Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 9159 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina07.05.2024. u 02:29 - pre 12 dana i 16h
Ne pratim ovu klasu i ne znam koja je cena kod nas, ali 23k za ovaj auto sa izvrsnim 1.5TSI motorom i DSG menjačem u moru divljanja cena, zaista nije puno:

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina07.05.2024. u 10:09 - pre 12 dana i 8h
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ne skijam al nebitno, ne znam po kom osnovu bih se našao na neočišćenom planinskom putu? :)

Ako već postoji takav put, njime bih išao peške i uživao u pravljanju prtine.

Svakako se ne bih autom zaletao u sneg, isto kao ni u blato, čemu to?


Ali neko to voli. A neko i mora, ulica do dedine kuće u selu nije asfaltirana, a juče je bio pljusak, do vikendice vodi makadam, do smeštaja na planini vodi zemljani put i tako hiljadu primera. Evo ja bio u Italiji 10 dana i u Toskani me je google map naveo na zemljani put, dok je bio pljusak, spojilo se nebo sa zemljom. Kad sam se okrenuo i vratio, uzbrdica, vlažna zemlja. Izvukao sam se ja iz toga "normalnim" autom, ali bi mi možda u nekom kvalitetnom SUVu bilo kudikamo lakše.

Citat:
Kada kažeš "neka ljudi kupe Ladu Nivu onda", ona je možda dobra mimo asfalta, ali ne vjerujem da je "sve u jednom"


U ovome je i poenta teme. Da se ja pitam, imao bih 3 auta, jednog malog Pola (generacija od 2010 - 2016) ili UPa ili Punta, Twinga, jednog Audija A6 ili bar A4 u garaži za put i nekog Suziki Jimnya, Samuraja ili bar 4X4 Tiguana za čuke i krševe.

E sad nemam ni ja, a ni 90% ljudi taj standard i krosoveri se nameću kao rešenje koje objedinjuje sva tri. Uz gomilu kompromisa naravno, jer niti će da krstare autoputem velikim brzinama, niti će da se provlače kroz gradske gužve, a možda i štucnu na offroadu. Ali na kraju rečenice dobiješ auto koji će moći da ti bude koliko toliko upotrebljiv u tim situacijama.

E sad naravno, ko 90% vozi po autoputu njemu taj auto ne treba. Ko 90% vozi u gradu do posla i nazad, njemu takav auto ne treba. Ko ide u lov ili voza po planinskim bespućima, Lada Niva i Samuraj su mu bolji izbor od Kaškaija ili X-Traila.

A ako ih neko kome on "ne treba" pak kupuje, neka ih kupuje, auto industrija na takvim glavama zarađuje sebi plate.

Citat:
Nebojsa Milanovic: Ne pratim ovu klasu i ne znam koja je cena kod nas, ali 23k za ovaj auto sa izvrsnim 1.5TSI motorom i DSG menjačem u moru divljanja cena, zaista nije puno:


Ovo bih voleo da probam. Vuče njega lepo i 1.0 TSI sa 116KS, ali na 130km/h oseća malo jači vetrić i gubi stabilnost čim naleti na ulubljenje i kolotrag. Meni se Taigo dopada.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina09.05.2024. u 19:26 - pre 9 dana i 23h
Evo jednog noviteta u ovoj klasi po ceni (kod nas) oko 70 hiljada evra ?!

Kia Sorento 2024
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina10.05.2024. u 09:54 - pre 9 dana i 8h
Zamisli da si osoba koja zna samostalno da veže pertle, sabere dva broja, otvori vrata, diše, koristi daljinski na TVu i mobilni telefon - i da daš 70k za KIU
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2726



+701 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina10.05.2024. u 17:15 - pre 9 dana i 1h
Pošto se tu i tamo u komentarima pominjala Tojota CH-R, pre neki dan vidim u gradu pomenuti model kao TAKSI vozilo :)))
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 837



+154 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina11.05.2024. u 15:05 - pre 8 dana i 3h
Citat:
Turmen:
Zamisli da si osoba koja zna samostalno da veže pertle, sabere dva broja, otvori vrata, diše, koristi daljinski na TVu i mobilni telefon - i da daš 70k za KIU :)

