Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 371774 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 09:32 - pre 26 meseci
Citat:
MajorFatal:
dronovi koji raznose sveže mleko na kućnu adresu, a ne zgrade u vazduh?

Hebes mleko, nismo bebe, nego kontam nesto, jel bi mogli ti dronovi da svercuju benzin preko granice? Objavljen je datum kad nam EU uvodi sankcije na transport nafte:
15.05.2022.
Pa da nabavimo mi par komada tih dronova, jedan sedi sa jedne srane granice, drugi sa druge, a dronovi samo zvrje tamo-ovamo...
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 09:43 - pre 26 meseci
Kako je to divno od nasih prijatelja, oni ce nastaviti da koriste rusku naftu, a u Srbiji ce nastati potpuni kolaps.
 
+1

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6868
87.116.166.*



+1457 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 10:00 - pre 26 meseci
Neće nacionalizovaće te deonice po ceni kojoj su prodate (bagatela) to i jeste ono što su objavili da se otima ruska imovina. To i jeste bio ključ EU da se krade.
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16374



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 10:11 - pre 26 meseci
Interesantna je ta perspektiva i pozivanje na zaplenu ruske imovine,

dok istovremeno mozemo da vidimo klipove iz ukrajine ljude koji su zbog ukradene kobasice, ili flase piva fizicki zlostavljani (narocito zene) i stavljeni na stub srama tj posle fizicke torture ostavljeni vezani za banderu.
Svi ti klipovi su snimili ukrajinci na svom narodu i ako zapad to sada pokusava da pripoji rusima.

(mislim da tek sada razumem poreklo termina stub srama)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 10:38 - pre 26 meseci
Citat:
Panta_:Upravo je propaganda razlog za katastrofalne rezultate ovog istraživanja, prema kome polovina ispitanih je za uvođenje sankcija po uzoru na 90-e. Ako bi ovo istraživanje bilo u određenoj meri tačno, dolazimo do toga da je preko 70% građana spremno da u potpunosti izoluje i upropasti sopstvenu državu zarad Rusije i Putina. Kakvim imenom nazvati takve kojima je interes druge države i naroda preči od svojih.
Ne mogu da verujem. Kao što je već napisano, nekako bih razumeo da su uz opciju da Srbija stane uz Rusiju dopisane varijante da će da budu nametnute sankcije ali da uz neutralnost to prikače ... jedino što mi pada na pamet je da je plan da se Srbija pod hitno opredeli za koga je a ne da bude neutralna, što je ladno prošlo i na zapadu i na istoku. Nekome to ne odgovara pa gura Srbe da budu uz jednu stranu, bez obzira na posledice. Čudi me da nisu dodali ... ako Srbija bude neutralna, pogodiće je poplave, zemljotresi, pogodiće je talas izbeglica* koji će da kolju civile (one prethodne izbeglice, ne ove sadašnje) i ... nemam toliku maštu kao oni koji su sastavili ovu maloumnu statistiku.

Ako bi Srbija bila jasno i glasno uz Rusiju, moguće je da bi se pojavile varijante sankcija ali je realnije da kfor ode na administrativnu granicu, balisti krenu oružjem na srpska naselja i pobiju sve Srbe. Onda bi se to razvilo i dalje, počeli bi neredi i Srbija bi se našla u teškoj situaciji.

Ako bi Srbija jasno i glasno stala uz evropsku zajednicu (Ukrajina ovde ne igra nikakvu ulogu) onda bi za par dana bilo glasanje o priznavanju republjik kosova, Rusija ne bi stavila veto i onda bi se desilo ono iz prethodnog pasusa.

Sa neutralnom Srbijom koja priznaje teritorijalni integritet Ukrajine ali ne uvodi sankcije Rusiji su se svi složili i niko nas još ne dira. Same sankcije ne bi ni trunku naškodile Rusiji ali je bitno da neko otkrije svoj stav.

