Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

[es] :: GSM - upotreba :: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 10047 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 12:34 - pre 9 meseci
Citat:
pctel:
Holandija je jedina drzava koje trenutno mogu da se setim da nikada nije ni probala da ukine anonimnost sim kartica i ne planira u buducnosti.

Da! A znas li zasto? Zato sto je cela drzava prekrivena gustom mrezom nadzornih kamera, a IP saobracaj se prati jos od 2006. Oni su pioniri ovlascenog nadzora Interneta u Evropi, prvi su poceli da to rade ako nisi znao.

Na njihovoj tv je jedno vreme isao rijalitiji (Hunted (NPO3)), neka vrsta zmurke samo na visokom nivou, gde takmicarima daju fore 24 sata da se sakriju gde god zele, a onda policija i bezbednosne sluzbe krecu u potragu za njima. Direktno u emisiji vidis sve njihove sisteme za nadzor, nacin na koji citaju snimke sa kamera za nadzor, metode kojima prikupljaju podatke od vlasnika malih radnji koji imaju sopstvene kamerice itd. Plus, poznato je da svaki bankomat ima kameru. A u emisiji i vidis kako se prate telefoni, kako se lako pristupa razgovorima, podacima o pristupu Internetu itd. Jednu epizodu sam samo gledao i najezio se!

Tako da to presmesno legitimisanje korisnika prepaid-a, koje je de facto "security through obscurity", zaista nema smisla ... :-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2bb:4780:6c0e:207b:7fb5:e3e1



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 12:37 - pre 9 meseci
OPSEC za potpunu anonimnost je tezak, sto se moze videti kad ponekad padnu vlasnici darknet marketa a oni prilicno vode racuna o tome.

Svejedno, anonimni neregistrovani SIMovi nisu nikakav problem dobro organizovanim sluzbama ako je slucaj bitan pa je insistiranje na ID-u obicno maltretiranje gradjana i kafkanska birokratija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 13:06 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Svejedno, anonimni neregistrovani SIMovi nisu nikakav problem dobro organizovanim sluzbama ako je slucaj bitan pa je insistiranje na ID-u obicno maltretiranje gradjana i kafkanska birokratija.

I jeste i nije. To mu dođe kao preventiva. Tek toliko da građanin bude svesan da Veliki Brat zna ko je vlasnik kartice.
Bolje sprečiti, nego potezati "dobro organizovane sluzbe" da jure klince koji nisu naučili lekcije, pa su dojavili o "bombi u školi".

Na kraju krajeva, jasno je da se prodavcu SIM kartice u trafici ili samoposluzi veoma lako može podmetnuti lažni ID, nije ona policajka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..92bb:4780:3985:eac4:8fcc:c37



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 13:09 - pre 9 meseci
Preventiva? Svaki moskri ima burnere, plus sad imas i eSIM-ove koje mozes kupiti nekom levom karticom. Opet na kraju posteni ljudi bivaju maltretirani.

Naravno da murija ima korist od ID-a ako treba da se peca po podacima, ali to nije nista sto bi trebalo da im bude dozvoljeno IMHO.

Citat:

Na kraju krajeva, jasno je da se prodavcu SIM kartice u trafici ili samoposluzi veoma lako može podmetnuti lažni ID, nije ona policajka.


Bingo - cisto zamlacivanje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 14:52 - pre 9 meseci
Ima za to i lep engleski termin - security theater.
Meni je najbolji primer kada je program za prepoznavanje lica prepoznao Vinonu Rajder kao Osamu bin Ladena.

Svao ona pretresanja na aerodromu, raznorazne anti-terorističke bezbednosne mere nikada nisu otkrile ni jednog teroristu, sam su izmaltretirale milione građana.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 15:02 - pre 9 meseci
Citat:
djoka_l:... samo su izmaltretirale milione građana.

