osovina se odlaže na zalihe, kao razlog za njenu izgradnju se navodi "uklapanje". Ako se oštećenje desilo na osovinama dva vagona, a oštete se recimo 3 osovine na prvom i 1 na drugom vagonu, i ako su približnog prečnika može se desiti da se osovina sa prvog vagona prebaci na drugi a da se na prvi ugrade 4 sa zalihe.
Zaliha - Remont, Moja je pretpostavka da se može desiti da nekoj osovini na zalihama istekne 4 godine od remonta i da mora da se uputi na novi remont.
Zaliha - Skart - opet pretpostavka da na osovina zalihama može da zatekne 40. godinu
Zaliha - Remont - opet moja pretpostavka "sta ako se desi da neko osteti osovinu na zalihama?"



Sistem funkcionise tačno onako kako ste Vi opisali u postu iznad. Otpremnicu ću sutra skenirati.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona04.08.2014. u 18:40 - pre 118 meseci
UH!!!! Priznajem, sva mišljenja su ispravna, samo je pitanje kako sve ovo uklopiti u funkcionisanje buduće aplikacije. A i ovoliki broj dozvoljenih stanja povećava mogućnost greške. Pokušaćemo!

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona05.08.2014. u 07:30 - pre 118 meseci
Evo i Otpremnice, ne vidi se najbolje.
U prvom redu piše: "Zamena bandaža na" pa su u sledećem redu brojevi tri osovine na kojima je to urađeno
U sledećem: Obrada profila točka, pa zatim brojevi osovina na kojima je to rađeno.


U zadnja dva reda piše broj reversa i datum (podaci nebitni za mene).
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.cpe.m-kabl.net.



+3 Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona05.08.2014. u 08:48 - pre 118 meseci
Broj 24949 je broj ugovora koji ste sklopili sa tom firmom da vrsi opravke, nije broj porudzbine-Pregleda osovina za popravku? Je li tako?Broj osovina koje su opisane u otpremnici odgovara broju osovina koje su upucene po jednom dokumentu "Popis osovinskih sklopova za popravku?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

marija.ana
Anabela Marijanovic
Umka, Srbija

Član broj: 324047
Poruke: 82
65.49.14.*



Profil

icon Re: Remontovanje železničkih vagona05.08.2014. u 13:36 - pre 118 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Broj 24949 je broj ugovora koji ste sklopili sa tom firmom da vrsi opravke, nije broj porudzbine-Pregleda osovina za popravku?  Je li tako?

Da
Citat:
nenadmarkoni:Broj osovina koje su opisane u otpremnici odgovara broju osovina koje su upucene po jednom dokumentu "Popis osovinskih sklopova za popravku?

Ne mora da znači. Može da se desi da ja pošaljem u januaru brojeve 1, 2, 3, 4, 5 i 6 u februaru 7, 8, 9, 10, 11, 12 pa mi oni u martu vrate 1, 2, 3, 7, 9, 12. Nema nekog pravila. Možda bi i bilo da nije kako jeste (štrajkovi, restrukturiranje, nestašice delova, nemanje novca...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Remontovanje železničkih vagona

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39153 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.