*Ovo sa izbeglicama je isto kao i sa izbeglicama sa KiM koji su krenuli kada je počelo bombardovanje sa ciljem da se pokaže kako su ih Srbi isterali. Tako je i sada, zli Rusi su naterali milione izbeglica da traže spas, mi ćemo da im pružimo sve na neki kratak period pa će, kada Rusija obnovi porušeno, da se vrate. Loš plan, Ukrajinci su se mesecima naseljavali na zapadu Ukrajine sa planom da iskoriste eventualni napad i pobegnu u obećane zapadne zemlje. Naravno, ameri su zabranili dolazak izbeglicama i sada će ta jadna eu da prihvati milione ljudi koji su došli da i oni lepo žive.
Citat:
MajorFatal:Ako mi objasniš zašto je kockica pala baš na Smrt kilavom fašizmu, umesto na Smrt jezivo efikasnom nacizmu svojevremeno
Otkud znam, ja isto kad razmišljam o nato patki i zapadu to smatram fašizmom a ne nacizmom. Možda zato što su talijanski fašisti uzeli pod svoje teritoriju KiM kao i Dalmaciju (mada je ona valjda tek posle WWII pripala kroasanima) pa su nam nekako bili bliži.
Citat:
MajorFatal:Ako misliš da će kod nas fašizam da bude omiljeno uređenje - teško, žval ekipa nikad nema realno više od 20%, tako da 80% nikad neće glasati za fašizam i njegovih 100 za 1 varijantu.
Naravno da kod nas fašizam (i nacizam, naravno) ne može da bude omiljen. Da jeste, onda ne bi bili protiv njih u oba velika rata kao i devedesetih kada smo morali da se borimo protiv ustaša, balija i balista a na kraju i protiv njihovih pokrovitelja natista.
Citat:
bakara:Pa kako da se smiri kad je zelenski samo figura kojom upravlja nato?

njegovi zahtevi su kao da su rusi negde tamo a ne tu na njegovoj gajbi gde su sve rasturili

On trazi da se oni vrate odakle su dosli a on im daje casnu rec da ce biti dobar...pa za to je malo kasno
sad bi trebalo da se vrate kuci nezavrsenog posla?
Tesko da ce tako biti...
Sada se pravi predstava da Ukrajina hoće mir ali da će Rusi da nastave ubijanje civila. Ja sam pisao, pre sukoba su imali odličan sporazum, kako je krenulo imaju sve manje a na kraju će da ostane samo bezuslovna kapitulacija.
Kao ... Donjeck i Krim će da ostanu u Ukrajini sledećih 10-15 godina pa će onda da se opet razmatra njihova volja. Garanti mira će da budu Poljska, Kanada i slični a Ukrajina će da da časnu reč da neće da pristupa nati i da će da rastera naciste. Mrmota niko nije pomenuo.
Citat:
bakara:Rece dimkovic da tamo ciglu na cigli rusi ne ostavljaju, ali ostavljaju jasnu poruku ostalima da se ne petljaju.
Za one koji ne znaju kako izgledaju srušene zgrade, na prvoj slici je zgrada pogođena raketama iz uragana, na drugoj zgrada u Mariupolju koju su oštetili vojnici iz ručnog naoružanja i uništili neke stanove i na kraju su slike onoga što su zatekli u tim civilnim ciljevima.






Citat:
Darko Nedeljković:Hebes mleko, nismo bebe, nego kontam nesto, jel bi mogli ti dronovi da svercuju benzin preko granice? Objavljen je datum kad nam EU uvodi sankcije na transport nafte:
15.05.2022.
Pa da nabavimo mi par komada tih dronova, jedan sedi sa jedne srane granice, drugi sa druge, a dronovi samo zvrje tamo-ovamo...
Ovo mi je nerealna ideja. Jedino da se dronovima dobacujemo preko mađarske i kroasanije, oni još nemaju pvo pa dok kupe od amera, dronovi slobodno prolaze. Da kupujemo u komšiluku je isto nerealno, eu je izjavila da nikako neće da plaća gas rubljama jer ugovori kažu drugo** a sada se sprema spisak šta sve prelazi na rublja. Nafta, ugalj, žito ... svašta nešto bez čega zapad može. Pa kako onda da od njih švercujemo??