I dan danas se sećam scene sa aerodroma u Hamburgu, 2008 god, dve bakice, plave oči, plava kosa, prave Nemice. Sitne, pomalo pogrbljene ... i lik, ANDTIDIVERZIONA kontrola, pretura po tašni i tera ih da skinu cipele, da nisu možda bombu sakrile u cipelama! A one bakice, onako, stare, zbunjene, postiđene ... rade sve šta ovaj naredi. Užas! Evo, dakle 15 godina tu scenu pamtim u glavi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka28.07.2023. u 22:36 - pre 9 meseci
@Java,

Ako pricamo o razvijenom svetu, imas dve vrste pristupa tom problemu:

- Pristup kojeg se drzi Izrael (identifikuj profil pretnje i ganjaj bas takve bez ikakvog obzira na zalbe za 'diskriminaciju')
- Pristup koga se drzi ostatak (pravi se da "ne diskriminises" kako se neko ne bi bunio)

El Al vec decenijama nije imao uspesnu otmicu ili izvrsen napad, ali zato ako si npr. Arapin ili musliman uopste u svojim 20-tim i imas 'cudan' plan puta, ocekuj ili da ne budes prevezen ili vesesatno ispitivanje (mada, malo koja osoba tog profila leti El Al-om). Ne moras ni musliman da budes, evo moje licno iskustvo: pre mnogo godina nisam znao gde da idem za produzeni vikend, i odabrao na kraju Tel Aviv - bukirao El Al let ne secam se da li je bio isti dan ili sutra, svejedno - na aerodromu su me docekala 3 agenta El Al-a sa ~45 minuta ispitivanjem pre protivdiverzione + jos dvojica u toku protivdiverzione (gde su mi ispraznili ceo ranac do poslednjeg delica, otkrili cak i ne-OEM delove u laptopu jbte patak). Jedan te drnda 15 minuta, pa onda prica sa ostalima i uporedjuje odgovore (pitanja su razlicita ali u sustini isti q) - par puta se vracali sa "a mom kolegi si rekao Jul, a ja izracunao Avgust - sta je to?" i sl. Na kraju balade ti kazu da mozes da letis, ali sve mora da ide u checked luggage (slusalice, laptop, sve) - zato sto njihovi avioni imaju bomb-proof cargo.

Naravno, njihova pre-check kontrola, njihova protiv-diverziona kontrola - a aerodrom Frankfurt Int'l. Ne veruju nikom. Za avionom paralelno idu borna kola taxi pistom sa baticom na mitraljezu (za svaki slucaj ako neki junak dodje do ograde aerodroma sa zoljom i pozeli da postane mucenik) sto su izboksovali kao praksu po svim aerodromima u DE, a moguce i sire.

Sa druge strane, imas ostatak - koji je nista drugo nego cirkus (pomenute babe i sl. - sasvim normalna svakodnevna stvar u USA, a sada i na gomili aerodroma u EU). Da stvar bude jos vise komicna, vise puta mi po torbi ostale makazetine i sl. bez da iko ista kaze. Prilicno sam siguran da te sluzbe u poslednjih N godina nisu na'vatale nikoga osim gomile makazica za nokte. Teroristi bivaju uhvaceni operativnim radom bezbedonosnih sluzbi.

Licno nemam apsolutno nista protiv pristupa koji radi El Al, i na kraju sam se u tom njihovom avionu osecao prilicno bezbedno. A cirkuse tipa pipkanje baba na aerodromu ili insistiranje na nekakvim photo ID dokumentima za kupovinu SIM kartica... to prezirem zato sto je najobicnije pozoriste.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 11:24 - pre 9 meseci
Da, na Schipholu El Al ima svoj poseban red za checkin. Kod njih ne mozes da se cekiras za let online, nema sanse. Moras da dodjes 4 sata pre leta na salter, srecom reda nema, ali svaki putnik prolazi to isto cesljanje. Jednom samo putovao sluzbeno za Tel Aviv i prosao sam tu pricu. El Alovci su me ispitivali isto tako, gledali pasos od pocetka do kraja, postavljali mi razna pitanja vezana za skoro svaki preriod mog zivota ... na kraju su na nekom papiricu napisali 5 hebrejskih slova i rekli mi da sacekam. Ja gledam onaj papiric, rekoh ovo ko zna sta znaci. Potom su se pojavila dva lika, takodje njihovi agenti, koji su me sproveli u podrum aerodroma, u neke prostorije za koje nisam znao ni da postoje, gde je bila gomila prtljaga ... Tamo su uzeli komadic gaze, stavili ga na neku motku i time presli preko kopmletne moje odece i obuce, ranca, stvari, sve ... i svaki put stavljali to na neki skener, a potom i pod nesto sto lici na mikroskop. Laptop sam imao u rancu, to su propustili kroz standardni skener, pa su ga i tom gazom presli i opet gledali ... i tako to, nisu trazili da ga ukljucujem itd. Patike su mi tri puta provlacili kroz skener, skenirali djon tom gazom ... grizao sam se za jezik da ne pitam da li sumnjaju da sam ugazio u go**no od dobermana, doge ili pudle i sta kaze aparat na tu temu ... ali sam se uzdrzao, da ne bi bio full body search, hahaha ... Taj aparat s gazom mi nikada nije bio jasan cemu sluzi, to sam video kod njih i mozda jednom negde drugde, ne secam se ...

