Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43284 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 07:21 - pre 7 meseci
Ja sam u početku SVE počeo da kupujem u Lidlu, a onda sam, jedno po jedno ... vratio se na Maxi (koji imam u blizini)

Šta sam kupovao pa prestao
- brašno: jbg, nije belo nego žućkasto
- suvomesnato, ono nasečeno, pa zapakovano: loš kvalitet
- meso: ovo gospodža kupuje, ja se ne mešam. Samo je jednom rekla: neću više da kupujem meso u Lidlu i to je bilo to.
- jogurt: kupovao pa prestao, pa kad se pojavilo ono domaće, nastavio. Ali kupujem malo 'vamo, malo tamo.
- instant kafu: probao par vrsta, pa se vratio na Jacobs
- testenine - loš kvalitet
- kečap - loš kvalitet
- deterdžente i ličnu higijenu nisam ni kupovao

ima još verovatno, ne mogu svega da se setim ...

Šta sada kupujem u Lidlu:

- hleb i peciva (tačno pojedine artikle, ne sve)
- povrće i voće (nije uvek sve idealno, ali genealno je OK)
- mleko UHT
- puter
- pivo: Perlenbacher
- vino (različita, ima dobrih)
- mileram (domaći)
- kefir
- majonez, senf, paradajz za kuvanje
- pasulj, braon pasulj, pirinač
- tolet papir, papirne maramice, ubrusi, salvete
- kese za đubre, sunđeri za kuhinju, kuhinjske folije
- neke kućne hemije
- baterije
- voda, kisela, kisela sa limunom (sve u pakovanjima po pola litre)
- destilovanu (za peglu i brisače) i zimsku za brisače
- rendanu mocarelu
- šećer, žuti šećer, šećer u prahu
- čokolade, koja god treba
- suncokretovo ulje, maslinovo ulje za kuvanje (od komine)
- kad budu italijanski / grčki / španski dani u Lidlu (promocije): različite artikle
- neke artikle koji nisu njihov brend a ima ih ponekad, pa kad naletim slučajno: na primer kad imaju Koka kolu, neznamnija, Nutelu, Plazmu u slično ...
- kineske sitnice i gluposti, kad se zjbem
- neki komad alata, ali retko jer sve već imam kući
- retko neki komad odeće "za po kući" majce, potkošulje, duks, trenerka, papuče i slično

i verovatno još ponešto, ne mogu svga da se setim


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 08:12 - pre 7 meseci
Izgleda da onda pekara zavisi od grada do grada, od prodavnice do prodavnice. Kod nas je Lidl pekara odlična. Pošto mi je relativno blizu, često odem tamo da kupim peciva umesto u nekoj pekari. Puter kroasan i kroasan sa kremom su baš dobri (uzimam ih ujutru za uz kafu). Somuni takođe. Ima neki hleb koji zovu "domaći" i taj često kupujemo. Deca vole njihove bavarske perece. Jedino krofne koje imaju niko od nas ne voli. Čak ni deca koja inače takve stvari rasturaju.
Suhomesnate stvari kupujemo pošto smo naleteli neke sa oznakom "s ljubavlju domaće", ali samo neke. Mislim da je neka goveđa.
Uglavnom se desi da potrefimo nešto što nam se sviđa i onda ni ne razmišljamo i to stalno uzimamo. Ne sumnjam da je većina stvari loša, ali eto, valjda imamo sreće da je dobro to što se nama sviđa.

Kad stavim sve što je plus i sve što je minus, Lidl je OK. Da nam je dalje od kuće verovatno bi retko išli tamo, ovako, ostavim im pola plate (najviše zbog alata)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.166.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 09:20 - pre 7 meseci
Vidim da se svi hvatate za pecivo naročito im je simpatično ono lisnato koje ima jedan sloj a unutra obično penasto testo. Kad presaberem prdim kao blesav od onih kroasana i sličnog "lisnatog" testa.