**Sve je to u redu, u ugovorima piše da se gas plaća dolarima/evrovima a sada im gasprom šalje nove u kojima piše nešto drugo. Pa ne moraju da ih potpišu, Rusi će da smanje proizvodnju gasa a on je već deficitaran u svetu.

...

Gledam bbc i članak o mučenju ruskih zarobljenika. Pa kao ... njima na nogama rane kao krvare a ukrajinski vojnici im navodno pucaju u noge i gledaju kako umiru. I sve ono ... jeste, mi ćemo da poverujemo da dobra i mirna ukrajinska vojska muči zarobljenike.
Sada izgleda da cnn sprema nove filmove inspirisane ovim dešavanjima pa ukrajinska vojska glumi rusku i onda ubijaju (ali stvarno) civile, starce i decu i posle će to da prikažu kao odgovor Rusa na ono od ranije.


U Kijevu policija zaustavila ženu nekog od naoružanih civila a pošto su ovi bili blizu, došli su i razoružali policiju ... nadam se da ih nisu kaznili sa po metkom u čelo.
Prikačeni fajlovi
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 10:47 - pre 26 meseci
Citat:
bordzija:
Neće nacionalizovaće te deonice po ceni kojoj su prodate (bagatela) to i jeste ono što su objavili da se otima ruska imovina. To i jeste bio ključ EU da se krade.

Mozes li malo detaljnije to da prokomentarises? Ja sam po inerciji bio usvojio floskulu da smo mi rusima "poklonili" pola NIS-a za 400 miliona (ti bi rekao bagatela) medjutim, odem na sajt berze i imam sta da vidim - vrednost celog NIS-a je jos uvek ispod 800 miliona! Cak i posle toliko godina inflacije, poskupljenja, pada vrednosti evra, ulaganja investicija od strane rusa - opet pola NIS-a kosta ispod 400 miliona?!?!?! Ladno ako uhvatis dan kad je dobra cena na berzi, ceo NIS realno vredi koliko i prenos premijer lige!
Kontam nesto, ako trenutno nemamo para, sta mislis da se trampimo sa rusima - mi njima prenos premijer lige (600 miliona) a oni nama pola NIS-a (300-400 miliona) i svi srecni, svi zadovoljni?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1363
87.116.164.*



+562 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 10:54 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Hebes mleko, nismo bebe, nego kontam nesto, jel bi mogli ti dronovi da svercuju benzin preko granice? Objavljen je datum kad nam EU uvodi sankcije na transport nafte:
15.05.2022.
Pa da nabavimo mi par komada tih dronova, jedan sedi sa jedne srane granice, drugi sa druge, a dronovi samo zvrje tamo-ovamo...


Preko koje granice, vidiš da te granice izgleda nisu više aktuelne, povezuje se svet, novo i lepše doba, ja sam i do sad točio u Bosni, koja sad EU pa mi nismo član? Valjda nismo?

Za dronove ipak moraš da pitaš tv pink, da su bili mecene ko ljudi sad bi znali koja porodica mašinaca pravi dronove, ovako pošto je pink izmislio dron verovatno može. I da im naručimo jednu varijantu za razminiravanje terena. Koliko god bili hrabri ratnici obavezno miniraju teren, da slučajno neko ne bi prišao na puškomet pa da moraju još i da ratuju.

Eto nek to bude moj doprinos vojnim tehnologijama, da ne kažu posle da nisam ništa izmislio za nji.