Uglavnom, na kraju je bilo 10 minuta do poletanja aviona. Lik mi je pomogao da sve spakujem, a onda je mene i jos dvojicu sproveo do kraja tog kratkog hodnika, otkljucali su nam vrata i pred nama su se ukazale stepenice kojima se direktno ulazi u avion. Na vratima je stajao holandski granicni policajac koji je samo letimicno pogledao pasose i rekao ok. Nisam prosao ni standardne skenere, ni pasosku kontrolu .. nista!

Tek kada sam stigao u Izrael saznao sam da je moja tadasnja firma trebalo da trazi za mene neku cagu za ubrzanu bezbednosnu proceduru. Ali posto sam ja tada radio za pacere, to nisu odradili. Srecom, izraelski partneri su bili korektni i izvadili su mi to, da ne moram da cekam 6 sati u redovima na Ben Gurionu (TLV), tamo su redovi maltene do parkinga ...

Inace, ono sto mi je isto tako upalo u oci na Ben Gurionu je da Izraelci ne pretresaju babetine, ne istresaju ti ranac zbog nekakvog kabla koji lici na ko zna sta, ne dr*aju te zbog paste za zube koja im se cini da je tecnost i ostala njesra ... ali zato njihovi agenti (u civilu!) posmatraju ljude ... svi odreda lice na onog pandura iz Matriksa. I samo u jednom trenutku neko pokaze prstom, tada izvuku tu osobu iz reda, za koju oni procene da je rizik. I odvedu ga ko zna gde. Ostali idu vrlo brzo, nema gnjavaze.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 11:45 - pre 9 meseci
Srećom, ja sam leteo još dok se leteti moglo kako valja. Da mi se nešto slično desi, ja bih dao ruku agentu i rekao nešto u stilu.: Burazeru, a da ti mene vratiš odakle sam doš'o, ne letim ja nikuda. Da ne maltretiraš ni sebe ni mene. Ja ću već na neki brod, konja, peške...
Zamisli da mi let traje sat vremena, a da na aerodromu čekam 4 sata. A tipa autobusom mogu da budem tamo za 7 sati. Pa nikad. Hvala vrlom dobrom svetu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 13:18 - pre 9 meseci
Citat:
Doktor Hlad:

Jesi ti ovo probao? Nije da ti ne verujem ali poznajem nekoliko ljudi koji su tvrdili da u Austriji ne treba registracija uz opis redosleda identican tvom... i onda kupe karticu, ubace u telefon i nece da se registruje na mrezu... onda pogledaju pakovanje a tamo pise "za registraciju pozovite broj ili posetite...".

Da, evo je holandska kartica i sad u telefonu. Imam je vec godinama. Najveca fora je sto sam je izgubio pre par meseci i onda zvao korisnicku podrsku da mi taj izgubljeni broj dodele novoj kartici koju sam kupio u supermarketu, nasuprot cinjenici da oni nemaju pojma ni ko sam ja niti ciji je to broj. I da, bili su raspolozeni da to odrade, a da bih dokazao da je to bio moj broj morao sam detaljno opisati koliko dugo imam karticu, kada sam je koristio i za sta, koje sam pakete interneta aktivirao, gde sam i kada bio u romingu itd
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 13:44 - pre 9 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
pctel:
Holandija je jedina drzava koje trenutno mogu da se setim da nikada nije ni probala da ukine anonimnost sim kartica i ne planira u buducnosti.