He, he, zamisli da neko pada na svaku besmislenu objavu na forumu i objave balkanske žute štampe.
Odeš lepo na zvanični sajt Kia Sorento i vidiš da je cena bez popusta najjeftinije opcije sa dizel motorom 57k , sa hibridnih pogonom 61k. Trenutno je aktuelan i popust, pa se može pazariti onaj dizel za 52k.
Sad ako gledamo punu cenu najjeftinijeg dizela, razlika do 70k je tvoj polo :)
Svaka roba ima svog kupca, neko voli mali Polo B klase a neko veliki Sorento sa 7 sedišta.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina11.05.2024. u 18:42 - pre 8 dana
KIA sajtove pamtim kao jedine na kojima se ne može skinuti PDF da pogledam neki auto, nego moraš da pišeš opširnu "molbu" da ti to pošalju sa svim podacima i telefonom (?!), da bi te već od sutra njihovi agenti ugnjavili.

Zato nikad i ne gledam KIA sajtove, pa me malo iznenadio prijatelj koji mi se pre neki dan pohvalio da je kupio Xceed i došao da mi ga pokaže.

Lep auto zaista, motor je smešan 1,0 ali postoji i 1,5, u toj jačoj varijanti moguće da je konkurentan.

 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 14:06 - pre 7 dana i 4h
Citat:
iculibrk:

Svaka roba ima svog kupca, neko voli mali Polo B klase a neko veliki Sorento sa 7 sedišta.


Sve je to sjajno. Ali - može i da ima 10 sedišta, ne treba mi brate mili. A i za tih tričavih 50000e mogu da se biraju mnogo bolji, upotrebljiviji, praktičniji automobili od šifonjerske Kije u kojoj kad sedneš na sajmu osetiš miris kineske prodavnice.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 837



+154 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 14:43 - pre 7 dana i 4h
Upotreba i praktičnost je vezana za interesne grupe kupaca. Nego ne razumem to poređenje ovog Sorenta sa šifonjerom? Šta je to šifonjerasto? Za miris kineske radnje, ne znam u mom gradu kineske radnje mirišu kao i ostale, hajde opet pogledaj taj Sorento ako hoćeš pa mi objasni ovo za šifonjer i kinesku radnju.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 12.05.2024. u 16:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 15:07 - pre 7 dana i 3h
Kineska radnja - Smrdi na kineski lepak.
Šifonjer - Glomazan po dimenzijama.

Super je to ako se tebi sviđa, ali ja ne bih ni tu niti bilo koju drugu KIU ni na poklon. Vozio sam i Ceeda i Stonica i Sportage - neka hvala

Ne znam šta tu ima da se objašnjava dalje.
Auto kinesko / korejske produkcije koji košta više od 50000e nema šta da traži u temi koja ima u sebi "najbolja kupovina".

A "interesne grupe" kupaca su totalno apstraktna stvar da je to što neki Pera tamo kupuje ovaj ili onaj auto, totalno irelevantno. A i svi imamo drugačije ukuse. Ja bih recimo mnooogo velike pare potrošio na nekog Ferarija, Lamborginija, Maseratija, Poršea, a neko bi kupio auto koji je viši od njega samog.

E sad fizika je qrwa i poprilično je egzaktna i šifonjer je šifonjer, aerodinamika je aerodinamika, mali obrtni moment je mali obrtni moment i slično.

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 12.05.2024. u 16:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 837



+154 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 16:42 - pre 7 dana i 2h
Citat:
Kineska radnja - Smrdi na kineski lepak.
Šifonjer - Glomazan po dimenzijama.

Ni dalje ne vidim vezu, pogotovo kineske radnje i smrada sa novim Sorentom, možda si pre sajma bio u takvoj kineskoj radnji. A što se glomaznosti tiče, ne znam zbog čega ostavljaš komentare ovde, da ubediš sve da je nebulozno kupovati automobile ove klase? Ranije je bilo, pogledaš naslov teme, pa ako imaš kakav pametan komentar ostaviš ga, kako bi nekome pomogao.
Citat:
Vozio sam i Ceeda i Stonica i Sportage - neka hvala

A što neka hvala? Ovo je dobro, ranije si na skoro svaki spomenut auto govorio kako si ga vozio, pa si nedavno rekao da nisi vozio mnogo automobila 😀, u svakom slučaju Sorenta nisi? Mada ne razumem šta znači vozio? Provozao se par km ili vozio jedan period?
Citat:
Ja bih recimo mnooogo velike pare potrošio na nekog Ferarija, Lamborginija, Maseratija, Poršea, a neko bi kupio auto koji je viši od njega samog.