Nama bi najbolje bilo da nabavimo "knjigu" od fašističkog vojvode o uređenju države, koju je imao/la premijer u kadru dok ga/ju snimaju, da vidimo šta nam je zamislio i predvideo, al najbolje žvalavi i degenerisani prvi da se spreme, jer takvi nisu za novu lepu moćnu arijevsku rusku državu :)

E, ove političke teme umeju da budu zabavne ..
Nemoj da pricas?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 11:27 - pre 26 meseci
Kakav tv pink (a i šta je to, nešto se sećam ali nisam siguran) pa oni da su neki već bi kupili bar jedan engleski fudbalski tim. Dok to ne urade, njihov gazda nije nikakav oligarh. Kao neki drugi kod nas.

Ja izbegavam našu politiku, kad se setim koji su političari kod nas u igri (a naročito većina ovih smešnih "opozicionara" koji su bili na vlasti i sada obećavaju i kule i gradove samo da se opet tu vrate koji i dalje govore na svim televizijama pa ne može da se pobegne od njih) mene spopadne smeh koji može da se kobno završi onim ... umro od smeha. Zato često i ne uklj televizor po nekoliko dana.
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
2a02:a213:2600:fd80:a4fb:c1f..



+7181 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 13:04 - pre 26 meseci
Citat:
calexx
Da je Rusija imala plan da ruši gradove i zgrade, ona bi to i radila.


Kad se sve ovo zavrsi, sledice prica da su Ukrajinci posle sami srusli sve to.

Ja i dalje apsolutno ne kontam ovo, mislim da li je potrebno poricati realnost poput ove dole? Ne kontam sta tacno dobijas sa tim, samo Rusi koji su u informacionom vakumu ne znaju sta se desava.

Takve akcije su mozda imale smisla pre 50 godina, u ovo doba to samo moze da deluje pateticno.



Ovo su prave zgrade, pravi ljudi su ziveli u njima... sta god da ti imas protiv Ukrajine, ne vidim kako mozes poricati ocigledno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1363
87.116.165.*



+562 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 13:05 - pre 26 meseci
U principu obraćao sam se Darku jer se on interesovao za dron ali kad baš pitaš :)
tv pink brt kako ne znaš, bas gitara, veštica sa dedinja, jul je kul, flota aviona, jahta bez parkinga, mrtva k*rva, zgazili dete, otvorili medijske ustave za šizoja, farme, parovi, krimosi, starlete ideali, dok se sudi jednom detetu drugo dobilo diplomu u vestima, ozonizira krv, led svetla protiv korone, i imalo bi još dosta da se nabraja, veoma zanimljiva televizija, e pa oni su izmislili dron za gašenje požara, i prodali 5 vojnih modela u kuvajt, čudi me da ne znaš, a i ja ih ne gledam :)

A ove druge si baš dobro opisao, u istu tikvu p*rde samo sa suprotne strane, a šta kažeš i on oligarh? To sve oligarsi u medijima, đabe ja plaćam pretplatu, rts ništa, nema ni jednog bednog oligarha.

Cins nedavno objavio troškove kampanja, dali tv adria 1000, dali tv kosjerić 2000, tv čačak 3000 :) Nema drugi trošak samo mediji ..

Ja ne izbegavam politiku, izbegavam da mi bombe padaju po glavi, a ovi su prvo prizvali bombe, pa onda ubili ćuruviju kao da je on bio odgovoran za to. I još bauljaju, 30 godina, malo li je.
Nemoj da pricas?
 
+1

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16374



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 13:37 - pre 26 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Ovo su prave zgrade, pravi ljudi su ziveli u njima... sta god da ti imas protiv Ukrajine, ne vidim kako mozes poricati ocigledno.

cuvena zgrada sa cnn-a...
Ima snimak kako je srusena ta zgrada, iz nje su pucali, i rusi su srusili celu zgradu.

Civili su odavno izasli iz tih zgrada, tu se samo vojska krece.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
2a02:a213:2600:fd80:a4fb:c1f..



