Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linkovanje kartice na PayPal

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Linkovanje kartice na PayPal

[ Pregleda: 686 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Getsbi

Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Linkovanje kartice na PayPal06.12.2023. u 15:31 - pre 4 meseca
Imam otvoren personal PayPal acount. U Banci Intesa imam dinarsku Visa debitnu karticu koja je povezana sa deviznim računom u dolarima za koji nemam karticu već samo broj računa bez one tri poslednje cifre na poleđini kao ni Expiration date za taj devizni račun.
Trebalo bi da linkujem tu dinarsku Visa debitnu karticu na PayPal.

Iama li neko iskustva da li je to prihvatljivo od strane PayPala da unesem podatke sa dinarske debitne kartice tako povezane na deviizni račun?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal06.12.2023. u 16:53 - pre 4 meseca
PP ne interesuje kakav je tvoj racun. Dinarski , devizni , koja valuta itd.

Vec to moras da vidis sa svojom bankom da li moze i kako. Nisu sve kartice u bankama predvidjene za svaku vrstu poslovanja, trosenja itd.


PP bas briga. Uneses im podatke i oni skunu 1 Eur . Ako transakcija prodje treba uneti kao proveru sifru transakcije .

Ako je to uspesno PP vrati 1 Eur .


Znaci mozes da probas i da ne pitas svoju banku , ali bi bolje bilo da pitas . Ja sam na primer imao Visa karticu kod Addico banke koju je po pravilima banke bilo nemoguce koristiti na netu bez obzira sto je imala sve potrebne elemente.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal06.12.2023. u 17:34 - pre 4 meseca
Hvala. Probaću sutra u banci.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal08.12.2023. u 15:44 - pre 4 meseca
Probaš da dodaš na PP, oni će povući tipa 1$ kako bi testirali da sve funkcioniše i potom ti vratiti tu sumu (i mislim da će pritom uzeti proviziju, ako ništa drugo, onda bar za konverziju valute).

Ja sam tako dodao svoju Visa Paywave karticu nakon što mi je istekla Visa Electron, mislim da su je kasnije i ukinuli.
Uglavnom, moraš da paziš na podešavanja na PP, jer npr. oni povuku sumu u dinarima, pošto je kartica iz Srbije, ali ti Visa kao posrednik povuče u evrima pa izvrši konverziju u dinare, tako da imaš više puta konverziju - banka konverzuje u evre, prosledi Visa kompaniji, oni konvertuju u dinare, jer tako traži PP, a onda ti PP konvertuje u evre (ili drugu valutu) kako bi isplatio prodavcu.

Blago je reći da sam se zabezeknuo kad sam jednom prilikom primetio da je PP naplatio u dinarima, iako sam godinu dana ranije podesio da naplatu vrši u valuti prodavca, međutim oni su u početkom neke tamo godine praktično resetovali svima podešavanja i ponovo stavili da naplatu vrše u dinarima i da potom oni (uz proviziju) vrše konverziju u valutu prodavca.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal08.12.2023. u 22:44 - pre 4 meseca
Ne , ne .

PP ne uzima proviziju za taj 1 Eur ! To je samo provera da li kartica radi !

Takodje PP ne uzima dinare , jer PP ne radi sa dinarima !

PP uzima samo devize u ovom slucaju jer smo u Evropi Eure. Banka vrsi konverzije , i ako moze uplacuje eur po svom kursu , uzima proviziju itd. sta vec treba !

PP ne radi sa dinarima i nikada nece !

Objavljivao sam u nekoj temi spisak valuta sa kojima radi , i naravno dinar ih ne zanima .


To sa dinarima je jedna vrsta navlacenja , jer od domace banke PP trazi vise deviza , u dinarima ne radi !

Zato treba podesiti , da banka vrsi konverzije . Jer ona to i radi , PP samo pumpa racun !

Ako te zanima ostavicu ti link teme gde se izmedju ostalog pisalo upravo o "dinarima " i Pp !

Bezveze bi bilo ponavljati kada ima tema o tome.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal08.12.2023. u 22:58 - pre 4 meseca
Ta tema je u stvari bila o tome da NBS zabranjuje i sprovodi zabranu o placanju PP u okviru teritorije Srbije ! Po zakonu je zabranjeno placati PP-om na primer nekoj prodavnici iz Nisa ako je kupac iz Beograda !