Da! A znas li zasto? Zato sto je cela drzava prekrivena gustom mrezom nadzornih kamera, a IP saobracaj se prati jos od 2006. Oni su pioniri ovlascenog nadzora Interneta u Evropi, prvi su poceli da to rade ako nisi znao.

Nemacka ima vise kamera po glavi stanovnika pa mora registracija sim kartice. Ali, pogresno si ti mene razumeo - nije da ja imam potrebu da budem anoniman i da me niko ne prati. Cak naprotiv, ako treba dobrovoljno se prijavljujem da me prate i gledaju svi koji nemaju pametnija posla, ako im je to bitno nek mi instaliraju kameru i na wc solju. Moje potrebe su cisto prakticne. Zelim kad negde sletim na aerodrom da mogu odmah da kupim i koristim karticu, a ne da prvo moram da nadjem neki trzni centar, pa ako je noc da sacekam sutra do 9:00 da se otvori predstavnistvo mobilnog operatera, pa da sacekam jos par sati ako je guzva ili im ne radi sistem... Ili primer 2:
Izgubim/ukradu mi platne kartice, dokumena i telefon. Ako mi je ostalo par stotina evra u dzepu imam sansu da negde kupim telefon i karticu, stupim u kontakt sa porodicom i firmom, organizujem pomoc samom sebi i neki izlaz iz te situacije. Ali ako je nekom geniju palo na pamet da uvede politiku "nemas dokumenta - onda neces imati ni karticu", onda je to cisto nasilje birokratije nad postenim covekom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 14:23 - pre 9 meseci
Postenog coveka to tera na nepostene radnje. Da ode ispod nadvoznjaka s pocetka teme i kupi karticu na crno, da podmaze radnika na salteru operatera i dobije karticu na belo, ili da kupi eSIM nekog stranog operatera - opet na belo.

Ono sto hocu da kazem je da to njihovo igranje strogoce moze da zaobidje i debil i cela ta prica nema nikakvog smisla.

P. S. - Dobro je da LK traze samo na uvid, a da ti ne traze kopiju tog dokumenta. Secam se da su mi 90-ih negde trazili kopiju LK i da sam morao da trazim kopirnicu okolo. Svuda u svetu ako je nekome potrebna kopija tvog dokumenta onoi to odrade sami i vrate ti dokument, samo u Srbiji traze kopiju. A i to je jos dobro, dok ti ne zatraze nekakvu "overenu" kopiju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 14:39 - pre 9 meseci
Upravo, nije stvar u anonimnosti (za tako nesto je potrebno daleko vise od burner telefona) vec o zivotu bez birokratskih cimanja. Sto bi covek zeleo da ga svaka budala legitimise, da svako malo ide na neki salter ili, najcrnje, da menja dokumente zato sto je nekom levom smetalu doslo da se pokaze "da radi nesto" pa menja imena ulica.

Pre nekog vremena kad sam kupovao neku gajbu, finansiranje zavrsio bez da vidim zivu dusu - imaju ljudi aplikaciju koja ocita pasos / ID, snimi video moje njuske i uporedi biometriju (dal' to radi covek ili AI nije ni bitno) - dalje proces aplikacije online i na kraju na registrovanu adresu stigne dokument koji se potpise kao pristanak - to nije nikakav problem zato sto, na kraju krajeva, mora da se ode kod notara da se zavrsi prenos i tu notar naravno proveri dokumenta ukljucujuci i dokumente za finansiranje, ali cela stvar ima minimum frikcije, jednom ides da zavrsis posao, sve ostalo online.