+7181 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 13:50 - pre 26 meseci
To nije "zgrada sa CNN-a", vec zgrada koja je srusena.

Ne kontas poentu - ti civili su proterani odatle (nisu "izasli"), to su ljudski zivoti kao tvoji i moji. Sta qr, otisao si malo na odmor u Poljsku, sa porodicom - eto, deca van skole, malo odmor od posla inace sve normalno?

Srusenih zgrada i kvartova ima koliko hoces, sve i da za svaku nadju neko opravdanje (pucali na "specijalnu operaciju" iz snajperskih puski, komandni i kontrolni centar, naci-teroristi-kamikaze, pravili prljave nuklearne bombe unutra) ukupna slika je jasna - Rusi rasturaju gradove po Ukrajini, iz ovih ili onih razloga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 14:12 - pre 26 meseci
Civili 23. aprila 1999. nisu ni došli ni otišli.
Samo su demokratsko-fašitički NAMERNO ubijeni američkim projektilom.
Niko nije bio naoružan niti pripadnik bilo vojnih bilo paravojnih formacija.
Poginulo je 16 ljudi dok je 18 lakše i teže povredjeno.
Beograd sravnjen sa zemljom.



Prikačeni fajlovi
 
+1

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9553
*.cpe.sn.co.rs.



+10267 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 14:21 - pre 26 meseci
- Mi Srbi ovaj rat kapiramo kao rat Rusije protiv Nato. A ne kako rat Rusa protiv Ukrajinaca.

- I na neki sadističko-mazihistički način poredimo bombardovanje SRJ '99 sa ovim, pa nam nekako milo što je Nato dobio po *ičci u Ukrajini. Ono, jasno je da Nati ne fali dlaka sa glave, ali nema veze. Samo nek' se roka!

- Patnje civila ne vidimo, jer imamo neke ]ebene naočare koje filtriraju te slike, i džaba da nam neko objašnjava ovde - jednostavno ne vidimo.

- Istovremeno vidimo patnje ruskih oligarha, i za svaku zaplenjenu jahtu, opsujemo zapadnjačku demokratiju, ljudska prava i neprikosnovenu privatnu svojinu.

- Razumemo uzroke rata, na svoj, Srpsko-Ruski način i time ga u celosti opravdavamo. "Jbg, a Naci Azov? Šta su tražili to su dobili!"

- A realno, cinizam i postupci Nato alijanse, tokom dugog niza godina, može se meriti samo sa cinizmom i postupcima Rusije.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 30.03.2022. u 15:34 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+3

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9553
*.cpe.sn.co.rs.



+10267 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 14:30 - pre 26 meseci
Nato se širi na istok? WTF? A što se Varšavski Pakt nije širio na zapad? Ko mu je branio?

Ukrajina 'tela u Nato? A što nije 'tela sa Rusima? Kako je došlo do toga da se narod, tako blizak Rusima okrene protiv istih tih Rusa?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 14:34 - pre 26 meseci
Citat:
MajorFatal:tv pink brt kako ne znaš, bas gitara

A ove druge si baš dobro opisao, u istu tikvu p*rde samo sa suprotne strane, a šta kažeš i on oligarh?
Možda sam se loše odrazio, čuo sam za tv pink ali se ne sećam da sam to gledao ... pa poslednjih 7-8 godina. A i tada ako bi majka na svom televizoru nešto gledala (a šta da se radi kad je volela one špansko meskičke serije) a ja skoro i ne gledam teve.

Ne znam ni šta sve ima gazda, možda je ta bas gitara nešto vredna ali nije vredna kao recimo Sautempton.
Citat:
Ivan Dimkovic: To nije "zgrada sa CNN-a", vec zgrada koja je srusena.

ukupna slika je jasna - Rusi rasturaju gradove po Ukrajini, iz ovih ili onih razloga.
Ne, Rusi rasturaju zgrade odakle se puca na njihovu vojsku. Da su hteli da je samo onako sruše, to bi uradili a da ne pređu granicu i da ne pogine onoliko vojnika (ne baš 10-15 hiljada kao što laže zapad) iz obesti Rusije. A kada se zgrada napuni municijom i raketama, onda je legitimni cilj, kao i skladišta oružja i slično.