To je i najveci dokaz da PP ne radi u dinarima , jer da radi , onda bi to placanje bilo dozvoljeno !

Tako je pocela , a onda se nastavilo o PP i "dinarima " jer neko nije mogao da ukapira da Pp ne radi sa dinarima.

Mada je iz ove zabrane NBS jasno da ne radi sa dinarima. Ali nekome to nije dovoljno .

Ne mislim na tebe vec na clana kojem to nije bilo jasno u toj temi.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal09.12.2023. u 09:49 - pre 4 meseca
Citat:
tema je u stvari bila o tome da NBS zabranjuje i sprovodi zabranu o placanju PP u okviru teritorije Srbije !

Kakva je prica u vezi Google Pay ? Moze li i dal' sam u prestupu ako u "novcaniku" imam i neku karticu izdatu u Srbiji ?
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal09.12.2023. u 11:46 - pre 4 meseca
Citat:
ademare:
Ta tema je u stvari bila o tome da NBS zabranjuje i sprovodi zabranu o placanju PP u okviru teritorije Srbije ! Po zakonu je zabranjeno placati PP-om na primer nekoj prodavnici iz Nisa ako je kupac iz Beograda !

To je i najveci dokaz da PP ne radi u dinarima , jer da radi , onda bi to placanje bilo dozvoljeno !

Tako je pocela , a onda se nastavilo o PP i "dinarima " jer neko nije mogao da ukapira da Pp ne radi sa dinarima.

Mada je iz ove zabrane NBS jasno da ne radi sa dinarima. Ali nekome to nije dovoljno .

Ne mislim na tebe vec na clana kojem to nije bilo jasno u toj temi.


Ja se sećam da je problem bio tamo nigde 2013. ili 2014. godine i da sam tražeći rešenje na internetu nabasao na ovu temu na jednom forumu, negde na polovini stranice je prvi komentar sa pitanjem zašto se pojavljuje naplata u dinarima, iako je pre toga bila u evrima: https://www.dizajnzona.com/for...pal-i-srbija/page/24/#comments
Pročitao sam tada teme na još nekim forumima, ali nije bilo odgovora kao tu sa tačnim opisom gde se nalazi opcija. Sećam se da sam video i slike ekrana GDE kliknuti, da nije bilo tu opisano, ne bih se nikada setio da su eto slučajno zaturili tu opciju na veoma očiglednom mestu u meniju :)

Zato sam i pomenuo dinare, jer takvima nikad ne treba verovati, mogu recimo od 1. januara 2024. svima da stave naplatu u dinarima bez obzira da li su korisnici postavili opciju da se naplata vrši u valuti prodavca, jer u Srbiji je zvanična valuta dinar, a PP može u dogovoru sa NBS da svim korisnicima iz Srbije automatski resetuje podešavanje i podrazumevano stavi "naplati u valuti kupca", a u slučaju Srbije zvanična valuta kupca je dinar :)))
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Linkovanje kartice na PayPal09.12.2023. u 12:00 - pre 4 meseca
To je neka vrste "prevare" PP. da bi uzeo vise novca .

Evo ostavicu link ove teme sa foruma naseg , malo je duza :

https://www.elitemadzone.org/t...ati-sporazum-priznanju-krivice

Pocela je tema o nedozvoljenom koriscenju dinara preko Pp, a uvek je i bilo nedozvoljeno .

Posle je bilo vise reci o tome.

Imas ako te zanima celi citati , kao i linkovi UA -PP , znaci ono sto bi trebalo svako da zna i sa cim se slaze ako zeli da koristi PP. pravila na koje pristaje.

I tu pise da PP ne koristi dinar vec samo 25 valuta na celoj planeti i to neke sa ogranicenjima , kao Brazilski Real i Kineski Yuan .

Suvise smo mi malo trziste da bi koristio dinar ! Sta ce im dinar ?

Ne koriste Bugarski Lev i Rumunski Lej a Rumunija je ipak znatno vece trziste od naseg !

Sad su verovatno izbacili zbog sankcija Rublju , ali tada je bila u upotrebi jer je tema od pre rata .
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Linkovanje kartice na PayPal

[ Pregleda: 686 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.