Ali te stvari zestoko variraju od zemlje do zemlje, pa iskustvo moze biti od cestog idenja "na vidjanje" sa drumskim razbojnicima kojekakvim, do prakticno da ne vidis nikog osim jednom u N godina kad nesto vece mora da se uradi. Ajde te drzavne poslove nekako i da se razume tipa vadjenje pasosa, ali za SIM kartice drndanje sa identifikacijom? Cisto izivljavanje.

Citat:
B3R1
P. S. - Dobro je da LK traze samo na uvid, a da ti ne traze kopiju tog dokumenta. Secam se da su mi 90-ih negde trazili kopiju LK i da sam morao da trazim kopirnicu okolo. Svuda u svetu ako je nekome potrebna kopija tvog dokumenta onoi to odrade sami i vrate ti dokument, samo u Srbiji traze kopiju. A i to je jos dobro, dok ti ne zatraze nekakvu "overenu" kopiju.


Moj partner, inace CEO vise firmi, ne daje svoj ID >nikome< - ali ono, apsolutno nikome. To je stvaralo masu komicnih situacija (jednu sa Vodafone-om, posto su u toj zemlji zahtevali i za poslovne SIM-ove ID ovlascenog direktora, a tada je samo jedna osoba bila to - tj. on) - jednom je bukvalno morala da padne neka vezana notarizacija za otvaranje poslovnice u inostranstvu, samo zato sto apsolutno nije dolazilo u obzir da neko uzme ID. Pitao sam ga jednom WTF je sa tim, na sta je samo kratko odgovorio 'da li si svestan sta sve neko moze da uradi sa kopijom tvog pasosa ili licne?' - OK, drugi porezni razred, drugi potencijalni problemi u zivotu, od mene se ne bi ovajdili sa sve kolor kopijom u 4000 dpi :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 14:48 - pre 9 meseci
Ali razmišljam i šta će u krajnoj liniji postići identifikacijom ili registracijom prepaid broja. Ja sad mogu da kupim broj, da ga prodam Miki, Mika Žiki, Žika Stojanu, Stojan Draganu, i Dragan posle 15 godina nešto zezne i šta? Oni će da ganjaju mene? A ja zaboravio da sam taj broj ikad imao, prodao ga npr. preko oglasa i pojma nemam šta je dalje bilo. Pa lakše im da uđu u trag na druge načine, nego da idu preko mene.
Već mi se i desilo davno da sam kupio broj neznajući da je bio registrovan na nekog drugog i posle imao muku da ga preregistrujem na sebe kad sam izgubio karticu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 14:51 - pre 9 meseci
Citat:
[B3R1
Tek kada sam stigao u Izrael saznao sam da je moja tadasnja firma trebalo da trazi za mene neku cagu za ubrzanu bezbednosnu proceduru. Ali posto sam ja tada radio za pacere, to nisu odradili. Srecom, izraelski partneri su bili korektni i izvadili su mi to, da ne moram da cekam 6 sati u redovima na Ben Gurionu (TLV), tamo su redovi maltene do parkinga ...


E, ali na Ben Gurionu su posteni - ako te drndaju jopet (mene jesu), posalju te VIP taxijem na avion da ga ne propustis posto na TLV avion nece cekati :-)

Na Frankfurtu u sred trkeljisanja kad sam pitao El Al agenta "sta ce biti ako propustim avion" dobih kratak odgovor "nemoj da se brines, avion ne ide nigde dok mi ne kazemo da moze" :-)))))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 14:54 - pre 9 meseci
Citat:
agasoft:
Ali razmišljam i šta će u krajnoj liniji postići identifikacijom ili registracijom prepaid broja. Ja sad mogu da kupim broj, da ga prodam Miki, Mika Žiki, Žika Stojanu, Stojan Draganu, i Dragan posle 15 godina nešto zezne i šta? Oni će da ganjaju mene? A ja zaboravio da sam taj broj ikad imao, prodao ga npr. preko oglasa i pojma nemam šta je dalje bilo. Pa lakše im da uđu u trag na druge načine, nego da idu preko mene.
Već mi se i desilo davno da sam kupio broj neznajući da je bio registrovan na nekog drugog i posle imao muku da ga preregistrujem na sebe kad sam izgubio karticu.