Potraži slike sa kraja WWII pa ćeš da vidiš mnogo gradova koji su isto prošli. Zašto misliš da su to realnije slike za pre 50 godina, realne su i za napad na Irak, Libiju, Siriju, SRJ a ne znam kako bi trebalo danas da bude. Zašto ta ukrajinska vojska nije izašla na livadu pa udri na Ruse, ionako su u Ukrajini nekoliko puta brojniji i na svom su terenu nego se sakriju po zgradama gde dovuku gomilu municije i raketa pa odatle gađaju. I šta bi po tebi trebalo da se uradi? Zapadni recept, priđeš gradu, avijacija i artiljerija sve sravni, uđeš i čistiš ako je neko preživeo? Pa nije Rusija smrdljiva nato vojska sa kukavičkim načinom ratovanja.

Jesi li primetio da i pored tolikog rušenja još uvek ne mogu da reše problem azovaca u Mariupolju? Verovatno je to zato što paze na civile jer ako bi sravnili onu fabriku, ko zna koliko bi radnika izginulo. To je i pokazatelj da se oko Donbasa koncentrisalo jedno 80% ukrajinske vojske koja je spremala oluju. E sad, to što tebi ne bi smetalo da ukrajinska vojska jednostavno uništi kompletan Donbas je iz druge priče, ruski narod nije vredan žaljenja pa i da su stradali ... samo da se ne sruši nekoliko zgrada. Mogli su i da se ne kriju među civilima, preživeli bi a zgrade ne bi bile srušene. Nije valjda da ti je žao zgrada a nije nacista koji su unutra uništeni?
A šta je sa onom zgradom iz prve slike od pre nekoliko poruka? To je zgrada u Donjecku na koju su jutros ispaljene rakete iz ukrajinskih uragana. Ni neprijatelja unutra ni vojske ni naoružanja nije ni bilo blizu. To ne sme da se pomene? Kao ni one tačke sa kasetnim bombama koje se i dalje ispaljuju uglavnom na civilne ciljeve, nikako na protivničku vojsku.
Sad su počeli da se obračunavaju i sa ukrajinskom pravoslavnom crkvom, samo upadnu i pokupe nekog popa koji ko zna gde bude odveden. Ratne akcije? Oružje i municiju kriju u sinagogama i ostalim verskim objektima pa ako to bude pogođeno ... civilni cilj?
Citat:
Ivan Dimkovic:Ne kontas poentu - ti civili su proterani odatle (nisu "izasli"), to su ljudski zivoti kao tvoji i moji.
E da, konačno si shvatio, nacisti su proterali civile, ušli u njihovu zgradu i pretvorili je u vojni objekat. Koji je posle srušen jer su odatle pucali.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 14:54 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd:Nato se širi na istok? WTF? A što se Varšavski Pakt nije širio na zapad? Ko mu je branio?

Ukrajina 'tela u Nato? A što nije 'tela sa Rusima? Kako je došlo do toga da se narod, tako blizak Rusima okrene protiv istih tih Rusa?
Pa zapad ih je "kupio" Dinastijama i Dalasima, tamo se lepo živi i svi su jedva čekali da pojedu big mek i popiju kolu a uz to obukli farmerke. Šta da se radi, bilo pa prošlo, neki su ukapirali da je sve to šarena laža i samo reklama. Probali big mek i ukapirali da goru hranu u životu nisu jeli, probali kolu pa ako imaju više od 12 godina i to prepoznaju. Pa meni je sada klaker omiljeno piće mada je to zašećerena vodica. Ali svakako kvalitetnija od neke kole.