Što se tiče alata ja u grčkoj gledao makita aku šrafilica izađe probližno kao ova u lidlu kod nas. Kvalitet nemerljiv. Nisam kupio jer imam aku makitu staru 34 godine samo recikliram bateriju.

Problem u srbiji su duplo i troduplo više cene hrane nego u zemljama EU. Zašto se lidl upustio u igru monopola meni nije jasno. Žalosno.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1639



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 10:30 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
scoolptor:
Parkside - parkiraj sa strane i ostavi.


Ja sa (mahom) Parkside-om renovirao kucu bez problema pre nekoliko godina. Premium potrosni delovi (burgije / nozevi i sl.) samo tamo gde treba, masine mahom parkside.

Nula problema.

Mogao sam da kupim i Hilti, Makite i sl. i da puknem 3x vise para za nesto sto mi treba jednom u par godina posle. Lidl sa Parkside-om cilja upravo na ljude koji rade stvari na svojoj kuci/stanu, ne na ljude koji svaki dan idu na teren.


Ja sam svojevremeno kupovao te alate, pa sam ih sve podelio, i kupio zglavne. Ono sto se nije raspalo.
Baterijske alate sam, srecom, odmah na pocetku provalio, pa ih nisam kupovao.
Komplet skalpela se iskrivio prilikom prve upotrebe.
Kutija za alat kada se zatvori, ne moze da ostane stabilno zatvorena, jer se plastika uvija.

Wera srafcigeri, jeste da su skuplji, ali ce ti trajati do kraja zivota, jer, kao sto si rekao, ne vuces ih svaki dan na teren. Kupis u kompletu da izadju jeftinije. Za 100 eur mozes uzeti sve sto ti treba. https://www-de.wera.de/dw2017/en/screwdriver_set
Wiha PicoFinish precizni srafcigeri te nece izneveriti prilikom prve upotrebe, kao sto su me izneverili Lidlovi precizni odvijaci sa 4mm bitovima. https://www.wiha.com/gb/en/tools/screwdrivers/wiha-picofinish/
Ili pak uzmes Ifixit Manta kit https://www.ifixit.com/product...-driver-kit-112-bit-driver-kit
Knipex klesta, isto. Nece se raspasti. Nece se ostetiti ako preseces celicnu zicu. Nece zardjati. https://www.knipex.com/products
Baterijske alate - opredelis se za jednog proizvodjaca, i kupujes ih kada su na akciji, ako zelis da ustedis. Moj izbor je Bosch.
Sto se kutija za alate tice, tu sam nasao odlican a jeftin sistem https://www.qbricksystem.com/en/qbrick-system-one/ i https://www.qbricksystem.com/en/qbrick-system-pro/
Itd itd.

Parkside alati su dobri ako imas debeo obraz - uzmes, dusu mu izvadis, i kada crkne, a crci ce, odneses u Lidl i trazis pare nazad.

Sta jos uzimam od Parkside, Proxxon itd. alata iz Lidla?
Potrosni materijal.
-Mogu se naci dobre burgije. Ali se mora proveriti da nisu iskrivljene itd.
-Uloske za sabljaste testere. Dobrog su kvaliteta.
-Materijal za ugaone brusilice - kamenje za rezanje, brusenje, poliranje.
-Razne jig-ove. Recimo, ovo sam nedavno kupio:

Izuzetno koristan alat.
-I ovo. Sina za vodjenje:

itd.


[Ovu poruku je menjao scoolptor dana 02.10.2023. u 11:42 GMT+1]
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8104



+1757 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 10:34 - pre 7 meseci
Zasto , pa za pare

Pisao sam u nekoj staroj temi o Lidlu da su zaposlili Najlosiji kadar koji su Nasli na trzistu !!

Glavni menadzeri objekta imaju po srednju skolicu , plus uslov je bio da nemaju Nikakvog islustva ?? I da budu stari 20-tak godina ???