Opet kažem trolovanje nije zabranjeno, ali ni jadan od tih automobila ne pripada klasi teme u kojoj pišeš.
A što se tiče visine, eto ja ne volim da se uvlačim u automobil 😀
Kao praktičan, meni bi bilo žao da bacim novac na jedan od ta tri nabrojana pa da im nikada ne mogu ispitati granice a da ne završim u apsu.
Što se tiče fizike, ne znam, ali taj auto je prilično u skladu sa svim njegovim ostalim karakteristikama.
Pre dve godine je npr. Juraj testirao Sorenta, imaš na YouTube, sad ne znam verovatno ni on nije merodavan?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 16:53 - pre 7 dana i 2h
Šta misliš da se zadržimo na tome da se meni taj auto ne sviđa i generalno taj tip auta i da ne insistiramo na daljoj prepisci koja nema smisla i ne vodi nikud?

Vozio znači vozio (od 5km do 5000km), šifonjer znači šifonjer, nepraktičan znači nepraktičan, sve je manje više jasno.

Citat:
Kao praktičan, meni bi bilo žao da bacim novac na jedan od ta tri nabrojana pa da im nikada ne mogu ispitati granice a da ne završim u apsu.


Za ovo si u pravu i slažem se, ali jbga nije zabranjeno maštati.

Citat:
Pre dve godine je npr. Juraj testirao Sorenta, imaš na YouTube, sad ne znam verovatno ni on nije merodavan?


Pratim Juraja i ima dobre klipove i uglavnom se slažem sa njim, ali to ne znači da ću da mislim njegovom glavom umesto svojom. Na kraju krajeva, ne moram sa njim da se složim 100%. Ali ajd, odgledaću klip pa javljam utiske.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 17:06 - pre 7 dana i 1h
Citat:
iculibrk:Pre dve godine je npr. Juraj testirao Sorenta, imaš na YouTube, sad ne znam verovatno ni on nije merodavan?
Juraj može dati opis nekog auta, ali naravno da nije merodavan svakome ko iole ima neki ukus, staž i iskustvo.

Ali ako si već pomenuo test onda ga nađi i okači, prazna priča ne znači ništa.

Treće, već po kriterijumu spoljnog izgleda koji meni uopšte nije strog, ta KIA ne bi ušla u moju garažu nevezano da li košta 50,70 ili 40k, jer mi je bizarno da vozim auto koji više podseća na moj orman u predsoblju nego na auto.

Citat:
iculibrk:A što se tiče visine, eto ja ne volim da se uvlačim u automobil 😀
Ne volim ni ja, ali ako je saginjanje cena koju moram da platim da bih imao nomalan auto, tu cenu makar za sada se trudim da platim.





 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 17:33 - pre 7 dana i 1h
Ne znam šta znači "uvlačenje u auto", ali eto ja sa prosečnom visinom (185cm), sa nekom optimalnom kilažom (nisam debeo, ali ni mršav), se nikad nisam uvlačio niti saginjao niti klanjao bilo kakvom autu. Prvi auto mi je bio Yugo, vozio dedinog Pezejca, Mercedes A klase, malenog Clia, starijeg Pola i sada novijeg Pola.

I još određen broj auta što sam probao, vozio službeno, rentao, pozajmljivao. Sada u malom Polu normalno ulazim, normalno izlazim, imam solidnu komociju (doduše na uštrb zadnje klupe). Tokom praznika sam prešao 3200km sa tim autom, ni u jednom trenutku nisam osetio nelagodnost, neudobnost, bol u leđima, malo prostora za kolena ili slično.

A ako bih došao u poziciju da vozim gorenavedene automobile, ne bi mi smetalo malo uvlačenja zarad onoga što oni nude

Citat:
Treće, već po kriterijumu spoljnog izgleda koji meni uopšte nije strog, ta KIA ne bi ušla u moju garažu


U moju garažu ne može ni da stane Tako da tu već ispada iz kombinacije. A ako već patim za autom većim od moje garaže, onda bi to bilo ovako nešto



[Ovu poruku je menjao Turmen dana 12.05.2024. u 18:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 837



+154 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 20:06 - pre 6 dana i 22h
@Nebojsa Milanović

Evo klipa



Naravno, ima i mane, ali su prednosti veće.
Ukusi se razlikuju, staž je relativna stvar, neko može da ima 50 godina staža a da je loš vozač, a iskustvo treba precizirati na čemu zasnovano, gledanju klipova, čitanju knjiga, časopisa... ili profesionalnih bavljenjem automobilima uživo.
Sad opet ukusi su različiti, vama liči na šifonjer, nekome na auto...