Navucenost na birokratiju... ono, gde ti je pecat? To je opasna bolest koja se jako tesko leci i ume da metastazira lako.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 16:34 - pre 9 meseci
Citat:
B3R1:


P. S. - Dobro je da LK traze samo na uvid, a da ti ne traze kopiju tog dokumenta. Secam se da su mi 90-ih negde trazili kopiju LK i da sam morao da trazim kopirnicu okolo. Svuda u svetu ako je nekome potrebna kopija tvog dokumenta onoi to odrade sami i vrate ti dokument, samo u Srbiji traze kopiju. A i to je jos dobro, dok ti ne zatraze nekakvu "overenu" kopiju.



Heheh

Pa u Srbiji jos uvek traze kopiju licne karte !

Ako ustanova , na primer Banka ima svoj foto kopir , onda oni kopiraju , ako nema , drzavne ustanove , onda Sam moras da nabavis ! U kopirnici gde drugo ? Kopirnice su na strateskim mestima , posebno preko puta opstine i slicnih drzavnih institucija !

Ajde kada sam produzavao LK prosle godine , reko da se manem kopiranja vise, i da trazim LK sa cipom !

Promasaj veka !!

Prvo kada sam posle 7 dana otisao u MUP po LK , kaze mi sluzbenica posto ju je stavila u citac, nesto nije u redu (idioti zaboravili da isprogramiraju) ili da ubace u kompjuter ! Kao bice sutra ??

Dodjem sutra , ne radi sistem ... cekao sam 4 sata da proradi nisam mogao da dolazim 3 dan !

Odem u Banku , nisam bio odavno u toj banci , ostale mi neke pare , a kartica istekla , kaze mi salterusa Mi smo vam Blokirali novac !! Kad je nisam zgromio tamo Nego ajde da rucno popunjavate neke papire za zatvaranje racuna ??
Otvaranje samo potpises , kada hoces da zatvoris ima da popunjavas papircine sa hemijskom !!! Plus para nema ! Bice u ponedeljak kada centrala odblokira !

Jos kaze Cobanica od 200 Kila da se pomerim da na Jedini salter dolaze drugi !

Au kad sam poceo da Vicem po onoj Banci , ali sve kulturno u smislu da ne mrdam dok ne zavrsim jer sam i ja cekao plus blokirali mi pare , prvi Cuvar Pobegao !

Jos pogresim na pola papira , pa mora ponovo !

Kad je Cobanica od 200 Kila videla da joj se zezanje sa mnom , vratilo kao Bumerang i da ceka Zilion ljudi u redu , otme mi onaj papir kao popunice ona !

Pa sto Kravo imas Cip u LK ako moram rukom da popunjavam te podatke sa Cipa ? Tipa Maticni itd.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 17:18 - pre 9 meseci
@ademare:

Sad si me podsetio na neku fotku koja je kruzila na FB, vezana za one zdravstvene "knjizice". Hajde to sto to odavno nije nikakva knjizica ili svescica, nego komad plastike ... nego na tom komadu plastike neko u nekom domu zdravlja zalepio nalpenicu sa brojem kartona. Digitalizacija, ali na srpski nacin ... :-)))
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 17:38 - pre 9 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
sam ga jednom WTF je sa tim, na sta je samo kratko odgovorio 'da li si svestan sta sve neko moze da uradi sa kopijom tvog pasosa ili licne?' --)


Da obrise zadnjicu.
0 rizika.

NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka29.07.2023. u 17:42 - pre 9 meseci
Slažem se da su digitalni čitači ličnih karata i vozačkih veliki korak unazad.
Krađa identiteta i dalje ide punom parom.
S druge strane,evo sad kad sam produžavao vozačku u Srbiji kamera u Supu se pokvarila podešena za čitač i četiri dana nisam mogao da izvadim dozvolu.
Izgubio sam dragoceno vreme i novac.
Do pre 20 godina to nije bilo slučaj.
Na primer Italijani i dalje imaju lične karte kao nekad,obične sveske a deo su razvijenog zapada.
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Prodaja SIM kartica na ulici, ispod nadvožnjaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 10047 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.