Kakav su menadzment odabrali tako nam i jeste !


Svaba tj, stranac se brzo prilagodi ! Zato i jeste Lidl mnogo Losiji nego u startu jer se PRILAGODIO Srbiji !!

Brzo im nasi objasne !! Zasto da marza bude 10 % kad moze 100 % ?


Tako je bilo i sa Belgijancima - Maxi i sa svim ostalim !! Nije ni Lidl izuzetak ! Svakom Zine Pedu za Pare !!


Sto da budemo Jeftini i Kvalitetni , ako Vise novca mozemo da zaradimo ako smo Skupi i nudimo Los kvalitet ?

Nije bas tezak izbor ?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.183.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 11:42 - pre 7 meseci
Dok je u lidlu kod nas puter bio 3,5 evra u isto vreme se u grčkoj prodavao duplo jeftinije. Zanimljivo zar ne? Menadžment lidla se upecao na monopol u srbiji i pukao ko zvečka.



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.166.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 11:56 - pre 7 meseci
A šta će ti šina za vođenje uzmeš cirkular za te ploče vrv po ceni te šine u lidlu :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:6d2e:94a4:..



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:06 - pre 7 meseci
Citat:
scoolptor
Moj izbor je Bosch.


U mom iskustvu, cena / kvalitet, ubedljivo najgori izbor... mada mozda na razlicitim trzistima drugacije posluju.

Ovde kad god imas izbor, vrlo verovatno ce Bosch biti skuplji za to sto nudi od bar nekoliko alternativa.

Opet, mozda im je ponuda drugacija na drugim mestima, moja iskustva su DE / NL.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.10.2023. u 13:22 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.static.isp.telekom.rs.



+10257 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:13 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:Dok je u lidlu kod nas puter bio 3,5 evra u isto vreme se u grčkoj prodavao duplo jeftinije.

1. To ti je puter na akciji, verovatno zato što mu ističe rok.
2. To ti je puter sa smanjenim udelom masnoće


Vidi bordžija, ne moraš da nam objašnjavaš koliko košta hrana u Grčkoj. Svi smo letos bili, videli i uverili smo se.
I svi smo učlanjeni u taj internet pa možemo da pogledamo, na primer: https://www.masoutis.gr/


Dakle, 250gr full masnoća, 82% - full cena 5.16€ trenutno na 20% sniženju 4,54€

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.166.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:21 - pre 7 meseci
Citat:
Java Beograd: 1. To ti je puter na akciji, verovatno zato što mu ističe rok.
2. To ti je puter sa smanjenim udelom masnoće


Vidi bordžija, ne moraš da nam objašnjavaš koliko košta hrana u Grčkoj. Svi smo letos bili, videli i uverili smo se.
I svi smo učlanjeni u taj internet pa možemo da pogledamo, na primer: https://www.masoutis.gr/


Dakle, 250gr full masnoća, 82% - full cena 5.16€ trenutno na 20% sniženju 4,54€


Ti očigledno letos nisi bio u grčkoj ali voliš da filozofiraš puno 🤗 82% mm i datum je bio ok a ne neka crkotina kao u srbiji pa akcija. Niko ništa ne kupuje u lidlu pa se prave akcije dugotrajno mleko kome ističe rok preksutra. U grčkom lidlu NEMA ograničenja, robe ima, možeš da kupuješ do mile volje. I niska cena i visok kvalitet. Samo usrbiji sve kontra u lidlu: visoka cena i nizak kvalitet.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.166.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:26 - pre 7 meseci
Pitanje je prosto, zašto se lidl u Srbiji iživljava na kupcima?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:38 - pre 7 meseci
Kakve veze imaju cene u Grčkoj sa Srbijom?
Mislim da kod nas u Lidlu Pilos puter od 250g košta oko 300 dinara. Dakle 2,5€. Ovaj u Grčkoj je 2,25€. Nije baš da je neka razlika pa da ne mogu da spavam zbog toga.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.183.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:46 - pre 7 meseci
Citat:
component: Kakve veze imaju cene u Grčkoj sa Srbijom?
Mislim da kod nas u Lidlu Pilos puter od 250g košta oko 300 dinara. Dakle 2,5€. Ovaj u Grčkoj je 2,25€. Nije baš da je neka razlika pa da ne mogu da spavam zbog toga.