Znaš kako se kaže, nemoj da kupuješ fabriku, kupi direktora i imaš sve za manje para. Nabave nekog sa flekom na glavi, nekog alkosa, po potrebi organizuju narodnu revoluciju da se skloni predsednik koji neće da vodi državu na zapad (kao što je bili rečeno u jednoj ranijoj poruci) i eto rezultata. Ako kojim slučajem predsednik nije na prodaju a narod lepo živi (Libija, Irak....) onda dovedeš svoje specijalne isis jedinice pa kreneš u narodno svrgavanje vlasti. Koje posle proglasiš legitimnim. Sve dok ne udariš glavom u zid. Posle više nema ni napred ni nazad.

E da, nema veze šta se i zašto dešava, zli Rusi ruše gradove. Cnn objavio sliku. A Ukrajina ima S-300, Slovačka je spremna da im ustupi svoje (jer će oni da kupe drugo od nate) i sad će sve da bude rešeno. Ovi ukrajinski S-300 su u dobrom stanju, neprovereni ali verovatno ispravni. Kao na KP.



Prikačeni fajlovi
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 15:07 - pre 26 meseci
Svima nam nedostaje viteski srednji vek kad Murat posalje Lazaru pismo da tog i tog dana dovedu ko sta skupi od vojske na polje Kosovo, pa da se tamo makljaju dok jedna ekipa ne izgine potpuno, ili se preda. Onda vodja pobednicke ekipe kaze civilima "ovi vasi su izgubili, od danas sam vam ja predsednik, ima li tu sta nejasno?" i civili jednoglasno kazu "nema". A ne ovako kao danas, vojska i paravojni banditi umesto da odu na neku nenaseljebu livadu zvanu bojno polje, oni se rasporede po civilnim objektima, pa kad koji vidi nekog iz suprotne ekipe tad zapuca, a dok ne puca glumi mirnog i ljubaznog civila.... Kad taj neprijateljski uzvrati paljbu onda krece kuknjava "lele, lele, obio si mi malter metkom a i prozor si mi razbio, ima nocas da me ubije promaja, a i ko ce posle da plati popravku"...

Cak i deca (barem ja kad sam bio dete, ne znam danas) ako hoce da se biju prvo izadju napolje, da ne bi ostetili namestaj unutra. Ali, u slucaju ukrajine vidimo suprotno - ucesnici rata ne zele a ratuju van naselja, nego bas nekako u naselju. Cak ni partizani to nisu radili, njima jeste bilo u interesu da sto vise civila pogine, ali su se ipak sakupljli po nenaseljenim sumama, a ne po naseljima.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1741
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 15:13 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd:
Nato se širi na istok? WTF? A što se Varšavski Pakt nije širio na zapad? Ko mu je branio?

Amerikanci kazu da bi/su branili. Kuba je kaznjena sa koliko vec decenija sankcija upravo da ni njima ni bilo kom drugom nikada ne padne na pamet da sire varsavski pakt na zapad. Inace, deluje logicno da Kuba, nezavisna drzava, ima pravo na slobodan izbor kom savezu ce da pripada. Ali eto, nekako se ispostavilo da nema pravo, niko ne zna zasto.
Citat:
Kako je došlo do toga da se narod, tako blizak Rusima okrene protiv istih tih Rusa?

Nama je crnogorski narod jos bliskiji pa - eto, desava se.
Inace, interesantno, Rusija je svojevremeno htela u NATO, nisu hteli da ih prime. Nato je vojni savez nastao na ideji unistenja Rusije, a ne obrnuto.
 
+1

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 805



+642 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani30.03.2022. u 15:15 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd:
- Mi Srbi ovaj rat kapiramo kao rat Rusije protiv Nato. A ne kako rat Rusa protiv Ukrajinaca.