@Turmen opet ovde pričamo o automobilima B segmenta. Ne kažem ja da su ti automobili loši (čak šta više mislim da je loših automobila jako malo, više je loših vozača), ali B segment je ovde neuporediv i nema šta sa traži. Ja ne sumnjam da ti je bilo udobno na putu od 3200 km, ali da li bi bilo sa vas je u automobilu bilo četvoro? Što se tiče Yugo-a isto tako, najveća je komocija u Pezejcu.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 837



+154 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 21:28 - pre 6 dana i 21h
Mada evo i Toyota:


I

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8399
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina12.05.2024. u 22:05 - pre 6 dana i 20h
Vidiš li na šta to liči :)

Meni je to zaista besmisleno, tako nešto po meni može da se sviđa samo nekome ko je juče počeo da prati automobile pa su mu ti takvi šifonjeri normalni.

Nema to veze sa pravim autima, ali kad si već pomenuo Tojotu, ajd' i ja da okačim jedan malo normalniji auto u ovoj klasi, inače jedan pančevački Taxi je nedavno kupio veliki broj ovih hibrida


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina13.05.2024. u 09:41 - pre 6 dana i 9h
Svaka cast Juraju i slicnima ali oni NIkada nece reci da neki auto Ne valja !

Makar i da Ne valja , i da to osete tokom tog perioda koji im je uvoznik pozajmio auto za emisiju !


Ono ne svidja mi se nista, ali ne smem o tome u emisiji !!


Vec kazu nesto eto ne svidja mi se ova kvaka , ona rucica i tako nesto , na sta ce prosecan gledalac da kaze "ebo rucicu, " idem da kupim
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2726



+701 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina13.05.2024. u 10:01 - pre 6 dana i 8h
U vezi broja sedišta, zavisi šta kome treba. Evo moj komšija ima petoro dece, dakle treba mu 7 sedišta kad krene na more, ako bi hteo da povede i oboje roditelja, trebalo bi mu nešto sa 9 sedišta, ne znam ni da li kod nas ima nešto tako da se kupi (a da nije kombi) i da li to može da vozi sa B vozačkom.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 438
95.180.119.*



+169 Profil

icon Re: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina13.05.2024. u 10:10 - pre 6 dana i 8h
Citat:
@Turmen opet ovde pričamo o automobilima B segmenta. Ne kažem ja da su ti automobili loši (čak šta više mislim da je loših automobila jako malo, više je loših vozača), ali B segment je ovde neuporediv i nema šta sa traži. Ja ne sumnjam da ti je bilo udobno na putu od 3200 km, ali da li bi bilo sa vas je u automobilu bilo četvoro? Što se tiče Yugo-a isto tako, najveća je komocija u Pezejcu.


Bilo bi - auto je sasvim udoban za četiri odrasle osobe, ima prostora za glavu i za noge. Testirao sam ga po starom dobrom principu, namestim sedište za sebe i onda sednem iza.

Problem bi nastao sa prtljagom za četiri odrasle osobe (pošto u gepek stanu dva prosečna kofera i dva ranca), ali postoji i roofbox koji može da se kupi za par stotina evra, iznajmi za godišnji odmor. Neću sigurno kupovati auto dugačak 5m i visok skoro 2m zarad toga što se par puta godišnje vozi jedna ili dve osobe na zadnjem sedištu.

Da imam dvoje male dece, onda bih birao nešto u C segmentu (Škoda Scala, Audi A3, Citroen C4, Golf)
Da imam dvoje odrasle dece onda bih gledao nešto tipa Octavia, Superb, Passat, Audi A4, sedan, a možda i karavan što da ne.
Da imam troje dece - onda bih gledao Scenic, Picasso, eventualno ako insistiram na SUV Škoda Kodiaq ili Toyota Land Cruiser, uz obavezno posedovanje još jednog auta.
Da imam četvoro dece - tu je već neophodan kombi

Drago mi je što si pomenuo Toyotu Land Cruiser - zato što ona u načelu jeste kvalitetan auto i daleko iznad bilo koje Kije.

Mojih pet centi na pitanje "gde ulupati 50000 - 60000e na auto na štulama" može da bude ovako nešto.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: SUV (Crossover) auto - najbolja kupovina

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 9159 | Odgovora: 103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.