Ima veze jer je tada isti taj puter u srpskom lidlu bio preko 400 dinara, nemoj samo da mi pričaš kako je bilo logističkih poteškoća i slična lidl srhanja.

Dakle zašto se lidl ophodi prema vernim potrošačima kao da su stoka za šišanje? Zašto je u EU kilo crvene paprike 1€ a usrbiji 5€? Pet puta skuplje? To su bile cene u maju da se razumemo. Nemoj sad da mi filozofiraš da su ovde 2 evra a srbija paprikarska zemlja pa opet logističke lidl poteškoće? Nema danas ni paradajza ispod 5 evra u srpskom lidlu? Samo plastični otpad iz staklenika? Opet logističke poteškoće? Ili mentalne?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1639



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 12:58 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
scoolptor
Moj izbor je Bosch.


U mom iskustvu, cena / kvalitet, ubedljivo najgori izbor... mada mozda na razlicitim trzistima drugacije posluju.

Ovde kad god imas izbor, vrlo verovatno ce Bosch biti skuplji za to sto nudi od bar nekoliko alternativa.

Opet, mozda im je ponuda drugacija na drugim mestima, moja iskustva su DE / NL.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.10.2023. u 13:22 GMT+1]


Moguce, ali za sada sve radi, bez ikakvih problema. I baterije se drze.
Trenutno imam 4 bezicne i 4 zicne masine, sa pripadajucom opremom. "plavi Bosch".
Mada "plavi" vise nije garant profesionalnog alata, ako je ikada bio.


People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8104



+1757 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 14:20 - pre 7 meseci
Nemacki puter , koji je odlican , stvarno je dosta skuplji u Srbiji , nego bilo gde , gde Lidl prodaje Nemacki puter !

To nije tajna !

Zasto je tako ?

Zato sto je domaci i uvozni koji strane firme prodaju kao domaci jos skuplji !!

Evo primera . U Maxiju najjeftiniji domaci , pod robnom markom MAXI je 250 grama 350 dinara !! Znaci 3 Eura !!!

https://www.maxi.rs/Mlechni-pr...lac/Maslac-Maxi-250g/p/7188711

Meggle Nemacki , koji se prodaje u Maxiju puna cena 20 grama 450dinara !!! Na akciji 400 dinara ! Znaci na akciji Nemacki puter 200 grama 3.4 Eura !!

https://www.maxi.rs/Mlechni-pr...c/Maslac-Meggle-200g/p/7194201


Ne treba nam Grcka ima Lidl kataloge i u Nemckoj !

https://www.lidl.de/l/prospekt...-2023-0c9eda/view/flyer/page/1

Na 14 strani Holandski puter 250 grama 1.49 Eura ??


Objasnio sam u predhodnom postu . Zasto bi lidl Prodavao Holandski puter za 1.5 Eur , kada moze da ga prodaje uspesno za 2.9 ?

Ko pogleda katalog moze da vidi da je u Nemackoj i 90 % mesa jeftinije nego u Srbiji ! O kvalitetu domaceg sa Svinjskom kugom ne treba ni trositi forumsko mastilo
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:6d2e:94a4:..



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 17:09 - pre 7 meseci
Sve sto mozes da zakljucis od toga je da su cene na akciji putera bile manje u periodu koji si proveravao.

To ne ukazuje na neki trend, takodje poredjenje ti kvari to sto uzimas akcije u obzir, koje imaju sasvim druge pritiske na cenu.