Mislim da smo se svi mi koji smo preziveli 90-te na neki nacin poistovetili s Rusima, jer ima nekih slicnosti (ali i velikih razlika). Recimo, Donbas i Donjeck se mogu uporediti sa onim SAO-MAO-TAO pocetkom 90-ih po Hrvatskoj, a sudbina Rusa u tim dzepovima je bila slicna kao i sudbina Srba tamo.
Citat:
- I na neki sadističko-mazihistički način poredimo bombardovanje SRJ '99 sa ovim, pa nam nekako milo što je Nato dobio po *ičci u Ukrajini. Ono, jasno je da Nati ne fali dlaka sa glave, ali nema veze. Samo nek' se roka!

Pa to porede i Rusi. Svaki dan. Doduse, nasi rusofili placu od srece sto nas, eto, Rusi "brane" tako sto kazu: ako je mogao NATO da tambura Srbiju '99, mozemo i mi da tamburamo Ukrajinu. Jadnici ne kapiraju da Ruse tu zapravo nije briga za Srbiju, vec time pokusavaju da opravdaju sopstvenu invaziju na Ukrajinu. I nije da nisu u pravu - ako NATO ima pravo da krsi medjunarodno pravo i napada drugu suverenu drzavu, zasto to pravo onda nema i Rusija? Cekaj, cekaj, kazu nasi - Rusi tamo brane svoje, a NATO ... Paaa, i NATO je govorio kako brani Albance na Kosovu. A u par navrata su rekli kako brane zapad na Balkanu. WTF???!!!
Citat:
- Patnje civila ne vidimo, jer imamo neke ]ebene naočare koje filtriraju te slike, i džaba da nam neko objašnjava ovde - jednostavno ne vidimo.
- Razumemo uzroke rata, na svoj, Srpsko-Ruski način i time ga u celosti opravdavamo. "Jbg, a Naci Azov? Šta su tražili to su dobili!"

Zato sto sve pokusavamo da posmatramo kroz prizmu ratova 90-ih, a to - kao sto rekoh - nije isto. Takodje, koliko god na ovim forumima imali strebere za sve skole, strucnjake za sve struke, naucnike za sve naucnike i umetnike za sve vrste umetanja - kada se radi o tudjim zemljama nase znanje je ipak prilicno ograniceno. Pocev od toga da kada bi nam neko dao olovku i blanko mapu Ukrajine (poput ove ovde), pa nam rekao da ucrtamo gde se nalaze Harkov, Mariupolj, Herson, Lviv, Zaporozje, Sumi itd. - 90% ljudi ne bi umelo da pogodi, cak ni priblizno. O istoriji da i ne govorimo. Mi znamo samo onu zvanicnu, koja se uci iz skolskih udzbenika. A ta je cesto rezultat propagande pobednika poslednjeg rata koji se tamo vodio.
Citat:
- Istovremeno vidimo patnje ruskih oligarha, i za svaku zaplenjenu jahtu, opsujemo zapadnjačku demokratiju, ljudska prava i neprikosnovenu privatnu svojinu.

Iskreno, boli me patka za oligarhe, tajkune i bogatase. Ali znas kako je, danas oligarh, sutra bogati preduzetnik, prekosutra direktor, mali privrednik, pausalac-developer, lekar, inzenjer, advokat, ucitelj ... masinbravar ... Ima ona stara nemacka pesma nastala kod njih 1930 i neke, ima par desetina strofa i svaka je u stilu:

Kada su dosli da hapse {{ X }}, cutao sam, jer nisam {{ X }}

gde se na mestu {{ X }} izredjaju, ovako po secanju: komunisti, anarhisti, pisci, umetnici, crnci, gejevi ... Sloveni ... Jevreji, Romi ... Nazalost, poslednja strofa je malcice drugacija i prilicno tuzna. Pogodi ko se nalazi na mestu {{ X }} u toj strofi. Verujem da ce streberi za sve skole naci tacan naziv pesme, autora i originalne reci ... sada me mrzi da trazim ...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 371774 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.