Relevantnija stvar je prosecna cena necega na duzi period, van akcija.

Mislim, to i dalje ne znaci da nisi u pravu, mozda je puter skuplji u Srbiji nego u Nemackoj - ali za to treba vise podataka od ovih.

Citat:

Zasto bi lidl Prodavao Holandski puter za 1.5 Eur , kada moze da ga prodaje uspesno za 2.9 ?


Sto ga ne bi prodavao ako prodaju tone istog. Siguran sam da im je zarada solidna i sa 1.5 EUR :-)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8104



+1757 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 19:30 - pre 7 meseci
Lidl je otvoren u Srbiji pre 5 godina !

Kupovao sam u njemu Zilion puta i ono sto je na akciji i ono sto nije ! Prosecna akcija u Srbiji je 20 % i u katalogu Uvek pise puna cena - akcijska cena . Tako da sto se toga tice " nema lazi -nema prevare ".


Ja svakako nisam ovde na forumu obavezan da dostavljam nikakve Dokaze !

Ko je kupovao zilion puta u Lidlu Srbija zna o cemu pricam i bez bilo kakvih "dokaza" jer je svako i sam kao sto se vidi u temi dosao do istih ili veoma slicnih zakljucaka na osnocu sopstvenih iskustava .

Nikome nisu potrebni nikakvi " dokazi " !


Takodje je jasno da Lidl ima zaradu i na 1.5 Eur za puter ! Ali ga u Srbiji ne prodaje po toj ceni cak ni na akcijama ! Na akciji bude 270-280 dinara , nije uvek zacementiran procenat !
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6839
87.116.183.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 19:37 - pre 7 meseci
Na benzinskoj pumpi ina u hrvatskoj je niža cena nutele nego u supermarketima po srbiji. Ej jeftinija na pumpi benzinskoj 🤣 isto i litar zbregov dugotrajnog mleka na pumpi evro 🤣




Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 19:55 - pre 7 meseci
Pa da.

Krenem tako ja(posle neke pauze) na pijacu, jos je bio avgust, i startuje me baba-komsinica smejuci se, ono, "pa gde si bre krenuo sa 2 cegera..". Nista pozdravim i nastavim..
Prva tezga, krenem da trpam krastavac, papriku i paradajiz, prodavacica mi lupi nesto oko 1600, pitam za cenu, 400 i kusur paradaiz i 350 krastavac ili obrnuto. Nastavim na drugu tezgu, cifra isto okrugla, a prodavacica mi oprosti 200 RSD, nema "sitno" za kusur...

Češ, češ po glavi...
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1639



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"02.10.2023. u 20:05 - pre 7 meseci
U Lidlu, od hrane, volim da uzmem onu u kvalitetnoj ambalazi, koja se moze kasnije iskoristiti.
Pojedes, plus ti ostane ambalaza.

Ovcije/bivolje kiselo mleko dolazi u prakticnim keramickom posudama, koje se kasnije mogu iskoristiti za pravljenje kiselog mleka.


Flase za paradajz sok, su odlicne za pripremanje domaceg paradajz soka. Juce pripremljeno 20+ litara.


Mesavina pecurki u cetvrtastim teglama od 315ml. Tegle se lepo slazu. Treba da napravim nosace za police u spajzu. Primene su razne. Od cuvanja obroka u frizideru, kiseljenje feferona, cuvanja zacina. Uzeo sam preko 40kom.


Masline sa paprikom u prakticnim visokim teglama od 680ml. Razne primene za zimnicu.



itd.

Takodje ponekad imaju interesantne kutije.

Recimo, ovaj Ernesto set od 8 kutija je vrlo praktican za sitne delove.



Volim da kupim i proizvode od bambusa. Razne kutije, daske itd.
Pretezno zbog materijala - bambus ploca, koji ne bih mogao lako i jeftino da nabavim drugde. Korisnog za izradu drugih korisnih stvarcica.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43284 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.